Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Μετάβαση από μοτοσυκλέτα σε scooter

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/02/2013
    Μηνύματα
    2

    Μετάβαση από μοτοσυκλέτα σε scooter

    Λοιπόν, μιας και πριν από δυο μήνες όπως είπα σε ένα φίλο εδώ μέσα μου σηκώσανε τη v strom μέσα από την πυλωτή, είμαι στο ψάξιμο για καινούριο δίτροχο. Για πρώτη φορά σκέφτομαι να μεταπηδήσω σε scooteria μεριά για οικονομικούς λόγους κυρίως. Είμαι σε δυο ρόδες εδώ και είκοσι χρόνια και θέλω προτάσεις για αυτό το θέμα ανάμεσα σε 250-350 cc , γενικά τί παίζει, τί προτείνετε κ.τ.λ. Από ένα πρώτο ψάξιμο κλίνω προς ΚYMCO XCITING 300 kai Gilera Nexus 300. Thanks

  2. #2
    Πληροφοριακά , μετά τα 300 cc μπαίνεις σε άλλη κλίμακα και πληρώνεις παραπάνω τέλη , αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο στην αποφασή σου .

  3. #3
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Honda sh 300 με ABS και 16αριδες τροχούς, αλλά έχει το μειονέκτημα της έλλειψης χώρου.
    Δες και το SΥΜ ΗD200i το οποίο είναι φθηνότερο
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Ειδα πριν λιγες μερες το χ10 της Piagio και ομολογω οτι ειναι εντυπωσιακο.... αν και πανακριβο αφου φτανει τα 6200+ με τα ηλεκτρονικα κοκοψοψαρα.....

    Στην αλλη πλευρα ειναι το atlantic της Aprilia που πιστευω οτι σαν value for money ειναι πολυ καλο....

  5. #5
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    SYM Citycom 300(264 είναι) μονόδρομος στην φτηνή αγορά με απίστευτη αξιοπιστία και φτηνη μετακίνηση και συντήρηση.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  6. #6
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Sh 300i abs με κλειστά μάτια...

  7. #7
    To citycom το 300άρι ...Μεγάλος έρωτας ,αλλά δεν με κάληπτε λογο μη ίσιου πατώματος . Κατα τα άλλα ...Σκουτέραρος .-

  8. #8
    beverly 350?

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Tmax 10ετίας με κανένα 2-3 χιλιάρικα.
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panoskl
    Εγγραφή
    06/04/2008
    Μηνύματα
    245
    Αν το κάνεις για οικονομία στην κατανάλωση, σκέψου το πάλι και ψάξε τις πραγματικές καταναλώσεις.

    Σε αρκετές περιπτώσεις έχω ακούσει για σκούτερ με "πλούσια" κατανάλωση, συγκρίσιμη με κατανάλωση μεσαίας μηχανής.
    I will take the mountains!

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panoskl Προβολή μηνύματος
    Αν το κάνεις για οικονομία στην κατανάλωση, σκέψου το πάλι και ψάξε τις πραγματικές καταναλώσεις.

    Σε αρκετές περιπτώσεις έχω ακούσει για σκούτερ με "πλούσια" κατανάλωση, συγκρίσιμη με κατανάλωση μεσαίας μηχανής.
    + 1

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Σ'αυτα τα κυβικα τα 4-5 τα εχεις καβατζα...... δε μιλαω για T-max....... εκει κλαις...

  13. #13
    Στο θέμα της κατανάλωσης ...Και επειδή είχα ψαχτεί λιγάκι παλαιότερα ... Άλλα λένε οι κατασκευαστές και άλλα λένε οι κάτοχοι .
    Για να δει κάποιος τις τιμές που λένε θα πρέπει να οδηγήσει υποδειγματικά οικονομικά .

    Τα πιο οικονομικά αποδεδειγμένα είναι τα 200άρια Injection τα οποία σε πολλές περιπτώσεις (αν όχι όλες) καίνε λιγότερο απο 150άρια καρμπ/τα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Στο θέμα της κατανάλωσης ...Και επειδή είχα ψαχτεί λιγάκι παλαιότερα ... Άλλα λένε οι κατασκευαστές και άλλα λένε οι κάτοχοι .
    Για να δει κάποιος τις τιμές που λένε θα πρέπει να οδηγήσει υποδειγματικά οικονομικά .

    Τα πιο οικονομικά αποδεδειγμένα είναι τα 200άρια Injection τα οποία σε πολλές περιπτώσεις (αν όχι όλες) καίνε λιγότερο απο 150άρια καρμπ/τα.
    σε τι τιμες καταναλωσης κυμαινονται αυτα? υπαρχει σκουτερ με αξιολογη επιταχυνση για δεδομενα πολης που να καιει κατω απο 3λτ/100χλμ?

    το sh300i ποσο καιει ρε παιδια? ειναι σε καλη τιμη με το abs
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Αν φανταστεις οτι το pcx125 που εχω εγω που ειμαι χοντρος σε συνθηκες πολης τον χειμωνα φτανει τα 2,9 απο 2,1-2,3 που ανακοινωνει η χοντα τοτε καταλαβαινεις που φτανουν τα αλλα.....

    Οι καταναλωσεις που ανακοινωνουν μονο σβηστο σε γκρεμο μπορουν να βρεθουν.....

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μεταβαση απο R6 σε fazer 1000?
    από P70 στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2021, 07:52
  2. Μετάβαση από 15-50 σε 10-40
    από Ichigo στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2013, 17:35
  3. Μετάβαση απο KLE anhelo σε V-STROM
    από smigolakos στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2013, 08:07
  4. Μεταβαση απο παπι σε βοδι
    από A-Ge0 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2006, 15:30
  5. μετατροπή από supermotard σε enduro
    από GhostDog στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2006, 18:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF