Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 64 από 64

Θέμα: Yamaha και ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ

  1. #61
    Αυτή ήταν η απάντηση από τον SARACAKI όταν ζήτησα ένα mαnual.
    Πέμπτη βράδυ το ζήτησα και Δεύτερα πρωί ήταν στο σπίτι.
    Το παραθέτω για να βλέπουμε και της αλλες αντιπροσωπείες και πως λειτουργούν.
    Το μηχανάκι μου ήταν από γερμάνια παραεισαγωγης.



    Αγαπητέ κύριε xxxxxxxxxx.


    Καταρχήν θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμηση σας στα προϊόντα της εταιρείας μας. Έπειτα θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η HONDA για τη συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα προτείνει λάδι για τετράχρονο κινητήρα με ιξώδες SAE 10W-40 και προδιαγραφή SE, SF ή SG κατά το πρότυπο API.



    Σχετικά με το δεύτερο ερώτημα σας θα θέλαμε να μας ενημερώσετε για την ταχυδρομική σας διεύθυνση για να σας αποστείλουμε ένα εγχειρίδιο χρήσης ιδιοκτήτη στα Ελληνικά.



    Για αυτήν την επικοινωνία σας αλλά και για οτιδήποτε άλλο χρειαστείτε, το τεχνικό τμήμα της εταιρείας μας είναι στη διάθεση σας, στα τηλέφωνα 210 3483622 κος Περσίδης Ιωάννης και 210 3483624 κος Αγορίτσας Μαρίνος.




    Φιλικά

    Μ. Αγορίτσας

    Τεχνική Διεύθυνση Μοτοσυκλετών

    Γενική Αυτοκινήτων Α.Ε.Β.Ε.
    Τηλ.: 210 3483624
    E-mail: magorits@saracakis.gr
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  2. #62
    ειμαι αλλου Το avatar του/της dimitris74
    Εγγραφή
    09/08/2004
    Μηνύματα
    104
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
    Καλά ρε παιδιά, για να γίνω πιο σαφής και να σας κάνω σαφή την απάντηση που μου έδωσαν σαν "πιο έξυπνος" που είμαι, στην απάντηση που μου έδωσαν μου κάνουν σαφή ότι δεν ασχολούνται καθόλου με μοτοσικλέτες παραεισαγωγής δηλ. ούτε καν μου ΠΟΥΛΑΝΕ το ower manual



    .-


    Αρα δεν γίνεται λόγος για τσαμπέ αλλά ουτε και επι πληρωμής. Φωτοτυπίες από το ελληνικό θα βρώ, μην μου αγχώνεστε
    ο τυπας που σου πουλησε την μηχανη δεν εχει να σου δωσει ελληνικο manual? αυτος ειναι ο μονος παρανομος ουσιαστικα μιας και εισαγει και εμπορευεται προιοντα χωρις ελληνικο manual,
    ελπιζω μονο να σταθει στο υψος του αν χρειαστει κατι,
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert

    Με ελάχιστη προσοχή, είναι κινητήρες που δεν χρειάζονται να έχουν κάποιο σοβαρό service πριν τα 200.000 χλμ. σε αντίθεση, με τους τετραμπ@ύρδελους Ιαπωνικούς που στα 40000 σου ζητάνε τα "οικονομικά" και εύκολα προσητά, σε όλους τους πληθωρικούς αγοραστές τους ανταλλακτικά...

  3. #63
    re paidia ti na pw exoyme xasi tin mpala! ti paei na pei hsagogh kai para hsagogh?
    diladi ama agorasw to moto apo elada kai paw bolta italia h germania kai paui kati ? ti ua moy poyn ekei oti epidi den to agorases apo edo traba gr na soy to ftiajoyn YAMAHA exw tin entiposh oti einai mia kai apla exei enan antiprosopo se kaye xora!
    kai apo tin alh einai san na agorasw to moto apo krhth (topiko antiprosopo) kai na anebo auhna kai na moy poyn oti den se kaliptoyme kai pigene pali krhth giati apo ekei to pires!

    einai sobara pragmata ayta ? h mono edo ginonte (GR)????????????????/

  4. #64
    Τα νομικα πλαισια κυριοι εγω δεν τα γνωριζω πολυ καλα ξερω ομως απο πρωτο χερι οτι ο πρωτος που θα επρεπε να απυθυνθει ο Kapeos θα ηταν ο εμπορος που πηρε το μηχανακι...

    Κι' εγω το Kawasaki παραεισαγωγης το πηρα, (ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΟ DEALER HONDA!!!!),

    ΑΛΛΑ... ο τυπος μου εδωσε το ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ USER's MANUAL + το βιβλιαρακι των service της μηχανης, και μου ζητησε κι' ολας μετα το πρωτο service να ξαναπερασω απο το μαγαζι του για να κοψει ενα αποκομμα και να το στειλει στα κεντρικα της Kawasaki στην Ευρωπη ωστε η εγγυηση να ισχυει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΚΑΙ στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.

    Αυτα τα λιγα γνωριζω... ο εμπορος ομως ηδη εχει κερδισει τον σεβασμο μου!
    A gentleman would walk but never run...

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha και λάδια ... lost in translation
    από TRX124 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2006, 10:29
  2. ........και του χρόνου Yamaha
    από ruyjin στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 08/08/2005, 22:36
  3. Εθελούσια ανάκληση-Yamaha & MBK - Y125, Y150 και Y180
    από BadCluster στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2005, 17:23
  4. honda και yamaha με άξονα
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 22:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF