Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Δευτέρα 24/12 Μύλοι-Άστρος-Καστανιά

  1. #1
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429

    Δευτέρα 24/12 Τσακωνιά (Μύλοι-Άστρος-Καστανίτσα)

    Για Δευτέρα ρεπού επιτρέποντος και αναλόγως με τι όρεξη θα ξυπνήσω το πρωί και αν ο καιρός δεν είναι βροχερός λέω να πεταχτώ μέχρι Καστανίτσα να δοκιμάσω κόκκορα με μακαρόνια, βραστό βεργάδι και καστανόπιτες!! Όποιος θέλει ακολουθεί!

    Δρομολόγιο κλασσικά αφού βγούμε από Διόδια Σπαθοβουνίου πιάνουμε παλιά ΕΟ Χιλιομόδι, Αγ Βασίλειο, Μυκήνες και σταματάμε για καφέ στους ΜύλοΙ που λεει και μια ψυχή στο γνωστό παραλιακό καφενείο!! Ύστερα συνεχίζουμε παραλιακά προς Κύβερι και μόλις φτάνουμε Άστρος το κόβουμε προς Ελληνικό, Χάραδρο, Πλάτανο (στροφιλικι μπόλικο) και φτάνουμε Καστανίτσα όπου μας περιμένουν εκλεκτά τοπικά εδέσματα! Επιστροφή από Καρυές, μια διαδρομή που είναι δασοσκέπαστη (τα χουν κάψει κ αυτά; δε θυμαμαι) και πανέμορφη και ΕΟ Σπάρτης-Τρίπολης όπου πιάνουμε Εθνική για Αθήνα. Αλλιώς γυρνάμε από εκεί που ηρθαμε καθώς δεν ξέρω αν και τι θα έχει μαζέψει ο Πάρνωνας το Σ/Κ από χιόνια. Θα κάνω κάποια τηλέφωνα για σιγουριά. Στην τελική αν δε βγάζει καθόλου ως εκεί πάνω υπάρχει και εναλλακτικό σχέδιο για RR Tripolis μέσω Ελαιοχωρίου !! Κάντε τα κουμάντα σας όποιος θέλει να έρθει καθώς το κρύο θα είναι γ.μσε τα

    Ρυθμοί χαλαροΤουριστικοί

    Χάρτης: http://goo.gl/maps/AUXmS

    Δια τους προσκείμενους φιλικά στην καγκελαρία - ή αλλιώς Die Traumfrau - θα υπάρχει και διαγωνισμός γερμανικών ασμάτων!!

    Ακούει ο Αρθουριανός ιππότης Πέρσιβαλ;;



    Αναχώρηση αυστηρά 9πμ από το γνωστό Περίπτερο ή αλλιώς Σταθμός 14 γιατί μην ξεχνάμε πως διανύουμε το χειμερινό ηλιοστάσιο και η μέρα είναι από τις μικρότερες του χρόνου!
    Τελευταία τροποποίηση από Ichigo; 21/12/2012 στις 16:49.
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  2. #2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Ακούει ο Αρθουριανός ιππότης Πέρσιβαλ;;
    "Ich schreite kaum, -
    doch wähn' ich mich schon weit."


    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    καλο καιρο εχει τωρα.βεβαια για 24 παιζεται,αλλα αφου εχεις και εναλακτικο καλη βολτα.
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  4. #4
    Bladerunner Το avatar του/της siraxanz
    Εγγραφή
    17/07/2003
    Μηνύματα
    420
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Για Δευτέρα ρεπού επιτρέποντος και αναλόγως με τι όρεξη θα ξυπνήσω το πρωί και αν ο καιρός δεν είναι βροχερός λέω να πεταχτώ μέχρι Καστανίτσα να δοκιμάσω κόκκορα με μακαρόνια, βραστό βεργάδι και καστανόπιτες!! Όποιος θέλει ακολουθεί!

    Δρομολόγιο κλασσικά αφού βγούμε από Διόδια Σπαθοβουνίου πιάνουμε παλιά ΕΟ Χιλιομόδι, Αγ Βασίλειο, Μυκήνες και σταματάμε για καφέ στους ΜύλοΙ που λεει και μια ψυχή στο γνωστό παραλιακό καφενείο!! Ύστερα συνεχίζουμε παραλιακά προς Κύβερι και μόλις φτάνουμε Άστρος το κόβουμε προς Ελληνικό, Χάραδρο, Πλάτανο (στροφιλικι μπόλικο) και φτάνουμε Καστανίτσα όπου μας περιμένουν εκλεκτά τοπικά εδέσματα! Επιστροφή από Καρυές, μια διαδρομή που είναι δασοσκέπαστη (τα χουν κάψει κ αυτά; δε θυμαμαι) και πανέμορφη και ΕΟ Σπάρτης-Τρίπολης όπου πιάνουμε Εθνική για Αθήνα. Αλλιώς γυρνάμε από εκεί που ηρθαμε καθώς δεν ξέρω αν και τι θα έχει μαζέψει ο Πάρνωνας το Σ/Κ από χιόνια. Θα κάνω κάποια τηλέφωνα για σιγουριά. Στην τελική αν δε βγάζει καθόλου ως εκεί πάνω υπάρχει και εναλλακτικό σχέδιο για RR Tripolis μέσω Ελαιοχωρίου !! Κάντε τα κουμάντα σας όποιος θέλει να έρθει καθώς το κρύο θα είναι γ.μσε τα

    Ρυθμοί χαλαροΤουριστικοί

    Χάρτης: http://goo.gl/maps/AUXmS

    Δια τους προσκείμενους φιλικά στην καγκελαρία - ή αλλιώς Die Traumfrau - θα υπάρχει και διαγωνισμός γερμανικών ασμάτων!!

    Ακούει ο Αρθουριανός ιππότης Πέρσιβαλ;;



    Αναχώρηση αυστηρά 9πμ από το γνωστό Περίπτερο ή αλλιώς Σταθμός 14 γιατί μην ξεχνάμε πως διανύουμε το χειμερινό ηλιοστάσιο και η μέρα είναι από τις μικρότερες του χρόνου!
    Ωραίο βολταράκι, να θυμίσω ότι στα Διόδια Σπαθοβουνίου πλέον πλερώνεις και μετά βγαίνεις...

    Έχει καταργηθεί η έξοδος πρίν από τα διόδια...

    Οπότε καλύτερα να πιάσεις-ετε την Παλαιά Εθνική Κορίνθου-Άργους από την Γέφυρα Αρχαίας Κορίνθου....

    Επίσης πολύ όμορφη και γραφική είναι η προσέγγιση στην Καστάνιτσα από Αγιο Αντρέα Κυνουρίας

    Καλά να ταξιδέψετε
    ταξίδι νάναι και με καλή παρέα...ζητώ πολλά? :-)

  5. #5
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Ναι το ξέρω εδώ και καιρό στο Σπαθοβούνι πληρώνεις και αμέσως μετά βγαίνεις. Εχουν φράξει και την έξοδο που υπήρχε παλιά ακριβώς πριν τα διόδια. Τώρα για το αν θα πάω απο Άγιο Αντρέα εξαρτάται με το πως θα μου τη βαρέσει την ώρα εκείνη.
    Thanks for the info
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  6. #6
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    αυτη την διαδρομή σχεδόν ίδια, την έκανα πριν ένα μήνα,καταπληκτική η επιστοφή απο αρχαία επίδαυρο,θα το έκανα πάλι φίλε μου αλλά δουλεύω
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  7. #7
    Καλησπέρα ! Έχω 2-3 ερωτήσεις ! 1ον είμαι ευπρόσδεκτος με Crypton X ? 2ον πόσο θα μας στοιχίσει πάνω κάτω ? και 3ον είναι αυθημερόν ?

  8. #8
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από N1kolas Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα ! Έχω 2-3 ερωτήσεις ! 1ον είμαι ευπρόσδεκτος με Crypton X ? 2ον πόσο θα μας στοιχίσει πάνω κάτω ? και 3ον είναι αυθημερόν ?
    1. Εγώ δεν έχω αντίρηση να έρθεις αλλά να ξέρεις ότι δε θα σε περιμένω ούτε έχω την υπομονή να εναρμονιστώ με τους ρυθμούς του CryptonX. Aν σου κολλήσει το μοτέρ σε καμιά εθνική ξέρεις να το επισκευάσεις;
    2. Για κόστος δε μπορώ να σου πω με ακρίβεια εξαρτάται στο τι ρυθμούς θα κινηθώ και τι ορέξεις θα έχει η καταπιώνα μου.
    3. Αυθημερόν είναι αλλά εσένα σε βλέπω να αιτείσαι και διανυκτέρευση!

    Που μας οδηγεί αυτή η συζήτηση;
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    1. Εγώ δεν έχω αντίρηση να έρθεις αλλά να ξέρεις ότι δε θα σε περιμένω ούτε έχω την υπομονή να εναρμονιστώ με τους ρυθμούς του CryptonX. Aν σου κολλήσει το μοτέρ σε καμιά εθνική ξέρεις να το επισκευάσεις;
    2. Για κόστος δε μπορώ να σου πω με ακρίβεια εξαρτάται στο τι ρυθμούς θα κινηθώ και τι ορέξεις θα έχει η καταπιώνα μου.
    3. Αυθημερόν είναι αλλά εσένα σε βλέπω να αιτείσαι και διανυκτέρευση!

    Που μας οδηγεί αυτή η συζήτηση;
    Εμ άστο εσύ θα θες να πατήσεις και καμία 200αρα οπότε γράφω Χ δεν πειράζει

  10. #10
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από N1kolas Προβολή μηνύματος
    Εμ άστο εσύ θα θες να πατήσεις και καμία 200αρα οπότε γράφω Χ δεν πειράζει
    δεν εννοεί οτι θα πηγαίνει με 200 ,τη βολτα του θα κάνει,απλά σε αυτες τις βόλτε χρειάζεται και ένας ρυθμός να κινείται το κομβόι και όταν οδηγάς μια μηχανή και δε σου βγαίνει η υπομονή να περιμένεις ένα πιο αργό μηχανάκι είναι κούραση και για τους 2..και θα πρέπει όλη την ώρα να είναι απο πίσω σου για να παει με το ρυθμό σου,οπότε αν θες να κάνεις μια μεγάλη βόλτα καλύτερα με άλλο παπάκι για παρέα και θα γουστάρετε και οι 2 τρελά
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  11. #11
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από N1kolas Προβολή μηνύματος
    Εμ άστο εσύ θα θες να πατήσεις και καμία 200αρα οπότε γράφω Χ δεν πειράζει
    Σε καμία περίπτωση δεν έχω όρεξη να κάνω πλούσιο το βενζινά γράφοντας 200αρες ! Πάω για χαλαρό βολτάκι να κάνω το κέφι μου όπως σου είπε και ο Billymuse. Το μηχανάκι σου δεν είναι φτιαγμένο για ταξίδια και να γράφει 400-500χμ τη μέρα, αλλά πως να το κάνουμε για αστική μετακίνηση και μόνο. Όταν πάρεις κάτι μεγαλύτερο τα ξαναλέμε.
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  12. #12
    to the infinity & beyond Το avatar του/της panosko
    Εγγραφή
    30/05/2004
    Μηνύματα
    94
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    1. Εγώ δεν έχω αντίρηση να έρθεις αλλά να ξέρεις ότι δε θα σε περιμένω ούτε έχω την υπομονή να εναρμονιστώ με τους ρυθμούς του CryptonX. Aν σου κολλήσει το μοτέρ σε καμιά εθνική ξέρεις να το επισκευάσεις;
    2. Για κόστος δε μπορώ να σου πω με ακρίβεια εξαρτάται στο τι ρυθμούς θα κινηθώ και τι ορέξεις θα έχει η καταπιώνα μου.
    3. Αυθημερόν είναι αλλά εσένα σε βλέπω να αιτείσαι και διανυκτέρευση!

    Που μας οδηγεί αυτή η συζήτηση;
    xaxaxaxxaxaa τρελή απάντηση, - να αιτείσαι και διανυκτέρευση - ξεράθηκα στο γέλιο

    Πέραν τούτου, παίζει να έρθω, αναλόγως πως θα ειναι ο καιρός όμως, θα σου στειλω π.μ.

    Υ.Γ. Υπάρχουν ακόμα μοτοσυκλετιστές που πληρώνουν διόδια στην Ε.Ο. ..>???
    Χαθήκανε τα....Trail rides??

  13. #13
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panosko Προβολή μηνύματος
    xaxaxaxxaxaa τρελή απάντηση, - να αιτείσαι και διανυκτέρευση - ξεράθηκα στο γέλιο

    Πέραν τούτου, παίζει να έρθω, αναλόγως πως θα ειναι ο καιρός όμως, θα σου στειλω π.μ.

    Υ.Γ. Υπάρχουν ακόμα μοτοσυκλετιστές που πληρώνουν διόδια στην Ε.Ο. ..>???
    Αν δω καλο καιρο εδω Αθηνα εγω προτιθεμαι να ξεκινησω. Ας μην επεκταθουμε σε προγνωσεις Ποσειδωνων Μυρμιδονων και λοιπων -ονων

    Οσο για τα διοδια αν ο δρομος τ αξιζει (και ο Μωρεας τ αξιζει και με το παραπανω) τοτε πληρωνουμε . Για το πηγαινε λεω ολο απο παλια εθνικη απο κορινθο και μετα και στο ελα απο Νεστανη για ξεκουραση αλλα και ασφαλεια λογω νυχτας

  14. #14
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    βουρ μην κολωνεται
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Έκανα την διαδρομή σε τρεις ημέρες την περασμένη εβδομάδα. Πολύ ωραία! Έμεινα στον Άγιο Ιωάννη. Η Καστάνιτσα πολύ όμορφη. Πήγα από την παλιά εθνική (Νεμέα) πολύ χαλαρά και θυμήθηκα τα παιδικά μου χρόνια! Καλό ταξίδι να έχετε!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καλημέρες Κυριακής 24-12 και χρόνια πολλά
    από Λεωνίδας στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2006, 20:46
  2. ΔΕΥΤΕΡΑ 24/4 ΧΑΛΚΙΔΑ
    από costas81 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 101
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2006, 04:13
  3. μια καλημερα για τους μαλακες της 24-12...
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2005, 10:55
  4. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2005, 19:03
  5. ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ στο YARD..(24/12/2003)
    από ireneepi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 15:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF