Σελίδα 17 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 7121314151617
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 250 από 250

Θέμα: Σέροου: Συμμάζεμα-σουλούπωμα-φρεσκάρισμα, όπως θέτε πέτε το!

  1. #241
    Με το πάσο σου, το μηχανάκι μέχρι τώρα είναι κούκλα και άψογο.

  2. #242
    Ανεξερεύνητο μέλος Το avatar του/της ereynitis
    Εγγραφή
    29/06/2010
    Μηνύματα
    302
    Στην υγειά σου κι εσένα, για τα καλά σου λόγια!

  3. #243
    Το μοτοσακό είναι πολεμικό εργαλείο δεν θέλει πολλά πολλά. Όσο για τον ιδιοκτήτη επειδή έχει ευαίσθητο κολ@ρ@κι έφτιαξε ανατομική σέλα. :rotflmao:
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  4. #244
    Ανεξερεύνητο μέλος Το avatar του/της ereynitis
    Εγγραφή
    29/06/2010
    Μηνύματα
    302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.bmw Προβολή μηνύματος
    Το μοτοσακό είναι πολεμικό εργαλείο δεν θέλει πολλά πολλά. Όσο για τον ιδιοκτήτη επειδή έχει ευαίσθητο κολ@ρ@κι έφτιαξε ανατομική σέλα. :rotflmao:
    Τί να κάνουμε, ρε φίλε; Ένα κουλουράκι έχουμε, να μην το προσέξουμε;! :rotflmao::rotflmao::rotflmao:

  5. #245
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    715
    εναν χρόνο περίπου κ καμμιά αλλη εμφάνιση εργασία κλπ - τί εγινε ? πού εξαφανίστηκες ? τό βαρέθηκες κ τό πούλησες ? αν τό διαβάσεις γράψε τί εγινε , εχω κ εγώ ενα serow κ ευχαριστιόμουν νά σέ διαβάζω κάθε φορά πού ασχολιόσουν μέ αυτό

  6. #246
    Ανεξερεύνητο μέλος Το avatar του/της ereynitis
    Εγγραφή
    29/06/2010
    Μηνύματα
    302
    Καλησπέρα Αλέξη! Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και αλήθεια, τώρα που διάβασα το σχόλιό σου, δε μου αρέσει που σε «κρέμασα» έτσι κι εσένα και όποιον άλλο παρακολουθούσε το θέμα και σας ευχαριστώ πολύ! Τον τελεταίο χρόνο είχα αρκετά σκαμπανεβάσματα οικογενειακά και επαγγελματικά, (ευτυχώς με την ευτυχέστερη δυνατή κατάληξη). Μεταξύ αυτών ήταν και η μετακόμισή μου σε άλλο διαμέρισμα, όπου η πολυκατοικία δεν έχει καν πιλοτή. Όπως καταλαβαίνεις πλέον δεν είχα χώρο για τις γνωστές «ελληνο-ρωμαϊκές» με το μηχανάκι και βρισκόμουν σε παύση εργασιών και παράλληλα απήχα και σχεδόν παντελώς από το φόρουμ. Κατά το καλοκαίρι, για να είμαι ειλικρινής, άρχισα να το βαριέμαι και εντέλει το πούλησα το Μάη προς ανέβρεση κάποιου μεγαλύτερου. Ευτυχώς πήγε στα πολύ καλά χέρια ενός φίλου που ξέρω ότι θα του δείξει το δέον σεβασμό. Εν τέλει άλλαξαν άρδην τα πράγματα και για αρκετό καιρό ακόμα δεν πρόκειται να πάρω άλλο μηχανάκι. Σε καμία περίπτωση δεν παρατώ τα πολυαγαπημένα δίκυκλα, αλλά η παύση θα είναι λίγο μεγαλύτερη απ' ό,τι νόμιζα, (διευκρίνιση προς αποφυγήν τυχούσας παρεξήγησης: Χαίρω άκρας υγείας! ). Όταν με το καλό, στο εγγύς (ελπίζω) μέλλον, αποκτήσω το κατάδικό μου γκαράζ, θα επανέλθω δημήτριος!

    Σε ευχαριστώ πολύ κι εσένα και όποιον άλλο φίλο μπορεί να παρακολουθούσε και λυπάμαι για την ασυνέπειά μου. Το πολύ καλό είναι ότι περίπου από τα μέσα καλοκαιριού και μετά έχω δει ήδη, σε διάφορα μέρη της Ελλάδας, αρκετά Σέροου σε εξαιρετική κατάσταση! Δώστε πόνο παιδιά και με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναμπώ στη μουτζούρα! Να είμαστε όλοι καλά και ευτυχισμένος ο νέος χρόνος!

  7. #247
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ereynitis Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα Αλέξη! Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και αλήθεια, τώρα που διάβασα το σχόλιό σου, δε μου αρέσει που σε «κρέμασα» έτσι κι εσένα και όποιον άλλο παρακολουθούσε το θέμα και σας ευχαριστώ πολύ! Τον τελεταίο χρόνο είχα αρκετά σκαμπανεβάσματα οικογενειακά και επαγγελματικά, (ευτυχώς με την ευτυχέστερη δυνατή κατάληξη). Μεταξύ αυτών ήταν και η μετακόμισή μου σε άλλο διαμέρισμα, όπου η πολυκατοικία δεν έχει καν πιλοτή. Όπως καταλαβαίνεις πλέον δεν είχα χώρο για τις γνωστές «ελληνο-ρωμαϊκές» με το μηχανάκι και βρισκόμουν σε παύση εργασιών και παράλληλα απήχα και σχεδόν παντελώς από το φόρουμ. Κατά το καλοκαίρι, για να είμαι ειλικρινής, άρχισα να το βαριέμαι και εντέλει το πούλησα το Μάη προς ανέβρεση κάποιου μεγαλύτερου. Ευτυχώς πήγε στα πολύ καλά χέρια ενός φίλου που ξέρω ότι θα του δείξει το δέον σεβασμό. Εν τέλει άλλαξαν άρδην τα πράγματα και για αρκετό καιρό ακόμα δεν πρόκειται να πάρω άλλο μηχανάκι. Σε καμία περίπτωση δεν παρατώ τα πολυαγαπημένα δίκυκλα, αλλά η παύση θα είναι λίγο μεγαλύτερη απ' ό,τι νόμιζα, (διευκρίνιση προς αποφυγήν τυχούσας παρεξήγησης: Χαίρω άκρας υγείας! ). Όταν με το καλό, στο εγγύς (ελπίζω) μέλλον, αποκτήσω το κατάδικό μου γκαράζ, θα επανέλθω δημήτριος!

    Σε ευχαριστώ πολύ κι εσένα και όποιον άλλο φίλο μπορεί να παρακολουθούσε και λυπάμαι για την ασυνέπειά μου. Το πολύ καλό είναι ότι περίπου από τα μέσα καλοκαιριού και μετά έχω δει ήδη, σε διάφορα μέρη της Ελλάδας, αρκετά Σέροου σε εξαιρετική κατάσταση! Δώστε πόνο παιδιά και με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναμπώ στη μουτζούρα! Να είμαστε όλοι καλά και ευτυχισμένος ο νέος χρόνος!
    ευχαριστώ πού απάντησες , μακάρι να σε ξαναδιαβάσουμε σύντομα κ σίγουρα είναι τυχερός αυτός πού το αγόρασε , μια ερώτηση μόνο η μπαταρία πού ειχες πάνω bp (κάπως ετσι) ελεγε κάτι η βγήκε μάπα ? κ αν θέλεις τώρα πού το εδωσες θα ηθελα να γράψεις (οποτε μπορέσεις) τι σού αρεσε κ τι δεν σού αρεσε στο serow (τώρα πού το εδωσες θα εισαι σίγουρα πιό αντικειμενικός)
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 20/01/2016 στις 21:21.

  8. #248
    Ανεξερεύνητο μέλος Το avatar του/της ereynitis
    Εγγραφή
    29/06/2010
    Μηνύματα
    302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    ευχαριστώ πού απάντησες , μακάρι να σε ξαναδιαβάσουμε σύντομα κ σίγουρα είναι τυχερός αυτός πού το αγόρασε , μια ερώτηση μόνο η μπαταρία πού ειχες πάνω bp (κάπως ετσι) ελεγε κάτι η βγήκε μάπα ? κ αν θέλεις τώρα πού το εδωσες θα ηθελα να γράψεις (οποτε μπορέσεις) τι σού αρεσε κ τι δεν σού αρεσε στο serow (τώρα πού το εδωσες θα εισαι σίγουρα πιό αντικειμενικός)
    Το λοιπόν, την μπαταρία απ' ό,τι θυμάμαι, την είχα βάλει καινούρια και ήταν ξηρού τύπου. Νομίζω την είχα πληρώσει κάνα 60-άρι. Παρ' όλο που την είχα ταλαιπωρήσει αρκετά, γιατί υπήρχαν φορές που έκανα πάνω από μία με δύο εβδομάδες να το χρησιμοποιήσω και βαριόμουν να βαράω μανιβελιές, συν τα πειράματα με παροχές ρεύματος και κάμερες και τέτοια, μπορώ να πω ότι αποδείχτηκε «παλικάρι»! Άντεξε άνετα 2 χρόνια, αλλά μετά άρχισε να ζορίζεται. Από τον 3ο χρόνο, εάν δε δούλευε το κατσίκι για καμιά εβδομάδα, ήθελε είτε σΜΠρώξιμο είτε φόρτιση. Γενικά όμως στις μπαταρίες, ό,τι πληρώσεις παίρνεις, ειδικά εάν πάρεις τζελ ή τις καινούριες του λιθίου, την ξεχνάς μετά την μπαταρία.

    Από τα στοιχεία που δεν έμεινα ικανοποιημένος ήταν η πίσω ανάρτηση, η οποία ήταν πολύ λίγη, ειδικά για δικάβαλο και δυστυχώς δεν υπάρχει καμία άφτερ μάρκετ ή από άλλο μηχανάκι να ταιριάζει. Ακόμα και η καινούρια που του έβαλα, σε τέρμα σκληρές ρυθμίσεις ήταν σωβρακέ. Επίσης, η σέλα του δεν ήταν για πολλή ώρα. Ήταν πολύ στενή και πιστεύω ότι και καινούρια να ήταν, πάλι θα την πήγαινα στο Ζέφο. Τα φρένα του ήθελαν οπωσδήποτε τα σωληνάκια τους. Το σασμάν του ήταν λίγο σκληρό και είχα δοκιμάσει 2-3 διαφορετικά καλά λάδια. Βέβαια εκτός από Χόντα, οι υπόλοιπες εταιρίες υστερούν σε αυτόν τον τομέα, συν του ότι είχαν περάσει τουλάχιστον άλλοι 3 ιδιοκτήτες πριν από εμένα. Κάτι δευτερεύον είναι ότι θα το ήθελα λίγο πιο νευρικό. Η ροπή του ήταν πολύ καλή, αλλά τελείωνε γρήγορα. Όλα τα παραπάνω εκτός της σέλας, λειτουργούν στην εντέλεια στο TTR 250. Εάν βρεις, του κάνεις ένα περιποιημένο ρεκτιφιέ και έχεις ένα φοβερό 4-χρονο πιστολάκι!

    Νομίζω δε με ενόχλησε κάτι άλλο. Γενικά, ήταν πολύ βολικό και εξυπηρετικό μηχανάκι για μέσα στην πόλη και μακράν καλύτερο και ασφαλέστερο από οποιοδήποτε παπί ή (παλιο)σκούτερ! Πολύ άνετο στις λακούβες, με πολύ καλή συμπεριφορά και το σκαρφάλωνες και όπου ήθελες! Αυτά, ελπίζω να βοήθησα!

  9. #249
    Γιαννοοοο!!! εχεις ΠΜ
    "Πώς λέγεται ο ξεκράνωτος μοτοσυκλετιστης?
    Δωρητής οργάνων".

  10. #250
    Ανεξερεύνητο μέλος Το avatar του/της ereynitis
    Εγγραφή
    29/06/2010
    Μηνύματα
    302
    Τώρα απάντησα Φεγγαρόπληκτε, λεπτομέρειες ένθεν!

Σελίδα 17 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 7121314151617

Παρόμοια θέματα

  1. τα πραγματα οπως θα ειναι το 2100
    από ftsmf στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2010, 18:29
  2. Ακούστε το..!! Οπως+δήποτε..
    από lampros_fazer στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2006, 04:37
  3. Το Rcv211 όπως δεν το είδατε ποτέ
    από sapila racing στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2006, 01:31
  4. K5 εξατμιση οπως το Μ1 του Valentino.
    από anco στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2006, 23:20
  5. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 16:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF