Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 44 από 44

Θέμα: προβλημα με την αυξηση των στροφων πανω απο 6000.

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thanos_s Προβολή μηνύματος
    χαχαχα οτι μπορει ο καθενας !

    Προσωπικο Μηνυμα ειναι, πηγαινε τερμα πανω δεξια στη σελιδα ειδοποιησεις>εισερχομενα
    φιλε thanos_s..και εγω αν θες..σου μαθενω την τεχνη του βουνου..σαν ορειβατης και πεζοπορος που ειμαι...

    με μια κουβεντουλα που ειχα με τον mike...μου ειπε οτι εισαι πολυ γνωστης..σε πολλα...

    στο μελλον..γλυτωσε μας απο προβληματα...και εμεις..κερναμε μπουκαλακι οπου γουσταρεις..(ατομικα προτιμο καρρα)..
    ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ..
    ΓΙΑ ΤΡΟΦΗ ΝΕΡΟ..
    ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΘΑΡΟ..

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2019
    Μηνύματα
    1
    Καλησπερα στη παρεα.Ξεθαβω αυτο το παμπαλαιο ποστ γιατι εχω ακριβως το ιδιο θεμα με το cbf1000 του 2006.
    Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Ο ρυθμιστης πιεσης δεν δινεται ξεχωριστα απο τη honda αλλα δινεται μαζι με ολη τη τρομπα.Ποιος aftermarket υπαρχει γιατι ακρη δε βρισκω.

  3. #33
    Καλησπερα και απο μενα.Τα ιδια ακριβως.Εχω ενα cb1300 του 2005 και πανω απο 6000 στοφες δεν παει με τιποτα.Τι μπουζι,τι φιλτρο αερος,τι λαδια,τι καθαριστικα τις wurth τι ακετονη,τι μονο 100ρα βενζινη εδω και 7 μηνες εχω κανει τα παντα δεν παει με τιποτα.Πρεπει πια να το παω συνεργειο ε?Καμια βοηθεια για ανταλακτικο παιδια μην με γδαρουνε?Ειμαι θεσσαλονικη.
    O enas kai monadikos Ninja Boy!!!

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kabamaroo Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα και απο μενα.Τα ιδια ακριβως.Εχω ενα cb1300 του 2005 και πανω απο 6000 στοφες δεν παει με τιποτα.Τι μπουζι,τι φιλτρο αερος,τι λαδια,τι καθαριστικα τις wurth τι ακετονη,τι μονο 100ρα βενζινη εδω και 7 μηνες εχω κανει τα παντα δεν παει με τιποτα.Πρεπει πια να το παω συνεργειο ε?Καμια βοηθεια για ανταλακτικο παιδια μην με γδαρουνε?Ειμαι θεσσαλονικη.
    Λογικά αντλία βενζίνης. Καθάρισμα θέλει σίγουρα και μετά έλεγχος για το αν δίνει τα σωστά λίτρα ανά πόση ώρα λέει το μάνουαλ.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  5. #35
    Ε ναι όντως δεν έμεινε τίποτα άλλο μόνο η αντλία.Παντος πήγα σε έναν μάστορα σήμερα,είναι και honda ο τύπος και μου είπε να το πάω,να το μετρήσουμε και εάν φταίει η αντλία με ρωτάει . . Θέλεις honda?Του λέω όχι.Λεει ωραία.(Έπρεπε να βλέπατε τον διαλογο με τους μορφασμούς μας παντός) Εντέλει βάζει ο τύπος μου λέει για όποιον θέλει μια αντλία της boss από αυτοκίνητο,καινούργια φυσικά,με λίγη πατέντα επίσης οσων αφορά το πώς θα πιαστεί στην βάση που βιδώνει στο ντεπόζιτο,η οποία σηκώνει τις πιέσεις που θέλει,όλα σωστά κ ωραία και πολυδοκιμασμενα σε άλλα μοτό,με 80-90€.Ε δεν το κάνεις τώρα;Αφού η honda είναι τρελή με αυτά που ζητάει.Εχω και pampers για το μωρό μου να πληρώνω δεν μπορώ αλλά γα.......κα.


    Καλα ρε παιδι εσυ Grafton 505 εκανες εγγραφη το 2010 και εισαι παλαιο μελος και εγω με εγγραφη το 2007 ειμαι νεο?αχαχαχαχαχ
    Τελευταία τροποποίηση από kabamaroo; 20/03/2019 στις 21:13.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Η Χόντα ζητάει τόσα γιατί την πουλάει με την βάση της και ότι έχει επάνω αυτή η βάση.

    Μόνη της δεν κοστίζει και πολλά. Έχει συζητηθεί αρκετές φορές εδώ μέσα η πατέντα με άλλη αντλία, αλλά άντε να βρεις που.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  7. #37
    Εγω θα την δοκιμασω παντος.Οταν το εχει κανει πολλες φορες ο αλλος ολο και κατι θα ξερει(για τον μαστορα εννοω)
    O enas kai monadikos Ninja Boy!!!

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kabamaroo Προβολή μηνύματος
    Εγω θα την δοκιμασω παντος.Οταν το εχει κανει πολλες φορες ο αλλος ολο και κατι θα ξερει(για τον μαστορα εννοω)
    Έχω κάνει επισκευή τρόμπας σε 2 Cb 1300 που είχα παλαιότερα . Και τα 80 που σου ζητάει για την τρόμπα είναι υπερβολικά .
    Από 30 έως 50 ευρώ κάνουν σε ανταλλακτικά αυτοκινήτων . Και δεν χρειάζεται καμμία πατέντα . Βγαίνει το μοτέρ πάνω από την βάση της τρόμπας και το αντικαθιστάς . Κοιτά μην χαλάσει το μηχανάκι σου με τις ελληνικές πατέντες .....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kabamaroo Προβολή μηνύματος
    Καλα ρε παιδι εσυ Grafton 505 εκανες εγγραφη το 2010 και εισαι παλαιο μελος και εγω με εγγραφη το 2007 ειμαι νεο?αχαχαχαχαχ
    Είναι γιατί το παρακολουθώ από το 2009 κρυφά ρε κουμπάρε ....

    Παίζει ρόλο ο αριθμός των μηνυμάτων και όχι η εγγραφή.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  10. #40
    Λοιπον πηγα συνεργειο σημερα.Απ το πρωι εως της 5 το απογευμα το ξεψαχνησαμε το μηχανακι.Τελικα ουτε αντλια αλλαξα,ουτε πατεντα εκανα και δοξα τον θεο την γλυτωσα με την πιο ανωδυνη περιπτωση απ ολες.Βγαλαμε αντλια αφου την μετρησαμε πρωτα να δουμε τη πιεση σηκωνε και την καθαρισαμε,το φιλτρακι της και το δοχειο να το πω δεν ξερω ακριβως πως λεγετε που βρισκετε μεσα του η αντλια συρταρωτα.Εαν δεν ημουνα παρων δεν παιζει να πιστευα κανεναν μαστορα οταν θα μου ελεγε οτι εβγαλε τα αντερα του.Το τι μαυριλα και λασπη ειχε δεν περιγραφεται.Μισο σπρει καθαριστικο για καρμπιρατερ φαγαμε και μπολικο ασετον μετα και κανα 2 τυφωνες ολοκληρους στον αερα που την φυσηξαμε.Πως γινεται η μαμιμενη η βενζινη που καιει τα παντα να εχει τοση σκατολασπη εκει μεσα.........την προσεχω σαν τα ματια μου την μοτο αλλα αυτο ειναι κατι που κανεις μας δεν μπορει να ελενξει τελικα.Τελοσπαντων.Την εβγαλα για δοκιμη μετα και μου ηρθε επιτελους αυτην η γλυκια ζαλαδα της επιταχυνσης καθως το στροφομετρο ανεβαινε σαν τρελο μεχρι τα κοκκινα.Ευχομαι σε ολους να την γλυτωνουνε ετσι απλα και φτηνα χωρις αλλαγες και ανταλλακτικα.
    O enas kai monadikos Ninja Boy!!!

  11. #41
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    δεν έχει υπάρξει αναβάτης στην Ελλάδα που να καθάρισε την αντλία βενζίνας στο μηχανάκι του και να μην κατέβασε όλη τη βιβλο σε καντήλια για την μαλακία που μας μοσχοπουλάνε για καύσιμο...

    Καλορίζικο το...νέο μηχανάκι και να το χαρείς.

    Α, μόνο να χαρείς, αυτά τα "η γλυκιά ζαλάδα της επιτάχυνσης", "το στροφόμετρο ανέβαινε σαν τρελό στα κόκκινα" κλπ, κάντα λίγο ψαλίδι θα γίνει ζημιά
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kabamaroo Προβολή μηνύματος
    Λοιπον πηγα συνεργειο σημερα.Απ το πρωι εως της 5 το απογευμα το ξεψαχνησαμε το μηχανακι.Τελικα ουτε αντλια αλλαξα,ουτε πατεντα εκανα και δοξα τον θεο την γλυτωσα με την πιο ανωδυνη περιπτωση απ ολες.Βγαλαμε αντλια αφου την μετρησαμε πρωτα να δουμε τη πιεση σηκωνε και την καθαρισαμε,το φιλτρακι της και το δοχειο να το πω δεν ξερω ακριβως πως λεγετε που βρισκετε μεσα του η αντλια συρταρωτα.Εαν δεν ημουνα παρων δεν παιζει να πιστευα κανεναν μαστορα οταν θα μου ελεγε οτι εβγαλε τα αντερα του.Το τι μαυριλα και λασπη ειχε δεν περιγραφεται.Μισο σπρει καθαριστικο για καρμπιρατερ φαγαμε και μπολικο ασετον μετα και κανα 2 τυφωνες ολοκληρους στον αερα που την φυσηξαμε.Πως γινεται η μαμιμενη η βενζινη που καιει τα παντα να εχει τοση σκατολασπη εκει μεσα.........την προσεχω σαν τα ματια μου την μοτο αλλα αυτο ειναι κατι που κανεις μας δεν μπορει να ελενξει τελικα.Τελοσπαντων.Την εβγαλα για δοκιμη μετα και μου ηρθε επιτελους αυτην η γλυκια ζαλαδα της επιταχυνσης καθως το στροφομετρο ανεβαινε σαν τρελο μεχρι τα κοκκινα.Ευχομαι σε ολους να την γλυτωνουνε ετσι απλα και φτηνα χωρις αλλαγες και ανταλλακτικα.
    Ασετον στην αντλία? Αν δεν έχετε καταστρέψει τα πλαστικά και ελαστικά μέρη της αντλίας θα είναι θαύμα.....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.988
    μάλλον βάζω σε καλα βενζινάδικα (πάντα το φθηνοτερο) γιατι δεν έχω καθαρίσει ΠΟΤΕ αντλία στη ζωη μου. Δεν εχω αλλάξει επισης. Το στρωμα τωρα έχει 135.000.

  14. #44

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ V-strom Moy
    από VSTROMGS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2007, 11:19
  2. Πρόβλημα με την αλυσίδα! (CBF-600)
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 16:37
  3. Προβλημα Με Την Σελλα Του Kle 500
    από WILDCAT_mmm στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2005, 11:03
  4. Προβλημα Με Την Φορμα Μου
    από Tigas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 13:52
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2005, 10:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF