Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: επιλογη σκουτερ, δυσκολη υποθεση

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    3

    επιλογη σκουτερ, δυσκολη υποθεση

    Καλησπερα και καλος σας βρηκα
    Βασικα ειμαι κατοχος ενος sr 125 2t, τα εφαγε τα ψωμια του και συν αυτο μου τρωει και την τσεπη απο βενζινη
    Ψαχνομαι λοιπον να πουλησω το sr και να παρω ενα skouteraki 250-300cc 4t επειδη ειμαι 110κιλα+65 η γυναικα μου παμε 180κιλα, οποτε χρειαζομαι δυναμη, και η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει το γκαζι, μην φανταστειτε ομως οτι θα σπασω τα κοντερ me to skoyteraki ...., εχω δει και αλλες μαρκες οπως τα sym evo 4 300cc, και τα πεζο geopolis και satelis...
    Το sr μου αρεσει ποιο πολυ απο ολα, με απασχολει ομως λιγο η ροπη του και η ιπποδυναμη του, 22ps stis 7250rpm και ροπη 2,3 στις 6000σαλ, οταν το sym citycom εχει για παραδειγμα 24ps stis 7500 kai ροπη 2,4 στις 5500σαλ, βεβαια ενας φιλος μου ειπε οτι με λιγη προσπαθεια το ανεβαζεις σε δυναμη εκει που θες.Και εδω http://www.mototriti.gr/data/news/pr...news/87499.asp λεει οτι ειναι νευρικο απο χαμηλα και πιανει εως και 150χλμ/ωρα..., τι λετε γι ολα αυτα..αποψεις απο κατοχους και μη

    υ.γ: το sr max μoιαζει με το gilera, μήπως η aprilia αντέγραψε την gilera nexus?

  2. #2
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Kalhmera gatoparde

    (Lypamai gia ta latinika alla grafw apo ena tablet). Aksioprepes akoma kai shmera meta apo kapoia xronia apo tote pou exei lancaristei ws gilera nexus (nai einai to idio akribws scooter me alla aytokollhta). Poly kalo plaisio kai zygisma, isws apo ta kalytera se ayta ta kybika kai xrhmata. Apo ekei kai pera ayto sta 3995 to eides?

    http://www.moto-choice.com/gr/Bike-R...0e-of-the.html

    Thewrw oti einai kalyteri epilogi. Se kathe periptwsi me to idio mhxaniko synolo kykloforoun episis:

    Piaggio carnaby cruiser 300 prosfora sta 3290
    Aprilia sportcity 300 street sta 3390
    Aprilia scarabeo 300 sta 3690

    Kalh epilogi kai kales boltes!!

    Ps. Me liga xrhmata parapanw pantws yparxei to maxsym 400i abs sta 4750? (psakse kalytera sto car gia prosfores) to opoio einai safws pio ropato kai me ABS..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από epp1640 Προβολή μηνύματος
    Kalhmera gatoparde

    (Lypamai gia ta latinika alla grafw apo ena tablet). Aksioprepes akoma kai shmera meta apo kapoia xronia apo tote pou exei lancaristei ws gilera nexus (nai einai to idio akribws scooter me alla aytokollhta). Poly kalo plaisio kai zygisma, isws apo ta kalytera se ayta ta kybika kai xrhmata. Apo ekei kai pera ayto sta 3995 to eides?

    http://www.moto-choice.com/gr/Bike-R...0e-of-the.html

    Thewrw oti einai kalyteri epilogi. Se kathe periptwsi me to idio mhxaniko synolo kykloforoun episis:

    Piaggio carnaby cruiser 300 prosfora sta 3290
    Aprilia sportcity 300 street sta 3390
    Aprilia scarabeo 300 sta 3690

    Kalh epilogi kai kales boltes!!

    Ps. Me liga xrhmata parapanw pantws yparxei to maxsym 400i abs sta 4750? (psakse kalytera sto car gia prosfores) to opoio einai safws pio ropato kai me ABS..
    Δεν πειραζει για τους λατινικους χαρακτηρες, μηχανη δεν θελω να παρω, παω για σκουτερ.Δλδ η gilera εκανε συνπαραγωγη με την aprilia ή την αντεγραψε η aprilia?
    Απο κινητηρα εχει το ίδιο με το gilera to sr ή διοφορετικο?
    Και το sym citycom το κοβω δυνατο, γενικα τα sym τα βλεπω δυνατα...

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    3

    επιλογη σκουτερ, δυσκολη υποθεση

    Καλησπερα και καλος σας βρηκα
    Βασικα ειμαι κατοχος ενος sr 125 2t, τα εφαγε τα ψωμια του και συν αυτο μου τρωει και την τσεπη απο βενζινη
    Ψαχνομαι λοιπον να πουλησω το sr και να παρω ενα skouteraki 250-300cc 4t επειδη ειμαι 110κιλα+65 η γυναικα μου παμε 180κιλα, οποτε χρειαζομαι δυναμη, και η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει το γκαζι, μην φανταστειτε ομως οτι θα σπασω τα κοντερ me to skoyteraki ...., εχω δει και αλλες μαρκες οπως τα sym evo 4 300cc, και τα πεζο geopolis και satelis...
    Το sr μου αρεσει ποιο πολυ απο ολα, με απασχολει ομως λιγο η ροπη του και η ιπποδυναμη του, 22ps stis 7250rpm και ροπη 2,3 στις 6000σαλ, οταν το sym citycom εχει για παραδειγμα 24ps stis 7500 kai ροπη 2,4 στις 5500σαλ, βεβαια ενας φιλος μου ειπε οτι με λιγη προσπαθεια το ανεβαζεις σε δυναμη εκει που θες.Και εδω http://www.mototriti.gr/data/news/pr...news/87499.asp λεει οτι ειναι νευρικο απο χαμηλα και πιανει εως και 150χλμ/ωρα..., τι λετε γι ολα αυτα..αποψεις απο κατοχους και μη
    Ακομη πρωτεινετε κανα καλο πωλητη ατην Αθηνα για aprilia--piagio--pegeuot--sym--kymco, τα λεω αυτα διοτι ειχα ενα γνωστο που καηκε απο πωλητη εδω στην θηβα που μενω πριν 4 χρονια

    υ.γ: το sr max μoιαζει με το gilera, μήπως η aprilia αντέγραψε την gilera nexus?

  5. #5
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Γατόπαρδος Προβολή μηνύματος
    Δεν πειραζει για τους λατινικους χαρακτηρες, μηχανη δεν θελω να παρω, παω για σκουτερ.Δλδ η gilera εκανε συνπαραγωγη με την aprilia ή την αντεγραψε η aprilia?
    Απο κινητηρα εχει το ίδιο με το gilera to sr ή διοφορετικο?
    Και το sym citycom το κοβω δυνατο, γενικα τα sym τα βλεπω δυνατα...
    Γατόπαρδε δεν αντέγραψε κανένας τίποτα.. Το ίδιο μηχανάκι είναι, βγαίνει από το ίδιο εργοστάσιο με άλλα αυτοκόλλητα. Ανήκουν στον ίδιο όμιλο οι εταιρίες και είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή.. Ο κινητήρας είναι ίδιος σε όλα τα 300ρια στο group piaggio (beverly, scarabeo, nexus, sr, sportcity, rambla κτλπ..) Θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά και στο scooterclub hellas ή στο site scooternet που έχει μαζεμένες αρκετες δοκιμές.
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια για επιλογή σκούτερ.
    από asdf77 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2012, 15:12
  2. Βοηθεια για επιλογη μικρου σκουτερ για κοπελα
    από mitsos587 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2012, 12:13
  3. Επιλογή σκούτερ
    από MustGK στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2012, 04:25
  4. επιλογη σκουτερ η παπιου μεχρι 125
    από anegefalos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2011, 13:48
  5. Επιλογή naked (δύσκολη υπόθεση)
    από karbon στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2009, 16:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF