Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 46

Θέμα: kalhspera

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    nai ola mama.160 km monos m
    160 με το crf... και τι τελική θέλεις να το φτάσεις? Υπάρχει turbo kit για το συγκεκριμένο μηχανάκι?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #32
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    160 με το crf... και τι τελική θέλεις να το φτάσεις? Υπάρχει turbo kit για το συγκεκριμένο μηχανάκι?
    Δε νομιζω οτι εχει παρει περισσοτερο τελικη μιας και με τοσο αερα που εχει δυσκολα τη πιανεις.πιο ζωηρο εγινε στα χαμηλα μιας και αλλαξα και το γραναζι μπροστα απο 14-13

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  4. #34
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Μπα ουτε καν και μεχρι εκει που εφτασα πολυ ηταν.Δε νομιζω οτι αξιζει να πειραξεις το αξιοπιστο μοτερακι του οσο για το turbo το βρισκω τραγικο

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Μετα απο 5 χρονια καταφερα να βαλω fmf ολοσωμη και wjk προγραμμα μαζι με φιλτρο αερα dna.Το αποτελεαμα ηταν παρα πολυ καλο και νομιζω οτι η μηχανη επιτελους πηρε αυτο που του αξιζε.Συνημμένο 402851
    Εννοεις ejk φανταζομαι. Το ειχα βαλει κι εγω στο ΜΤ07 και θυμαμαι οταν εκανα την ερευνα αγορας μου οτι συζητιοταν πολυ στα φορα για το crf. Παντως κι εσυ ρε αδερφακι μου πας και ριχνεις λεφτα σε μηχανη που την πουλας;

  6. #36
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Εννοεις ejk φανταζομαι. Το ειχα βαλει κι εγω στο ΜΤ07 και θυμαμαι οταν εκανα την ερευνα αγορας μου οτι συζητιοταν πολυ στα φορα για το crf. Παντως κι εσυ ρε αδερφακι μου πας και ριχνεις λεφτα σε μηχανη που την πουλας;
    Εριξα πριν ενα χρονο.Το ejk μαλλον θα το κρατησω για το 09 γιατι απο οτι ειδα κανει

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Το ejk μαλλον θα το κρατησω για το 09 γιατι απο οτι ειδα κανει
    Τι εννοεις κανει; Το ejk του CRF να μπει στο ΜΤ09; Κατι δεν καταλαβες καλα μαλλον.

    Παρεμπιπτοντως κι εγω το ΜΤ07 πρωτα το εφτιαξα και μετα απο μισο χρονο το εδωσα οποτε δεν κρινω, τα ιδια εκανα κι εγω.

  8. #38
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Τι εννοεις κανει; Το ejk του CRF να μπει στο ΜΤ09; Κατι δεν καταλαβες καλα μαλλον.
    https://www.ebay.com/itm/Yamaha-FZ-0...-/291578699857

  9. #39

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Χμμμ, ναι. Τωρα καταλαβα πού ειναι το μπερδεμα...

    Η EJK προφανως και εχει μοντελα για πολλες μηχανες. Για το CRF, για το ΜΤ07, για το ΜΤ09. Αλλα δεν ειναι ολα αυτα το ιδιο. Δεν μπορεις να παρεις το ejk του CRF και να το κοτσαρεις στο ΜΤ09. Σκεψου πολυ απλα πως το δικο σου EJK ρυθμιζει την τροφοδοσια σε εναν κυλινδρο και το ΜΤ09 ειναι τρικυλινδρο.

    Εγω οταν πουλησα το ΜΤ07 του εβγαλα εξατμιση και EJK και τα πουλησα χωριστα σε ενα παιδι που ηθελε να βελτιωσει το δικο του ΜΤ07, παιρνοντας ετσι ενα σημαντικο μερος των χρηματων μου πισω. Η μηχανη μετα πουληθηκε μαμα.

  11. #41
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Χμμμ, ναι. Τωρα καταλαβα πού ειναι το μπερδεμα...

    Η EJK προφανως και εχει μοντελα για πολλες μηχανες. Για το CRF, για το ΜΤ07, για το ΜΤ09. Αλλα δεν ειναι ολα αυτα το ιδιο. Δεν μπορεις να παρεις το ejk του CRF και να το κοτσαρεις στο ΜΤ09. Σκεψου πολυ απλα πως το δικο σου EJK ρυθμιζει την τροφοδοσια σε εναν κυλινδρο και το ΜΤ09 ειναι τρικυλινδρο.

    Εγω οταν πουλησα το ΜΤ07 του εβγαλα εξατμιση και EJK και τα πουλησα χωριστα σε ενα παιδι που ηθελε να βελτιωσει το δικο του ΜΤ07, παιρνοντας ετσι ενα σημαντικο μερος των χρηματων μου πισω. Η μηχανη μετα πουληθηκε μαμα.
    Το καταλαβαινω αυτο που λες απλα νομιζω οτι ειναι η ιδια συσκευη με αλλες ρυθμισεις.Απο τα λιγα που ξερω ρυθμιζει τροφοδοσια και τιποτα παραπανω.Οποτε ισως και να εμπαινε στο 09.Τσεκαρε και τιμες ειναι το ιδιο ακριβως πραγμα.

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Το καταλαβαινω αυτο που λες απλα νομιζω οτι ειναι η ιδια συσκευη με αλλες ρυθμισεις.Απο τα λιγα που ξερω ρυθμιζει τροφοδοσια και τιποτα παραπανω.Οποτε ισως και να εμπαινε στο 09.Τσεκαρε και τιμες ειναι το ιδιο ακριβως πραγμα.
    Δεν ειναι το ιδιο φιλε, μην επιμενεις.

    To δικο σου εχει μια φισα που κουμπωνει στην ecu του crf και αλλη μια που κουμπωνει στο ενα injector της μηχανης (μονοκυλινδρο). Το ejk του ΜΤ09 θα εχει μια φισα που κουμπωνει στην ecu και τρεις φισες που κουμπωνουν στους τρεις injectors (τρικυλινδρο). Δες το και μονος σου στο link του ebay που μου παρεθεσες πιο πανω. Το καθε μηχανακι εχει αλλο μοντελο.

  13. #43
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Δεν ειναι το ιδιο φιλε, μην επιμενεις.

    To δικο σου εχει μια φισα που κουμπωνει στην ecu του crf και αλλη μια που κουμπωνει στο ενα injector της μηχανης (μονοκυλινδρο). Το ejk του ΜΤ09 θα εχει μια φισα που κουμπωνει στην ecu και τρεις φισες που κουμπωνουν στους τρεις injectors (τρικυλινδρο). Δες το και μονος σου στο link του ebay που μου παρεθεσες πιο πανω. Το καθε μηχανακι εχει αλλο μοντελο.
    Χμμ οκ με επεισες μαλλον εχεις δικιο.

  14. #44
    μπινια .

  15. #45
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    μπινια .
    Μπινια?δλδ

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kalhspera sas
    από Zouzouniara στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 17:18
  2. Kalhspera
    από kalant στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2005, 06:43
  3. Kalhspera
    από kalant στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2005, 19:01
  4. kalhspera se olous...
    από ramon στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2005, 09:22
  5. Kalhspera!!!!doste Kana Fos
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2004, 11:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF