Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Kymco Spike 125

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/02/2003
    Μηνύματα
    4

    Kymco Spike 125

    Παιδια καλησπερα.
    Οπως λεει και ο τιτλος εχω ενα Kymco Spike 125 (χωρις πισω δισκοφρενο) και ηθελα να ρωτησω τα εξης.

    1) Με ενδιαφερει μικρη αυξηση στην ισχυει του χωρις βεβαια να εχω καποιο προβλημα στην χρηση του.(παει με 80 ανετα αλλα θελω αν μπορω να το παω στα 100 ανετα χωρις κατηφορες και λοιπα...με 2 ατομα τα χλμ αυτα ετσι.)Τελικη μου εχει παει και 110.Πως μπορω να την πετυχω αν μπορω βεβαια....?

    2)Θεμα με την πορεια...Εκει που ειμαι με 80 και αφηνω το γκαζι σκαει η εξατμηση...δεν το κανει παντα αλλα οσο να ναι το κανει...(μερικες φορες δεν κραταει και ρελαντι και σβηνει..)

    Σημερα του αλλαξα μπουζι...φιλτρο..και λαδια να δουμε πως θα παει....

  2. #2
    Να του κάνεις κανά σωστό σέρβις, και αν έχεις βάλει μαιμουδοπράγματα απάνω για ''βελτίωση'' να τα βγάλεις και να το ξανακάνεις μαμά.

    Στο δικό μου spike R είχα δει 116 πραγματικά, 130 κοντερίσια και τα 80 και 100 που λες, το μηχάνημα κοντερίσια τα πάει και σχετικά εύκολα. Με δεύτερο άτομο, αλλά μικρόσωμο και ελαφρύ και με μεγάλη ευθεία (αοδό). Δεύτερο άτομο βέβαια, κάνει διπλάσιους τους χρόνους στην επιτάχυνση, αλλά αν θες να μην επηρεάζεται από το δεύτερο άτομο, μάλλον ζητάς πολλά. Παπί είναι, δεύτερο άτομο το γονατίζει.

    Αν εσένα δεν σου τα πηγαίνει...ξαναδες πρώτη πρόταση.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/02/2003
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πολυμήχανος Προβολή μηνύματος
    Να του κάνεις κανά σωστό σέρβις, και αν έχεις βάλει μαιμουδοπράγματα απάνω για ''βελτίωση'' να τα βγάλεις και να το ξανακάνεις μαμά.

    Στο δικό μου spike R είχα δει 116 πραγματικά, 130 κοντερίσια και τα 80 και 100 που λες, το μηχάνημα κοντερίσια τα πάει και σχετικά εύκολα. Με δεύτερο άτομο, αλλά μικρόσωμο και ελαφρύ και με μεγάλη ευθεία (αοδό). Δεύτερο άτομο βέβαια, κάνει διπλάσιους τους χρόνους στην επιτάχυνση, αλλά αν θες να μην επηρεάζεται από το δεύτερο άτομο, μάλλον ζητάς πολλά. Παπί είναι, δεύτερο άτομο το γονατίζει.

    Αν εσένα δεν σου τα πηγαίνει...ξαναδες πρώτη πρόταση.
    Μονος μου παει πολυ καλα...απλα με 2ο ατομο την ακουει λιγο.Οπως αναφερω το μηχανακι ειναι μαμα..Δεν εχω αλλαξει τιποτα.Απλα λεω μηπως να του αλλαζα κανενα καρμπυλατερ...κατι ξερω γω...μπας και παρει λιγο....δεν θελω πολλα απλα λιγο παραπανω....

Παρόμοια θέματα

  1. Kymco Spike 125 η Lifan Sport 125
    από ntisco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2013, 10:23
  2. Γνώμες για Kymco Spike 125
    από pontiki στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2006, 12:32
  3. Kymco-spike
    από toyota στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2005, 17:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF