Σελίδα 5 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 173

Θέμα: Τατουάζ

  1. #61
    Welcome to my playground Το avatar του/της Toumpas
    Εγγραφή
    07/02/2008
    Μηνύματα
    509
    http://www.youtube.com/watch?v=GO0pxaHKjWU&feature=channel
    http://www.youtube.com/watch?v=iQ3JLDhsMaM&feature=digest

  2. #62
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Να πω και εγώ την κ*λοτρυπίδα μου... τατού κάναν οι Μαορί, αυτοί έχουν το copyright επί του θέματος και από εκεί τα είδαν οι δυτικοί άποικοι και τα έφεραν στη δύση. Στη δύση λοιπόν, επί δεκαετίες ήταν "προνόμοιο" των "περιθωριακών". Αυτοσχέδια και χτυπημένα από ανθρώπους που δεν είχαν καμμία σχέση με χειροτεχνία και καλλιτεχνική έκφραση, μπορεί να ήταν γ.τ.π. στην όψη, είχαν όμως μια αυθεντικότητα! Μετά τα πήρε από κάτω η μπουλντόζα του life style και έγιναν της μόδας σε βαθμο αηδίας, δελφινάκια, παπαγαλάκια, πεταλουδίτσες, νεκροκεφαλές, @@χιδιές κτλ-κτλ. Ο καθένας κάνει ότι θέλει με το σώμα του βέβαια (και γενικότερα) αλλά λίγη αυθεντικότητα ρε πο*στη μου! Σαν κάτι σκατίφλωρες και τσόλια στη ΤV που μου βάζουν t-shirts ΑC-DC & Metallica για και καλά "rock style"... αυτό το "παίρνω μια τζούρα επιτηδευμένης περιθοριοποιήσης" αλλά δεν αγγίζω, μόνο για το look το κάνω, δεν το γουστάρω καθόλου! Στην τελική οι Μαορί βγαίναν επίσης με κάτι τσόφλια κανό στον Ωκεανό, αυτό γιατί δεν το αντιγράφει κανείς; Και αν η κάθε συνοικιακή μις παρτούζα το παίζει άγριο νιάτο έναντι 100 ευρώ που έδωσε για να χτυπήσει μια ξενέρωτη μαλακία, να υπενθυμίσω ότι υπάρχουν και άλλα εξωτικά έθιμα να υιοθετήσει... π.χ. η κλειτοριδεκτομή...


    Άποψη μου ε;

  3. #63
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Aν πας σε παραλία και δεν έχεις είσαι μειοψηφία πλέον... Πιο cool είναι να μην εχεις τελικά παρά να έχεις...

    Όντως κάποια είναι πολύ ωραία... Κάποια είναι εντελώς γελοία...

    Ειδικά κάτι περικεφαλείες, κάτι ασπίδες με Λ... γεμίσαμε Λακεδαιμόνες και Μυρμιδόνες...

    Έτσι...ούτε ταττού ούτε πίρσινγκ...μόνο ουλές...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  4. #64
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Το "σπορ" είναι τόσο προσωπικό, που καταντάει γραφικό να (κατα)κρίνεται. Πόσο μάλλον στην Ελλάδα, που είναι ήδη κάπου στο Μεσαίωνα και έχει ανάγκη από πιο ανοιχτά μυαλά. Ακόμα και σε "κακογουστιές". Άλλος γουστάρει τράιμπαλ, άλλος τον ολυμπιακό, άλλος τη γκόμενά του, άλλος νεράιδες. Γιατί σας πέφτει λόγος? Δική του η τσέπη, δικός του ο πόνος.
    Life begins at 45°.

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Επισης καποτε κατακρινοταν και ο δικος μας κοσμος...... οι μεγαλυτεροι θυμαστε καλα την γνωμη του "μεσου ελληνα" για τους μηχανοβιους......

    Αυτα τα γ@μημενα στερεοτυπα να δω ποτε θα ξεπερασουμε στον μαχαλα μας και τιποτα αλλο.....

  6. #66
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    το ειχα σε χαρτακι στο πορτοφολι μμου απο το γυμνασιο, το ειχα σκιτσαρει μονος μου. πολλες φορες μεχρι να καταληξω σε κατι που ηθελα. ειπα οτι αυτο μια μερα θα το κανω τατου. πολλες φορες ειχα τα λεφτα αλλα ηταν καλοκαιρι και το απεφυγα. ηθελα να γινει χειμωνα για να μην παρει κατευθειαν αυτην την αηδια πρασινωπο χρωμα. καποια στιγμη χειμωνα 2011-12 βρεθηκα σε ενα καλοστημενο φεστιβαλ τατου σε μια καταληψη στην ανω τουμπα. εκεινο το χαρτακι βγηκε απο το πορτοφοι μαζι με λφτα για καμια δεκαρια μισολιτρες μπυρες... (κορυφη ο περιπτερας, με ρωτησε ποσες ηπια και τις τελευταιες δυο μου τις κερασε.)

    το χτυπησα εν τελει και πολυ μου αρεσε. διαφωνησα εντονως με τον μαλακα τον φιλο μου ο οποιος ηθελε παντα ενα τατου και δεν ηξερε τι ομως, και χτυπησε απλα μια πυξιδα γιατι αυτο του αρεσε εκεινη την στιγμη που ζηλεψε. και να φανταστειτε στην αρχη ειχε δει ενα σημα που σχετιζοταν κουκλουξκλαν και παλι καλα τον πηρα ειδηση πριν το χτυπησει. τελικα χτυπησε την πυξιδα. διαφωνω με την λογικη του αν κι ακομα δεν το μετανιωσε.

    εδω το δικο μου

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC01181 (2).jpg 
Προβολές:	396 
Μέγεθος:	57,6 KB 
ID:	289551

  7. #67
    Την αγαπούσε τόσο πολύ που τελικά ενέδωσε. Έκανε τατού το όνομά της στο π....λί του. Την έλεγαν Wendy.
    Το τατού του άρεσε πολύ. Καθόταν όποτε είχε την ευκαιρία και "παίζοντας" το άλλαζε. Wendy όταν ήταν σε
    ένταση, WY όταν ήταν σε ηρεμία.

    Κάποτε πήγαν διακοπές σε χώρα εξωτική. όχι όπου όπου, στη Ζιμπάμπουε παρακαλώ. Μπάνια, ξενύχτια, ποτά...
    Μια όμορφη βραδυά, μετά από ένα τρελό πάρτυ στο μπαρ του ξενοδοχείου, μην αντέχοντας άλλο τις μπύρες, πήγε στη
    τουαλέτα προς νερού του. Εκεί, σε μια λεκάνη ορθίων αποφάσισε τρεκλίζοντας να αδειάσει τη φούσκα του.
    Μετά από λίγα δευτερόλεπτα, στη διπλανή λεκάνη έρχεται ένας ντόπιος να κάνει και αυτός την ανάγκη του.
    Όπως στεκόντουσαν με την κλασσική αμηχανία που επικρατεί σε αυτές τις φάσεις, πες το μεθύσι, πες η περιέργεια και
    το βλέμμα του καρφώθηκε στη τσουτσού του διπλανού του.
    Ενθουσιασμένος του λέει :

    -Πωπωωωω και εσύ βλέπω έχεις το ίδιο τατουάζ με εμένα. Το βλέπω, WY, Wendy τη λένε και σένα τη κοπελιά σου ε;
    -Όχι φίλε μου. Εμένα το τατού είναι


    "Welcome to Zimbabwe, have a nice holidaY".

  8. #68
    Welcome to my playground Το avatar του/της Toumpas
    Εγγραφή
    07/02/2008
    Μηνύματα
    509
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    Επισης καποτε κατακρινοταν και ο δικος μας κοσμος...... οι μεγαλυτεροι θυμαστε καλα την γνωμη του "μεσου ελληνα" για τους μηχανοβιους......

    Αυτα τα γ@μημενα στερεοτυπα να δω ποτε θα ξεπερασουμε στον μαχαλα μας και τιποτα αλλο.....
    Είμαστε νεο-Έλληνες. Δηλαδή Έλληνες με νέα όψη (αλλά τα ίδια μυαλά.)
    http://www.youtube.com/watch?v=GO0pxaHKjWU&feature=channel
    http://www.youtube.com/watch?v=iQ3JLDhsMaM&feature=digest

  9. #69
    Στον τόπο καταγωγής μου - Εμμ. Παππάς Σερρών - τουλάχιστον πριν αρκετά χρόνια, το τατουάζ προσδιόριζε την "ανώτερη" κοινωνική τάξη. Το έμαθα ρωτώντας σχετικά τη γιαγιά μου για το τατουάζ που είχε στον δεξί της πήχη. Ένα κυπαρίσσι. Α, και το κάπνισμα χασίς προσδιόριζε την ίδια τάξη. Κι αυτό η γιαγιά μου το είπε.
    Think faster than you ride

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Στον τόπο καταγωγής μου - Εμμ. Παππάς Σερρών - τουλάχιστον πριν αρκετά χρόνια, το τατουάζ προσδιόριζε την "ανώτερη" κοινωνική τάξη. Το έμαθα ρωτώντας σχετικά τη γιαγιά μου για το τατουάζ που είχε στον δεξί της πήχη. Ένα κυπαρίσσι. Α, και το κάπνισμα χασίς προσδιόριζε την ίδια τάξη. Κι αυτό η γιαγιά μου το είπε.

    φίλε......
















    ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΩ Η ΓΙΑΓΙΑ......

  11. #71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Στον τόπο καταγωγής μου - Εμμ. Παππάς Σερρών - τουλάχιστον πριν αρκετά χρόνια, το τατουάζ προσδιόριζε την "ανώτερη" κοινωνική τάξη. Το έμαθα ρωτώντας σχετικά τη γιαγιά μου για το τατουάζ που είχε στον δεξί της πήχη. Ένα κυπαρίσσι. Α, και το κάπνισμα χασίς προσδιόριζε την ίδια τάξη. Κι αυτό η γιαγιά μου το είπε.
    Χμμμ...
    Από περίεργα χωριά κρατάει η σκούφια σου Blade
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Περιμένουμε να γράψει ο Τσίου.. πλαστικοποίηση σε ταττού
    μην εισαι μλκας!

    Εγω άλλωστε που δεν είμαι σταθερός τύπος (μη κοιτας που με τυλιξε) προτείνω κοπτικό πολυμερικο βινύλιο αυτοκόλλητο να παίρνει και καμπλύλες, 5ετίας!
    Μια χαρά σου λεω! το κολλάς και αμα δε θελεις μετα απο καιρο το αφαιρείς!
    Εχει και κόλλα με microsporus για να μη σου τραβαει και τις τριχες!

    Σχεδια σε μεγαλη ποικιλια εντος του καταστηματος ή φερτε μας το δικο σας γραμμικο!

    Εξπρες εξυπηρετηση και εκπτωση στα μελη του φορουμ!


  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Fun
    Domino
    l'Artigiano
    Roma
    ...

    Οι επιλογές είναι άπειρες.

    ξεχασες την Παπαδοπούλου


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ναι, αλλα αμα βλεπεις tribal/πεταλουδιτσα/τριανταφυλλο την ωρα της αναπαραγωγης σε doggy style (λογικα) σ'αρεσει...
    μετα οταν την παντρευτεις και πατσαβουρεψει το δερμα και κατ'επεκταση το tattoo, θα της την πεις επειδη δεν ειχε το μυαλο οτι αυτο που εκανε στα 22 της δεν θα φαινεται καλο στα 62 της??

    στην τελικη οι πλαστικοι χειρουργοι, κλεφτες θα γινουν??
    αν γινει ενα αισχος οταν μεγαλωσει το σβηνει...
    αλλα θα εχει περασει καλα μεχρι εκεινη την ηλικια, γιατι οι αντρες τις γουσταρουν τις π0υτανιες...και οι γυναικες γι'αυτο τις κανουν...
    ειπαμε Σταυρο! δεν ειναι (π.χ λευκά) γυαλια το τατου να τα πεταξεις και να παρεις τη νεα κολεξιον! Ουτε λευκανση να ξαναμαυρίσει με τη χρηση!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Κανένα τατού με γλάρο παίζει;
    θα τον φας εδω ή να στον βαλω σε μπωλ για το σπιτι?


    κι επιτελους να πω κι εγω... ναι, η "μοδα" ειναι που με χαλαει σε οτι κι αν αναφερεται! Κανε οτι γουσταρεις σε σενα, το σωμα σου, τη ψυχη σου! αν ειναι "δικο" σου θα σου πω μπραβο, αν οχι... δε "μου λες" τιποτα!


  14. #74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    ........ Ουτε λευκανση να ξαναμαυρίσει με τη χρηση! .......
    να μην ρωτήσω τι είχες κατά νου εεεεε?

  15. #75
    [QUOTE=el_hymador;2320386]Σαν κάτι σκατίφλωρες και τσόλια στη ΤV που μου βάζουν t-shirts ΑC-DC & Metallica για και καλά "rock style"... αυτό το "παίρνω μια τζούρα επιτηδευμένης περιθοριοποιήσης" αλλά δεν αγγίζω, μόνο για το look το κάνω, δεν το γουστάρω καθόλου! QUOTE]
    ναι οντως το εχω παρατηρησει ........και ειναι και κατι πουστρες κιολας .......και τα ξεκωλα το ιδιο .......και αν τους ρωτησεις πχ ξερεις τον Cliff Burton ........θα σου πουνε ........α ναι αυτος ο γνωστος masterchef .

    9-5-2013 bill karras featuring paola ....special guest P.Padelidis WORLD TOUR 2013 ...... 2000 κλεισμενες θεσεις ,προσκυνημα απεξω ,εκει πανε αυτοι οι απιθανοι ,πρωτο τραπεζι πιστα

    MONSTERS OF DOGS

    FUCKING YEAHHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σελίδα 5 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τατουάζ
    από menos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2010, 12:00
  2. Τατουάζ
    από mars696 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 91
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2009, 15:28
  3. Τατουάζ
    από Bavarian στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2008, 15:50
  4. Αρκετά κατεστραμμένο... Νομίζω - ΤΑΤΟΥΑΖ
    από veagle στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2007, 00:54
  5. Τατουάζ!!!!
    από island στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 96
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2007, 19:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF