Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 56

Θέμα: ΣΕΡΡΕΣ ΧΑΛΑΡΗΣ TRACK DAY 15/16 ΙΟΥΝΙΟΥ (με 319 ευρώ όλα)

  1. #16
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    υπολογιστε στα 319 και 20ευρω για σενσορα στο 2ημερο.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #17
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    εσυ δηλαδη με GPT lap timer δεν κανεις δουλεια ? θες επισημο pdf ? :P

  3. #18
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    για μενα 30 ατομα ειναι πολλα για ενα γκρουπ...
    νομιζω οτι ο maximum αριθμος θα επρεπε να ειναι τα 25...

    επισης δεν καταλαβα που κολαει το λεωφορειο??
    δεν μπορει ο διοργανωτης να εχει μισθωσει 2 λεωφορεια? δλδ 110 ατομα...
    Κοιταξε, εαν λαβουμε ως μετρο συγκρισεις το καλυτερο κατα την γνωμη μου trackday που γινεται στις Σερρες (anemos bikenet trackbike.gr)
    και εκει ειναι 3 γκρουπ, με ανωτατο οριο 30 μηχανες , δεν θυμαμαι βεβαια εαν μεσα σε αυτες τις 30 ειναι και οι πλοηγοι του καθε γκρουπ η οχι και δεν υπηρξε ποτε θεμα.

    Αντε μονο στο γρηγορο γκρουπ το κοκκινο που εκανα 1,27 και ημουν μια φορα 16ος και υπηρχε λιγο γκρινια γενικος για αυτους που γυρναγαν στο 1.30!

    Και στην τελικη 12 μετρα πλατος εχει η πιστα....

    Στα μεγαρα οταν βαζουν 30 και 40 καλυτερα ειναι δηλαδη ?

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από R-1nas Προβολή μηνύματος
    Κοιταξε, εαν λαβουμε ως μετρο συγκρισεις το καλυτερο κατα την γνωμη μου trackday που γινεται στις Σερρες (anemos bikenet trackbike.gr)
    και εκει ειναι 3 γκρουπ, με ανωτατο οριο 30 μηχανες , δεν θυμαμαι βεβαια εαν μεσα σε αυτες τις 30 ειναι και οι πλοηγοι του καθε γκρουπ η οχι και δεν υπηρξε ποτε θεμα.

    Αντε μονο στο γρηγορο γκρουπ το κοκκινο που εκανα 1,27 και ημουν μια φορα 16ος και υπηρχε λιγο γκρινια γενικος για αυτους που γυρναγαν στο 1.30!

    Και στην τελικη 12 μετρα πλατος εχει η πιστα....

    Στα μεγαρα οταν βαζουν 30 και 40 καλυτερα ειναι δηλαδη ?
    για μενα το καλυτερο, μεχρι στιγμης, track day οργανωνεται απο μια παρεα 60 περιπου ατομων που κατα το πλειστον εχουν ducati...
    ειναι για την παρτη τους και δεν υπαρχουν γκρουπ, με αποτελεσμα να μπαινεις οποτε θελεις και να βγαινεις επισης οποτε θελεις...
    με εναν μαγικο τροπο δεν συναντας πανω απο 1-2 ατομα μαξ στο session σου (ειτε να σε περνανε, ειτε να περνας)...

    συγκρινοντας με το trackbike.gr ειναι εμφανης η διαφορα, ειτε βρισκεσαι στο πρασινο γκρουπ (αρχαριοι), ειτε στο κιτρινο (μεσαιοι)...
    για το κοκκινο δεν εχω αποψη...
    οπως και να το κανεις εντελως μπακαλιστικα, αν διαιρεσεις το μηκος της πιστας δια τον αριθμο των μηχανων στην μια περιπτωση βγαινει 3186/30=106,2 και στην αλλη 3186/25=127,44...
    μιλαμε για ποσα μετρα (θεωρητικα) εχει αποσταση η μια μηχανη με την αλλη σε τελεια αναλογια...

    21 μετρα παραπανω αποσταση για την ΚΑΘΕ μηχανη ειναι αξιοζηλευτη διαφορα...

    και αφου μιλας για Μεγαρα, σκεψου ποσο πιο καλα ειναι οταν υπαρχει track day Τεταρτη σε σχεση με τα σ/κ...ή αντιστοιχα στα τελευταια sessions της μερας που εχει "σπασει" ο κοσμος ειτε λογω κουρασης, ειτε βαρεμαρας...

    ο διοργανωτης βεβαια, αυτο που θελει ειναι να εχει πληροτητα στο καθε γκρουπ για ευνοητους λογους...
    αλλα δεν τους νοιαζει οταν σου χαλαει ο ρυθμος γιατι σου απαγορευουν να περασεις σε στροφη και πρεπει να περιμενεις την ευθεια...(και ας εχει 12 μετρα πλατος η πιστα)

  5. #20
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από R-1nas Προβολή μηνύματος
    εσυ δηλαδη με GPT lap timer δεν κανεις δουλεια ? θες επισημο pdf ? :P
    ντεν εχω καρντια μου

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από R-1nas Προβολή μηνύματος
    Κοιταξε, εαν λαβουμε ως μετρο συγκρισεις το καλυτερο κατα την γνωμη μου trackday που γινεται στις Σερρες (anemos bikenet trackbike.gr)
    και εκει ειναι 3 γκρουπ, με ανωτατο οριο 30 μηχανες , δεν θυμαμαι βεβαια εαν μεσα σε αυτες τις 30 ειναι και οι πλοηγοι του καθε γκρουπ η οχι και δεν υπηρξε ποτε θεμα.

    Αντε μονο στο γρηγορο γκρουπ το κοκκινο που εκανα 1,27 και ημουν μια φορα 16ος και υπηρχε λιγο γκρινια γενικος για αυτους που γυρναγαν στο 1.30!

    Και στην τελικη 12 μετρα πλατος εχει η πιστα....

    Στα μεγαρα οταν βαζουν 30 και 40 καλυτερα ειναι δηλαδη ?
    +1000
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #21
    να ρωτησω κατι μπορει να φανει και χαζο αν γινει καμια μαλακια και η νταλικα φυγει σε κανανα χωραφι και τα κανει φραπε τα μηχανακια τι γινετε?
    η μεταφορικη ασφαλιζει το περιοχομενο του φορτηγου

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BUSA MAKIS
    Εγγραφή
    10/05/2007
    Μηνύματα
    203
    Στη δήλωση λέει πως οι μηχανές θα είναι ασφαλισμενες.
    Μάκης


  8. #23
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    για μενα το καλυτερο, μεχρι στιγμης, track day οργανωνεται απο μια παρεα 60 περιπου ατομων που κατα το πλειστον εχουν ducati...
    ειναι για την παρτη τους και δεν υπαρχουν γκρουπ, με αποτελεσμα να μπαινεις οποτε θελεις και να βγαινεις επισης οποτε θελεις...
    με εναν μαγικο τροπο δεν συναντας πανω απο 1-2 ατομα μαξ στο session σου (ειτε να σε περνανε, ειτε να περνας)...

    συγκρινοντας με το trackbike.gr ειναι εμφανης η διαφορα, ειτε βρισκεσαι στο πρασινο γκρουπ (αρχαριοι), ειτε στο κιτρινο (μεσαιοι)...
    για το κοκκινο δεν εχω αποψη...
    οπως και να το κανεις εντελως μπακαλιστικα, αν διαιρεσεις το μηκος της πιστας δια τον αριθμο των μηχανων στην μια περιπτωση βγαινει 3186/30=106,2 και στην αλλη 3186/25=127,44...
    μιλαμε για ποσα μετρα (θεωρητικα) εχει αποσταση η μια μηχανη με την αλλη σε τελεια αναλογια...

    21 μετρα παραπανω αποσταση για την ΚΑΘΕ μηχανη ειναι αξιοζηλευτη διαφορα...

    και αφου μιλας για Μεγαρα, σκεψου ποσο πιο καλα ειναι οταν υπαρχει track day Τεταρτη σε σχεση με τα σ/κ...ή αντιστοιχα στα τελευταια sessions της μερας που εχει "σπασει" ο κοσμος ειτε λογω κουρασης, ειτε βαρεμαρας...

    ο διοργανωτης βεβαια, αυτο που θελει ειναι να εχει πληροτητα στο καθε γκρουπ για ευνοητους λογους...
    αλλα δεν τους νοιαζει οταν σου χαλαει ο ρυθμος γιατι σου απαγορευουν να περασεις σε στροφη και πρεπει να περιμενεις την ευθεια...(και ας εχει 12 μετρα πλατος η πιστα)
    Νταξει τωρα εαν εσυ την βρισκεις με τους ducatisti δικο σου θεμα, αλλα πως να τους πετυχεις μεσα στην πιστα, η θα τους εχει χαλασει το ντεφι, η θα σκεφτονται να μην κανουν πολλους γυρους για να μην χαλασει, για τα πετραδακια, α να βγαλουν φωτογραφιες , α κατι θυμηθηκαν, ο ερμης ειναι αναδρομος :P
    Αληθεια δεν φοβασαι μην αμολυσει λαδια καμια και ψαχνεσαι ? :P

    Περα απο την πλακα, σε οσα trackday εχω κανει απο το 2006 στις Σερρες (τα πιο πολλα trackbike) δεν εχω ακουσει να μην σου επιτρεπουν την προσπεραση αρκει να εχεις 2 μετρα αποσταση, και οχι στην εισοδο με block pass. Α και κανενα ειδος προσπερασει στην Κ9 και απο πουθενα... Μονο αυτα.

    Απαγορευτικα υπηρχαν στα CSS...

    Επισης τα 21 μετρα διαφορα δεν ειναι τπτ... πραγματικα ειναι τοσο λιγα....

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από R-1nas Προβολή μηνύματος
    Νταξει τωρα εαν εσυ την βρισκεις με τους ducatisti δικο σου θεμα, αλλα πως να τους πετυχεις μεσα στην πιστα, η θα τους εχει χαλασει το ντεφι, η θα σκεφτονται να μην κανουν πολλους γυρους για να μην χαλασει, για τα πετραδακια, α να βγαλουν φωτογραφιες , α κατι θυμηθηκαν, ο ερμης ειναι αναδρομος :P
    Αληθεια δεν φοβασαι μην αμολυσει λαδια καμια και ψαχνεσαι ? :P

    Περα απο την πλακα, σε οσα trackday εχω κανει απο το 2006 στις Σερρες (τα πιο πολλα trackbike) δεν εχω ακουσει να μην σου επιτρεπουν την προσπεραση αρκει να εχεις 2 μετρα αποσταση, και οχι στην εισοδο με block pass. Α και κανενα ειδος προσπερασει στην Κ9 και απο πουθενα... Μονο αυτα.

    Απαγορευτικα υπηρχαν στα CSS...

    Επισης τα 21 μετρα διαφορα δεν ειναι τπτ... πραγματικα ειναι τοσο λιγα....
    λες ρε συ να ηταν τοσο καλα γιατι υπηρχαν καποια μικροπροβληματακια για καποιους??
    ναι, αυτο που γυαλιζει μεσα στην καρινα ειναι λαδι...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	06102012393.jpg 
Προβολές:	278 
Μέγεθος:	99,5 KB 
ID:	286802

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jezuz
    Εγγραφή
    18/04/2012
    Μηνύματα
    303
    Ακουγετε πολυ καλο, αρκει να μην εχει τιποτα 35+ βαθμους εκεινες τις μερες...

  11. #26

  12. #27
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από R-1nas Προβολή μηνύματος
    εσυ δηλαδη με GPT lap timer δεν κανεις δουλεια ? θες επισημο pdf ? :P
    1ον. Το επισημο PDF οπως και να το κανουμε εχει αλλη εγκυροτητα ακομα και στο καφενειο.
    2ον. Θα επρεπε να ειναι υποχρεωτικη η χρονομετρηση ωστε να φαινεται ποιοι δεν ταιριαζουν στο γκρουπ τους και να αλλαζονται καθως ειναι θεμα ασφαλειας.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BUSA MAKIS
    Εγγραφή
    10/05/2007
    Μηνύματα
    203
    Το TD θα γίνει όσες συμμετοχές κι ας είναι ??
    Μάκης


  14. #29
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BUSA MAKIS Προβολή μηνύματος
    Το TD θα γίνει όσες συμμετοχές κι ας είναι ??
    Αμφιβαλω να υπάρξει πρόβλημα με τις συμμετοχές. Πιο πολύ πρόβλημα με πληρότητα μου φαίνεται θα αντιμετωπίσει αφού το ολοκληρωμένο πακέτο είναι καλό.
    Αν σε προβληματίζει πάντως έχει τρακ ντει καπάκια την επόμενη βδομάδα που είναι και τριήμερο λόγω Αγ. Πνεύματος.
    I FEAR YOU HAVE MISTAKEN ME FOR SOMEONE WHO GIVES A SHIT
    Καλοκαιρινο Jacket Bering €30
    Richa Jacket Lady Χειμερινο €50

  15. #30
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    ΑΚΥΡΟ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ TDAY για λόγους ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.
    Η απόφαση πάρθηκε σήμερα μετά από τη 2η επίσκεψή του μετά από τα έργα προσωρινής διόρθωσης που του είπαν ότι έγιναν και ήθελε να τα δει και ο ίδιος για να κρίνει
    εάν είναι ασφαλές να γίνει το tday του Ιουνίου. 15 μέρες παραμιλούσε...


    Το ιστορικό εν τάχει:
    Ανεβήκαμε 14 μοτό στο τέλος του μήνα και μπήκαμε για πρώτη φορά Δευτέρα πρωί.
    Με την πρώτο γύρο καταλάβαμε αμέσως τι είχε γίνει και βγήκαμε και ενημερώσαμε
    τη γραμματεία σε τι κατάσταση ήταν η πίστα όπου και οι ίδιοι δεν το είχαν πάρει χαμπάρι
    λόγω αγώνα της Κυριακής και μπήκαν και το είδαν και οι ίδιοι.
    Σκέφτηκα και πήρα το Χάλαρη μιας και το πρόβλημα έδειχνε να είναι δύσκολο
    και τον ενημέρωσα για την κατάσταση της πίστας και σάστισε.
    Το απόγευμα είδα δύο αναπάντητες από το κατάστημά του και πήρα 19.30 και νόμιζα ότι ο υπεύθυνος των ανταλλακτικών ο Κώστας μου έκανε πλάκα.
    "μόλις τώρα καβάλησε ένα 10άρι ZX και ανεβαίνει πάνω.."
    Του καλά άσε τη πλάκα και δώστον μου να του μιλήσω.
    Μου επαναλαμβάνει το ιστορικό και καταλαβαίνω ότι ο γνωστός Γιώργος έκαψε ασφάλειες με την τρέλα του.

    Ήρθε και μας βρήκε και του αρχίζουμε καραμούζα 12.30 το βράδυ τι κάνεις κλπ.
    Η απάντησή του:
    "Θέλω να κάνω κάτι για να περάσουμε όλοι καλά και έχω ρίξει τα πάντα σε αυτή την ιδέα
    και θέλω να είναι πάνω από όλα για όλους τόσο καλό σα να πηγαίνουν 3 μέρες κάπου εκτός με την παρέα τους για να το διασκεδάσουμε και σαν διοργανωτής είμαι υπεύθυνος για αυτό κι ας είναι θέμα της πίστας. Εγώ είμαι υπόλογος για τα πάντα και ο κόσμος με στηρίζει και γι αυτό. Δεν με ενδιαφέρουν τι έξοδα και τι προκαταβολές έχω δώσει αυτό που με ενδιαφέρει είναι ο κόσμος να περάσει καλά και μόνο καλά χωρίς τυχόν στεναχώριες και ειδικά αυτή τη δύσκολη εποχή που περνάμε. Θα δω το πρωί την πίστα θα μιλήσω με τους υπεύθυνους και αναλόγως πράττουμε."

    Την επόμενη μέρα ήρθε από το πρωί, ήρθε ο πρόεδρος, ο αντιπρόεδρος της πίστας, ο δήμαρχος, ο αντιδήμαρχος δύο ειδικοί με αντικείμενο εργασίας ασφαλτόστρωση.
    Μας παρακάλεσε ο Χάλαρης να ανεβούμε και να μιλήσουμε αλλά επειδή την προηγούμενη είχα ξεκινήσει διάλογο με πρόεδρο και αντιπρόεδρο και δεν μπορούσαμε να συννενοηθούμε γιατί υπήρχε διάλογος ψιλοχαλασμένο τηλ. με χαλίκια στα αυτιά.

    Χθες ανέβηκε για 2η φορά στις Σέρρες και έβγαλε ανακοίνωση:

    κλείνοντας και ότι έγραψε ο Χάλαρης (Χαλάτσης ) το απόγευμα στο fb από το κινητό του:
    "Μια εικόνα χίλιες λέξεις έτσι ακριβώς έγινε σήμερα στις Σέρρες με τα τοπικά κανάλια να έχουν ζωντανή σύνδεση στην πίστα και να ρωτούν όλους εμάς που είμαστε εδώ τι ακριβώς γίνεται και για πιο λόγω ακύρωσαμε το track day μας.
    Η απάντηση ήτανε σαφής: για λόγους ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.
    Ενα μεγάλο ευχαριστώ, και ενα πολυ μεγάλο συγνώμη σε όλους τους συμμετέχοντες............
    Ραντεβού στο επόμενο track day μας τον Σεπτέμβριο !!"
    Τελευταία τροποποίηση από McGyver; 16/05/2013 στις 08:13.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Team65 Track Day - ΤΕΤΑΡΤΗ 01 ΙΟΥΝΙΟΥ
    από sofo65 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2011, 11:44
  2. Supersport Fans Club & MotoGrandPrix Club-TRACK DAY 15 MAIOY
    από sofo65 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2010, 08:09
  3. τελευταιο track day 15/11/2006! Νεα πιστα?
    από san1000 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2006, 23:59
  4. Track Day 3-4 Ιουνίου 2006
    από Tigas στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 91
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2006, 00:26
  5. Track day 15/3 ΤΕΤΑΡΤΗ
    από Dr.Evil στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2006, 11:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF