Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 67

Θέμα: Εδώ μπαίνουν οι ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ και ΥΠΟΠΤΕΣ αγγελίες

  1. #1

    Εδώ μπαίνουν οι ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ και ΥΠΟΠΤΕΣ αγγελίες

    Ανοίγω αυτό το θέμα , μιας και το κακό έχει παραγίνει .
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Η συγκεκριμένη καραπίμίνα επαναληπτική (χράπα-χρούπα) πληροφοριακά (μην τσιμπήσει και κανείς) κοστίζει καινούρια από μαγαζί και κατά πάσα πιθανότητα με δωρο τα μεταφορικά ......120 ευρώ φθηνώτερα ....

    ...Δεν θα το έλεγα ,αλά θα το πω παίρνοντας αφορμή από το παραπάνω ....

    Πριν λίγο με ειδοποίησαν πως για 4 μτχ φλασάκια για ΚΤΜ 990 και τα μαύρα προστατευτικά καπάκια στο κάτω μέρος του τεπόζιτου από ένα λυμένο 990s από μαζαζί (το λέω γιατί πρόσφατα έχασε φίλος από εδώ μέσα το 990 του - να τα προσέχουμε και αυτά).....Θέλει ο τύπος 150 ευρώ ,αλλά με δώρο τα μτφ βεβαίως βεβαίως .

    ΠΡΟΣΟΧΗ . Αυτές τις μέρες αν θέλει κάποιος να αγοράσει κάτι πρέπει να το ψάξει καλά γιατί ζητάνε την μάνα τους και τον πατέρα τους .Καλό ψάξιμο και μακρυά από μας .

    Δεν πρόκειτε για αστείες αγγελίες ,αλλά αγγελίες που σκοπό έχουν να μας πιάσουν τον κ@λ@.

    ...Τις προάλες κάποιος από εδώ πούλησε ένα μπουφάν 80 ευρώ και το είδε να πουλιέται μετά από 2 μέρες 180 . Αυτό δεν είναι ύποπτο μιας και καινούριο μπορεί να κάνει πολύ παραπάνω ,αλλά εάν είναι δικό μου και μου το έχουν κλέψει ,τότε είναι ...
    Κάπως έτσι λοιπόν θα ποστάρουμε λοιπόν εδώ τις ύποπτες αγγελίες και αυτές που η τιμή του πωλητή απέχει πολύ από την αληθηνή τιμή του προοιόντος .
    Αν είναι να διαγραφεί (κανόνες κτλ) - μετακινηθεί ...παρακαλώ

  2. #2
    είμαι της εντύπωσης οτι πας να βαδίσεις σε περίεργα μονοπάτια....

    και εξηγούμαι....

    καταλαβαίνω το σκεπτικό σου απόλυτα αλλά αν εγώ θέλω να βάλω αγγελία κάτι σε οποιαδήποτε τιμή εγώ μπορεί να θέλω, δεν σημαίνει απαραίτητα οτι είναι ύποπτη η προέλευσή του.... αυτό το μυαλό έχω, αυτή την τιμή βάζω...

    σαφώς και πρέπει να πονηρευόμαστε για τις αγγελίες, αλλά, το να βάλουμε ταμπέλα σε κάποια αγγελία γιατί μας χτυπάει κάπως, είναι λίγο αόριστο και γενικόλογο...

    και βέβαια αν εγώ εντόπιζα αγγελία μου σε φόρουμ να δυσφημίζεται (και κατ επέκταση και εγώ), θα τους έπαιρνε όλους ο δι@ολος.....

  3. #3
    Και αν είναι ένα κράνος που πουλιέται 300 ευρώ ,αλλά καινούριο έχει 260 τί γίνεται ;

    Καταλαβαίνω αυτό που λες και έχεις και δίκιο ,αλλά δεν μπορώ να τα βλέπω ..κάτι με πιάνει .

  4. #4
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Και αν είναι ένα κράνος που πουλιέται 300 ευρώ ,αλλά καινούριο έχει 260 τί γίνεται ; Καταλαβαίνω αυτό που λες και έχεις και δίκιο ,αλλά δεν μπορώ να τα βλέπω ..κάτι με πιάνει .
    Καινούργιο στο μαγαζί έχει 300, στο μαγαζί στο νετ 180 κι εγω το πουλάω 450... Και; Είσαι σταυροφόρος, το ΙΝΚΑ, το φιλόπτωχον της γειτονιάς..;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Και αν είναι ένα κράνος που πουλιέται 300 ευρώ ,αλλά καινούριο έχει 260 τί γίνεται ;

    Καταλαβαίνω αυτό που λες και έχεις και δίκιο ,αλλά δεν μπορώ να τα βλέπω ..κάτι με πιάνει .
    να στο πω απλά/χοντρά....

    αν κάποιος θέλει να αγοράσει κάτι και δεν κάνει ενδελεχή (πλέον απαραίτητη για πολλούς λόγους) έρευνα αγοράς πριν, κακό του κεφαλιού του (εμού συμπεριλαμβανομένου).....

    εσύ τι θα κάνεις? θα του ανοίξεις την γκλάβα να του φυτέψεις νιονιό???

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Και αν είναι ένα κράνος που πουλιέται 300 ευρώ ,αλλά καινούριο έχει 260 τί γίνεται ;

    Καταλαβαίνω αυτό που λες και έχεις και δίκιο ,αλλά δεν μπορώ να τα βλέπω ..κάτι με πιάνει .
    και γω τα παιρνω οταν βλεπω τετοιες αγγελιες,και τον τελευταιο καιρο ειναι παρα παρα πολλες.
    ομως δεν μπορεις να πεις κατι σε καποιον που πουλαει κατι εξωφρενικα ακριβα η και πολυ πανω απο την τιμη καινουργιου.
    εγω ομως θα ηθελα να τον κραξω,να του πω οτι τα κοροιδα πεθαναν,οτι...που πας ρε καραμητρο,η οτι...εχει κιαλο εξυπνο η μανα σου κ.τ.λ.........

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    να στο πω απλά/χοντρά....

    αν κάποιος θέλει να αγοράσει κάτι και δεν κάνει ενδελεχή (πλέον απαραίτητη για πολλούς λόγους) έρευνα αγοράς πριν, κακό του κεφαλιού του (εμού συμπεριλαμβανομένου).....

    εσύ τι θα κάνεις? θα του ανοίξεις την γκλάβα να του φυτέψεις νιονιό???
    οχι....αλλα θα τον κραξεις και θα το ευχαριστηθεις.....

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cristof40 Προβολή μηνύματος
    οχι....αλλα θα τον κραξεις και θα το ευχαριστηθεις.....
    αμα θα το δίνει φτηνά θα τον κράξεις πάλι?

    μονά ζυγά κραγμένος????

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    αμα θα το δίνει φτηνά θα τον κράξεις πάλι?

    μονά ζυγά κραγμένος????

    αμα το δινει φθηνα η σε λογικη τιμη γιατι να τον κραξεις????

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Καινούργιο στο μαγαζί έχει 300, στο μαγαζί στο νετ 180 κι εγω το πουλάω 450... Και; Είσαι σταυροφόρος, το ΙΝΚΑ, το φιλόπτωχον της γειτονιάς..;

    και εσυ που το πουλας 450 τι εισαι??ο μαγκας της δραπετσωνας?ο πονηρος που πιανει κοροιδα τους αλλους?σιγα μην σκισεις το καλσον...
    (δεν το λεω για σενα,παραδειγμα εδωσα οπως εκανες και εσυ.νομιζω?)

  11. #11
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cristof40 Προβολή μηνύματος
    και εσυ που το πουλας 450 τι εισαι??ο μαγκας της δραπετσωνας?ο πονηρος που πιανει κοροιδα τους αλλους?σιγα μην σκισεις το καλσον...
    (δεν το λεω για σενα,παραδειγμα εδωσα οπως εκανες και εσυ.νομιζω?)
    Έμπορος
    Αυτή είναι η λογική του ελεύθερου εμπορίου, αν και σηκώνει πολύ μεγαλη κουβέντα το θέμα

  12. #12
    να του πεις ας πούμε.... "ρε φίλε τι το σκοτώνεις? κορόιδο είσαι?"

    τελος πάντων, για να μην παει μακρυά η βαλίτσα....

    εγώ πιστεύω οτι το σε τί τιμή βάζει ο κεθένας το προιόν που πουλάει είναι αποκλειστικά και μόνο δικό του θέμα και δεν πεφτει λόγος σε κανέναν....

    στο θέμα που έθιξε ο μάγειρας για τις ύποπτες αγγελίες, εξεθεσα την αποψή μου παραπάνω.....

  13. #13
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Έμπορος Αυτή είναι η λογική του ελεύθερου εμπορίου, αν και σηκώνει πολύ μεγαλη κουβέντα το θέμα
    Α γεια σου... Και δεν σηκώνει καμία κουβεντα εφόσον κινούμαστε σε πλαίσια του ελεύθερου (ή ασύδωτου) εμπορίου.. Αν ο αγοραστής είναι δίποδο ζώο και τα δίνει, κάποιος θα πουλάει.. Απλό. Το ίδιο δεν κάνουμε με τα μηχανάκια που πουλάμε; Όλοι θέλουμε να πουλάμε ακριβά και ν' αγοράζουμε φτηνά. Τι είμαστε; Μαγκες ή Μ@λάκες;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #14
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αλλο ύποπτη αγγελια, αλλο ακριβή αγγελια, μη μπερδευομαστε

    Αν θελω να πουλησω ΤΟΣΟ, με γεια μου με χαρά μου. Αν εσυ το αγορασεις μαγκια σου.
    Το να κράζουμε καποιον που 'νομιζουμε' οτι πουλάει ακριβα (για τα δικα μας δεδομενα, για τα δεδομενα της αγορας, για τα δεδομένα της εποχης) οπως ειπε και ο σναιπερ τι μας κανει?
    Τον ρομπεν των αγγελιων?

    Υποπτη ναι μέσα με τα χιλια, αλλα ΠΩΣ μπορεις να εισαι σιγουρος οτι αυτος που πουλαει 'σπασμενο' 990(πχ) δεν ειναι δικο του και πετας ενα ξερο λινκ λεγοντας προσοχη παιδες κατι μυριζει?
    Και αν ερθει και καρφωσει καμια μηνυση?Ποιος θα τρεχει?Οι ιδιοκτητες του φορουμ που σου εδωσαν το χωρο να λες οτι σου κατεβει στο κεφάλι?(πχ παλι)

    αυτΙα

  15. #15
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Α γεια σου... Και δεν σηκώνει καμία κουβεντα εφόσον κινούμαστε σε πλαίσια του ελεύθερου (ή ασύδωτου) εμπορίου.. Αν ο αγοραστής είναι δίποδο ζώο και τα δίνει, κάποιος θα πουλάει.. Απλό. Το ίδιο δεν κάνουμε με τα μηχανάκια που πουλάμε; Όλοι θέλουμε να πουλάμε ακριβά και ν' αγοράζουμε φτηνά. Τι είμαστε; Μαγκες ή Μ@λάκες;
    το θέμα της "ελευθερίας" αφορούσε στα καρτέλ κτλ, όχι στο πόσο πουλάω π.χ. εγώ μια υπηρεσία ή ένα πράγμα

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εδώ μπαίνουν οι αστείες/περίεργες φωτογραφίες Νο2:
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2055
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2012, 12:09
  2. Εδώ μπαίνουν οι αστείες/περίεργες φωτογραφίες:
    από kapeos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3262
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2010, 09:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF