Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Μοτερ Lifan 110 μιζάτο

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της th3ofilos
    Εγγραφή
    11/04/2013
    Μηνύματα
    9

    Μοτερ Lifan 110 μιζάτο

    Καλησπέρα σε όλους. Πρόσφατα αγόρασα ένα μηχανάκι lifan lf 100a είναι σαν το honda supra στο οποίο ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι εχει αλλάξει μοτερ και έχει βάλει το 110 μιζατο το απλό (2 βαβλιβες), το βλέπω και μπαντινάρι αξιζεί να του αλλάξω δίσκους ή να πάρω ένα καινούριο μοτερ αργότερα???

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από th3ofilos Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους. Πρόσφατα αγόρασα ένα μηχανάκι lifan lf 100a είναι σαν το honda supra στο οποίο ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι εχει αλλάξει μοτερ και έχει βάλει το 110 μιζατο το απλό (2 βαβλιβες), το βλέπω και μπαντινάρι αξιζεί να του αλλάξω δίσκους ή να πάρω ένα καινούριο μοτερ αργότερα???
    θα αλλαξεις δισκους αλλα θα βαλεις honda ειναι ελαχιστα ποιο ακριβοι αλλα θα νομιζεις οτι ανεβηκε 20-30cc απο την συμπιεση,το εκανα ηδη σε παρομοιο μοτερ(110 αμιζο)μερα με την νυχτα,και που σαι και βαλε και καλο λαδακι

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της th3ofilos
    Εγγραφή
    11/04/2013
    Μηνύματα
    9
    Οπότε φιλαράκο να πάω για δισκους ελατηρια και λάδι, εγω που ρώτησα σε μαστορη εδω αθηνα μου ειπε ενα 30αρι μονο εργασια για αλλαγη δισκων, αν μου παει κανα 100αρι συνολο δεν θα ηταν προτιμοτερο να αλλαξω μοτερ ολοκληρο μιας και δεν ξερω τι χρηση του εχει κανει ο προηγουμενος???? Είχα βάλει ενα 110 3βαλβιδο παλια σε glx με καλό στρωσιμο και ενα 22 καμπ πηγαινε πολυ καλα τα 125 cdi lifan τα παταγα και με σογκουν ειχα βαλει παλι το εφαγα, γενικα είχα μείνει ευχαριστημενος... αλλα το προσεχα πολυ...

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    δισκοι χοντα τους πληρωσα 12 ευρος,λαδακι μοτουλ αλλα τοσα,εργασια δεν πληρωσα μονο τους καφεδες

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    δισκοι χοντα τους πληρωσα 12 ευρος,λαδακι μοτουλ αλλα τοσα,εργασια δεν πληρωσα μονο τους καφεδες


    Να σημειώσω προσοχή στο λαδάκι, δεν κάνει των αυτοκινήτων με πρόσθετα γιατί πατινάρει ο συμπλέκτης.

  6. #6
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος


    Να σημειώσω προσοχή στο λαδάκι, δεν κάνει των αυτοκινήτων με πρόσθετα γιατί πατινάρει ο συμπλέκτης.
    αυτο εννοειται,οτι το ιξωδες μπορει να ταιριαζει δεν σημαινει οτι κανει για την μοτο

  7. #7
    Νέο μέλος Το avatar του/της th3ofilos
    Εγγραφή
    11/04/2013
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    δισκοι χοντα τους πληρωσα 12 ευρος,λαδακι μοτουλ αλλα τοσα,εργασια δεν πληρωσα μονο τους καφεδες
    Που μπορω να παω και εγω και να πληρώσω μονο τους καφεδες????

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    στην αποθηκη μου, τα ανταλλακτικα δικα σου,η εργασια =οι καφεδες

  9. #9
    Νέο μέλος Το avatar του/της th3ofilos
    Εγγραφή
    11/04/2013
    Μηνύματα
    9
    Ευχαριστω πού φίλε μου!!!!! αν ειναι να γινει η δουλεια δεν θα κερασω μόνο καφέδες!!!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για Lifan 110
    από TastyTeo στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2013, 13:43
  2. psigio ladiou se lifan 110
    από motori2009 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2011, 04:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF