Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: παράλογο και νόμιμο, λογικό και παράνομο, παράλογο και παράνομο

  1. #1
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701

    παράλογο και νόμιμο, λογικό και παράνομο, παράλογο και παράνομο

    Ένας φοιτητής χρωστούσε ακόμα ένα μάθημα και βαριόταν να το διαβάσει. Έτσι πήγε στον καθηγητή του και τον παρακάλεσε να του υπογράψει το πτυχίο. Ο καθηγητής αρνήθηκε φυσικά και ο φοιτητής του είπε:
    - "θα σου βάλω μια ερώτηση και αν την απαντήσεις, να μην μου δώσεις ποτέ πτυχίο. Αν όμως δεν μου την απαντήσεις, θα μου δώσεις το πτυχίο μου και θα φύγω."
    - "Έγινε," λέει ο καθηγητής και ο φοιτητής τον ρωτάει:
    - "Τι είναι παράλογο και νόμιμο, λογικό και παράνομο, παράλογο και παράνομο;"
    - "Θέλω δύο μέρες," του απαντάει ο καθηγητής.
    - "Τις έχετε," λέει ο φοιτητής.
    Δύο μέρες μετά πάει ο φοιτητής στο γραφείο του καθηγητή και παίρνει το πτυχίο του αφού ο καθηγητής δεν μπόρεσε να απαντήσει.
    Αφού έφυγε ο φοιτητής κατεβαίνει τσαντισμένος ο καθηγητής στο κυλικείο για να πιει κάτι.
    Τον βλέπει ο υπάλληλος και τον ρωτάει:
    - "Γιατί είσαι στενοχωρημένος κύριε καθηγητά;"
    - "Άσε" του λέει και του εξηγεί.
    - "Μα καλά δεν την ξέρατε την απάντηση" λέει ο υπάλληλος.
    - "Γιατί εσύ την ξέρεις" λέει ο καθηγητής.
    - "Μόνο εγώ όλο το πανεπιστήμιο."
    - "Για πες την."
    - "Παράλογο είναι να παντρευτείς μια γυναίκα 25 χρόνια μικρότερη σου όπως εσύ κύριε καθηγητά, αλλά είναι νόμιμο. Λογικό είναι να σε απατάει αλλά είναι και παράνομο. Παράλογο είναι να υπογράφεις το πτυχίο αυτού που πάει με την γυναίκα σου αλλά είναι και παράνομο ταυτόχρονα. Καλό ε!."

  2. #2
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Μια φορά ο Σέρλοκ Χολμς και ο φίλος του ο Ουάτσον πήγαν για κάμπινγκ. Έστησαν τη σκηνή τους και έπεσαν να κοιμηθούν.
    Μερικές ώρες αργότερα ο Χολμς ξυπνάει τον φίλο του και του λέει:
    - "Ουάτσον κοίτα στον ουρανό και πες μου τι βλέπεις."
    Τότε ο Ουάτσον του απαντά:
    - "Βλέπω εκατομμύρια αστέρια."
    Χολμς: "Και τι σου λέει αυτό;"
    Ο Ουάτσον σκέφτεται μερικά λεπτά και λέει:
    - Το φαινόμενο του ότι υπάρχουν εκατομμύρια αστέρια στον ουρανό, μπορεί να εξηγηθεί καταλλήλως, ανάλογα με το ποια οπτική γωνία θα το εκλάβουμε. Συνεπώς,
    "Αστρονομικά, μου λέει ότι υπάρχουν εκατομμύρια γαλαξίες και πιθανότατα δισεκατομμύρια πλανήτες.
    Αστρολογικά, μου λέει ότι ο Κρόνος είναι στον Κριό.
    Ωρολογιακά, μου λέει ότι η ώρα πρέπει να είναι τρεις παρά τέταρτο.
    Θεολογικά, είναι απόδειξη ότι ο Θεός είναι παντοδύναμος και όλοι εμείς είμαστε μικροί και ασήμαντοι.
    Μετεωρολογικά, φαίνεται ότι θα έχουμε μια θαυμάσια μέρα αύριο." -- "Τι λέει σε εσένα όμως;"
    Τότε ο Χολμς μετά από μερικά λεπτά σιωπής του απαντά:
    - "Ουάτσον είσαι ηλίθιος! Κάποιος μας έκλεψε τη σκηνή!"

  3. #3
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Ένα νεόπαντρο ζευγάρι είναι καλεσμένο στο πατρικό σπίτι της γυναίκας, όπου θα παρεβρίσκονται όλοι οι συγκενείς. Οι γονείς της γυναίκας είχαν και έναν σκύλο, τον Έκτορ. Επειδή ο άντρας δεν πολυ γούσταρε της σηζητήσης αυτές με τους συγκενείς, έκατσε μόνος του στον καναπέ του σαλονιού όπου ήταν και ο σκύλος "Έκτορ". Όμως εκεί που καθόταν του ερχόταν να κλάσει και δεν ήθελε να γίνει αντιλιπτός, ιδιαίτερα από τη πεθερά του. Όμως μετά από αρκετεί συγκράτιση του έφυγε μια αρκετά δυνατή. Η πεθερά γυρνάει προς το μέρος του, όπου καθόταν και το σκυλή, και λέει με έντονη φωνή "Έκτοοορ". Ο άντρας σκέφτηκε "ωραία, αφού πιστεύει ότι είναι ο σκύλος, τότε δεν έχουμε πρόβλημα". Στη συνέχεια του έρχετε και άλλη μια και αυτός ανενόχλητος του δίνει να καταλάβει πάλι, η πεθερά γυρνάει ξανά και λέει "Έκτοοοορ". Κατα τη διάρκεια τη βραδιάς ο άντρας ξέροντας ότι η πεθερά πιστεύει ότι ο Έκτορ τα κάνει όλα, έριχνε που και που μία. Ε, σε κάπια φάση που ο αντράς αμολάει ακόμη μια, γυρνάει η πεθερά εκνευρισμένη και λέει πάλι στον Έκτορ "καλά Έκτορ, τι περιμένεις, να σε χέσει για να φύγεις;".

  4. #4
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
    Μια φορά ο Σέρλοκ Χολμς και ο φίλος του ο Ουάτσον πήγαν για κάμπινγκ. Έστησαν τη σκηνή τους και έπεσαν να κοιμηθούν.
    Μερικές ώρες αργότερα ο Χολμς ξυπνάει τον φίλο του και του λέει:
    - "Ουάτσον κοίτα στον ουρανό και πες μου τι βλέπεις."
    Τότε ο Ουάτσον του απαντά:
    - "Βλέπω εκατομμύρια αστέρια."
    Χολμς: "Και τι σου λέει αυτό;"
    Ο Ουάτσον σκέφτεται μερικά λεπτά και λέει:
    - Το φαινόμενο του ότι υπάρχουν εκατομμύρια αστέρια στον ουρανό, μπορεί να εξηγηθεί καταλλήλως, ανάλογα με το ποια οπτική γωνία θα το εκλάβουμε. Συνεπώς,
    "Αστρονομικά, μου λέει ότι υπάρχουν εκατομμύρια γαλαξίες και πιθανότατα δισεκατομμύρια πλανήτες.
    Αστρολογικά, μου λέει ότι ο Κρόνος είναι στον Κριό.
    Ωρολογιακά, μου λέει ότι η ώρα πρέπει να είναι τρεις παρά τέταρτο.
    Θεολογικά, είναι απόδειξη ότι ο Θεός είναι παντοδύναμος και όλοι εμείς είμαστε μικροί και ασήμαντοι.
    Μετεωρολογικά, φαίνεται ότι θα έχουμε μια θαυμάσια μέρα αύριο." -- "Τι λέει σε εσένα όμως;"
    Τότε ο Χολμς μετά από μερικά λεπτά σιωπής του απαντά:
    - "Ουάτσον είσαι ηλίθιος! Κάποιος μας έκλεψε τη σκηνή!"

    http://www.moto.gr/forums/showthread...&threadid=6736




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	recyclep.gif 
Προβολές:	177 
Μέγεθος:	10,0 KB 
ID:	25066
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  5. #5
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    http://www.moto.gr/forums/showthread...&threadid=6736


    γαμώτο και κάτι μου θύμηζε αυτό


    :rotflmao: :rotflmao:

  6. #6
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
    Ένα νεόπαντρο ζευγάρι είναι καλεσμένο στο πατρικό σπίτι της γυναίκας, όπου θα παρεβρίσκονται όλοι οι συγκενείς. Οι γονείς της γυναίκας είχαν και έναν σκύλο, τον Έκτορ. Επειδή ο άντρας δεν πολυ γούσταρε της σηζητήσης αυτές με τους συγκενείς, έκατσε μόνος του στον καναπέ του σαλονιού όπου ήταν και ο σκύλος "Έκτορ". Όμως εκεί που καθόταν του ερχόταν να κλάσει και δεν ήθελε να γίνει αντιλιπτός, ιδιαίτερα από τη πεθερά του. Όμως μετά από αρκετεί συγκράτιση του έφυγε μια αρκετά δυνατή. Η πεθερά γυρνάει προς το μέρος του, όπου καθόταν και το σκυλή, και λέει με έντονη φωνή "Έκτοοορ". Ο άντρας σκέφτηκε "ωραία, αφού πιστεύει ότι είναι ο σκύλος, τότε δεν έχουμε πρόβλημα". Στη συνέχεια του έρχετε και άλλη μια και αυτός ανενόχλητος του δίνει να καταλάβει πάλι, η πεθερά γυρνάει ξανά και λέει "Έκτοοοορ". Κατα τη διάρκεια τη βραδιάς ο άντρας ξέροντας ότι η πεθερά πιστεύει ότι ο Έκτορ τα κάνει όλα, έριχνε που και που μία. Ε, σε κάπια φάση που ο αντράς αμολάει ακόμη μια, γυρνάει η πεθερά εκνευρισμένη και λέει πάλι στον Έκτορ "καλά Έκτορ, τι περιμένεις, να σε χέσει για να φύγεις;".




  7. #7
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
    γαμώτο και κάτι μου θύμηζε αυτό


    :rotflmao: :rotflmao:

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2010, 09:32
  2. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2008, 09:19
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2007, 12:58
  4. Και το 'χα το προαίσθημα εδώ και καιρό...
    από Λεωνίδας στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2007, 12:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF