Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Απορώ πως εμείς δε το πήραμε χαμπάρι

  1. #1
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678

    Απορώ πως εμείς δε το πήραμε χαμπάρι

    Εκτός εαυτού βγήκε μία γυναίκα οδηγός , η οποία ενώ ήξερε ότι είχε παρκάρει σε νόμιμη θέση κοντά στο σπίτι της, ειδοποιήθηκε ότι όχι μόνο έπρεπε να πληρώσει...
    περίπου 190 ευρώ πρόστιμο για παράνομο παρκάρισμα σε θέση αναπήρων, αλλά έπρεπε να πληρώσει και τα έξοδα του γερανού που της είχε πάρει το αυτοκίνητο.

    Η γυναίκα έψαξε και βρήκε ένα βίντεο από κάμερα ασφαλείας το οποίο δείχνει ξεκάθαρα ορισμένους δημοτικούς υπαλλήλους να βάζουν τις απαγορευτικές γραμμές και το ειδικό σήμα για τα ΑμΕΑ, αφού πάρκαρε. Στη συνέχεια ήρθε ο γερανός και της πήραν το αυτοκίνητο με την κατηγορία του παράνομου παρκαρίσματος. Το απίστευτο περιστατικό έλαβε χώρα στις 3 Φεβρουαρίου.
    Η Hila Ben Baruch ,κάτοικος του Τελ Αβίβ,"ανέβασε" το βίντεο στο λογαριασμό της στο Facebook στις 5 Φεβρουαρίου και πολύ οργισμένη κατηγόρησε τις αρχές του Τελ Αβίβ ότι θέλουν απλώς να "ρουφούν το αίμα" των δημοτών.
    Το θέμα έγινε γνωστό στους υπεύθυνους του δήμου, οι οποίοι της έσβησαν το πρόστιμο, αλλά εκείνη επιμένει ότι αυτό δεν είναι αρκετό και θα ακολουθήσει τη δικαστική οδό. Και με το δίκιο της

    (έχει και βιντεάκι)

    http://parapona-rodou.blogspot.com/2...post_3766.html

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  2. #2

  3. #3
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Εκτός εαυτού βγήκε μία γυναίκα οδηγός , η οποία ενώ ήξερε ότι είχε παρκάρει σε νόμιμη θέση κοντά στο σπίτι της, ειδοποιήθηκε ότι όχι μόνο έπρεπε να πληρώσει...
    περίπου 190 ευρώ πρόστιμο για παράνομο παρκάρισμα σε θέση αναπήρων, αλλά έπρεπε να πληρώσει και τα έξοδα του γερανού που της είχε πάρει το αυτοκίνητο.

    Η γυναίκα έψαξε και βρήκε ένα βίντεο από κάμερα ασφαλείας το οποίο δείχνει ξεκάθαρα ορισμένους δημοτικούς υπαλλήλους να βάζουν τις απαγορευτικές γραμμές και το ειδικό σήμα για τα ΑμΕΑ, αφού πάρκαρε. Στη συνέχεια ήρθε ο γερανός και της πήραν το αυτοκίνητο με την κατηγορία του παράνομου παρκαρίσματος. Το απίστευτο περιστατικό έλαβε χώρα στις 3 Φεβρουαρίου.
    Η Hila Ben Baruch ,κάτοικος του Τελ Αβίβ,"ανέβασε" το βίντεο στο λογαριασμό της στο Facebook στις 5 Φεβρουαρίου και πολύ οργισμένη κατηγόρησε τις αρχές του Τελ Αβίβ ότι θέλουν απλώς να "ρουφούν το αίμα" των δημοτών.
    Το θέμα έγινε γνωστό στους υπεύθυνους του δήμου, οι οποίοι της έσβησαν το πρόστιμο, αλλά εκείνη επιμένει ότι αυτό δεν είναι αρκετό και θα ακολουθήσει τη δικαστική οδό. Και με το δίκιο της

    (έχει και βιντεάκι)

    http://parapona-rodou.blogspot.com/2...post_3766.html


    "paraponarodou.blogspot" "κατοικος του Τελ Αβιβ" ????


    τι παιχτηκε ρε μαγκες?
    Accipere quam facere praestat injuriam

  4. #4
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    "paraponarodou.blogspot" "κατοικος του Τελ Αβιβ" ????


    τι παιχτηκε ρε μαγκες?
    η original πηγή είναι εδώ

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #5
    The Dukes of Hazard....
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #6
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Σιγα το πράμα...

    Εδω κανουν καλύτερα.

    Στην 3η Σεπτεμβριου βρίσκεται το Αρχειο τηε Εθνικής Τράπεζας μεταξυ Πιπινου και Ιθακης και το επισκέφτηκε ο Καραμανλης πριν μερικά χρόνια οταν ηταν πρωθυπουργός.
    Η τροχαία σήκωσε γυρω στα 35 αυτοκίνητα, όλα νόμιμα παρκαρισμένα, και τα πηγε με γερανούς στην Μαρνη οπου τα παρκαραν ολα παράνομα οι ίδιοι.
    Ο λόγος υποτίθεται οτι ηταν 'για λόγους ασφαλείας' ενω στην πραγματικότητα ηταν για να παρκαρουν τα διαφορα Μερσεντε και BMW των επισημων καθως και τα Van των σταθμών καλυψης TV.
    Το μονο που δεν σηκωσαν ηταν το μοναδικό πραγματικά ύποπτο αυτοκίνητο, μια που ηταν παρατημένο χωρίς πινακίδες μήνες πριν.

    Οταν λοιπόν εγω ειδα το αυτοκινητο να λείπει, εγινε φασαρία οπως καταλαβαίνετε, αλλά ακρη δεν έβγαλα. Κατ αρχην απαίτησα να μου το φέρουν πίσω οι ίδιοι, αλλά τελικά πήγα και το πήρα μονοπς μου. Η διαδικασί αηταν τηλ΄στην τροχαία με τον αρ κυκλοφορίας, οπου σου έλεγαν που το εχουν παρκάρει.
    Γι αυτό και δνε πηραν το χωρις πινακίδες!!!

    Ελλας το μεγαλείο σου!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #7
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Απ'όλο το βίντεο και το γεγονός ένα έχω να πω: Τι γαμάτος τρόπος είναι αυτός ο γερανός ρε σεις??? Σαν ασανσέρ τα παίρνει σε 2 λεπτά τα κουτιά ρε!!!
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  8. #8
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    οτι να ναι!!!σαν βιντεο απο φαρσες!!!!
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  9. #9
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Σιγα το πράμα...

    Εδω κανουν καλύτερα.

    Στην 3η Σεπτεμβριου βρίσκεται το Αρχειο τηε Εθνικής Τράπεζας μεταξυ Πιπινου και Ιθακης και το επισκέφτηκε ο Καραμανλης πριν μερικά χρόνια οταν ηταν πρωθυπουργός.
    Η τροχαία σήκωσε γυρω στα 35 αυτοκίνητα, όλα νόμιμα παρκαρισμένα, και τα πηγε με γερανούς στην Μαρνη οπου τα παρκαραν ολα παράνομα οι ίδιοι.
    Ο λόγος υποτίθεται οτι ηταν 'για λόγους ασφαλείας' ενω στην πραγματικότητα ηταν για να παρκαρουν τα διαφορα Μερσεντε και BMW των επισημων καθως και τα Van των σταθμών καλυψης TV.
    Το μονο που δεν σηκωσαν ηταν το μοναδικό πραγματικά ύποπτο αυτοκίνητο, μια που ηταν παρατημένο χωρίς πινακίδες μήνες πριν.

    Οταν λοιπόν εγω ειδα το αυτοκινητο να λείπει, εγινε φασαρία οπως καταλαβαίνετε, αλλά ακρη δεν έβγαλα. Κατ αρχην απαίτησα να μου το φέρουν πίσω οι ίδιοι, αλλά τελικά πήγα και το πήρα μονοπς μου. Η διαδικασί αηταν τηλ΄στην τροχαία με τον αρ κυκλοφορίας, οπου σου έλεγαν που το εχουν παρκάρει.
    Γι αυτό και δνε πηραν το χωρις πινακίδες!!!

    Ελλας το μεγαλείο σου!
    1ον δε σου κόψαν κλήση
    2ον είχαν σημειώσει που ήταν το καθένα ξεχωριστά

    αντί να λες και ευχαριστώ, κράζεις κι απο πάνω

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Σιγα το πράμα...

    Εδω κανουν καλύτερα.

    Στην 3η Σεπτεμβριου βρίσκεται το Αρχειο τηε Εθνικής Τράπεζας μεταξυ Πιπινου και Ιθακης και το επισκέφτηκε ο Καραμανλης πριν μερικά χρόνια οταν ηταν πρωθυπουργός.
    Η τροχαία σήκωσε γυρω στα 35 αυτοκίνητα, όλα νόμιμα παρκαρισμένα, και τα πηγε με γερανούς στην Μαρνη οπου τα παρκαραν ολα παράνομα οι ίδιοι.
    Ο λόγος υποτίθεται οτι ηταν 'για λόγους ασφαλείας' ενω στην πραγματικότητα ηταν για να παρκαρουν τα διαφορα Μερσεντε και BMW των επισημων καθως και τα Van των σταθμών καλυψης TV.
    Το μονο που δεν σηκωσαν ηταν το μοναδικό πραγματικά ύποπτο αυτοκίνητο, μια που ηταν παρατημένο χωρίς πινακίδες μήνες πριν.

    Οταν λοιπόν εγω ειδα το αυτοκινητο να λείπει, εγινε φασαρία οπως καταλαβαίνετε, αλλά ακρη δεν έβγαλα. Κατ αρχην απαίτησα να μου το φέρουν πίσω οι ίδιοι, αλλά τελικά πήγα και το πήρα μονοπς μου. Η διαδικασί αηταν τηλ΄στην τροχαία με τον αρ κυκλοφορίας, οπου σου έλεγαν που το εχουν παρκάρει.
    Γι αυτό και δνε πηραν το χωρις πινακίδες!!!

    Ελλας το μεγαλείο σου!
    Ψηλέ αφού δεν στο πήγανε στη μάντρα με τα κατασχεθέντα η σε κάνα σταθμό ανακύκλωσης να ψάχνεις ζάντες κασετόφωνα και ζανφόρ , μην το πεις ούτε του παπά λέμε ...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    μλκ μου αυτο ειναι χειροτερο και απο το να σου "φυτεψουν" φακελακι με σκονη την ωρα που σου κανουν σωματικο ελεγχο...

    δλδ, παρκαρουμε νομιμα και ω του θαυματος μετα απο μιση ωρα ειναι παρανομο...

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2016, 20:37
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2011, 14:17
  3. Πως να κλείσουμε το πορτάκι του cd
    από sonic22 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 01:48
  4. Πώς να ευχαρηστήσετε το Τμήμα Πληροφορικής(!)
    από superfour στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 18:40
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 12:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF