Σελίδα 7 από 85 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 1261

Θέμα: BMW R25/3 Restoration 2013

  1. #91
    Καλοτάξιδη κι από εμένα. Σκοπεύεις να κάνεις κάτι με την τιμονόμπαρα και τα χειριστήρια στο τιμόνι (γκαζιέρα και τον μηχανισμό του συμπλέκτη) που είναι από BMW του '70 για πιο αυθεντικότητα ή θα τα αφήσεις επάνω;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bmw06091206.jpg 
Προβολές:	329 
Μέγεθος:	61,8 KB 
ID:	284615

    *Τα γκριπ στην συγκεκριμένη εικόνα δεν είναι MAGURA
    **Τα λαστιχένια πατάκια που σου έχουν φθαρεί, κοστίζουν 5€ το ένα για να τα αλλάξεις.
    Τελευταία τροποποίηση από turogalos; 14/03/2013 στις 09:42.

  2. #92
    Στη συνέχεια ξεβίδωσα όλες τις βίδες και η γκαζιέρα βγήκε εύκολα.

    συνέχεια είχε η βάση του συμπλέκτη, φωτων
    ξεβίδωσα της βίδες και χαλάρωσε... το χερούλι δεν ήθελε να πάει πουθενά... αλλά λίγο μαγικό ζουμί (WD40) και περιστροφή βγήκε σα βούτηρο!

    το μόνο που έμεινε τώρα είναι να αποσυνδέσω τον διακόπτη των φώτων για να το πάρω στο χέρι...

    εδώ αναγκάστηκα και έφερα το κινητό να βγάλω φωτό για να θυμάμαι τι πάει που!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWrestoration053.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  3. #93
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από turogalos Προβολή μηνύματος
    Καλοτάξιδι κι από εμένα. Σκοπεύεις να κάνεις κάτι με την τιμονόμπαρα και τα χειριστήρια στο τιμόνι (γκαζιέρα και τον μηχανισμό του συμπλέκτη) που είναι από BMW του '70 για πιο αυθεντικότητα ή θα τα αφήσεις επάνω;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bmw06091206.jpg 
Προβολές:	329 
Μέγεθος:	61,8 KB 
ID:	284615

    *Τα γκριπ στην συγκεκριμένη εικόνα δεν είναι MAGURA
    **Τα λαστιχένια πατάκια που σου έχουν φθαρεί, κοστίζουν 5€ το ένα για να τα αλλάξεις.
    Απ'ότι είδα είναι απο R50 ή R51/3 αλλά μιας και είναι πλήρως λειτουργικά και δεν περισσεύουν φράγκα θα μείνουν επάνω αλλά θα βελτιωθούν οπτικά ωστε να ταιριάζουν... μείνε συντονισμένος σε λίγο θα δεις την πατέντα...
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  4. #94
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από k0panos Προβολή μηνύματος
    Απ'ότι είδα είναι απο R50 ή R51/3 αλλά μιας και είναι πλήρως λειτουργικά και δεν περισσεύουν φράγκα θα μείνουν επάνω αλλά θα βελτιωθούν οπτικά ωστε να ταιριάζουν... μείνε συντονισμένος σε λίγο θα δεις την πατέντα...
    Και τα δύο είναι από BMW /5 (1970->). Έχουν σπείρωμα για καθρέπτη, η γκαζιέρα έχει λαστιχένιο καπάκι για τις ντίζες και περιστροφικό διακόπτη στον συμπλέκτη. Αν είναι να την λύσεις και να την φτιάχνεις 2-3 μήνες, μπορείς να τα βάλεις στο ebay όπως είναι και με τα λεφτά να πάρεις για την δικιά σου. Ότι και να επιλέξεις, καλή επιτυχία σου εύχομαι!

  5. #95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από turogalos Προβολή μηνύματος
    Και τα δύο είναι από BMW /5 (1970->). Έχουν σπείρωμα για καθρέπτη, η γκαζιέρα έχει λαστιχένιο καπάκι για τις ντίζες και περιστροφικό διακόπτη στον συμπλέκτη. Αν είναι να την λύσεις και να την φτιάχνεις 2-3 μήνες, μπορείς να τα βάλεις στο ebay όπως είναι και με τα λεφτά να πάρεις για την δικιά σου. Ότι και να επιλέξεις, καλή επιτυχία σου εύχομαι!
    Έχω κάνει ήδη πατέντα στις μανέτες... αλλά όταν έρθει η ώρα θα αλλαχτούν με τη σειρά τους αλλά θα είναι το τελευταίο...γιατί είναι λειτουργικό
    Και πάλι ευχαριστώ για την παρέμβασή σου! είναι πολύ σημαντικές γιατί όπως έχω ξαναπεί γνώσεις δεν έχω!
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  6. #96
    Συνεχίζουμε ... για αναμνηστικούς λόγους τα χρώματα στα καλώδια να ξαναμπούν σωστά!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWrestoration054.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  7. #97
    Αλλη μία για να είμαστε σίγουροι
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWrestoration055.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  8. #98
    ίσιο κατσαβίδι και έξω όλα
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWrestoration056.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  9. #99
    Μέσα χαμός απο άλλατα...

    4 καλώδια 5 οι επαφές μέσα... διόλου παράξενο γτ είναι δανεισμένες απο μεγάλο αδελφάκι και πιο νέο
    απλά να θυμιθώ ποιο είναι αυτό που δεν το παίζουν τα άλλα!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWrestoration057.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  10. #100
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    ετσι ετσι να λερωνουν τα νυχακια

  11. #101
    Το τιμόνι σκέτο
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWrestoration058.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  12. #102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lspiros Προβολή μηνύματος
    ετσι ετσι να λερωνουν τα νυχακια
    Εχεις κανα κόλπο να ξε-λερώνουν? έχω γίνει σαν γύφτος... και απο γύφτος προτιμώ το κουλ- αναίσθητος τα έχω όλο μεσα στη τσέπη!
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  13. #103
    Το δέσιμο προβλέπεται μανίκι...
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWrestoration059.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  14. #104
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από k0panos Προβολή μηνύματος
    Εχεις κανα κόλπο να ξε-λερώνουν? έχω γίνει σαν γύφτος... και απο γύφτος προτιμώ το κουλ- αναίσθητος τα έχω όλο μεσα στη τσέπη!
    Ελαστικά γάντια.

  15. #105
    Λίγο κρεμούλα και τριψιμο στο τιμονάκι...ήταν κρίμα να το αφήσω μέσα στη μπίχλα
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWrestoration060.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

Σελίδα 7 από 85 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF