Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 59 από 59

Θέμα: Ασφαλιστικές εταιρίες που κλείνουν: Ενημέρωση

  1. #46
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/02/2013
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Verde Προβολή μηνύματος
    το πρωί που πήγα και έκανα ασφάλεια για το mt (40ε το 3μηνο Ιντερσαλονικα) η υπάλληλος μου είπε ότι το νέο μέτρο το κάνουν για να μαζευτούν λεφτά για το επικουρικό γιατί δεν έχει φράγκο να πληρώσει και είναι στην αναμονή πολύς κόσμος..
    Το μέτρο είναι καθαρά εισπρακτικό και γιαυτό το πρόστιμο σε μορφή παραβόλου το πληρώνεις σε εφορίες. Το επικουρικό δεν θα βγάλει τίποτα από εκεί.
    Το θέμα είναι ότι μιλάν για 2μύρια ανασφάλιστα όταν το 1,5 μύριο είναι του δημοσίου...

    Το μέτρο είναι σωστό πρέπει να είναι όλοι ασφαλισμένοι, απλά πριν κάνουν αυτό θα έπρεπε να κάνουν πιο ευέλικτους τρόπους να καταθέτει πινακίδες όποιος θέλει και να μην πληρώνει. Συν της άλλης ένας νόμος και ένα σύστημα καταγραφής που ήταν έτοιμο από τον Σεπτέμβρη έπρεπε να το έχουν βάλει σε λειτουργία από τότε και όχι να περιμένουν να πληρώσει ο κόσμος τα τέλη και μετά να τον βγάλουν σε ισχύ. Πόσοι θα ήταν αυτοί που τον Δεκέμβριο δεν θα πλήρωναν και θα κατέθεταν πινακίδες αν το έλεγαν πιο νωρίς;

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/02/2013
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paramedic Προβολή μηνύματος
    Και γιατί δεν λένε ποιες ειναι αυτές οι εταιρίες τα άρθρα? Λόγια του αέρα!!! Μάλλον άλλα είναι τα συμφέροντα απο μεγαλοεταιρίες. Εμένα χθες με πήρε τηλέφωνο μια "καλή" κυρία από την Interamerican και με ρώτησε αν είμαι ασφαλισμένος στην Evima(ήμουν μέχρι την ήμερα που έκλεισε και μάλιστα ήταν να παραλάβω το νέο συμβόλαιο εκείνη την ημέρα αλλά την γλίτωσα) και οταν της είπα οτι ήδη εκανα άλλη ασφάλεια μου είπε "Α ευτυχώς". Πέσανε ηδη τα κοράκια να πάρουν τους πελάτες. Παρεπιπτόντως κάνει και η Interamerican 3μηνη ασφάλεια πια.
    Τι να πουν ονόματα και να πέσουν μηνύσεις; Δουλεία της ΤΤΕ είναι αυτή και όχι των καναλιών κτλ.
    Στο κάτω κάτω στις φωτογραφίζουν, λένε εταιρείες με έδρα Βουλγαρία και Γιβραλτάρ... εύκολο να βρεις ποιες είναι, την μια την έβγαλε με ανακοίνωση της η ΤΤΕ στης 28 Γενάρη. Και από όλες τις υπόλοιπες μια μόνο αντέδρασε με ανακοίνωση της οι άλλες μόκο...

    Για να σε πάρει κάποιος θα της έδωσε τηλέφωνό, μάλλον κάποιο καλόπαιδο πρώην Evima έγινε καλοθελητής για άλλους.

  3. #48
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Καλά η Ιντεραμέρικαν δεν παίζεται στο ψάρεμα . Παρ όλο που είμαι ασφαλισμένος ήδη εκεί μέσω του ασφαλιστικού μου συμβούλου, με πήραν τάχα από ένα διοικητικό κέντρο για να μου προτείνουν ένα εκπτωτικό πακέτο. Σε ερώτησή μου αν θα αλλάξει ο ασφαλιστικός μου σύμβουλος σε περίπτωση που αποδεχθώ την προσφορά αρχίσανε να τα μασάνε. Τους έριξε το ανάλογο ξέχεσμα μετά ο ασφαλιστής...
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  4. #49
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/02/2013
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Καλά η Ιντεραμέρικαν δεν παίζεται στο ψάρεμα . Παρ όλο που είμαι ασφαλισμένος ήδη εκεί μέσω του ασφαλιστικού μου συμβούλου, με πήραν τάχα από ένα διοικητικό κέντρο για να μου προτείνουν ένα εκπτωτικό πακέτο. Σε ερώτησή μου αν θα αλλάξει ο ασφαλιστικός μου σύμβουλος σε περίπτωση που αποδεχθώ την προσφορά αρχίσανε να τα μασάνε. Τους έριξε το ανάλογο ξέχεσμα μετά ο ασφαλιστής...
    Έχω ακούσει από πολλά παιδιά του agency της Interamerican να φωνάζουν για κάποιες καταχρηστικές και ανήθικες όπως λένε πρακτικές, προσπαθούν όπως λένε να τους πάρουν όλα τα συμβόλαια από πάνω τους και να τα κάνουν ιντερνετικά... Αυτό δεν πιστεύω ότι είναι εύκολο γιατί οι περισσότεροι θέλουν να μιλάνε με τον ασφαλιστή τους και όχι με μια κοπελίτσα από τηλεφωνικό κέντρο...
    Ή όπως λέει και ένας φίλος πληρώνω 20€ παραπάνω το εξάμηνο αλλά είμαι σίγουρος ότι θα έχω βοήθεια και στο κάτω κάτω παίρνω και ένα τηλέφωνο και τα χόνω στον ασφαλιστή έτσι χωρίς λόγο... Απλά για την επικοινωνία

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jezuz
    Εγγραφή
    17/04/2012
    Μηνύματα
    303
    Υπαρχει κανενα νεο σχετικα με αυτο το θεμα?
    Γιατι τελειωνει και ο εξτρα μηνας και θελω να κανω αλλη ασφαλεια... πανε 6+6 μηνες για 2 κουτια

  6. #51
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    ακριβως πανε.και εγω την ειχα πατησει με την αυμνιστη εγνατια,χορηγο σε πολλους αγωνες-ππτ.μοτο κρος,σιξντεις,σουπερ μοτο,ακροπολις κλπ

  7. #52
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    κατι πηρε το αυτι μου οτι εγινε μια δικη και θα επιστραφουν τα υπολοιπα ποσα των ασφαλισμενων.λεπτομερειες κλπ δεν ξερω.καλο ειναι να ρωτησεις τον ασφαλιστη σου.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  8. #53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    κατι πηρε το αυτι μου οτι εγινε μια δικη και θα επιστραφουν τα υπολοιπα ποσα των ασφαλισμενων.λεπτομερειες κλπ δεν ξερω.καλο ειναι να ρωτησεις τον ασφαλιστη σου.

    XAXAXAXAXAXXAXAXAXAXAXAXAXAXXAXAXAXAXAXAXAXAXAXXAXAAXXAXAAXXAXAXAXA...



  9. #54
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    απλα ειπα αυτο που ειπε ασφαλιστης σε φιλο μου.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  10. #55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    απλα ειπα αυτο που ειπε ασφαλιστης σε φιλο μου.
    den gelasa me esena alla me ayto pou diavasa...meta apo 5 (pente) xronakia AKOMA perimenw gia tin apozimiwsi apo to Epikouriko...a nai...kai me episimi dikastiki apofasi...tespa...

    p.s. elpizw o idios asfalistis na min protine sto filo sou neo symvolaio gia kali etairia mias kai einai mesa sta kolpa...
    Τελευταία τροποποίηση από blackbusa; 05/03/2013 στις 14:43.

  11. #56
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    απλα ειπα αυτο που ειπε ασφαλιστης σε φιλο μου.
    Αχ αυτοί οι ασφαλιστές!!! Σε γνωστό μου που είχε Evima και την είχε κάνει πρίν λίγο καιρί για χρόνο, ο ασφαλισταράς του είπε ότι το Συμβούλιο της Επικρατείας θα βγάλει δικαστική απόφαση που θα δικαιώνει την Evima ότι την έκλεισαν παράνομα και θα ξανανοίξει

  12. #57
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    den gelasa me esena alla me ayto pou diavasa...
    sorry,I misunderstood!!ειναι οικογενειακοι φιλοι και γιαυτο το ειπα,φανταζομαι δεν θα του λεει τοσο μεγαλες παπατζες.τεσπα,το θεμα ειναι οτι οπως παει θα χασει (κι αλλα)λεφτα ο κοσμος και αντε μετα ποια θα ξανακλεισει,μεχρι να μεινουν 3-4 και να το παιξουν μονοπωλειο και θα βαρανε στο ψαχνο....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  13. #58
    Παίζει μεγάλο κοροιδιλίκη με την evima και πραγματικά απορώ με κάποιους ασφαλιστές (υποτίθεται και έμπειρους ) που μέχρι και χθες περίμεναν πως η evima θα έπαιρνε ξανά την άδεια λειτουργίας .

    Και όχι μόνο αυτό , αλλά και λόγο αυτής της δικαστικής διαμάχης , η εκκαθάριση πήγε πίσω στην εταιρεία , και ενώ θα έπρεπε 9 Μαρτίου να τελείωνε και να δρομολογούνταν οι ζημιές μέσω επικουρικού ( δρομολογούνταν που λέει ο λόγος δλδ , μην το πάρετε και της μετρητής ) θα φάμε και όλο το Μάρτη μέχρι να τελειώσει η εκκαθάριση .

    Τώρα κυκλοφορεί και ένα νέο παραμύθι με δράκο από την evima πως θα τους βάλει όλους τους πελάτες σε κάποια άλλη εταιρεία μετά της 9 Μάρτη , δωρεάν ...κτλ,κτλ

    Άντε να το δούμε και αυτό το σήριαλ , έτσι και αλλιώς η 9 του Μάρτη κοντά είναι . Αλίμονο όμως στης 9 και στης 10 αν μείνουν ανασφάλιστοι χιλιάδες κόσμου περιμένοντας αυτήν τη περιβόητη μεταφορά και έχει κανείς καμιά ζημιά .

  14. #59
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Πάει και η International Life, να ζήσουμε να την θυμόμαστε κι αυτήν...

    http://www.bankofgreece.gr/BoGDocume...E%98_230_1.pdf

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Οικονομική ενημέρωση έψαχνα και κοίτα πού έπεσα!!
    από nicksior στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2016, 01:23
  2. συνεργεια που συνεργαζονται με ασφαλιστικες θεσ/νικη
    από kalamaria στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2015, 15:19
  3. Απαντήσεις: 200
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2010, 10:31
  4. ασφαλιστικες εταιριες
    από darko athens στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2009, 20:27
  5. Πολλα μπραβο στα παιδια που
    από YZF-R1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF