Σελίδα 7 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 127

Θέμα: Πλησιάζει η μέρα της "εξέτασης"....πως να το χειριστώ ;;;;

  1. #91
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από John_lar Προβολή μηνύματος
    ... ακουσα να λεει ο δασκαλος οτι ολοι κοβονται στο αργο.
    Εννοωντας (αν το ειπε καλοπροαιρετα και δεν ειναι μλκς που ψαχνει να τα τσεπωσει) οτι αν ειναι να τη φας απο καπου, θα τη φας απο το αργο γιατι ειναι το πιο δυσκολο συγκριτικα με τα 8αρια και το γρηγορο. Αν καθε φορα που πηγαινεις για μαθημα κανεις για παραδειγμα 3 φορες 8αρια και 3 φορες το γρηγορο, κανε 5 φορες το αργο. Ειναι οντως πιο δυσκολο, ειναι και καπως βαρετο και οι περισσοτεροι το αμελουν γι'αυτο και την πατανε εκει.
    Η πορεια ειναι αλλη ιστορια βεβαια.

    Κατα τα αλλα μην αγχωνεσαι. Πηγαινε οσο περισσοτερο μπορεις για μαθημα για να συμπληρωνεις "ωρες πτησης" και θα δεις που θα αρχισει να σου φαινεται ολο και πιο ευκολο σιγα σιγα

  2. #92
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2013
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Εννοωντας (αν το ειπε καλοπροαιρετα και δεν ειναι μλκς που ψαχνει να τα τσεπωσει) οτι αν ειναι να τη φας απο καπου, θα τη φας απο το αργο γιατι ειναι το πιο δυσκολο συγκριτικα με τα 8αρια και το γρηγορο. Αν καθε φορα που πηγαινεις για μαθημα κανεις για παραδειγμα 3 φορες 8αρια και 3 φορες το γρηγορο, κανε 5 φορες το αργο. Ειναι οντως πιο δυσκολο, ειναι και καπως βαρετο και οι περισσοτεροι το αμελουν γι'αυτο και την πατανε εκει.
    Η πορεια ειναι αλλη ιστορια βεβαια.

    Κατα τα αλλα μην αγχωνεσαι. Πηγαινε οσο περισσοτερο μπορεις για μαθημα για να συμπληρωνεις "ωρες πτησης" και θα δεις που θα αρχισει να σου φαινεται ολο και πιο ευκολο σιγα σιγα
    Φυσικα και δεν φαινεται μλκς που ψαχνετε να τα τσεπωσει αλλα ναι απο οτι καταλαβα σε σχεση με τις αλλες δοκιμασιες το αργο ειναι το δυσκολοτερο...
    Παντως για 1η επαφη με μοτο ομολογω οτι ακομα και με 125ρα μηχανη(CBF 125) καλα τα πηγα απλα πρεπει να μαθω να χειριζομαι τον συμπλεκτη με κλειστα ματια...
    Και κατι αλλο σχετικα με το διπλωμα... βαση νομου ποσα μαθηματα πρεπει να κανεις?

  3. #93
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    επίσης οι δάσκαλοι το "λάδι μπροστά" το ζητάνε επειδή συνήθως το κρατάνε 100% για πάρτη τους χωρίς καμμία συνεννόηση με τους εξεταστές. Άμα περάσεις, πέρασες. και εσύ νομίζεις ότι πέρασες λόγω λαδώματος. Άμα δεν περάσεις , σου τα επιστρέφει ο δάσκαλος (ή τα κρατάει για την επόμενη φορά) λέγοντάς σου ότι επειδή έσκασαν μύτη επόπτες από το υπουργείο-το ΔΝΤ-τα Ηνωμένα Εθνη κλπ., δεν μπόρεσε να προσεγγίσει τους εξεταστάς.
    Κάπως σαν τους διαιτητές στο ποδόσφαιρο ένα πράμα.
    Για την ιστορία , το '98 έπρεπε να βγάλω δίπλωμα για παπί. Μέχρι τότε πήγαινες με ό,τι μηχανάκι είχες, ή δανεικό από φίλο , ή νοικιασμένο από το δάσκαλο.
    Επειδή το μόνο διαθέσιμο εργαλείο ήτο μία βέσπα 300cc ενός μπάρμπα μου, σκέφτηκα να δηλώσω κατευθείαν για απεριόριστα κυβικά αφού με 300άρι θα πήγαινα για εξέταση ούτως ή άλλως.
    Έλα μου ντε που είχε αλλάξει η διαδικασία και πλέον πήγαινες υποχρεωτικά με τη μηχανή της σχολής -εν προκειμένω Honda CB 400SF. Η μέχρι τότε μοτοσυκλετιστική μου καρριέρα εξαντλούνταν σε ένα Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	puch.jpg 
Προβολές:	165 
Μέγεθος:	64,4 KB 
ID:	293252,


    και μετά αναβαθμίστηκα σε

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honda.jpg 
Προβολές:	165 
Μέγεθος:	70,4 KB 
ID:	293253

    αλλά με κόφτη στα 30 χ.α.ω. Ηρωικές εποχές.....

    Tespa, ο δάσκαλος επέμενε για λάδωμα προκαταβολικά γιατί με 3 45λεπτα μαθήματα λέει δεν το είχα, εγώ αρνιόμ@@να πεισματικά, οπότε μου λέει "καλά, πάμε και να εύχεσαι ο εξεταστής να μην είναι αυτός,αυτός ή αυτή. γιατί είναι σκυλιά , ειδικά αυτή . δωρεάν δεν περνάει κανέναν κλπ κλπ κλπ. (λες και δεν ήξερε ποιοι εξεταστἐς θα είναι παρόντες)
    πάμε λοιπόν για την εξέταση και να που εξεταστής είναι η σκύλα η αράπω η ταμ-ταμ-ταμ, που κόβει τους πάντες και τα πάντα και που έτσι και που αλλιώς. "ωπα μεγάλε την πατήσαμε" μου λέει "δε σε βλέπω καλά,στη χειρότερη πέσαμε".
    Με τα πολλά και για να μην τα πολυλογώ ,φράγκα δεν έδωσα παρά την πίεση του δασκάλου, εξετάστηκα, πέρασα , χωρίς λάδια και χωρίς π@π@ρια.....

    Αν έμαθα να οδηγάω? πολύυυυυ αργότερα, στο δρόμο και μόνος μου.
    Τελευταία τροποποίηση από tzimidis; 16/06/2013 στις 23:27.

  4. #94
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    338
    Εεέεεεελα ο σκελετοξεθαφτής του φόρουμ ξαναχτυπά!!!!!!!
    Μιας και είμαι στο δευτερο μάθημα, μου δώσανε και ενα χορνετ και έχω καρακατακ@υλ₩σει -δεν θα το αγοραζα ποτέ για έξω βέβαια- θέλω να ακούσω update από το πιο πρόσφατο παρελθόν σχετικά με το θέμα, μιας και η τελευταία απάντηση είναι προ 10ετιας

    Από την μέχρι τώρα εμπειρία μου να πω πως -έτυχε;- έχω έναν πάρα πολύ καλό δασκαλο με τον οποίο έχω ξεκαθαρίσει οτι δεν θα λαδώσουμε, ο αργός διάδρομος ήταν κάπως αγχωτικός στο πρωτο μάθημα μέχρι να νιώσω αυτό που είπε ο δάσκαλος απο την πρώτη στιγμή, σταθερό σώμα και κίνηση με τα χέρια στο τιμόνι.

    θερμή παράκληση, επειδής το ζητούμενο είναι να μοιραστούν όλοι την εμπειρία τους οποια και αν είναι αυτή, ας προσπαθήσουμε να μην κρίνουμε. Έτσι και αλλιώς δεν αλλάζει τίποτα συνήθως με τις κουβέντες, το πιο χρήσιμο που μπορεί να κάνει ο καθένας μάλλον είναι να αποτελεί παράδειγμα με τη στάση του στα πράγματα

    Χωρίς φόβο και πάθος λοιπόν, μοιραστείτε αν θελετε τις εμπειρίες σας από μαθήματά, εξετάσεις, λαδωματα, ξελαδώματα, να δούμε, τι έχει αλλάξει την τελευταία 10ετία στο πεδιο

  5. #95
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.965
    φίλε στην εποχή μου το βασικό ήταν να φύγεις με σούζα μετά την εξέταση ανεξαρτήτως αποτελέσματος αλλά σήμερα είστε πολίτικαλι κορέκτ και μοτοσυκλετιστές οπότε η Παναγιά μαζί σου εκεί που έμπλεξες
    ανανήψαντας

  6. #96
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Δεν λάδωσα ούτε στο δίπλωμα αυτοκινήτου, ούτε στης μοτοσυκλέτας. Έκανα όμως παραπάνω από τα προβλεπόμενα μαθήματα στη μοτοσυκλέτα μέχρι να αισθανθώ άνετα. Πριν πάρω τα διπλώματα, δεν είχα οδηγήσει αντίστοιχο όχημα, οπότε δεν είχα εμπειρία. Όποια εμπειρία απέκτησα, ήταν από τα μαθήματα.

    Κι εμένα μού φαινόταν δύσκολο το αργό, αλλά εκεί που πήγα να την πατήσω στις εξετάσεις ήταν στο πιο εύκολο, με το ζιγκ-ζαγκ στους κώνους. Ήταν η άσκηση που στα μαθήματα έκανα το πολύ δύο φορές, διότι πάντα το πετύχαινα άνετα.

    Μετά το αργό, το πιο δύσκολο μού φαινόταν η γρήγορη επιτάχυνση που κάνεις στο τέλος, με τετρακύλινδρη μοτοσυκλέτα 600cc.

    Σημαντικό είναι να βρεις τρόπο να παραμείνεις χαλαρός και ψύχραιμος.

    Όταν πάρεις το δίπλωμα και οδηγήσεις συστηματικά μερικούς μήνες, όλα αυτά θα σου φαίνονται εύκολα. Άλλα είναι μετά τα σημαντικότερα που θα πρέπει να προσέχεις, όταν οδηγείς σε αστικό ιστό.

    Καλή επιτυχία!
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #97
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.758
    Για να βγει το αργό θα πρέπει να κοιτάς όσο μακριά μπορείς και να ρυθμίζεις την ταχύτητά σου μόνο με το συμπλέκτη.

    Α, και να έχεις χαλαρά χέρια και κορμό
    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 03/12/2023 στις 16:08.

  8. #98
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    338
    [QUOTE=MG-KTiNoS;3186525]φίλε στην εποχή μου το βασικό ήταν να φύγεις με σούζα μετά την εξέταση ανεξαρτήτως αποτελέσματος αλλά σήμερα είστε πολίτικαλι κορέκτ και μοτοσυκλετιστές οπότε η Παναγιά μαζί σου εκεί που έμπλεξες [/QUOTE

    Σήμερα αγοράζουμε μηχανάκια που έχουν πρόγραμμα για να μην σηκώνεται ο μπροστινος τροχός.
    Κατάντια που λέει και το Ρανιάκι!

  9. #99
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Για να βγει το αργό θα πρέπει να κοιτάς όσο μακριά μπορείς και να ρυθμίζεις την ταχύτητά σου μόνο με το συμπλέκτη.

    Α, και να έχεις χαλαρά χέρια και κορμό
    Σωστά. Επίσης στο αργό, αν χρειαστείς να φρενάρεις, χρησιμοποίησε μαλακά το πίσω φρένο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #100
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    338
    Όχι όχι με το μπροστινό φρένο είμαι και τα βλέπω μια χαρά, είναι και πώς βολεύει ίσως τον καθένα.

  11. #101
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    303
    Η εμπειρία μου ειναι πρόσφατη, από τον περασμένο Γενάρη.

    Εμπειρία από μηχανάκι ναι, αλλά στο μακρινό 1996 έως 1998 όπου οδηγούσα αυτόματο σε επαρχία εννοείται χωρίς δίπλωμα κλπ.

    Τα μαθήματα που έκανα ήταν διάρκεια 1:30 λεπτών, δηλαδή δύο 45 λεπτά απανωτά.

    Ήδη από το πρώτο μάθημα και αφού έκανα μια στροφή με παπί με συμπλέκτη, ο δάσκαλος είδε ότι το χα, το ίδιο και εγώ και ανέβηκα σε ένα cb του 2007.

    Ζύγισμα, ήχος και γενικότερη αίσθηση ΤΡΟΜΕΡΗ.

    Στο θέμα μας τώρα, ο δάσκαλος χαλαρός πολύ και δεν με αγχώσε καθόλου, ξεκίνησα κάποιες χαλαρές βόλτες σταματα ξεκινά για να συνηθίσω και έκανα σιγά σιγά ελιγμούς.

    Στα επόμενα κίνηση με αλλαγή ταχύτητας και τέλος στο επίμαχο, την αργή κίνηση.

    Είναι όντως το πιο δύσκολο, εμένα με βοήθησε να ρίξω το βάρος του κορμού μου λίγο μπροστά και να παίζω συμπλεκταριστος και με ελαφρύ τσίμπημα του πίσω φρένου.

    Εννοείται ότι οι πρώτες μια δύο διελεύσεις σε κάθε μάθημα ήταν πιο χάλια, μετά έστρωνε.

    Η επιτάχυνση και το φρενάρισμα και η αλλαγή πορείας δεν με δυσκόλεψαν καθόλου, καθώς όπως μου είπε ο δάσκαλος, το cb στην πρώτη έχει 105 χλμ λ, άρα μου λέει, ξεκινάς γλυκά, ανοίγεις μια καλή το γκάζι και σε ένα σημάδι που μου έδειξε απλά κλείνεις το γκάζι και η μηχανή κόβει από μόνη της, μου είπε μην αναλωθεί σε αλλαγή ταχύτητας κλπ. Με λίγο φρένο είσαι οκ για το φρενάρισμα αλλά και στον ελιγμό.

    Δεν λαδωσα, είχα πολύ καλή αίσθηση σε όλα τα μαθήματα και γενικά με τη μηχανή, αλλά την ημέρα της εξέτασης το άγχος είναι άγχος και πρέπει με κάποιο τρόπο να το διαχειριστείς.

    Και αυτό στο λέει άνθρωπος όπου δεν είναι αγχωδης και πλέον 43 χρονών με αρκετή εμπειρία σε δύσκολες συνθήκες λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων. Η κάθε εξέταση είναι εξέταση όσο έμπειρος και να είσαι.

    Μόλις ανέβηκα πάνω και εγώ πήγα να την πατήσω στους ελιγμούς, μέχρι να ζεσταθώ λίγο, αλλά το έσωσα κάπως και μετά όλα τα άλλα πήγαν ρολόι.

    Τέλος, από την υπερπροσπάθεια και τον σταματά ξεκίνα μετά από κάθε μάθημα δηλαδή την μιάμιση ώρα, ένιωθα σαν γυρνούσα από πόλεμο, αλλά ήμουν τόσο χαρούμενος με την όλη φάση και όντως το cb σαν ήχος και λειτουργία ήταν εθιστικός.

    Αυτά τα λίγα από εμένα και καλή επιτυχία να ευχηθώ.

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    628
    Τί αργό και γρήγορο ρε σεις;
    Νταλίκα οδηγείτε;

    Τρεις βούλες και οχταρια ανάμεσα τους χωρίς να πατήσεις κάτω και να βγεις εκτός του οβάλ.
    Ένα χρόνο πριν είχε απλά τρεις πέτρες για τα οχταρια.
    Μετά καβαλουσες το εργαλείο και έφυγες

  13. #103
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    338
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimmanoukas Προβολή μηνύματος
    Η εμπειρία μου ειναι πρόσφατη, από τον περασμένο Γενάρη.


    Εμπειρία από μηχανάκι ναι, αλλά στο μακρινό 1996 έως 1998 όπου οδηγούσα αυτόματο σε επαρχία εννοείται χωρίς δίπλωμα κλπ.


    Τα μαθήματα που έκανα ήταν διάρκεια 1:30 λεπτών, δηλαδή δύο 45 λεπτά απανωτά.


    Ήδη από το πρώτο μάθημα και αφού έκανα μια στροφή με παπί με συμπλέκτη, ο δάσκαλος είδε ότι το χα, το ίδιο και εγώ και ανέβηκα σε ένα cb του 2007.


    Ζύγισμα, ήχος και γενικότερη αίσθηση ΤΡΟΜΕΡΗ.


    Στο θέμα μας τώρα, ο δάσκαλος χαλαρός πολύ και δεν με αγχώσε καθόλου, ξεκίνησα κάποιες χαλαρές βόλτες σταματα ξεκινά για να συνηθίσω και έκανα σιγά σιγά ελιγμούς.


    Στα επόμενα κίνηση με αλλαγή ταχύτητας και τέλος στο επίμαχο, την αργή κίνηση.


    Είναι όντως το πιο δύσκολο, εμένα με βοήθησε να ρίξω το βάρος του κορμού μου λίγο μπροστά και να παίζω συμπλεκταριστος και με ελαφρύ τσίμπημα του πίσω φρένου.


    Εννοείται ότι οι πρώτες μια δύο διελεύσεις σε κάθε μάθημα ήταν πιο χάλια, μετά έστρωνε.


    Η επιτάχυνση και το φρενάρισμα και η αλλαγή πορείας δεν με δυσκόλεψαν καθόλου, καθώς όπως μου είπε ο δάσκαλος, το cb στην πρώτη έχει 105 χλμ λ, άρα μου λέει, ξεκινάς γλυκά, ανοίγεις μια καλή το γκάζι και σε ένα σημάδι που μου έδειξε απλά κλείνεις το γκάζι και η μηχανή κόβει από μόνη της, μου είπε μην αναλωθεί σε αλλαγή ταχύτητας κλπ. Με λίγο φρένο είσαι οκ για το φρενάρισμα αλλά και στον ελιγμό.


    Δεν λαδωσα, είχα πολύ καλή αίσθηση σε όλα τα μαθήματα και γενικά με τη μηχανή, αλλά την ημέρα της εξέτασης το άγχος είναι άγχος και πρέπει με κάποιο τρόπο να το διαχειριστείς.


    Και αυτό στο λέει άνθρωπος όπου δεν είναι αγχωδης και πλέον 43 χρονών με αρκετή εμπειρία σε δύσκολες συνθήκες λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων. Η κάθε εξέταση είναι εξέταση όσο έμπειρος και να είσαι.


    Μόλις ανέβηκα πάνω και εγώ πήγα να την πατήσω στους ελιγμούς, μέχρι να ζεσταθώ λίγο, αλλά το έσωσα κάπως και μετά όλα τα άλλα πήγαν ρολόι.


    Τέλος, από την υπερπροσπάθεια και τον σταματά ξεκίνα μετά από κάθε μάθημα δηλαδή την μιάμιση ώρα, ένιωθα σαν γυρνούσα από πόλεμο, αλλά ήμουν τόσο χαρούμενος με την όλη φάση και όντως το cb σαν ήχος και λειτουργία ήταν εθιστικός.


    Αυτά τα λίγα από εμένα και καλή επιτυχία να ευχηθώ.

    Ωραίος! Ευχαριστώ για την ευχή!



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PaNick67 Προβολή μηνύματος
    Τί αργό και γρήγορο ρε σεις;
    Νταλίκα οδηγείτε;

    Τρεις βούλες και οχταρια ανάμεσα τους χωρίς να πατήσεις κάτω και να βγεις εκτός του οβάλ.
    Ένα χρόνο πριν είχε απλά τρεις πέτρες για τα οχταρια.
    Μετά καβαλουσες το εργαλείο και έφυγες
    Δεν ξέρω αν δεν υπήρχε παλιά, ο αργός διάδρομος βλέπω οτι δυσκολεύει αρκετό κόσμο πάντως!

  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.163
    Τόσο για 125κε όσο και για το απεριόριστο έδωσα απο 2 φορές. Στο αργό κοβόμουν.

    Αυτό που είπε ο Χάρης και θα πρόσθετα να μετράς τα δευτερόλεπτα από μέσα σου, το αργό έχει έναν ελάχιστο χρόνο που πρέπει να το κάνεις. Αν καταφέρεις να φτάσεις το χρόνο αυτό πριν τερματίσεις ανοιγεις ελαφρά το γκάζι μεχρι για να ισοροπήσεις καλύτερα μέχρι να ολοκληρωθεί η δοκιμασία.

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    728
    Στο αργο νομίζω όλα τα μηχανάκια των σχολών έχουν ψηλά το ρελαντί για να μην σβήνει εύκολα οπότε μπορείς να παίζεις μόνο με συμπλέκτη. Στην επιτάχυνση επιβράδυνση η όπως αλλιώς το λένε πρέπει να δεις αν σε βολεύει να το βγάλεις όλο με πρώτη ή να αλλάξεις και δευτερα. Το λέω επειδή στα 600αρια τετρακύλινδρα αν το βγάλεις όλο με πρώτη μπορεί από το άγχος σου να ανεβάσεις πολλές στροφές και να τρομάξεις.

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ειμαι γκαντεμης.......πως να το κανουμε. need advise
    από stefanara στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2008, 21:57
  2. πως να το βαψω??
    από GTZ750 στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2007, 17:32
  3. Πως να το βαψω?????
    από gousouxourou στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2007, 11:32
  4. Ε μάθε επιτέλους πώς να το κάνεις
    από island στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2007, 10:26
  5. **Πως να το κάνετε μέσα σε Mini**
    από lampros_fazer στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 12:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF