Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 120

Θέμα: ΕΛΕΥΣΙΝΑ -BAD DURRHEIN

  1. #16
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Αυτη όχι ακομα και για σενα, εκτός εαν το κόψεις μια για Passo di Muraglione
    οκ καπταιν θα το χω υποψη μου αλλωστε δεν βιαζομαι οπως ειπα να ανεβω πανω
    ..without engineers, science is just philosophy..

  2. #17
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    λοιπον χθες παρελαβα τα αλλα εισητηρια, αλλαξα τις ημερομηνιες (2 μερες μετα 3-15 ιουλη τελικα) η επιβαρυνση ηταν 50 ευρω. εχω 2 θεματα που καινε... καταρχην τα λαστιχα. σκεφτομαι για τα michelin pilot road 2 μιας κ τα πολλα εξοδα με οδηγουν σε κατι πιο οικονομικο απο τα 3.. εκτος κ αν εχετε κατι αλλο να προτεινετε. κ το 2ο ειναι ο χωρος αποσκευων. μιας κ το μηχανακι ειναι γυμνο αποφασισα για λογους αισθητικης να παρω σχαρα για 2βαλιτσο (χωρισ κεντρικη πισω). οι τιμες παιζουν απο 360-420 ευρω για 33 και 35 λιτρα αντιστοιχα σε εταιριες kappa k givi. αρκετα θα ελεγα. κ εδω αν εχετε ατι να προτεινετε, θα χαρω. κατεληξα βεβαια στη λυση της πλαστικης κ οχι πανινο σαμαρι, για λογους ασφαλειας(οι πλαστικες κλειδωνουν) κ λογους σταθεροτητας.
    ..without engineers, science is just philosophy..

  3. #18
    Welcome to my playground Το avatar του/της Toumpas
    Εγγραφή
    07/02/2008
    Μηνύματα
    509
    Προσωπικά ανεβαίνοντας Βενετία την πρώτη μέρα έμεινα κατάστρωμα και την δεύτερη σε διάδρομο μέσα στο σαλόνι. Αλα Ελληνικά (εγώ και πολύ ξένοι).
    http://www.youtube.com/watch?v=GO0pxaHKjWU&feature=channel
    http://www.youtube.com/watch?v=iQ3JLDhsMaM&feature=digest

  4. #19
    τα σαμαρια μαν ειναι πολυ καλη επιλογη.
    για εμενα δεν ισχυει αυτο που λες κλειδωμα και σταθεροτητας.
    τα σαμαρια κλειδωνουν αμα ενωσεις τα φερμουαρ μεταξυ τους και βαλεις μικρα λουκετακια απο την τρυπα,οπως καναμε στον στρατο.

    οσο αφορα την σταθεροτητα εχω κανει αμετρητα ταξιδια μια χαρα απροβληματιστα το εχω παει μεχρι 180χλμ δικαβαλο φορτωμενος καργα.

    αν και στα ταξιδια το παω μεγιστα 140 λογου καταναλωσης,μπορει να κανω λιγο περισοτερη ωρα αλλα πρεπει να κοιταξεις και τα λεφτα απο βενζινες.

  5. #20
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    τα σαμαρια μαν ειναι πολυ καλη επιλογη.
    για εμενα δεν ισχυει αυτο που λες κλειδωμα και σταθεροτητας.
    τα σαμαρια κλειδωνουν αμα ενωσεις τα φερμουαρ μεταξυ τους και βαλεις μικρα λουκετακια απο την τρυπα,οπως καναμε στον στρατο.

    οσο αφορα την σταθεροτητα εχω κανει αμετρητα ταξιδια μια χαρα απροβληματιστα το εχω παει μεχρι 180χλμ δικαβαλο φορτωμενος καργα.

    αν και στα ταξιδια το παω μεγιστα 140 λογου καταναλωσης,μπορει να κανω λιγο περισοτερη ωρα αλλα πρεπει να κοιταξεις και τα λεφτα απο βενζινες.
    κ εγω δεν εχω θεματα με την ταχυτητα... τα σαμαρια χρειαζονται τις ιδιες βασεις?
    ..without engineers, science is just philosophy..

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από airmav Προβολή μηνύματος
    κ εγω δεν εχω θεματα με την ταχυτητα... τα σαμαρια χρειαζονται τις ιδιες βασεις?
    κατα πασα πιθανον ναι.
    αμα ενοοεις τα καγκελα δεξια και αριστερα που μπαινουν στην μηχανη?
    εγω τετοια εχω βαλει για να μην ακουμπανε στα πλαστικα της μηχανης και φθαρθουν,απο τι ξερω τα καγκελα μπορουν να μπουν και βαλιτσες,αλλα δεν περνω ορκο μην σε παρω στον λαιμο μου.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  7. #22
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    ενας σχεδιασμος για τον γυρισμο ειναι ο παρακατω
    BADDURRHEIN-BASEL-LUZERN-LUGANO και μετα ή MILANO FIRENZE SIENNA ή GENOVA FIRENZE SIENNA. η σιεννα ειναι το τελος γτ εκει λεω να κατσω λιγο να απολαυσω τα μερη πριν το γυρισμο στα πατρια εδαφη(ανκονα μεσω περουτζια ή μπολονια...θα το σκεφτω). για πειτε οποιος ξερει λοιπον θα τα καταφερω να διασχισω τις αλπεις ή να μην το κανω? η ελβετια λογικα δεν θελει διαβατηριο ετσι?
    ..without engineers, science is just philosophy..

  8. #23
    εγω θα σου πω για την ελβετια,που πηγα και εκει οταν περυσι το καλοκαιρι εκανα ιταλια γερμανια και ελβετια.
    δεν θελει διαβατηριο,μονο που χρειαζετε να βγαλεις την βινιετα ενα αυτοκολητο κατι σαν τελη κυκλοφοριας.

    περυσι στοιχισε 35 η 38ευρω αν θυμαμε καλα.
    αφου θα πας μπασελ πηγαινε και ζυριχη.

    α αμα εχεις προπληρωμενη καρτα βαλτης κανενα 100ευρω,εγω ετσι εκανα και σωθηκα οσο αφορα την ελβετια,πληρωνεις με ευρω αλλα σου δινουν ρεστα σε φραγκα.

    σορυ ειμαι απο το κινητο.

  9. #24
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Για λαστιχα θα σου προτείνα να πας σε κατι ΣΚΛΗΡΟ

    Μιας και θα φορτωμενος και σε αυτοκινητοδρομους, οταν με το καλο επιστρεψεις θα δεις οτι θα εχουν κανει 'σκαλακι' και θα θέλουν αλλαγη.

    βαλε κανα σκληρο λαστιχακι...φθηνοδουλεια να πας και να ερθεις και μετα βαλε κατι για τους Ελληνικούς δρομους


    Επισης προτείνω σαμαρια και οχι σκληρες για κόστος.
    Το εχω κανει χωρις καγκελα, ακουμποντας τα πανω στα πλαστικα της μηχανης αφου πρώτα ειχα βάλει 'κουβερτα'. Ουτε γδαρσιματα ουτε τπτ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	oxford_blanket.jpg 
Προβολές:	205 
Μέγεθος:	60,1 KB 
ID:	287747

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Για λαστιχα θα σου προτείνα να πας σε κατι ΣΚΛΗΡΟ

    Μιας και θα φορτωμενος και σε αυτοκινητοδρομους, οταν με το καλο επιστρεψεις θα δεις οτι θα εχουν κανει 'σκαλακι' και θα θέλουν αλλαγη.

    βαλε κανα σκληρο λαστιχακι...φθηνοδουλεια να πας και να ερθεις και μετα βαλε κατι για τους Ελληνικούς δρομους


    Επισης προτείνω σαμαρια και οχι σκληρες για κόστος.
    Το εχω κανει χωρις καγκελα, ακουμποντας τα πανω στα πλαστικα της μηχανης αφου πρώτα ειχα βάλει 'κουβερτα'. Ουτε γδαρσιματα ουτε τπτ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	oxford_blanket.jpg 
Προβολές:	205 
Μέγεθος:	60,1 KB 
ID:	287747
    ωχχχ καλο κουβερτα σουπερ απο που μαν την πηρες?αν και εγω εχω καγκελα,αλλα αυτο το βαλε βγαλε ειναι λιγο βαρετο
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  11. #26
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    ωχχχ καλο κουβερτα σουπερ απο που μαν την πηρες?αν και εγω εχω καγκελα,αλλα αυτο το βαλε βγαλε ειναι λιγο βαρετο
    Την ειχα παρει μαζι με τα σαμάρια απο Αγγλία πριν καμια 5ετια
    Λογικά σε οποιον βρεις σαμαρια oxford θα το έχει/μπορει να το φέρει

    πχ
    δικυκλο

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Την ειχα παρει μαζι με τα σαμάρια απο Αγγλία πριν καμια 5ετια
    Λογικά σε οποιον βρεις σαμαρια oxford θα το έχει/μπορει να το φέρει

    πχ
    δικυκλο
    ευχαριστω μαν να εισαι καλα.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  13. #28
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    ευχαριστω παιδες για τις πληροφοριες. με τα σαμαρια δν θα εχω θεμα στην εξατμιση? γτ την εχω κατω απο τη σελα ακριβως
    ..without engineers, science is just philosophy..

  14. #29
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από airmav Προβολή μηνύματος
    ευχαριστω παιδες για τις πληροφοριες. με τα σαμαρια δν θα εχω θεμα στην εξατμιση? γτ την εχω κατω απο τη σελα ακριβως
    Χμμ
    Δε ξερω να σου απαντησω για σιγουρα, καποιος με φειζερ θα πρεπει να σου πει για σιγουρα

  15. #30
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    αν δεν ακουμπανε απευθειας τα σαμαρια στην εξατμιση,η δεν τρωνε απευθειας τα καυσαερια,δεν καταλαβαινουν τιποτα.στο πλαι τα περρισοτερα εχουν και θερμοαπομονωτικο υλικο.στον γυρισμο ελα απο Περουτζια.ωραια διαδρομη,αλλα να μπεις και λιγο στους ss της ιταλιας οχι ολο εθνικη.η Περουτζια ειναι και ωραια πολη.
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Bad Boy
    από TROOPER στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2007, 20:47
  2. Χρόνια Πολλά Bad Boy
    από adam_tsouk στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2006, 16:34
  3. Bad Breakups.....
    από evvou στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2005, 03:43
  4. good & bad news..............
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2004, 13:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF