Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Rev'it Tarmac H2O

  1. #1
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637

    Rev'it Tarmac H2O

    Mιας και το Bering ψιλοεγινε φυτίλια απο την τουμπα,είμαι σε αναζήτηση καινούριου.
    είδα αυτό http://www.giassaris.gr/showprod.php?id=959
    και θα ήθελα να πάρω καμιά γνώμη απο κατόχους Revit.
    με ενδιαφέρει το πόσο ζεστό και αδιάβροχο είναι.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Εγώ έχω το raptor για 3 χρόνια περίπου. Θα σου πω για την αδιαβροχοποίηση που απ'οτι βλέπω έχουν και τα δύο την ίδια μεμβράνη.
    Ε είναι πραγματικά 100% αδιαβροχο σε όλες τις συνθήκες (από βροχή, μέχρι τεστ μπανιέρας).
    Και θα σου πω και για το εξωτερικό ύφασμα, που κατά 90% επίσης έχουν το ίδιο (δεν βρισκω specs για το δικό μου).
    2 ατυχήματα με πτώσεις, και το μόνο που έπαθε είναι ενα μικρό σκισιματάκι στην πλάτη 2cm, και αυτο επειδη ειχε φερμουαρ ακριβως απο
    κατω και απ'οτι φαινεται αυξησε κατα πολυ την πίεση, και στο άλλο ένα καψιμο από την τριβη (χωρίς να σκιστει όμως).

    προστασίες το δικό σου φαίνεται να έχει knox. Απ'οσο ξερω οι prolife και sas-tech είναι οι καλύτερες τους, γι΄αυτο τις χρησιμοποιουν και στις
    στολες τους.

  3. #3
    ζεστά είναι

    αδιαβροχα δεν ξέρω ακόμα μιας και δεν έχω φάει βρόχα

    κάποια βλακώδη θεματάκια με κουμπάκια, φερμουάρ κλπ έχω κατά καιρούς διαβάσει αλλά συνήθως η εταιρεία (κεντρικά) σε καλύπτουν

    εγώ πήρα αυτό και δεν το έχω μετανοιωσει προς το παρόν.... (το γκρι που λέει για χρώμα είναι μολυβί....)

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gayros Προβολή μηνύματος
    Mιας και το Bering ψιλοεγινε φυτίλια απο την τουμπα,είμαι σε αναζήτηση καινούριου.
    είδα αυτό http://www.giassaris.gr/showprod.php?id=959
    και θα ήθελα να πάρω καμιά γνώμη απο κατόχους Revit.
    με ενδιαφέρει το πόσο ζεστό και αδιάβροχο είναι.

    Μισή τιμή εδώ: http://www.automotoracing.com/rider-...ck-jacket.html


    Προσωπικά έχω ένα revit και είμαι πολύ ευχαριστημένος και γενικότερα έχω ακούσει τα καλύτερα σχόλια και από άλλους κατόχους! Αρκετά ζεστό και πλήρως αδιάβροχα όσα έχουν ξεχωριστή αδιάβροχη επένδυση.
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  5. #5
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
    έκανα σήμερα μια μεγάλη ψαχτική στα μαγαζιά και προς μεγάλη μου απογοήτευση επιβεβαιώνεται ότι τα Ρεβιτ έχουν πολύ στενή γραμμή και για όσους έχουν (πολύ) φαρδείς ώμους υπάρχει θέμα με τα νούμερα.
    Σε ένα μόνο μαγαζί βρήκα ένα ΧΧL και δυστυχώς δεν έκανε. για 3ΧL μου είπανε μόνο με παραγγελία οπότε λέω πάμε για άλλα.
    μπαίνω λοιπόν εδώ και βλέπω το λινκ σου φίλε viper4 και αναθάρρησα!
    απο το ΑΜΡ είχα ψωνίσει το μπουφάν το προηγούμενο (Bering Vento) και τώρα βλέπω ότι έχουν ρίξει κι άλλο την τιμή του στα 129€!!!
    ετσιμπήθει λοιπόν επιτόπου αφού πλέον ξέρω ότι είναι και δοκιμασμένο!

    Αυτό που θέλω να καυτηριάσω είναι το πόσο πολύ μας τρώνε τα μαγαζιά εδω.
    πριν 1,5 χρόνο όταν είχα βγει να ψάξω για κορντούρα,το συγκεκριμένο μοντέλο το βρήκα σε πασίγνωστο μαγαζί στην Πειραιώς στα 280+ €, ενώ ο μάγκας του AMR απο την Ανδόρα το είχε 183€!!!
    100€ διαφορά και τζάμπα τα μεταφορικά κιόλας τότε!
    και τώρα που ξεστοκάρει το έριξε στα 129€!!!
    τα συμπεράσματα δικά σας!
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gayros Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
    έκανα σήμερα μια μεγάλη ψαχτική στα μαγαζιά και προς μεγάλη μου απογοήτευση επιβεβαιώνεται ότι τα Ρεβιτ έχουν πολύ στενή γραμμή και για όσους έχουν (πολύ) φαρδείς ώμους υπάρχει θέμα με τα νούμερα.
    Σε ένα μόνο μαγαζί βρήκα ένα ΧΧL και δυστυχώς δεν έκανε. για 3ΧL μου είπανε μόνο με παραγγελία οπότε λέω πάμε για άλλα.
    μπαίνω λοιπόν εδώ και βλέπω το λινκ σου φίλε viper4 και αναθάρρησα!
    απο το ΑΜΡ είχα ψωνίσει το μπουφάν το προηγούμενο (Bering Vento) και τώρα βλέπω ότι έχουν ρίξει κι άλλο την τιμή του στα 129€!!!
    ετσιμπήθει λοιπόν επιτόπου αφού πλέον ξέρω ότι είναι και δοκιμασμένο!

    Αυτό που θέλω να καυτηριάσω είναι το πόσο πολύ μας τρώνε τα μαγαζιά εδω.
    πριν 1,5 χρόνο όταν είχα βγει να ψάξω για κορντούρα,το συγκεκριμένο μοντέλο το βρήκα σε πασίγνωστο μαγαζί στην Πειραιώς στα 280+ €, ενώ ο μάγκας του AMR απο την Ανδόρα το είχε 183€!!!
    100€ διαφορά και τζάμπα τα μεταφορικά κιόλας τότε!
    και τώρα που ξεστοκάρει το έριξε στα 129€!!!
    τα συμπεράσματα δικά σας!
    Η διαφορά που βρήκες εσύ δεν είναι τίποτα... Εγώ το δερμάτινο bering μπουφάν που έχω εδώ και χρόνια το είχα βρει σε γνωστό μαγαζί της θεσσαλονίκης 410 ευρώ (και μου το άφηνε επειδή ήμουν πελάτης και πήρα και άλλα πράγματα 390!!!) μιλάμε είχα συγκινηθεί τρελά από την προσφορά!
    τελικά το βρήκα από το μαγαζί της Ανδόρας που σου έγραψα πιο πάνω σε προσφορά με 160 ευρώ!! με ΔΩΡΟ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ... Τι να λέμε τώρα... που 390 που 160!!!
    Γενικότερα στην Ελλάδα δεν ξέρουν τι σημαίνει σωστή τιμολογιακή πολιτική και τι σημαίνει προσφορά και έκπτωση... Σου κάνουν μια έκπτωση 5% και περιμένουν να τους πεις και ευχαριστώ! Γι'αυτό όμως έχουν γίνει δοκιμαστήρια τα μαγαζιά τους από όσους έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά και ξέρουμε τι παίζει...
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

Παρόμοια θέματα

  1. Rev'it jacket
    από zikpol στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2011, 08:31
  2. Rev'it δέρματα που μπορώ να βρω?
    από Aggelos_SV στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2009, 15:46
  3. Rev'it-Berik-Arlen Ness-Icon
    από bentouza στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2008, 23:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF