Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 91

Θέμα: Μοto Guzzi Le mans II

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2012
    Μηνύματα
    57

    Μοto Guzzi Le mans II

    Κυριακη 6/1/2013 , ανημερα Φωτα , 8-9 το πρωι. Τα γυναικοπαιδα κοιμουνται , σκεφτομαι τις διακοπες που περασαν ( φροντιστης γαρ) και τα αγγουρια που ερχονται . Δεν πανε να !#@#!%$ !!! Ας ριξω μια ματια στο Car.gr να σκοτωσω την ωρα . Στα Ducati τα ιδια που παιζουν τοσο καιρο , αναζητηση λοιπον στα πριν 1985. Πρωτη αγγελια , χωρις φωτο , Moto Guzzi Le mans II σε καλη κατασταση , 35000 χιλ , Αμφισσα . Χμμμ ενδιαφερον ... ας παρω ενα τηλ , για να την εχει βαλει πριν 5 λεπτα δεν κοιμαται . Ο Γιωργος , 55αρης ιδιοκτητης , μου λεει για ενα μηχανακι που δουλευε μεχρι πριν 5 χρονια και που το παρατησε λογω προσωπικων του προβληματων και γιατι τον κουραζε. Πολιτικος μηχανικος στο επαγγελμα , μου φανηκε ευθυς και τιμιος , μειναμε στο να παω το Σαββατο 12/1 Αμφισσα να το δω. Μετα απο μιση ωρα και ενω χαζευω τις φλορετες των 3000 ευρω , βλεπω στο Le mans φωτο. Ενα ενδιαφερον μηχανακι σε συμπαθητικη κατασταση. Τηλεφωνο παλι στον Γιωργο . Ελα Γιωργο , ο Τακης ειμαι απο Κορινθο , ειχαμε μιλησει πριν μιση ωρα για το μηχανακι. Ναι μου απανταει , τι ηθελα και την εβαλα την αγγελια , με εχουν σκοτισει στα τηλεφωνα . Μπλοφα σκεφτομαι αλλα απο την στιγμη που δεν με ενδιαφερει να κανω παζαρια και θελω να λερωσω τα χερια μου , δεν με νοιαζει. Γιωργο ειδα το μηχανακι στη φωτογραφια και θελω να το παρω . Στειλε μου εναν λογαριασμο σου να σου βαλω μια προκαταβολη και το Σαββατο ερχομαι και φορτωνω. Οκ απο τον Γιωργο , μενουμε εκει , τα γυναικοπαιδα εχουν αρχισει να ξυπνανε , τηλεφωνο η μαννα μου γιατι τουρκεψαμε και δεν πηγαμε τα παιδια εκκλησια , επιστροφη στην πραγματικοτητα. Μεσημεριασε και πριν το φαγητο τηλεφωνο απο πολυ καλο φιλο Ducataκια με τον οποιο εχουμε κοινα μηχανακια . Παλιολουκια ετοιμαζεσαι για Αμφισσα ? Σου στελνω φωτος απο το μηχανακι . Κοκκαλο εγω . Ειπαμε ειμαστε μικρος κυκλος αλλα τοσο πολυ ? Την ωρα που μιλουσα για την προκαταβολη , φιλος , φιλου του φιλου ειχε παει να το δει και οπως καταλαβαινετε τα νεα ταξιδευουν πολυ γρηγορα σε αυτη τη χωρα . Οι φωτος δειχνουν ενα μηχανακι με πολυ σκουρια ... Ομως εχω δωσει τον λογο μου και αν δεν εβλεπα τις φωτος Δευτερα θα εβαζα την προκαταβολη , οπως και εκανα .
    Η εβδομαδα περασε με ψαξιμο στο internet και αγωνια για το τι θα συναντησω. Παρασκευη σκαω και το παραμυθι στο στεφανι μου , Σαββατο εγερτηριο 6.30 , δεσιμο το τρειλερ στο rallye και παμε . Στον δρομο για Αμφισσα βροχη , ομιχλη και ευτυχως Αμφισσα 10 λεπτα δεν εβρεχε , οσο χρειαστηκε να το φορτωσω . Γνωριστηκαμε και με τον Γιωργο , υποσχεση για βολτα οταν ετοιμαστει και επιστροφη .
    Φυσικα σταματησα στους Δελφους να ρωτησω την Πυθεια για το τι μελλει γενεσθαι
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων lemans 007a.jpg‎  

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2012
    Μηνύματα
    57
    Επιστροφη στη βαση ...
    Τα Ducatia το κοιταζουν περιεργα ...
    πολυ σκουρια βρε παιδι μου ...
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων lemans 012a.jpg‎   lemans 016a.jpg‎   lemans 018a.jpg‎  

  3. #3

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2012
    Μηνύματα
    57
    οι φωτογραφιες απο τον φιλο του φιλου του φιλου που με απογοητευσαν
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων lm1.jpg‎   lm3.jpg‎   lm6.jpg‎  

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2012
    Μηνύματα
    57
    Μεχρι τωρα εχω "φτιαξει" 3 Ducati χωρις να ασχοληθω. Αυτο αποφασισα να το παρω για να το φτιαξω μονος μου , οσο γινεται. Ελπιζω στη βοηθεια σας ζητωντας κατανοηση σαν πρωταρης

  6. #6
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #7
    Καλή αρχή, πολύ ωραίο το πρότζεκτ.
    Πόσο το πήρες αν επιτρέπεται;

  8. #8
    καλή αρχή και καλή δύναμη....


    υγ.... παντόφλα έπεσε?

  9. #9
    Ξεκολα ρε.... Το avatar του/της hondaRR
    Εγγραφή
    19/01/2007
    Μηνύματα
    161
    καλη αρχη...!
    honda c-100
    suzuki bandit 400v
    yamaha fz6 fazer
    suzuki gsxr 1000k8
    yamaha fz1 fazer

  10. #10
    Καλή αρχή! By the way, το γκαράζ σου πρέπει να έχει ενδιαφέρον...

  11. #11
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    καλη αρχη,βαλε και καμια φωτο απο τα αλλα κοσμηματα

  12. #12
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από takisg Προβολή μηνύματος
    Μεχρι τωρα εχω "φτιαξει" 3 Ducati χωρις να ασχοληθω. Αυτο αποφασισα να το παρω για να το φτιαξω μονος μου , οσο γινεται. Ελπιζω στη βοηθεια σας ζητωντας κατανοηση σαν πρωταρης
    Γεια σου Τακη!
    Στα σωστά χέρια έπεσε το μηχανάκι.
    Ορίστε κανει και ομοιοκαταληξία!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  13. #13
    Απο τις φωτο τουλαχιστον,δεν μοιαζουν και τελειως τραγικα τα πραματα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    153
    ιταλικα κοσμηματα....... καλη αρχη...

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2012
    Μηνύματα
    57
    ευχαριστω για την υποδοχη
    @ sahara εχεις πμ
    @ spyrakos35 αν το 35 ειναι ηλικια και εισαι παντρεμενος ,επιτρεψε μου , στο μελλον να σου δωσω μερικες συμβουλες διαχειρισης κρισεων και παντοφλαποφυγης
    Αρη μη το μαθει ο Μπινης γιατι δεν με γλυτωνει τιποτε απο το δουλεμα... και για το μηχανακι αλλα και για την αποφαση μου να το δοκιμασω μονος γιατι με το που βλεπουν οι βιδες να πιανω εργαλειο κλοτσανε απο μονες τους ...

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ψάχνω για Moto Guzzi Le Mans ή Aprilia Futura
    από astra998 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2018, 07:29
  2. Moto Guzzi 850 Le Mans
    από castor στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 383
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2016, 16:23
  3. Le Mans MotoGP
    από alex14 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 01:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF