Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 101 από 101

Θέμα: φανοποιια πλαστικων μερων do it your self tips and tricks.part 2

  1. #91
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/10/2005
    Μηνύματα
    181
    Τέλειο αποτέλεσμα. Πάλι έγραψες. Μπράβο!!!

  2. #92
    Μαστρο Σπύρο σε ευχαριστώ με τη σειρά μου για τη μείωση των μηδενικών χρηματικών αποθεμάτων που είχα ώστε να αγοράσω πραγματάκια για το υπογειο μου. Δυο ερωτησούλες σε παρακαλώ, η επιλογή του χρώματος για το βάψιμο πως γίνεται? Και το βερνίκι χρησιμοποίησες είναι το ίδιο για πλαστικά και μεταλλικά?

  3. #93
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    ιδια ειναι τα χρωματα και τα βερνικια για μεταλλα και πλαστικα.στα πλαστικα ομως μπαινει ελαστικοποιητης οπου κριθει αναγκαιο...

  4. #94
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lspiros Προβολή μηνύματος
    στα πλαστικα ομως μπαινει ελαστικοποιητης οπου κριθει αναγκαιο...

    την έκανα τη μελέτη μου σε άλλα σου ποστ σχετικά με τον ελαστικοποιητή. Στο φτερό ενός on-off θα βάζαμε ελαστικοποιητή, στο σταθερό fairing όμως δεν κρίνεται αναγκαίο, ορθόν? ...



    Και κάτι ακόμα, στο υπ'αριθμ μνμ 39 αναφέρεις πως περνάμε τους προφυλακτηρες ένα χέρι με το ασταρι προσφυσης plastoflex. Οι προφυλακτήρες είναι γυαλοχαρτισμένοι με το 320 ξηράς αλλά όχι εντελώς άβαφοι. Εδώ όμως, στο υπ'άριθμ μνμ 102 http://www.moto.gr/forums/showthread...=1#post2261236 αναφέρεις πως το ασταρι προσφυσης πλαστικων χρησιμοποιειτε για προσφυση σε αβαφα πλαστικα.

    Εφόσον λοιπόν, έχουμε γυαλοχαρτάρει, θεωρούμε πως το πλαστικό είναι άβαφο και περνάμε το αστάρι αφοβα?

    Και πάλι ευχαριστώ ...
    Τελευταία τροποποίηση από Carlos.1on2; 07/03/2013 στις 22:07.

  5. #95
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Carlos.1on2 Προβολή μηνύματος
    την έκανα τη μελέτη μου σε άλλα σου ποστ σχετικά με τον ελαστικοποιητή. Στο φτερό ενός on-off θα βάζαμε ελαστικοποιητή, στο σταθερό fairing όμως δεν κρίνεται αναγκαίο, ορθόν? ...



    Και κάτι ακόμα, στο υπ'αριθμ μνμ 39 αναφέρεις πως περνάμε τους προφυλακτηρες ένα χέρι με το ασταρι προσφυσης plastoflex. Οι προφυλακτήρες είναι γυαλοχαρτισμένοι με το 320 ξηράς αλλά όχι εντελώς άβαφοι. Εδώ όμως, στο υπ'άριθμ μνμ 102 http://www.moto.gr/forums/showthread...=1#post2261236 αναφέρεις πως το ασταρι προσφυσης πλαστικων χρησιμοποιειτε για προσφυση σε αβαφα πλαστικα.

    Εφόσον λοιπόν, έχουμε γυαλοχαρτάρει, θεωρούμε πως το πλαστικό είναι άβαφο και περνάμε το αστάρι αφοβα?

    Και πάλι ευχαριστώ ...
    ok λοιπον καλα εκανες και τα ανεφερες.για να μην μπερδευομαστε ξεχαστε αν ενα πλαστικο ειναι βαμενο η οχι,κρατηστε αυτο...
    ριχνουμε plastofix οπου φαινεται γυμνο πλαστικο.(δηλαδη μπορει να ηταν βαμενο αλλα απο το τριψιμο να εμφανιστηκε γυμνο πλαστικο και χρειαζεται ασταρι προσφυσης πλαστικων)
    οσο για το εμπρος φτερο που αναφερεις δες απο κατω να εχει καπου ενα κωδικο PP που σημαινει οτι ειναι βαφομενο

  6. #96
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2013
    Μηνύματα
    6
    Οπότε η σειρά είναι: πλαστικό, πλαστοφίξ, στόκος, αστάρι, χρώμα, βερνίκι;
    Τελευταία τροποποίηση από limas; 29/04/2013 στις 20:55.
    Μιχάλης από Ηράκλειο Κρήτης

    Ευχαριστώ που λύνετε τις απορίες μου

  7. #97
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από limas Προβολή μηνύματος
    Οπότε η σειρά είναι: πλαστικό, πλαστοφίξ, στόκος, αστάρι, χρώμα, βερνίκι;
    αρχηγε επειδη ρωτας διαφορα.βγαλε φωτο απο καθε περιπτωση ξεχωριστα στο thread με το αυτοκινητο για να σου απανταμε στο καθενα ξεχωριστα.αφου εβγαλες το μοτερ και ειναι αδειος ο χωρος μηχανης βγαλε κανα δυο φωτο καθαρες και θα σου πω.το ιδιο και για τα πλαστικα

  8. #98
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2013
    Μηνύματα
    6
    Σπύρο, άσχετα με το δικό μου, σε αυτό που έκανες στο subaru ρωτάω που ρώτησε και ο φίλος παραπάνω. Απλά είχα κι εγώ την απορία με το plastofix. Αν έχουμε πλαστικό στοκαρισμένο, πότε μπαίνει το plastofix για την πρόσφυση; Πάντα πάνω σε πλαστικό και μετά βάζουμε είτε στόκο και μετά αστάρι είτε αν δεν χρειάζεται στόκος κατευθείαν αστάρι;
    Μιχάλης από Ηράκλειο Κρήτης

    Ευχαριστώ που λύνετε τις απορίες μου

  9. #99
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από limas Προβολή μηνύματος
    Σπύρο, άσχετα με το δικό μου, σε αυτό που έκανες στο subaru ρωτάω που ρώτησε και ο φίλος παραπάνω. Απλά είχα κι εγώ την απορία με το plastofix. Αν έχουμε πλαστικό στοκαρισμένο, πότε μπαίνει το plastofix για την πρόσφυση; Πάντα πάνω σε πλαστικό και μετά βάζουμε είτε στόκο και μετά αστάρι είτε αν δεν χρειάζεται στόκος κατευθείαν αστάρι;
    αν τριβοντας τον στοκο στο πλαστικο φτασουμε σε γυμνο πλαστικο(μαυρο δηλαδη)

  10. #100
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2013
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lspiros Προβολή μηνύματος
    αν τριβοντας τον στοκο στο πλαστικο φτασουμε σε γυμνο πλαστικο(μαυρο δηλαδη)
    Ευχαριστώ Σπύρο. Και όχι μόνο για την επίλυση της απορίας μου αλλά και για όλα τα tutorial που μας κατατοπίζουν απόλυτα!
    Μιχάλης από Ηράκλειο Κρήτης

    Ευχαριστώ που λύνετε τις απορίες μου

  11. #101
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Κλειδώθηκε για να μείνει καθαρό, οποίος το διαβάσει με προσοχή και όχι διαγώνια, θα του λυθούν οι απορίες μιας και είναι πάρα πολύ αναλυτικό το thread.

    Απο εκει και πέρα όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι ποιο εξειδικευμένο, μπορεί να το κάνει μέσα σε δικό του Post με τις αντίστοιχες φωτογραφίες – εφαρμογή – αποτέλεσμα. Ώστε να υπάρχει αντίστοιχη τεκμηρίωση και να βοηθήσει και τους μελλοντικούς επισκέπτες με παρόμοια προβλήματα.


    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. Φανοποιια tips and tricks,do it your self....
    από lspiros στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 199
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2013, 10:37
  2. βοηθημα για do it your self κατασταση...
    από GiannisBlessed στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2009, 14:02
  3. do it your self... play it your self
    από costas_k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2006, 12:55
  4. do it your self!
    από KaTaNaS στο forum BMW
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 16:14
  5. do it your self!
    από dimostenhs στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 16:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF