Σελίδα 6 από 85 ΠρώτοΠρώτο 12345678910111656 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 1261

Θέμα: BMW R25/3 Restoration 2013

  1. #76
    Το περισσότερο κομμάτι της σκουριάς την έκανε... αλλά το αποτέλεσμα δεν είναι απόλυτα ικανοποιητικό... θα δούμε στο μέλλον μυρίζομαι νικέλωμα αν πρόκειται για σίδερο
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWrestoration047.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  2. #77
    Απο την άλλη μεριά καλύτερα τα πράγματα... (αυτά τα νίκελ καπάκια πρέπει να είναι σιδερένια και όχι αλουμίνιο)
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWrestoration048.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  3. #78
    γυαλίστηκαν το δαχτυλίδι του φαναριού το προστατευτικό, ένα μικρό καθάρισμα, ότι άλλο γινόταν και κάτσαμε και το χαζεύαμε
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWrestoration049.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  4. #79
    Την χαζεύω και σκέπτομαι είναι πλήρως λειτουργική δεν είναι άσχημη... το χρώμα είναι λίγο ταλαιπωρημένο αλλά το αρρωστο δαιμόνιο μέσα μου μου είπε "κοφ' τις μ@λ@κ!€$"

    Την έβαλα μπροστά με το κλειδί που βρήκα στα παλιοσίδερα του παππού μου το οποίο είναι υπαίτιο, για όλα...
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWrestoration050.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  5. #80
    Τελικά όταν έχεις καλή παρέα και μεράκι κάνεις παπάδες... η σκουριά στα περισσότερα σημεία πήρε δρόμο... πρωταγωνιστής η εξάτμιση σκηνοθέτης ο Στεφ.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWrestoration051.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  6. #81
    Πλησιάζει η μέρα που θα την πάω βόλτα...


    (Σημείωση ο Στέφανος και ο Βύρων δεν έχουν σχέση με μηχανάκια ο ένας είχε παπάκι πριν χρόνια, οδηγεί τη δικιά μου μια στο τόσο και ο άλλος έχει υπάρξει μονο ως συνοδηγος σε εμένα.)
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWrestoration052.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  7. #82
    Αυτά λοιπον για σήμερα,
    μέσα σε λίγες μέρες ξεπεράσαμε τις 50 φωτογραφίες, παρότι απο τα παραπάνω έχουν περάσει βδομάδες σας τα δίνω μαζεμένα...

    Ελπίζω να γουστάρετε...
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  8. #83
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Συνεχισε το φωτορεπορταζ, γουσταρουμε!

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Φιλος ειναι κουκλα!!!Μπραβο κανατε καλη δουλεια δεν θελει τιποτα αλλο προσωπικα μου αρσει να φαινεται και το παλιο του πραγματος οχι ολα στην γυαλαδα
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  10. #85
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από k0panos Προβολή μηνύματος
    Το κοκκινο καλώδιο της μπαταρίας είναι μακρύ και το κάτω διαφορετικό... θα κοπεί το επάνω και το περίσσευμα θα μπεί κάτω... αλλά αυτό άλλη στιγμή

    τα μασπιέ μετά την περιστροφή απο κάτω ήταν σαν καινούρια... θελουν απλώς λίγο καθάρισμα να δείξουν... σκέφτομαι WD40 μιας και θα γυαλίζουν έτσι οταν το απορροφήσει το καουτσούκ...

    αυτό το WD40 μονο στο φαΐ δε το έχω βάλει ακόμα
    καλό!!!
    burn the rubber not your soul

  11. #86
    Don't mess with the pig.. Το avatar του/της Τo gourouni
    Εγγραφή
    02/06/2011
    Μηνύματα
    2.243
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από k0panos Προβολή μηνύματος
    Το περισσότερο κομμάτι της σκουριάς την έκανε... αλλά το αποτέλεσμα δεν είναι απόλυτα ικανοποιητικό... θα δούμε στο μέλλον μυρίζομαι νικέλωμα αν πρόκειται για σίδερο
    Έχω την εντύπωση οτι είναι σίδερο...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από k0panos Προβολή μηνύματος
    Θόδωρα εσύ σε τι φάση εισαι προχωράς ?
    Σε φάση περισυλλογής...
    Τελευταία τροποποίηση από Τo gourouni; 14/03/2013 στις 09:57.
    Στα γαμψά μου νυχια έχουν πέσει:
    Honda 50cc - Υamaha Srx 400 - BMW R25 1951 - ΥAMAHA SRX 600 1986

  12. #87
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S-ex-rx Pig Προβολή μηνύματος
    Έχω την εντύπωση οτι είναι σίδερο...



    Σε φάση περισυλλογής...

    Σε φάση περισιλλογής
    Συνέχισε Θόδωρα είσαι πηγή έμπνευσης!









    ...και online manual

    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  13. #88
    H Κυριακή έφτασε ξύπνησα αρκετά πρωί και είπα να πάμε μία βόλτα μεχρι το Λαιμό Βουλιαγμένης με τη γιαγιά...

    Κατεβαίνω στο γκαράζ, την βγάζω απο το βάθος... και αρχίζω να βαράω μανιβελιές... θα ήταν καμία 50αριά...
    δε το είχα μάθει ακόμα...θέλει τρόπο τώρα πια με 1-3 μανιβελιές έσκασε!

    καβαλάω με το κορίτσι και ξεκινάμε σιγά σιγά ( και το εννοώ σιγα σιγα σιγα)
    στη διαδρομή με μέσο όρο 50-55 χλμ έφτασα στο προορισμό μου 2 χρόνια μετά...

    είχε δίκιο ο Sapila που μου είχε πει οτι θα μου φανεί τραγικά αργό... γιατί είναι αλλά δε μου είπε οτι θα είναι τόσο απολαυστικό!

    Είναι ωραία να πηγαίνεις τσούκου-τσούκου... για την ακρίβεια νομίζω οτι το "τσούκου-τσούκου" που σημαίνει οτι πας αργά και με υπομονή
    έχει βγεί απο το R25 γιατί όταν δουλέυει εν κινήσει ο ήχος του είναι ακριβώς:
    "τσούκουτσούκουτσούκουτσούκουτσούκουτσούκουτσούκου σούκουτσούκουτσούκουτσούκουτσούκουτσούκουτσούκουτ ούκου"

    anyway φτάσαμε ασφαλής και γυρίσαμε καλά!

    βγάλαμε και μία αναμνηστική φωτό για να τη θυμόμαστε πριν την κάνω κομμάτια...
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων φωτογραφία 5 1024.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  14. #89
    Με τη βοήθεια του Θεού και όχι της τρόικας κάπως έτσι θα ήθελα να καταλήξει...

    ας είναι καλά το photoshop
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων wall siriti end 1024.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  15. #90
    Και τώρα ξεκινάει η ώρα που θα λερώσουμε τα χέρια μας...

    Θα έφευγα για ΣΚ και είπα να πάρω τπτ μαζί μου να ασχοληθώ.

    οπότε σκέφτηκα τα εξής θα βγάλω το πίσω μονόσελο, χειριστήρια και μανέτες

    Θα περιγράψω τα παρακάτω γιατί δεν είχα πάρει κινητό για να τραβήξω φωτό το οποίο ήρθε αργότερα
    Ξεκίνησα με τις μανέτες οι οποίες μου φάνηκαν έυκολες αλλά δεν ήταν... λύνω τον άξονα τους αλλά βλέπω οτι η μανετα δεν έχει την κλασική εγκοπή για να περνάει το ποτηράκι και η ντίζα.
    φαντάστηκα λοιπον ο άσχετος οτι είναι φορετή απο την ντίζα μεσα στη μανέτα μετά στο σωληνάκι και τέλος στη κιθάρα...

    οπότε λύνω τα στοπ στην κιθάρα και τραβάω ντίζα... με τα πολλά πολλά αφού έβριζα ώρα με τις ντίζες αφού έσπρωξα λίγο την ντίζα μέσα είδα οτι το χοντρο κεφάλι της δεν κουνήθηκε καθόλου παρ'ότι η ντίζα μπηκε μισο πόντο μέσα.. βάζω ένα κατσαβιδάκι και κατάλαβα οτι αυτό που νόμιζα εγώ για χοντρό κεφάλι ντίζας, στην πραγματικότητα είναι ένα τραβηχτό κυλινδράκι κοντρα της αληθινής ντίζας με πολύ μικρό κεφάλι!

    οπότε οι μανέτες βγήκαν μετά απο αυτό εύκολα!
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

Σελίδα 6 από 85 ΠρώτοΠρώτο 12345678910111656 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF