Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 139

Θέμα: Εξέταση για δίπλωμα στον χολαργό ΣΟΣ

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2012
    Μηνύματα
    74

    Εξέταση για δίπλωμα στον χολαργό ΣΟΣ

    Καλημέρα σε όλη την παρέα και σας εύχομαι ολόψυχα καλή χρονιά και πάντα όρθιοι!!

    Είμαί καινούρια, μα πολύ καινούρια όμως όχι μόνο σαν μέλος στο σάιτ αλλά και σαν οδηγός. Την Δευτέρα που μας έρχεται δίνω οδήγηση στο υπουργείο που βρίσκεται στον Χολαργό (μετά απο μια αποτυχιμένη προσπάθεια!)
    Θα ήθελα λοιπόν να μοιραστείτε μαζί μου την εμπειρία σας και τι "παγίδες" πιθανόν να περιμένω απο τους εξεταστές πέρα από τα φθαρμένα σήματα που κόπηκα......
    Έχω πάρει μηχανάκι για τους άλλους , μηχανή για μένα μιας και δεν έχω ξαναοδηγήσει ουσιαστικά. Η αγάπη μου είναι cbf 125 λευκό-μαύρο.
    Ο ενθουσιασμός μου δεν περιγράφεται....αν και κάπως καθυστερημένα στα 29 μου χρόνια κατάφερα να κάνω την κίνηση για δίπλωμα αλλά η τρέλα μου γεννήθηκε πολύ νωρίτερα!! Κρατιέμαι με νύχια και με δόντια αλλά ακόμη δεν νοιώθω ασφάλεια να βγώ στους δρόμους ειδικά στον Βύρωνα που είναι σαν φρανσίσκο οι δρόμοι!!! Υπάρχει ένα θεματάκι στις ανηφόρες στο ξεκίνημα.....
    Σας ζάλισα είπα αρκετά.......

  2. #2
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Maria_P Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα σε όλη την παρέα και σας εύχομαι ολόψυχα καλή χρονιά και πάντα όρθιοι!!

    Είμαί καινούρια, μα πολύ καινούρια όμως όχι μόνο σαν μέλος στο σάιτ αλλά και σαν οδηγός. Την Δευτέρα που μας έρχεται δίνω οδήγηση στο υπουργείο που βρίσκεται στον Χολαργό (μετά απο μια αποτυχιμένη προσπάθεια!)
    Θα ήθελα λοιπόν να μοιραστείτε μαζί μου την εμπειρία σας και τι "παγίδες" πιθανόν να περιμένω απο τους εξεταστές πέρα από τα φθαρμένα σήματα που κόπηκα......
    Έχω πάρει μηχανάκι για τους άλλους , μηχανή για μένα μιας και δεν έχω ξαναοδηγήσει ουσιαστικά. Η αγάπη μου είναι cbf 125 λευκό-μαύρο.
    Ο ενθουσιασμός μου δεν περιγράφεται....αν και κάπως καθυστερημένα στα 29 μου χρόνια κατάφερα να κάνω την κίνηση για δίπλωμα αλλά η τρέλα μου γεννήθηκε πολύ νωρίτερα!! Κρατιέμαι με νύχια και με δόντια αλλά ακόμη δεν νοιώθω ασφάλεια να βγώ στους δρόμους ειδικά στον Βύρωνα που είναι σαν φρανσίσκο οι δρόμοι!!! Υπάρχει ένα θεματάκι στις ανηφόρες στο ξεκίνημα.....
    Σας ζάλισα είπα αρκετά.......
    epeidi ekei p kykloforeis ego meno..pes tis ores synithos vgeneis exo na kathome spiti...
    stis anifores anoige ligo perisotero to gazi.
    trik gia to diploma?mathe na odigas.

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2012
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DUKASII Προβολή μηνύματος
    epeidi ekei p kykloforeis ego meno..pes tis ores synithos vgeneis exo na kathome spiti...
    stis anifores anoige ligo perisotero to gazi.
    trik gia to diploma?mathe na odigas.
    Θα ενημερώσω μην αγχώνεσαι........μη σου πω θα πετάξω και ένα "Ν" στην πλάτη με φωτάκια!!!

    Κοίτα, το καλό είναι όσο και τρελαμένη να είμαι αυτή τη στιγμή δεν βγαίνω έξω έτσι χωρίς να έχω κάνει αρκετή εξάσκηση και να ξέρω ότι εγώ κουμαντάρω το μηχανάκι.....Η ψυχολογία μου είναι το πάν! Η μάθηση έρχεται από την επανάληψη.......
    Όσο για το τρίκ μακάρι αυτή η χώρα μας να είχε και την υποδομή να υποστηρίξει νέους οδηγούς γιατί τα μαθήματα που κάνουμε δεν νομίζω πως μας κάνουν οδηγούς. Αυτό για μένα ας πούμε ότι είναι το Α....τα υπόλοιπα στον δρόμο......συμφωνείς;

  4. #4
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    oxi..pare to hondaki soy k pigene kathe mera ston eleythero soy xrono sto dromo pros saketa pros ta pano kai kane pano kato dokimaze frena....pio polla frena..stripse dexia ekei p pane ta skoypidiarika tha se bgalei se mia kavatza gia xamoyrema me anifores ktl.kane ekei oti soy fenete dyskolo(frenarisma se katifora..xekinima se anifora..ktl ) polles fores kai genika odiga to mixanaki ekei poy einai elegxomeno perivalon den exei kinisi ktl.
    molis teleioneis bgaze to kranos k perna apo ta fantaria na soy rixoyn kai kana koplimento na goystareis kiolas..
    kali arxi kai fora exoplismo prostasias pantoy.alla pantoy.

  5. #5
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DUKASII Προβολή μηνύματος
    .........
    molis teleioneis bgaze to kranos k perna apo ta fantaria na soy rixoyn kai kana koplimento na goystareis kiolas..
    ελα πες μας σπυρο πως εμαθες να οδηγας...!!!!!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #6
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    ναι.... ΣΟΣ ... οκέη ...
    Accipere quam facere praestat injuriam

  7. #7
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    ναι.... ΣΟΣ ... οκέη ...
    moyfa les?

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DUKASII Προβολή μηνύματος
    moyfa les?
    ή o afrotwin ή ο πανοπτικος θα'ναι και θα'χει γ@μηθει στο γελιο τωρα...

  9. #9
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ή o afrotwin ή ο πανοπτικος θα'ναι και θα'χει γ@μηθει στο γελιο τωρα...
    Αυτός ο afro έχει φάει ban ρε παιδιά; καιρό έχει να γράψει..... (και να μας βγάλει τα μάτια να τον διαβάσουμε....)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #10
    Μην κακομελετάτε .....

    Όσο για σένα Μαρία ...καλή σταδιοδρομία

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2012
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    ναι.... ΣΟΣ ... οκέη ...
    Προφανώς είστε πολύ μπροστά από μένα και δεν είστε στο επίπεδο το οδηγικό το δικό μου (η μέρα με την νύχτα για την ακρίβεια!!) αλλά θα πω πολύ απλά μια κουβέντα....Ας μην ξεχνάτε από που ξεκινήσατε για να φτάσετε στο σήμερα και να "παίζετε" στα χέρια σας την μηχανή σας και να πραγματοποιείτε το πάθος σας.
    Πίστευα μέσα μου πως ειδικά οι λάτρεις της μηχανής ...αυτοί που δεν την χρησιμοποιούν μόνο ως μέσω πως έχουν ένα κοινό στοιχείο........όποιοι το διαθέτουν ....θα καταλάβουν.........
    Δεν θα πτοήσει τίποτα το όνειρο μου απλά επειδή έχετε συνηθήσει τις γυναικες ως συνοδηγούς ή ακόμη με τις καφρίλες πολλές φορές που κάνουν σε οδήγηση ι.χ....... Είναι άδικο.....
    Δεν έχω σκοπό να μείνω στο 125...όμως το θεωρώ καλό σχολείο για αρχή.....
    Απλά ως αρχάρεια υπάρχει φόβος για την αποτυχία.
    Εχθές κατάφερα να ξεκινάω με μεγαλύτερη άνεση σε ανήφορο και η χαρά ήταν μεγάλη! Δεν θέλω να βιαστώ και να με παρασύρει ο ενθουσιασμός μου!! Θέλω να είμαι υπερήφανη και να μην δημιουργώ προβλήματα σε άλλους οδηγούς. Γιαυτό πρώτα δίπλωμα και ασφάλεια και μετά λιγο λίγο θα βγαίνω στην γειτονιά για εξάσκηση όσπου να πώ οτι είμαι έτοιμη για να κυκλοφορήσω κανονικά!!

    Αυτά.........

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2012
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Μην κακομελετάτε .....

    Όσο για σένα Μαρία ...καλή σταδιοδρομία
    Να'σαι καλά αγόρι μου!

    Θα μπώ την Δευτέρα να πω νέα!!Ελπίζω να πάνε όλα δεξιά!!

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2012
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DUKASII Προβολή μηνύματος
    oxi..pare to hondaki soy k pigene kathe mera ston eleythero soy xrono sto dromo pros saketa pros ta pano kai kane pano kato dokimaze frena....pio polla frena..stripse dexia ekei p pane ta skoypidiarika tha se bgalei se mia kavatza gia xamoyrema me anifores ktl.kane ekei oti soy fenete dyskolo(frenarisma se katifora..xekinima se anifora..ktl ) polles fores kai genika odiga to mixanaki ekei poy einai elegxomeno perivalon den exei kinisi ktl.
    molis teleioneis bgaze to kranos k perna apo ta fantaria na soy rixoyn kai kana koplimento na goystareis kiolas..
    kali arxi kai fora exoplismo prostasias pantoy.alla pantoy.

    Χα.χα......καλά τα λές!!
    Σε στροφιλίκα κατάλαβα πως ενώ είμαι δεξιόχειρηπαίρνω πιο άνετα τις αριστερές στροφές ενώ στις δεξιές ισχύει το αντίθετο, υπάρχει μια ελαφρά δυσκολία ενώ κατεβάζω ταχύτητα πρίν μπώ .....τι σου λέω τώρα ε??? Αλήθεια όμως....

  14. #14
    ¨Άλλος έχει το όνομα και άλλος τη χάρη ¨

    Μαράκι , μια χαρά το πας . Οι από πάνω που σου απάντησαν ....Αυτοί και αν είναι κουλοΜαρίες . Πάνε και αλλάζουν τα μηχανάκια το ένα μετά το άλλο μπας και βρούνε κανένα που να πηγαίνει μόνο του ....Μην ψαρώνεις με τις φωτό χρήστη που έχουνε βάλει ...Φαντάσου πως ο ένας οδηγάει Vigago με κρόσια στο τιμόνι !!!
    Φαίνεσαι κοπέλα που ξέρεις τί θες και για υτό θα πετύχεις . Συνέχισε έτσι και σύντομα εύχομαι να το πάρεις στα χέρια σου το πράμα και να πας μπροστά .
    Καλή επιτυχία εύχομαι .


    ...Έτσι μιλάνε ρε στις γυναίκες . Με τις μλκις που λέτε ,μπαίνουν ρωτάνε και φεύγουν ....Γυναικοδιώχτες!!! Ε υναικοδιώχτες!!!!!



  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2012
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    ¨Άλλος έχει το όνομα και άλλος τη χάρη ¨

    Μαράκι , μια χαρά το πας . Οι από πάνω που σου απάντησαν ....Αυτοί και αν είναι κουλοΜαρίες . Πάνε και αλλάζουν τα μηχανάκια το ένα μετά το άλλο μπας και βρούνε κανένα που να πηγαίνει μόνο του ....Μην ψαρώνεις με τις φωτό χρήστη που έχουνε βάλει ...Φαντάσου πως ο ένας οδηγάει Vigago με κρόσια στο τιμόνι !!!
    Φαίνεσαι κοπέλα που ξέρεις τί θες και για υτό θα πετύχεις . Συνέχισε έτσι και σύντομα εύχομαι να το πάρεις στα χέρια σου το πράμα και να πας μπροστά .
    Καλή επιτυχία εύχομαι .


    ...Έτσι μιλάνε ρε στις γυναίκες . Με τις μλκις που λέτε ,μπαίνουν ρωτάνε και φεύγουν ....Γυναικοδιώχτες!!! Ε υναικοδιώχτες!!!!!


    Ξέρεις ε...... όπου ακούω πολλά κεράσια κρατάω μικρό καλάθι.... περι ορέξεως........

    Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!Τα κρατάω γιατί μου φτιάχνουν το κέφι και την ψυχολογία μου!!

    Μια πρόσφατη εμπειρία που θα ήθελα να μοιραστώ......Είχα πάει καρδίτσα πρίν λίγους μήνες ως συνοδηγός βεβαια με τους aprilia bikers εκδρομή και ήταν η διαδρομή απλά ονειρεμένη!!! Η ψυχή που έχουν τα παιδιά με τα οποία συναντήθηκα δεν περιγράφεται.......αυτό το παιχνίδισμα αλλα και η ομαδικότητα ήταν όοοοολα τα λεφτά!! έβαλε και αυτό το λιθαράκι του....λοιπόν τι να μου πεί ο "προκατειλημένος"????? ουτε καν με αγγίζει το ύφος του......Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτός ο ανταγωνισμός???Εγώ θα κάνω αυτο που θέλω να κάνω, απλά γράφτηκα σ'αυτο σαιτ να μοιραστώ αυτό το "ταξίδι" μου απο την αρχή να μάθω, να ακούσω εμπειρίες κλπ........δεν τους υποχρέωσα να λάβουν θέση αν θεωρούν πως δεν έχει νόημα..

Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2008, 23:56
  2. test ηλεκτρονικου τυπου για δίπλωμα
    από wild_cat/anima στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 10:25
  3. Αποριες για διπλωμα
    από babishondakias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 00:45
  4. Δίνω για δίπλωμα...
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 22:49
  5. Αύριο δίνω για δίπλωμα ρεεε!
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF