Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 55

Θέμα: Η Kosmocar δημιουργεί τη δική της αγωνιστική ομάδα για το ΠΠΤ

  1. #1
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.707

    Η Kosmocar δημιουργεί τη δική της αγωνιστική ομάδα για το ΠΠΤ

    Αντιγράφω απο το mototriti

    Η Kosmocar αναλαμβάνοντας την εκπροσώπηση της Ducati στην Ελλάδα, δημιουργεί τη δική της αγωνιστική ομάδα, με την οποία θα συμμετέχει στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας, αλλά και σε αγώνες του εξωτερικού.
    Για το σκοπό αυτό επένδυσε, αγοράζοντας την αγωνιστική Ducati Panigale 1199SSTK που ήρθε κατευθείαν από το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Superbike και με την οποία συμμετείχε ο Lorenzo Savadori με την ομάδα Barni Racing στην κατηγορία Superstock (STK), για λογαριασμό του εργοστασίου της Ducati. Η συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα πήρε μια νίκη και ανέβηκε τρεις φορές στο βάθρο των νικητών, στους δέκα αγώνες της κατηγορίας.

    Βασίζεται απόλυτα στο κορυφαίο μοντέλο Superbike της εταιρίας, την επαναστατική Panigale 1199S, με ελάχιστες αλλαγές – όπως προβλέπουν οι κανονισμοί. Ο 1200 κυβικών εκατοστών δικύλινδρος V-90 κινητήρας, εξοπλίζεται με αγωνιστική εξάτμιση και διαφορετική χαρτογράφηση, ώστε η απόδοση από 195 ίππους να έχει ανέβει στους 202. Ο υπόλοιπος εξοπλισμός παραμένει ο ίδιος με το μοντέλο παραγωγής, με μόνη διαφορά ότι έχουν αφαιρεθεί τα φώτα και τα φλας και έχει αντικατασταθεί το φέρινγκ της μοτοσυκλέτας, με ειδικό αγωνιστικό, διατηρώντας το βάρος στα 164 κιλά.

    Η Ducati Panigale 1199SSTK είναι η ισχυρότερη αγωνιστική μοτοσυκλέτα που έχει έρθει ποτέ στην Ελλάδα και σίγουρα μια από τις καλύτερες μοτοσυκλέτες που έχουν βρεθεί σε Ελληνικές πίστες. Σύντομα θα ανακοινωθεί η σύνθεση της ομάδας και το πρόγραμμα δοκιμών και αγώνων.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Untitled.jpg 
Προβολές:	414 
Μέγεθος:	65,4 KB 
ID:	280576

  2. #2
    να δούμε ποιος θα είναι και ο οδηγός......

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2008
    Μηνύματα
    113
    αυτα ειναι και ας μην ειμαι ντουκατακιας αντε να το χαρουμε στα μεγαρα!!!

  4. #4
    Όταν μου έγινε πρόταση , παραχώρησα την θέση μου στον 1ο επιλαχόντα . Δεν ξέρω ποιός θα είναι ,αλλά σίγουρα θα ναι κανας καλός . Εγώ είχα δουλειές ,δεν μπορούσα .

  5. #5
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Όταν μου έγινε πρόταση , παραχώρησα την θέση μου στον 1ο επιλαχόντα . Δεν ξέρω ποιός θα είναι ,αλλά σίγουρα θα ναι κανας καλός . Εγώ είχα δουλειές ,δεν μπορούσα .
    Να ξέρεις το εκτιμώ..

  6. #6
    μπράβο ρε φίλε, μην πάει τσάμπα χαμένο το μηχανάκι......

  7. #7
    και ducati και μεταχειρισμένο............θα αντέξει να βγάλει όλη τη χρονιά...????
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Να ξέρεις το εκτιμώ..
    Καλούς αγώνες σου εύχομαι ...Άντε και με τη νίκη .
    Χάρηκα που είσαι τελικά εσύ . Αντάξιο του ονόματός σου το μηχανάκι .

    Το μπροτινό λίγο δες γιατί μου φάνηκε πως δεν έχει όρεξη στις βουτιές .

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tony_l
    Εγγραφή
    16/08/2007
    Μηνύματα
    175
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    και ducati και μεταχειρισμένο............θα αντέξει να βγάλει όλη τη χρονιά...????

  10. #10
    kala pos tha trexei afto sto eliniko protathlima me tosous kanonismous? afto foraei tis panagias ta matia ....edo oute catrige den afinoune na valeis(asxetos pou oloi forane) afto pou exei ohlins tha afisoune?kai min mou pite oti foraei ta omologation giati tha klapso apo ta gelia ....min sxoliaso gia psigia ktlp ktlp ....
    are athanato eliniko protathlima exei katantisi sta ta special olympics ena prama o ligotero anapiros(dld aftos me ta perisotera lefta kai to mikrotero tsoutsouni)kedrizi ....
    ade gia pou thelete kai protathlima xoris diorganosi noumera e noumera
    Opios leei psemata...ton proto xrono xerete

  11. #11
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Opisthogonia Προβολή μηνύματος
    kala pos tha trexei afto sto eliniko protathlima me tosous kanonismous? afto foraei tis panagias ta matia ....edo oute catrige den afinoune na valeis(asxetos pou oloi forane) afto pou exei ohlins tha afisoune?kai min mou pite oti foraei ta omologation giati tha klapso apo ta gelia ....min sxoliaso gia psigia ktlp ktlp ....
    are athanato eliniko protathlima exei katantisi sta ta special olympics ena prama o ligotero anapiros(dld aftos me ta perisotera lefta kai to mikrotero tsoutsouni)kedrizi ....
    ade gia pou thelete kai protathlima xoris diorganosi noumera e noumera
    Πέστα χρυσόστομε!
    Keep spamming!!!:a13:

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της demk6
    Εγγραφή
    26/01/2012
    Μηνύματα
    112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Opisthogonia Προβολή μηνύματος
    kala pos tha trexei afto sto eliniko protathlima me tosous kanonismous? afto foraei tis panagias ta matia ....edo oute catrige den afinoune na valeis(asxetos pou oloi forane) afto pou exei ohlins tha afisoune?kai min mou pite oti foraei ta omologation giati tha klapso apo ta gelia ....min sxoliaso gia psigia ktlp ktlp ....
    are athanato eliniko protathlima exei katantisi sta ta special olympics ena prama o ligotero anapiros(dld aftos me ta perisotera lefta kai to mikrotero tsoutsouni)kedrizi ....
    ade gia pou thelete kai protathlima xoris diorganosi noumera e noumera
    μπραβο ρε μαν καλα τα λες
    ολα καλα

  13. #13
    +750 !!!!!!

    bravo opisthogonia !!! καποια στιγμη επρεπε να να πει καποιος !!!

  14. #14
    epitelous re file na agiasei to stoma sou!!!!!

  15. #15
    efxaristo re pedes ,den to kano gia ta sinxarikia alla gia tin timi tou protathlimatos
    Opios leei psemata...ton proto xrono xerete

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2007, 05:05
  2. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2006, 00:59
  3. καταγγελω τη διαφημιση της Citroen
    από apolon10 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2005, 21:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF