Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 107

Θέμα: Ποιος Φταίει Τώρα;

  1. #46
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Μερικοι θα εχετε ξεχασει τοτε που ενα πρασινο χτ κλωτσησε ενα μπατσο κ τον σκοτωσε σε μια καταδίωξη. Δεν πιστευω να υπαρχει ενας μοτ/της απο μας που να γουσταρισε, ασχετως την αντιπαθεια ή συμπαθεια στο σωμα. Ο λογος;

    Είναι ΑΝΑΝΔΡΟ.

    Απο την στιγμη που δεν απειλείται ζωη στην καταδιωξη, δηλαδη ναχει βγει κανα οπλο κλπ... δεν βρισκω κανενα λόγο να κλωτσήσεις το όχημα. Πόσο μαλλον οταν εξακριβωμενα ειναι πιτσιρικια σε παπι κ οχι τιποτε καλαζνικωφ πισω απο φιμε τζαμια... Τωρα για τα μαλακισμενα που χουν βγει στο δρομο, εκτος απο ασχετοι οδηγικα ειναι και ΑΝΑΝΔΡΟΙ με ολη την εννοια.... μου κανουν "διατριβες" στις διαδηλώσεις κλπ και δεν τρεχει και μια... κλωτσανε κοσμο, γυναικες, χτυπανε με τις μηχανες κοσμο/γερους και δεν τρεχει ΜΙΑ... ετσι τους μαθανε ετσι κανουν.... νεα παιδια, μορφωμενα υποτιθεται μη χεσω...
    Ban 'em all

  2. #47
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    Τωρα για τα μαλακισμενα που χουν βγει στο δρομο, εκτος απο ασχετοι οδηγικα ειναι και ΑΝΑΝΔΡΟΙ με ολη την εννοια.... μου κανουν "διατριβες" στις διαδηλώσεις κλπ και δεν τρεχει και μια... κλωτσανε κοσμο, γυναικες, χτυπανε με τις μηχανες κοσμο/γερους και δεν τρεχει ΜΙΑ... ετσι τους μαθανε ετσι κανουν.... νεα παιδια, μορφωμενα υποτιθεται μη χεσω...
    Μορφωμένα από την άποψη ότι έχουν βγάλει κι ένα λύκειο; Όπως το γράφεις, ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ.

  3. #48
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manolis1980 Προβολή μηνύματος
    ...Λες και ο δάσκαλος είχε στόχο ζωής να ασχοληθεί με του καθενός τον τσιμεντόλιθο!
    Πardon!!!??
    Sent from me using a computer.

  4. #49
    EΔΩ ΜΕΣΑ ΔΙΑΒΑΖΩ...............



    Φοβερά,αύτονόητα μαργαριτάρια.......
    Ούφ,εύτυχώς πού κέρδισε κι ή ΑΕΚ.

  5. #50
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    Μερικοι θα εχετε ξεχασει τοτε που ενα πρασινο χτ κλωτσησε ενα μπατσο κ τον σκοτωσε σε μια καταδίωξη. Δεν πιστευω να υπαρχει ενας μοτ/της απο μας που να γουσταρισε, ασχετως την αντιπαθεια ή συμπαθεια στο σωμα. Ο λογος;

    Είναι ΑΝΑΝΔΡΟ.

    Απο την στιγμη που δεν απειλείται ζωη στην καταδιωξη, δηλαδη ναχει βγει κανα οπλο κλπ... δεν βρισκω κανενα λόγο να κλωτσήσεις το όχημα. Πόσο μαλλον οταν εξακριβωμενα ειναι πιτσιρικια σε παπι κ οχι τιποτε καλαζνικωφ πισω απο φιμε τζαμια... Τωρα για τα μαλακισμενα που χουν βγει στο δρομο, εκτος απο ασχετοι οδηγικα ειναι και ΑΝΑΝΔΡΟΙ με ολη την εννοια.... μου κανουν "διατριβες" στις διαδηλώσεις κλπ και δεν τρεχει και μια... κλωτσανε κοσμο, γυναικες, χτυπανε με τις μηχανες κοσμο/γερους και δεν τρεχει ΜΙΑ... ετσι τους μαθανε ετσι κανουν.... νεα παιδια, μορφωμενα υποτιθεται μη χεσω...

    με γλιτωσες απο τον κοπο του να γραψω, τοσο πολυ που συμφωνω μαζι σου.

  6. #51
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    Μερικοι θα εχετε ξεχασει τοτε που ενα πρασινο χτ κλωτσησε ενα μπατσο κ τον σκοτωσε σε μια καταδίωξη. Δεν πιστευω να υπαρχει ενας μοτ/της απο μας που να γουσταρισε, ασχετως την αντιπαθεια ή συμπαθεια στο σωμα. Ο λογος;

    Είναι ΑΝΑΝΔΡΟ.

    Απο την στιγμη που δεν απειλείται ζωη στην καταδιωξη, δηλαδη ναχει βγει κανα οπλο κλπ... δεν βρισκω κανενα λόγο να κλωτσήσεις το όχημα. Πόσο μαλλον οταν εξακριβωμενα ειναι πιτσιρικια σε παπι κ οχι τιποτε καλαζνικωφ πισω απο φιμε τζαμια... Τωρα για τα μαλακισμενα που χουν βγει στο δρομο, εκτος απο ασχετοι οδηγικα ειναι και ΑΝΑΝΔΡΟΙ με ολη την εννοια.... μου κανουν "διατριβες" στις διαδηλώσεις κλπ και δεν τρεχει και μια... κλωτσανε κοσμο, γυναικες, χτυπανε με τις μηχανες κοσμο/γερους και δεν τρεχει ΜΙΑ... ετσι τους μαθανε ετσι κανουν.... νεα παιδια, μορφωμενα υποτιθεται μη χεσω...

    +660, με πρόλαβες....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #52
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2012
    Μηνύματα
    36
    οταν σου κανουν νοημα, σταματας. μετα φταις! οτι και να γινει φταις!!! σταματα το κερατο μου μεσα, τι θα σου κανουν, το κεφαλι θα σου παρουν? θα σε γραψουν.... ε και? ελεος δηλαδη ....ηταν 16, 19,25,30 ......δεν ηξερα οτι η αξια του ανθρωπου μετριεται με τα χρονια....επισης οι 16 και 19 χρονων εχουν αφεση αμαρτιων? ε τοτε ας παρουν ολοι οι πιτσιρικαδες ενα τιμονι στα χερια και να ξεκινησουν τις μαλ..... και οποιον παρει ο χαρος!!! μερος της ευθυνης εχουν ομως και οι γονεις..... αν αυτο που τους εμαθαν ηταν κατι παρομοιο.... αν κλωτσησαν την μηχανη οι ΔΙΑΣ ηταν χοντρη μαλ....

  8. #53
    ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ...........



    Γιά τό τί σημαίνει 16 χρονών,βαριέμαι είναι κουραστικό.
    Έσύ σκέψου άπλά πέρασες άπό τά 16...??
    Κανείς δέν είπε ότι δέν φταίνε οί πιτσιρικάδες.
    Τό θέμα είναι ΕΓΩ πού έκπροσωπώ τό νόμο καί ύποτίθεται
    ότι έχω κάνει μιά στοιχειώδη έκπαίδευση ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ,
    δέν μπορώ νά καταλάβω πόσο έπικίνδυνος είναι γιά τήν κοινωνία ό 16χρονος
    καί νά λειτουργήσω άνάλογα..??
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΡΑΜΠΟ...??
    Κάντον έκεί πού πρέπει ρέ μπαγλαμά...!!!
    Όχι στά πιτσιρίκια....
    Αύτόπτης μάρτυρας κατέθεσε ότι τό μηχανάκι ΕΙΧΕ ΠΙΝΑΚΙΔΑ....!!
    Δέν νομίζω ότι κάποιος πήγε καί τήν έβγαλε γιά νά δικαιολογήσει συμπεριφορές..!!
    ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΗΤΗ.....................παλικάρια μου,καί ύπάρχει αύτοδικία.
    Παρακαλάτε νά συνέλθουν τά παιδιά άλλιώς....................

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ...........



    Γιά τό τί σημαίνει 16 χρονών,βαριέμαι είναι κουραστικό.
    Έσύ σκέψου άπλά πέρασες άπό τά 16...??
    Κανείς δέν είπε ότι δέν φταίνε οί πιτσιρικάδες.
    Τό θέμα είναι ΕΓΩ πού έκπροσωπώ τό νόμο καί ύποτίθεται
    ότι έχω κάνει μιά στοιχειώδη έκπαίδευση ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ,
    δέν μπορώ νά καταλάβω πόσο έπικίνδυνος είναι γιά τήν κοινωνία ό 16χρονος
    καί νά λειτουργήσω άνάλογα..??
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΡΑΜΠΟ...??
    Κάντον έκεί πού πρέπει ρέ μπαγλαμά...!!!
    Όχι στά πιτσιρίκια....
    Αύτόπτης μάρτυρας κατέθεσε ότι τό μηχανάκι ΕΙΧΕ ΠΙΝΑΚΙΔΑ....!!
    Δέν νομίζω ότι κάποιος πήγε καί τήν έβγαλε γιά νά δικαιολογήσει συμπεριφορές..!!
    ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΗΤΗ.....................παλικάρια μου,καί ύπάρχει αύτοδικία.
    Παρακαλάτε νά συνέλθουν τά παιδιά άλλιώς....................
    Αλλιώς θα πάρουν οι Δίας μετάθεση…

    Είπες όμως και κάτι σωστό εκεί είναι Κρήτη.
    Και τι ακριβώς σημαίνει αυτό?
    Ας δούμε λίγο…
    Εμπόριο όπλων υπάρχει.
    Και ποιος πουλάει όπλα?
    Η καντίνα της γειτονιάς?
    Η μαφία τα πουλάει.
    Υπάρχουν και ναρκωτικά. Η Κρήτη είναι στη ρότα των ναρκωτικών από Τουρκία για Σικελία.
    Έγινε και η μάχη του Μυλοπόταμου.
    Πορνεία δεν το κουβεντιάζω.
    Υπάρχει και παραδικαστικό κύκλωμα που αποτρέπει σε δικηγόρους ν αναλαμβάνουν δικαστήρια στη Κρήτη γιατί τα θεωρούν χαμένα από χέρι.
    (αλλά και με τα από πάνω, σιγά να μην δεν υπήρχε)
    Για να λέμε του στραβού το δίκιο οι ομοιότητες με τη Σικελία είναι πάμπολες.
    Ακόμα και το κίνημα αυτονομίας που ξεπετάχτηκε στη Κρήτη υπάρχει και στη Σικελία αυτούσιο και με τα ίδια πάνω κάτω επιχειρήματα.
    Σ αυτό το περιβάλλον λοιπόν ζουν και οι πιτσιρικάδες της ΔΙΑΣ και οι πιτσιρικάδες με το παπί.
    Οι μεν χεσμένοι πάνω τους και οι δε με την αγωνία προφανώς ν αποδείξουν ότι είναι άντρες ή ότι άλλο δεν ξέρω.
    Αποτέλεσμα
    Ακόμα μια τραγωδία.
    Η λύση σ όλα αυτά δεν είναι φυσικά στο σωφρονισμό των πιτσιρικάδων αλλά στην αλλαγή κλίματος και στην εξυγίανση της κοινωνίας
    Όσα τα πράγματα μένουν έτσι αυτά θα γίνονται και την πληρώνουν ΠΑΝΤΑ άσχετοι οι ένοχοι είναι …ασφαλείς

    (τα έλεγα και τότε με τον άμοιρο τον Αλέξη αλλά μ έβριζαν περίπου όλοι… )

  10. #55
    Τι δεν καταλαβαίνεις daz?

  11. #56
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manolis1980 Προβολή μηνύματος
    Τι δεν καταλαβαίνεις daz?
    Αν δεν το έχει στόχο ζωής ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!!! Κανένας δεν τον υποχρεώνει να ακολουθήσει αυτή την πορεία. Και στην τελική οποιοσδήποτε ακολουθεί επάγγελμα που έχει άμεση προσφορά στο κοινωνικό σύνολο θα πρέπει να το κάνει συνειδητά.
    Και να το πάω στους αστυνομικούς. Στα παπάκια μου αν παίρνεις 700 ευρώ. Στα παπάκια μου αν κινδυνεύεις. ΤΟ ΕΠΕΛΕΞΕΣ! Άρα δεν έχεις καμία δικαιολογία.
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    cosgili με προλαβες..

  13. #58
    Το ίδιο ισχύει και για τους νεαρούς που δεν σταμάτησαν στο σήμα των ΔΙΑΣ, επέλεξαν να μην σταματήσουν και το πλήρωσαν. Το ίδιο και για τους ΔΙΑΣ που επέλεξαν λάθος τρόπο να τους σταματήσουν και λογικά θα την πληρώσουν και αυτοί. Βλέπεις φίλε όλα μπορούσαν να έχουν τελειώσει με μια απλή λογική πράξη,(να σταματήσουν) γιατί σε αυτό που θα πω βάζω τον εαυτό μου στην θέση του κάθε παρανομούντα δηλαδή, τι με νοιάζει πως θα ενεργήσει ο κάθε ΔΙΑΣ αν εγώ κάνω την πατάτα, κάνω στην άκρη και σταματάω κάθε λάθος που μπορεί να γίνει μετά! Όσο για τον δάσκαλο, (cosgili και σε εσύ που άργησες να απαντήσεις) όλοι πήγαμε σχολείο υποθέτω, από την δική μου πλευρά δεν μπορώ να θυμηθώ κάποιο περιστατικό που ο δάσκαλος να ενέργησε επίτηδες κατά κάποιου μαθητή χωρίς να υπήρχε λόγος και όσο για την κουβέντα σου << ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ>> η δουλειά ενός δασκάλου έχει όριο την οικογενειακή γαλούχηση!

  14. #59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cosgili Προβολή μηνύματος
    ...........Στα παπάκια μου αν παίρνεις 700 ευρώ. Στα παπάκια μου αν κινδυνεύεις. ΤΟ ΕΠΕΛΕΞΕΣ! Άρα δεν έχεις καμία δικαιολογία.
    χωρίς να σχολιάσω τίποτε άλλο, απλά επισημαίνω οτι

    δεν είναι πάντα θέμα επιλογής το επάγγελμα που κάνουμε.....

  15. #60
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    πραγματικα εσεις οι νομοταγεις που κρινετε και τα 16χρονα και ολους, οταν εισασταν 16 θυμαστε τι ησασταν? η δεν ειχατε μηχανακι τοτε και τωρα βγαινει φθονος? η ησασταν κυριλε παιδακια με κρανος κλπ και νομοταγεις να πατε απλα σχολειο με το μανισιο 50αρι σας? ρε μην τρελαθουμε τελειως τωρα..... ναι ρε ειναι 16 και μπορουν τρυπησουν την γη και να βγουνε σικαγο αμα γουσταρουνε. γιατι ετσι ενας 16χρονος. αμα δεν το θυμαστε η δεν ησασταν ετσι σας λυπαμαι ειλικρινα... οσο για μπατσακια.. ελα μου που δεν εχετε δει τις τοσες ακραιες περιπτωσεις καταχρησης εξουσιας και ακρατης βιας... να μην πω για τις αλλες παρανομιες τους... εχω δει να ανεβαινουν σουζα (20 ποντους μονο σηκωθηκε ο εμπρος τροχος) αναποδα τον μονοδρομο απο καμαρα για ροτοντα σαλονικη... και μετα αυτο το μαλακιστηρι θα με γραψει γιατι δεν ηταν εμφανης η πινακιδα μου μη χεσω? το χουντικο κλιμα που εχει επικρατησει κι η ατιμωρησια των μπατσων τους εχουν δωσει το "δικαιωμα" να ξεφυγουν τελειως. ειναι κρατος εν κρατει... κι οτι θελουν κανουν... μην μιλησω για ματ.... εχω φιλους μπατσους. και διας. και εναν ματατζη... μου λενε οτι για καθε ΑΛΗΘΙΝH ιστορια που θα τους πω εχουν κι αυτοι μια αλλη απο την αντιθετη σκοπια.. δηλαδη ακραιες περιπτωσεις εναντιον τους. ναι ρε αρχιμαλακα αλλα οπως ειπανε και πιο πανω εσυ το επελεξες.. και δεν εχεις δικαιωμα ουτε να κλαιγεσαι ουτε να βιαιοπραγειςι επειδη δεν την παλευεις... καλυτερα ανεργος παρα μπατσος... αν ειχανε αρχιδια επρεπε να κανουν αλλου τη δουλεια τους κι οχι να κυνηγανε παιδακια.. αλλα αυτη δεν ειναι η κοινη λογικη απο οτι καταλαβαινω....

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για πέτε, ποιός φταίει εδώ?
    από NikosR στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 325
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2010, 09:19
  2. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2009, 15:39
  3. Ποιος φταίει;
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2008, 16:39
  4. Δήλωση ατυχήματος.... Ποιός φταίει????
    από ermiss στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2008, 10:36
  5. Ποιός να φταίει;
    από Stergios69 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2005, 12:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF