Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: Ψαχνω παρέα για "μικρή" βόλτα στην Κροατία καλοκαίρι 2013.

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της Mikecrt
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    47

    Ψαχνω παρέα για "μικρή" βόλτα στην Κροατία καλοκαίρι 2013.

    Γεια σας, με λένε Μιχάλη και ζώ στην Κρήτη, Ηράκλειο. Σχεδιάζω το καλοκαίρι να ανέβω πρός Κροατία με την μοτοσυκλέτα μου (CBR 1100 XX) και αναρωτιέμαι αν κάποιος ή κάποιοι θα ήθελαν να το κανονίσουμε ώστε να ταξιδέψουμε παρέα. Ή αναχώρηση για μένα είναι αρκετά flexible, θα προτιμούσα αρχή-μέσα Ιουλίου αλλα το συζητάμε. Η διαδρομή απο Σκόπια-Αλβανία ξεκινώντας απο Αθήνα, ειναι περίπου 1400 κμ για Σπλιτ όπου και θα είναι το "κεντρο" μου μιας και η κοπέλα μου ζεί εκεί.Η διαδρομή ειναι μια χαρά την έκανα το περασμένο καλοκαίρι με αυτοκίνητο και εκτός απο τις ατελείωτες ουρές στα σύνορα με Αλβανία και Κροατία, δεν είχα κάποιο άλλο πρόβλημα. (Με μοτο δεν έχω ποτέ βρεθεί σε ανάλογη φάση, με τόση ουρά! Αραγε προσπερνάς και πάς πρώτος? Η θα σε λυντσάρουν??

    Περαιτέρω λεπτομέρειες και διευκρινίσεις εννοείται οτι έπονται αν κάποιος ενδιαφέρεται

  2. #2
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mikecrt Προβολή μηνύματος
    Η θα σε λυντσάρουν??
    Προσπερνας και 'καλα' πας στο σκέπαστρο για σκια.
    Και λογικά σε φωνάζει ο μπάτσος να περάσεις μιας και είσαι διπλα του

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Και λογικά σε φωνάζει ο μπάτσος να περάσεις μιας και είσαι διπλα του
    για να σε σκίσει που πέρασες την ουρά....

    υγ.... δεν ξέρω τι γίνεται αλλά μου την "σπάει" που δεύτερος μιχαλιός από την κρήτη θα την κάνει για όξω το καλοκαίρι και είπα να τρολλάρω.... σκίστε με άφοβα.....

  4. #4
    Μέλος Το avatar του/της Mikecrt
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    47
    Χεχε ευχαριστώ για τις απαντήσεις, Σπύρο μην τρολάρεις ορε, λιγα χιλιομετράκια είναι. Μεχρι να καταλάβω οτι ξεκίνησα θα είμαι εκει...

  5. #5
    Σύντεκνε, Μαυροβούνιο-Κροατία όπου οι ουρές πολλές φορές ξεπερνάνε τα 2 χιλιόμετρα, δεν γλιτώνεις το γιουχάρισμα. Αλλά πράμα άλλο δεν μπορούν να σου κάνουν. Δείξε γρήγορα το διαβατήριο της ΕΕ στον συνοριοφύλακα και απλά θα σου κάνει νόημα να περάσεις. Χωρίς έλεγχο, έτσι απλά...
    Moto Adventures blog
    The Moto Travel Blog

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/01/2013
    Μηνύματα
    78
    Αν το εκανες το αλλο καλοκαιρι θα ημουν μεσα... αυτο δεν προλαβαινω αν και εγω εχω βαλει σκοπο να κανω αυτη τη διαδρομη για να φτασω σιγουρα μεχρι το dubrovnik που μενει μια φιλη...
    And those who dance where thought to be quite insane by those who could not hear the music...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448
    Είμαι μέσα.Ήθελα από πέρσυ να πάω...

    Όταν έχεις περισσότερες λεπτομέριες ενημέρωσε με!


  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της Mikecrt
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    47
    Ωραια, θα σου στείλω ενα pm Αγγελε με το τηλέφωνο μου και θα τα πούμε λεπτομερώς σύντομα! Κανονίζω τώρα μέρες και μάλλον το βλέπω για τέλος Ιουλίου, αν και η παρέα (δηλαδή εσυ μέχρι στιγμής ) μπορεί τότε. Εγώ ειμαι ευέλικτος πάνω σε αυτό.

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/01/2013
    Μηνύματα
    78
    Συνεχιστε να ανεβαζετε τις λεπτομερειες για το ταξιδι δημοσιως γτ ακομα και τελευταια στιγμη μπορει να ενδιαφερθει κοσμος. Εγω θα το ηθελα πολυ αν και επιστρεφω απο εξωτερικο μαλλον τελη Αυγουστου γιατι η κατασταση ειναι ρευστη με τη δουλεια και δεν ξερω σιγουρα οποτε κατα πασα πιθανοτητα δεν θα σας προλαβω. Παρολα αυτα θα ηθελα να ξερω τι κανονιστηκε μηπως και...
    And those who dance where thought to be quite insane by those who could not hear the music...

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NikosRR
    Εγγραφή
    09/07/2005
    Μηνύματα
    528
    Στείλε το τηλέφωνό σου...

  11. #11
    Μέλος Το avatar του/της Mikecrt
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    47
    Καλημέρα και sorry για την καθυστέρηση στην απάντηση, ναι φυσικά θα ποσταρω μόλις κάτι οριστικοποιηθεί. Νίκο στέλνω!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της trelf
    Εγγραφή
    17/04/2009
    Μηνύματα
    269
    πολυ πιθανον εγω με αλλους δυο να ανηφορησουμε προς κροατια τον ιουλιο του 2013....μετα τις 15/07/2013....

    αν ειναι παμε παρεα
    ABS στην μηχανη σου.....ισον DUREX στο π***ι σου ! ! !

    http://img5.imageshack.us/img5/9361/urlx.gif

  13. #13
    Μέλος Το avatar του/της Mikecrt
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    47
    Καταπληκτικά! Οι ημερομηνίες μάλλον για τότε οριστικοποιούνται και για εμένα, μετά τις 15/7 και πριν τις 5/8.

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DJ316 Προβολή μηνύματος
    Σύντεκνε, Μαυροβούνιο-Κροατία όπου οι ουρές πολλές φορές ξεπερνάνε τα 2 χιλιόμετρα, δεν γλιτώνεις το γιουχάρισμα. Αλλά πράμα άλλο δεν μπορούν να σου κάνουν. Δείξε γρήγορα το διαβατήριο της ΕΕ στον συνοριοφύλακα και απλά θα σου κάνει νόημα να περάσεις. Χωρίς έλεγχο, έτσι απλά...
    φιλε DJ316 δεν παιζει αυτο,στο λεω απο προσωπικη πειρα.θα γινει ελεγχος στο διαβατηριο κανονικα,μονο μεταξυ χωρων που ειναι στην εε δεν υπαρχουν συνοριακοι ελεγχοι.
    για τις ουρες,επειδη το καλοκαιρι οι δικυκλιστες ειναι εκτεθειμενοι στον ηλιο σε αντιθεση με τη συντριπτικη πλειοψηφια των αυτοκινητων που εχουν κλιματισμο,δυσκολα θα βρεις καποιον που θα στην πει.εγω για να ειμαι σωστος προχωρουσα με πρωτη και ζητουσα απο καθε εναν ξεχωριστα "αδεια" να περασω.μονο ενας δεν γουσταρε (γερμανος,τι αλλο; ) αλλα αφενος τον εκραξαν καποιοι αλλοι αφετερου τον εγραψα στα αρχιδια μου,του εδειξα τον ηλιο και προχωρησα.
    salus populi suprema lex

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsman Προβολή μηνύματος
    ...........μονο ενας δεν γουσταρε (γερμανος,τι αλλο; )..........
    αυτοί οι γερμανοί είναι πολύ μουνιά (έτσι, νέτα σκέτα και χωρίς π@πάκι@ και αηδίες).....

    θυμάμαι σε πηγμένη εθνική που έκανα διήθηση και μου κορνάρανε..... τα αρχίδια......

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΨΑΧΝΩ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ Enduro
    από KOSTIS1976 στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2010, 00:19
  2. Ψάχνω παρέα για βολτες με μηχανες απο θεσσαλονικη
    από busa.gr στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2008, 21:28
  3. Πρεσπες - Αλεξ/πολη: Ψαχνω παρεα για 3ημερη εκδρομη.
    από Ταξιδευτής στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2007, 13:16
  4. Παρέα για μεγαλούτσικη βόλτα?
    από npat στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2007, 09:39
  5. Βόλτα στην Ναύπακτο για street 28-5-05
    από Tigas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 312
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 15:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF