Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: Ψαχνω παρέα για "μικρή" βόλτα στην Κροατία καλοκαίρι 2013.

  1. #16
    katsman και εγω από προσωπική πείρα το λέω... εφαγα τρελό γιουχάρισμα, παραλίγο να με πατήσουν για να μην με αφήσουν να περάσω και όταν έδειξα το διαβατήριο στον συνοριοφύλακα μου είπε "i don't care" και μου εκανε νόημα να περάσω... και το ίδιο σκηνικό έγινε 2 φορές γιατί πέρασα τα σύνορα δις μέσα σε 3 μέρες.... είμαι μαζώχα τελικά...
    Moto Adventures blog
    The Moto Travel Blog

  2. #17
    Μέλος Το avatar του/της Mikecrt
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    47
    Γεια χαρά, απ'οτι φαίνεται θα ξεκινήσει η βολτίτσα κατά τις 20 του Ιουλίου απο την Αθήνα. Οπότε, αν κάποιος άλλος ενδιαφέρεται, ας το λάβει υπόψη!

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/07/2012
    Μηνύματα
    1
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mikecrt Προβολή μηνύματος
    Γεια σας, με λένε Μιχάλη και ζώ στην Κρήτη, Ηράκλειο. Σχεδιάζω το καλοκαίρι να ανέβω πρός Κροατία με την μοτοσυκλέτα μου (CBR 1100 XX) και αναρωτιέμαι αν κάποιος ή κάποιοι θα ήθελαν να το κανονίσουμε ώστε να ταξιδέψουμε παρέα. Ή αναχώρηση για μένα είναι αρκετά flexible, θα προτιμούσα αρχή-μέσα Ιουλίου αλλα το συζητάμε. Η διαδρομή απο Σκόπια-Αλβανία ξεκινώντας απο Αθήνα, ειναι περίπου 1400 κμ για Σπλιτ όπου και θα είναι το "κεντρο" μου μιας και η κοπέλα μου ζεί εκεί.Η διαδρομή ειναι μια χαρά την έκανα το περασμένο καλοκαίρι με αυτοκίνητο και εκτός απο τις ατελείωτες ουρές στα σύνορα με Αλβανία και Κροατία, δεν είχα κάποιο άλλο πρόβλημα. (Με μοτο δεν έχω ποτέ βρεθεί σε ανάλογη φάση, με τόση ουρά! Αραγε προσπερνάς και πάς πρώτος? Η θα σε λυντσάρουν??

    Περαιτέρω λεπτομέρειες και διευκρινίσεις εννοείται οτι έπονται αν κάποιος ενδιαφέρεται
    γεια σου Μιχάλη ειμαι ο γιωργος απο θεσσαλονικη και ψηνωμαι και εγω για κροατια και λιμνες πλιτβιτσε εχω ενα tdm 850 και εγω μαλον για 15-30 ιουλιου με βλεπω αλλα αυτο κανονιζετε οποτε τα λεμε.

  4. #19
    Μέλος Το avatar του/της Mikecrt
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    47
    Εγινε Γιώργο, πιστεύω ότι κατα τα τέλη Μαΐου θα πρεπει να μιλήσουμε τηλέφωνο ώστε να επιβεβαιώσουμε ημέρες κλπ.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373
    Ενημερωτικά ανεβαίνω 22/7 και κατεβαίνω 24/7 δηλαδή του Αγ.Πνεύματος. Διαμονή Budva.
    Για όποιον ταιριάζουν οι ημερομηνίες.

  6. #21
    9/7 αναχωρούμε 3 μηχανές από Θεσ/νίκη για Κροατία/Porec(10-15/7 εκεί) με ενδιάμεση στάση-διανυκτέρευση Βελιγράδι, επιστροφή 15/7 από τα ίδια σημεία μάλλον. Τελικά θα μαζευτούμε πολλοί εκεί πάνω ε;
    ΟΛΑ ΚΑΛΑ!
    ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...!

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    τιν καλημερα μου.ειμαι dubrovnik τωρα, ηταν να το κανω με την μοτο αλλα τελικα εφυγα με auto μιας και η κυρα δεν θα αντεχε την διαδρομη [εδινε βροχες] και η αδεια μας ηταν να την παρουμε τωρα.αξιζει να κανετε πρωτη διανυκτερευση στο pogradets στιν αλβανια,οχι μεσα στιν πολη,αλλα φευγοντας απο το κεντρο ενα με δυο χιλ. προς δυρραχιο διπλα στιν λυμνη ενα καφε restorant με δωματια ονομα πανοραμα, με 17 εβρο το δικλινο πολυ γαματο.προσοχη πολυ στους μπατσους τις αλβανιας,οπως εχει αναφερει και αλλος φιλος φιτρονουν παντου και ειδικα μετα απο καθε στροφη.μαυροβουνιο και κροατια εχει πολισμαν αλλα σε ευροπαικα κατα καποιο τροπο επιπεδα.αλμπαν μπατς πολυ πολυ προσοχη προσοχηηηηηηηη.40 χιλ.γραφη, με 40 πας, πλυντηρια στο δρομο εκατονταδες θα δειτε και το μονο σιγουρο στιν αλβανια ειναι οτι δεν θα μεινετε απο βενζινα,βενζιναδικα αμετρητα στα 100 μετρα 4-5 βενζιναδικα .καλο δρομο σε ολους.
    Τελευταία τροποποίηση από andreastwin; 14/06/2013 στις 17:28.

  8. #23
    Μέλος Το avatar του/της Mikecrt
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    47
    Τελικά Σάββατο 6 Ιουλίου πρωί εχει αναχώρηση απο Αθήνα, άλλαξαν προς το νωρίτερα λίγο οι μέρες...αν κάποιος ακόμα θέλει, πμ

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NikosRR
    Εγγραφή
    09/07/2005
    Μηνύματα
    528
    Στο γυρισμό να κανονίσουμε καφέ πριν φύγεις για Κρήτη να τα πούμε...θα περιμένω τηλέφωνο.Εμείς είμαστε καλά πίσω στη βάση.

  10. #25
    Μέλος Το avatar του/της Mikecrt
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    47
    Εγινε, οπωσδήποτε. Θα σε πάρω μόλις μπω Ελλάδα! Γιώργο αν το διαβάζεις χαιρετίσματα!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. ΨΑΧΝΩ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ Enduro
    από KOSTIS1976 στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2010, 00:19
  2. Ψάχνω παρέα για βολτες με μηχανες απο θεσσαλονικη
    από busa.gr στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2008, 21:28
  3. Πρεσπες - Αλεξ/πολη: Ψαχνω παρεα για 3ημερη εκδρομη.
    από Ταξιδευτής στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2007, 13:16
  4. Παρέα για μεγαλούτσικη βόλτα?
    από npat στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2007, 09:39
  5. Βόλτα στην Ναύπακτο για street 28-5-05
    από Tigas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 312
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 15:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF