Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 110

Θέμα: Ανασταση RVF μετά το χειμώνα

  1. #61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    το μαμα σχεδιο μου αρεσει περισσοτερο απο ολα αλλα σημερα μου χτυπησαν και το αμαξι και μου το κανανε αχρηστο οποτε δεν ξερω αν με παιρνει οικονομικα αν θα φτιαξω εστω και μια απο τις μηχανες μου, προκειμενου να παρω αλλο αυτοκινητο.
    Το αυτοκινητο που εγινε....
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=135173

    Προφανως οι εργασιες του RVF παγωνουν. Αυριο παιρνω πινακιδες,βγαζω ασφαλεια και αφου παρω καινουργιο καρο βλεπουμε. Εδω θα ειμαστε παλι.
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  2. #62
    BMW F800GS Το avatar του/της OnePiece
    Εγγραφή
    01/06/2012
    Μηνύματα
    43
    Η κολλα που χρησιμοποιεις ειναι μια κοινη κολλα στιγμής ή κολλα ειδικη για o-ring;
    Treating a car and a motorcycle like a proper lady is being a man

  3. #63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OnePiece Προβολή μηνύματος
    Η κολλα που χρησιμοποιεις ειναι μια κοινη κολλα στιγμής ή κολλα ειδικη για o-ring;
    απλη κολλα στιγμης.Απλα ρωτησα ποια ειναι η πιο γρηγορη
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  4. #64
    Σημερα πρωι παρελαβα πινακιδες, εβγαλα ασφαλεια και εφτιαξα την ουρα με αυτοσχεδιες βασεις απο λαμα ενος χιλιοστου. Οταν ειπα να παρω και τη μηχανη στο φανοποιειο προσευχομουνα να παρει μπροστα αφου ειχε να κυκλοφορησει απο Οκτωβριο αν εξαιρεσω ενα μισαωρο ξεμουδιασμα που της εκανα τον Φεβρουαριο χωρις κανενα προβλημα. Μολις πατησα το διακοπτη της μιζας αρχισε να γυρναει ζωηρα και με εξεπλησε που μεσα σε 30 δευτερολεπτα πηρε μπροστα. Βεβαια σιγουρα επαιξε ρολο και το καινουργιο σωληνακι υποπιεσης αφου το παλιο ηταν σαπιο τελειως, αλλα παρολα αυτα τα καρμπς ηταν στεγνα αφου τα ειχα καθαρισει προσφατα. Μου εκανε μεγαλη εντυπωση το γεγονος αυτο και αρχισα απο μεσα μου να βλογαω τα γενια μου . Την καβαλαω και τι να δω κατω??? Μια λιμνη απο βενζινη. Αφου εψαξα διεξοδικα το θεμα και μιλησα και με τον Πολυμηχανο να μου πει και αυτος καμια ιδεα, ανακαλυψα μετα απο κανα μισαωρο οτι απλα ειχε κολλησει καποιο απο τα φλοτερ και ετρεχε βενζινη απο την υπερχειληση των καρμπς . Ευτυχως δεν ηταν καποιο απο τα λαστιχακια που προσφατος τοποθετησα ,γιατι αυτη ηταν η πρωτη σκεψη μου και δεν ειχα καμια διαθεση να ξαναβγαζω ολο αυτο το συφερτο. Τελος καλο ,ολα καλα πηγα στο φανοποιειο για νβα τελειωνω. Αγορασα ενα ασπρο σπρεϊ και βαψαμε τα κομματια στο φουρνο του φιλου Παναγιωτη. Αυριο θα τα ριξει αλλο ενα χερι και θα βγαλω φωτο να δειτε. Το αποτελεσμα δεν θα ειναι τελειο αλλα τουλαχιστον θα μπορω να κυκλοφορησω.
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  5. #65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    Σημερα πρωι παρελαβα πινακιδες, εβγαλα ασφαλεια και εφτιαξα την ουρα με αυτοσχεδιες βασεις απο λαμα ενος χιλιοστου. Οταν ειπα να παρω και τη μηχανη στο φανοποιειο προσευχομουνα να παρει μπροστα αφου ειχε να κυκλοφορησει απο Οκτωβριο αν εξαιρεσω ενα μισαωρο ξεμουδιασμα που της εκανα τον Φεβρουαριο χωρις κανενα προβλημα. Μολις πατησα το διακοπτη της μιζας αρχισε να γυρναει ζωηρα και με εξεπλησε που μεσα σε 30 δευτερολεπτα πηρε μπροστα. Βεβαια σιγουρα επαιξε ρολο και το καινουργιο σωληνακι υποπιεσης αφου το παλιο ηταν σαπιο τελειως, αλλα παρολα αυτα τα καρμπς ηταν στεγνα αφου τα ειχα καθαρισει προσφατα. Μου εκανε μεγαλη εντυπωση το γεγονος αυτο και αρχισα απο μεσα μου να βλογαω τα γενια μου . Την καβαλαω και τι να δω κατω??? Μια λιμνη απο βενζινη. Αφου εψαξα διεξοδικα το θεμα και μιλησα και με τον Πολυμηχανο να μου πει και αυτος καμια ιδεα, ανακαλυψα μετα απο κανα μισαωρο οτι απλα ειχε κολλησει καποιο απο τα φλοτερ και ετρεχε βενζινη απο την υπερχειληση των καρμπς . Ευτυχως δεν ηταν καποιο απο τα λαστιχακια που προσφατος τοποθετησα ,γιατι αυτη ηταν η πρωτη σκεψη μου και δεν ειχα καμια διαθεση να ξαναβγαζω ολο αυτο το συφερτο. Τελος καλο ,ολα καλα πηγα στο φανοποιειο για νβα τελειωνω. Αγορασα ενα ασπρο σπρεϊ και βαψαμε τα κομματια στο φουρνο του φιλου Παναγιωτη. Αυριο θα τα ριξει αλλο ενα χερι και θα βγαλω φωτο να δειτε. Το αποτελεσμα δεν θα ειναι τελειο αλλα τουλαχιστον θα μπορω να κυκλοφορησω.

    Με πολύ μεγάλη πιθανότητα την υπερχείλιση την έκανε γιατί έμεινε καιρό στο πλαινό σταντ ;; (όλα τα καρμπυρατεράτα V4 έτσι υπερχειλίζουν)
    αν δεν έχεις καλό είναι να αγοράσεις ένα πίσω σταντ για μονόμπρατσο (και τα λάστιχά σου σώζεις και γλιτώνεις τα θέματα με τα καρμπς )

  6. #66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    Με πολύ μεγάλη πιθανότητα την υπερχείλιση την έκανε γιατί έμεινε καιρό στο πλαινό σταντ ;; (όλα τα καρμπυρατεράτα V4 έτσι υπερχειλίζουν)
    αν δεν έχεις καλό είναι να αγοράσεις ένα πίσω σταντ για μονόμπρατσο (και τα λάστιχά σου σώζεις και γλιτώνεις τα θέματα με τα καρμπς )
    To είχε αδειάσει πλήρως από βενζίνη ο Γιάννης, οπότε τα φλοτέρ είχαν κάτσει κάτω. Με τον καιρό, ο ''μεντεσές'' του ενός, είχε κολλήσει, οπότε βάζοντας βενζίνη ο Γιάννης δεν ανέβηκε, και πλημύρισε το καρμπ.

    Λίγο χτύπημα με ένα μεταλικό εργαλείο ήθελε, ώστε με την δόνηση στο μέταλο να σπάσει η πρόσφυση του μεντεσέ, και να ξεκολήσει και να ανέβει το φλοτέρ, που όσο προλάβαμε και μιλήσαμε πριν μείνω από μπαταρία κινητού, αυτό έγινε κιόλλας.

    Αν ξέρεις τι να κάνεις, όλα γίνονται πολύ εύκολα στα V4 της Honda

    Σταντ για μονόμπρατσο NC30-NC35, κάτι θα φτιάξωμεν, το έχουμε υπόψην

  7. #67
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πολυμήχανος Προβολή μηνύματος
    Αν ξέρεις τι να κάνεις, όλα γίνονται πολύ εύκολα στα V4 της Honda
    δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο Μιχάλη .... και όσοι τα έχουμε (λίγοι έχουμε μείνει πια και κάποιοι νέοι restorers) τα προσέχουμε σαν κόρη οφθαλμού ...

  8. #68
    [QUOTE=catmaster;2317163]δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο Μιχάλη .... και όσοι τα έχουμε (λίγοι έχουμε μείνει πια και κάποιοι νέοι restorers) τα προσέχουμε σαν κόρη οφθαλμού ...[QUOTE]





    Εμένανες πάντως, δεν μου έχουσι κολλήσει ΠΟΤΕΣ, δεν ξέρω γιατί,(μάλλον γιατι δεν τα 'χω σκαλίσει και ιδιαίτερα ποτε και πιθανόν και οι πρώην ιδιοκτήτες) παρα το γεγονός οτι έμεινε δυο φορές για μεγάλα (πανω απο 6 μηνες) χρονικά διαστήματα σε ακινησία......Δεηθώμεεεεεν

  9. #69
    Μιχαλη εκανα ακριβως αυτο που μου ειπες και επιασε. Ακη αυτη σου η συμβουλη για το μονομπρατσο σταντ μου επανεφερε την επιθυμια μου να φτιαξω ενα μονος μου ,οποτε θα αρχισω μελετη για το πως θα φτιαξω ενα homemade. Αν πετυχει θα σας πω και κοστος αμα θελετε να σας στειλω και εσας τους φανατικους vfrοβιους
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  10. #70
    Κοίτα πόσο εύκολο σχέδιο είναι, αμα φτιαξω για εμενα, θα φτιαξω και ενα τριτο για εσένα.

    http://tyga-performance.com/stoner/stonerleftrear.jpg

  11. #71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πολυμήχανος Προβολή μηνύματος
    Κοίτα πόσο εύκολο σχέδιο είναι, αμα φτιαξω για εμενα, θα φτιαξω και ενα τριτο για εσένα.

    http://tyga-performance.com/stoner/stonerleftrear.jpg
    3 μετρα σωληνα καταλληλου Φ , 2 ροδακια ,3 ηλεκτροδια και σε μια υπηρεσια εναν τσακαλο τεχνιτη!!!
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  12. #72
    Μέλος Το avatar του/της _V_
    Εγγραφή
    09/09/2012
    Μηνύματα
    59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    3 μετρα σωληνα καταλληλου Φ , 2 ροδακια ,3 ηλεκτροδια και σε μια υπηρεσια εναν τσακαλο τεχνιτη!!!
    για να σε δω.το εχω στο μυαλο μου καιρο αυτο το σχεδιο.+ ανταπτορα γιατο σταντ.

  13. #73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από _V_ Προβολή μηνύματος
    για να σε δω.το εχω στο μυαλο μου καιρο αυτο το σχεδιο.+ ανταπτορα γιατο σταντ.
    και ανταπτορα για το σταντ εννοειται καθως και ρουλεμαν μεσα στη φωλια του ανταπτορα για να σηκωνεται πιο ευκολα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pdsvfr-close.jpg 
Προβολές:	324 
Μέγεθος:	79,9 KB 
ID:	288945
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  14. #74
    Μπράβο παιδιά, συνεχίστε με τις ιδέες, τις γνώσεις και τις ιδιοκατασκευές σας. Τα V της HONDA ήταν και είναι μαγικά.

  15. #75
    Εγω παλι ρε παιδια, και ....με το μπαρδον δηλαδις..., νομιζω οτι ενα abba stand ειναι Ο'ΤΙ καλυτερο για ολες τις εργασιες πανω στην μηχανη. Μηπως, λεω, μηπως να φκιαναμε κανενα καλο αντιγραφο του abba stand;;;;;

    Ε polymike εεε;;; εεε;;; εεε;;;;

    http://s1139.photobucket.com/user/al...53ce9.jpg.html

    http://s1139.photobucket.com/user/al...732a4.jpg.html
    Τελευταία τροποποίηση από axelpap; 02/05/2013 στις 20:30.
    ΛΑΛΑΚΗΣ Ο ΕΙΣΑΓΟΜΕΝΟΣ

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι λεει το κάθε ζώδιο μετά το sex...
    από nimbus στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2005, 09:14
  2. Ti Λεει Καθε ... Μετα Το Sex?
    από monstermind στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2004, 02:16
  3. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2004, 10:08
  4. Παγωτό μεσ'το Χειμώνα
    από illuminatios στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF