Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: SOS!!! ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΛΑΘΟΥΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΒΑΦΗ ΣΚΕΛΕΤΟΥ..

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2013
    Μηνύματα
    6

    SOS!!! ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΛΑΘΟΥΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΒΑΦΗ ΣΚΕΛΕΤΟΥ..

    ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΓΚΑΦΑ ΜΟΥ.ΒΑΣΙΚΑ ΟΧΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΒΑΦΗΣ..ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΕΒΑΦΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΣΚΕΛΕΤΟ ΤΟΥ C50 MOY TO ΠΙΣΤΟΛΙ ΑΡΧΙΣΕ ΠETAEI ΜΙΚΡΑ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΩΛΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΜΠΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΦΤΕΡΟ ΕΓΙΝΕ ΚΩΛΟΣ..ΠΕΡΙΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΤΗΛΙΑ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΗ ΑΠΕΛΠΗΣΙΑΣ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΠΑΝΙ-ΤΙ ΤΟ ΘΕΛΑ -ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΚΟΥΠΙΖΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ..ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΛΟΙΠΟΝ Η ΕΙΚΟΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ..Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	100_1478.jpg 
Προβολές:	503 
Μέγεθος:	92,0 KB 
ID:	288601 ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΔΙΩΡΘΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΡΙΨΩ ΟΛΟ ΤΟ ΦΤΕΡΟ???

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    ναι. να τρίψεις το μισό...

  3. #3
    Δυστυχώς το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το τρίψεις όλο και να το ξαναπεράσεις,κατα τη γνώμη μου.
    Και φυσικά σου έγινε μάθημα,με το σκληρό τρόπο,πως όταν κάνουμε λάθος στη βαφή,δεν προσπαθούμε να το διορθώσουμε εκείνη την ώρα,γιατι κατα 95% θα το κάνουμε χειρότερα!

  4. #4
    Αν το βάφεις εκεί που φαίνεται η εικόνα θα έχεις και άλλα θέματα, βάλτο κάπου σε πιο προστατευμένο μέρος και στρώσε κάτι απο κάτω, μα το παραμικρό κολλάνε πάνω στην μπογιά σκόνη, πετραδάκια κλπ. Οι περισσότεροι την πατάμε γιατι το βάψιμο θέλει πολύ καλή προετοιμασία και υπομονη...
    Πρόταση : να στεγνώσει , να τριφτεί καλά , προετοιμασία του χωρου που θα βάψεις και ξανά βάψιμο
    Το ξέρω είναι ξενέρωμα αλλά το αποτέλεσμα θα σε κάνει να ξεχάσεις την ταλαιπωρία σου
    aleaxzafeir

  5. #5
    Νέο μέλος Το avatar του/της white
    Εγγραφή
    11/01/2013
    Μηνύματα
    21
    Το τρίβεις και το βάφεις τοπικά από την αρχή. Αν τα χρώματα σου είναι διπλής δεν θα φαίνεται τπτ απολύτως. Και μην βαριέσαι αν θέλεις να κάνεις καλή δουλειά. Αν δεν ξεγελάει η φωτό είναι σαν να έχεις σταματήσει στο 400 να τρίβεις και φαίνεται λίγο άγριο. Ό,τι χρειαστείς στείλε ένα πμ εδώ ή κάνε ένα join white projects στο fb.
    It's nice to be important, but it's more important to be nice.
    http://panosbwhite.wix.com/05

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2013
    Μηνύματα
    6
    βασικα εκανα την βλακια κι αρχισα να βαφω χωρις να τριψω το ασταρι...γι'αυτο ειναι αγριο..μαλλον το καλυτερο ειναι αυτο που λετε,δηλαδη να τριψω παλι ολο το φτερο γτ το χρωμα ειναι μονης

  7. #7
    BMW F800GS Το avatar του/της OnePiece
    Εγγραφή
    01/06/2012
    Μηνύματα
    43
    Δυστηχως,πρεπει να το παρεις απο την αρχη.Επρεπε να ειχες περιμενει να στεγνωσει και να κατσει το χρωμα,και εν συνεχεια να τριψεις τοπικα.Δεν πειραζει ομως απο τα λαθη του μαθαινει κανεις
    Treating a car and a motorcycle like a proper lady is being a man

Παρόμοια θέματα

  1. best κρανη κατα τη γνωμη σας
    από teo_85 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2010, 10:19
  2. Βαφή σκελετού ποδηλάτου
    από zanny στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2009, 10:07
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2007, 06:05
  4. ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΛΑΔΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
    από sakisdani750 στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2007, 01:42
  5. Διαφωνίες κατα τη σχεση
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2005, 00:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF