Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 127

Θέμα: Πλησιάζει η μέρα της "εξέτασης"....πως να το χειριστώ ;;;;

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/03/2013
    Μηνύματα
    23

    Πλησιάζει η μέρα της "εξέτασης"....πως να το χειριστώ ;;;;

    ..το λοιπον πλησιαζει η μερα που θα δωσω εξετασεις και εχω αγχωθει καπως.. καθως θεωρω πως ο αρμοδιος δασκαλος που εχω δεν μου δινει την απαραιτητη προσοχη....ουτε καν θυμαται τι ειχα κανει την τελευταια φορα και γενικα εχει και αλλους μαθητες ταυτοχρονα, κανει διακρισεις κ.λ.π....

    ...οποτε καπως ετσι στις "δοκιμασιες" ειμαι ας πουμε μονος μου....... και η μονη που με αγχωνει καπως περισσοτερο ειναι ο αργος διαδρομος καθως ναι οκ τον εχω καταφερει αρκετες φορες αλλα ειμαι γεματος ερωτηματικα που δεν βρισκεται κανεις να μου λυσει...

    ...βεβαια στην αθανατη πατριδα μας παιζει και το λαδωμα... που ουτε καν γνωριζω σε τι ποσο ανερχεται...

    ..υπαρχει καποιος standard τροπος για τον αργο διαδρομο ? ( εγω βαζω πρωτη αφινω συμπλεκτη και στο ρελαντι τσουλαει μονο του, δεν ξερω αν κανω καλα ) που ισως θα μπορει να με βοηθησει? Και αν εν τελη νιωσω τοσο ανασφαλης στα ποσα χρηματα ανερχεται το "λαδι" ?

    Σας ευχαριστω

  2. #2
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από evilnanouk Προβολή μηνύματος
    Και αν εν τελη νιωσω τοσο ανασφαλης στα ποσα χρηματα ανερχεται το "λαδι" ?

  3. #3
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Αντι να να γουρλώνεις τα μάτια, πες στο παιδί ότι το λάδι το δίνει ο δάσκαλος κι όχι ο εξεταζόμενος στους εξεταστές....

    Παλιά βεβαια αυτά... μετά απαγορεύτηκε...

    Τώρα μάλλον πάλι επιτρέπεται σαν δώρο ευγνωμοσύνης....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #4
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    δηλαδη συγνωμη για να καταλαβω....ειναι που ειναι μπ@@@ελο το συστημα και παιρνει διπλωμα ο καθε ενας επειδη απλα μπορει να παει ενα μηχανακι/αυτοκινητο 200-300 μετρα που διαρκει η εξεταση,αν δεν τα καταφερεις θες να δωσεις φραγκα για να σε αφησουν να κυκλοφορεις νομιμα στον δρομο;χωρις να εχεις εστω τις λιγες αυτες απαραιτητες ικανοτητες;και αν σου συμβει κατι μεθαυριο εσενα,και ακομα χειροτερα,αν παρεις καναν αλλον στον λαιμο σου;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  5. #5
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    δηλαδη συγνωμη για να καταλαβω....ειναι που ειναι μπ@@@ελο το συστημα και παιρνει διπλωμα ο καθε ενας επειδη απλα μπορει να παει ενα μηχανακι/αυτοκινητο 200-300 μετρα που διαρκει η εξεταση,αν δεν τα καταφερεις θες να δωσεις φραγκα για να σε αφησουν να κυκλοφορεις νομιμα στον δρομο;χωρις να εχεις εστω τις λιγες αυτες απαραιτητες ικανοτητες;και αν σου συμβει κατι μεθαυριο εσενα,και ακομα χειροτερα,αν παρεις καναν αλλον στον λαιμο σου;
    Ο πρώτος είναι; Δεν καταλαβαίνω την επιθεση.

    Ξέρεις πόσοι έχουν ΝΟΜΙΜΗ ΑΔΕΙΑ ΟΠΛΟΦΟΡΕΙΑΣ και κυκλοφορούν δίπλα σου με κουμπούρι χωρίς να έχουν ρίξει έστω μία σφαιρα στη ζωή τους;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/03/2013
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    δηλαδη συγνωμη για να καταλαβω....ειναι που ειναι μπ@@@ελο το συστημα και παιρνει διπλωμα ο καθε ενας επειδη απλα μπορει να παει ενα μηχανακι/αυτοκινητο 200-300 μετρα που διαρκει η εξεταση,αν δεν τα καταφερεις θες να δωσεις φραγκα για να σε αφησουν να κυκλοφορεις νομιμα στον δρομο;χωρις να εχεις εστω τις λιγες αυτες απαραιτητες ικανοτητες;και αν σου συμβει κατι μεθαυριο εσενα,και ακομα χειροτερα,αν παρεις καναν αλλον στον λαιμο σου;
    ...και με το αυτοκινητο οταν εδωσα ( 10 χρονια ) πριν... εδωσα χρηματα διοτι δυστηχως κανεις δεν περνουσε τις εξετασεις χωρις λαδι ειτε το ειχε ειτε οχι...εν τελη παρολα τα εξτρα χρηματα που εδωσα αποδειχτηκε με το περασμα του χρονου οτι το ειχα, καθως ειμαι πολυ προσεχτικος και σβελτος οταν χρειαζεται και τις 2 μοναδικες φορες που εχω τρακαρει δεν εφταιγα εγω..

    ...απο την αλλη εχω παραδειγμα φιλου, χρονια οδηγου μηχανης που πηγε να δωσει για διπλωμα και τον κοψανε 4 φορες ( την τελευταια πηγε να επιτεθει στην εξεταστρια με το κρανος και ετσι τον περασε διοτι παλι θα το εκοβε επειδη ενω ειχε τελιωσει η εξεταση τον κατηγορησε οτι κατεβηκε - πατησε απο τη μηχανη )...

    ...αλλωσε οσο καλος η κακος και αν ειμαι θεωρω οτι θα μαθω στο δρομο να οδηγω και οχι στην πιστα...και απο εκει και περα δεν ξερω τι ειναι προτιμοτερο ...να δινω καθε φορα 100αρια και αν ακομα ειμαι καλος να με κοβει ο καθε επιτιδιος...η να δωσω μια και καλα το χρημα και να ξεμπερδευω ??

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    δηλαδη συγνωμη για να καταλαβω....ειναι που ειναι μπ@@@ελο το συστημα και παιρνει διπλωμα ο καθε ενας επειδη απλα μπορει να παει ενα μηχανακι/αυτοκινητο 200-300 μετρα που διαρκει η εξεταση,αν δεν τα καταφερεις θες να δωσεις φραγκα για να σε αφησουν να κυκλοφορεις νομιμα στον δρομο;χωρις να εχεις εστω τις λιγες αυτες απαραιτητες ικανοτητες;και αν σου συμβει κατι μεθαυριο εσενα,και ακομα χειροτερα,αν παρεις καναν αλλον στον λαιμο σου;
    Με 10 μαθήματα καβαλήματος δε μαθαίνεις τίποτα έτσι κι αλλιώς. Κανονικά δε θα έπρεπε να παίρνει δίπλωμα ΚΑΝΕΝΑΣ που πάει με το σταυρό στο χέρι για να μάθει πρώτα σε μια σχολή και να βγει στο δρόμο μετά (συμπεριλαμβανομένου εμού φυσικά).
    Σε ένα σύστημα βλακώδες στο σχεδιασμό του, την ίδια τύχη έχει αυτός που θα παλέψει να ρωτήσει, να μάθει και να προσέξει με τον απόλυτο άχρηστο / ανεπίδεκτο / αδιάφορο.
    Με σαπάκια που τρίζουν και δε πάνε ίσια ούτε για 3 μέτρα και "δάσκαλοι" που σου λένε "μας καθυστερείτε εσείς που δε ξέρετε να καβαλάτε, τι ήρθατε να κάνετε εδώ;"

    Σε αυτό τον ωραίο κόσμο η "ευγνωμοσύνη" νομίζω ότι δεν είναι παρά το λιγότερο που με απασχολεί. Δυστυχώς.

  8. #8
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    @sniper:και επειδη κυκλοφορει με κουμπουρι ο αλλος ε και τι εγινε,ας παιρνει το διπλωμα οποιος να ναι...
    @nikos_abel:αυτο λεω κι εγω.κανονικα δεν θα επρεπε ουτε οι μισοι να εχουν αδεια οδηγησης απο αυτους που εχουν.
    εν παση περιπτωση,αν δεν αλλαξουμε νοοτροπια και τροπο ζωης πρωτα ο καθενας για τον εαυτο του,ε μην περιμενουμε να αλλαξουν οι αλλοι και για εμας...
    φιλαρακι,δωσε λαδια,τυρια,κατσικια οτι γουσταρεις....οπως ειπες ΘΑ μαθεις...μεχρι ΝΑ μαθεις,ελπιζω να σου πανε ολα καλα..
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  9. #9
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    @sniper:και επειδη κυκλοφορει με κουμπουρι ο αλλος ε και τι εγινε,ας παιρνει το διπλωμα οποιος να ναι...
    @nikos_abel:αυτο λεω κι εγω.κανονικα δεν θα επρεπε ουτε οι μισοι να εχουν αδεια οδηγησης απο αυτους που εχουν.
    εν παση περιπτωση,αν δεν αλλαξουμε νοοτροπια και τροπο ζωης πρωτα ο καθενας για τον εαυτο του,ε μην περιμενουμε να αλλαξουν οι αλλοι και για εμας...
    φιλαρακι,δωσε λαδια,τυρια,κατσικια οτι γουσταρεις....οπως ειπες ΘΑ μαθεις...μεχρι ΝΑ μαθεις,ελπιζω να σου πανε ολα καλα..
    Εσυ δλδ οταν πήρες το δίπλωμα ήξερες να οδηγείς; Ποιος το βεβαιώνει το γεγονός; Εσύ;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #10
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    οταν πηρα το πρωτο διπλωμα μου για 50 cc (δεν ξερω πως γινεται η ολη διαδικασια τωρα)δεν καναμε καν μαθημα,εβρισκες ενα μηχανακι και πηγαινες να δωσεις εξετασεις.δεν ειπα οτι ηξερα να οδηγω.προφανως και δεν ηξερα.πρωτα απολα λεω οτι ειναι 100%λαθος ο τροπος αλλα απο εκει και περα να δωσεις φραγκα για να παρεις το διπλωμα;;;;;;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  11. #11
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    οταν πηρα το πρωτο διπλωμα μου για 50 cc (δεν ξερω πως γινεται η ολη διαδικασια τωρα)δεν καναμε καν μαθημα,εβρισκες ενα μηχανακι και πηγαινες να δωσεις εξετασεις.δεν ειπα οτι ηξερα να οδηγω.προφανως και δεν ηξερα.πρωτα απολα λεω οτι ειναι 100%λαθος ο τροπος αλλα απο εκει και περα να δωσεις φραγκα για να παρεις το διπλωμα;;;;;;
    OK, προφανώς δεν εχεις ιδέα τι παίζει τα τελευταία 15-20 χρόνια τότε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #12
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Τις βέσπες με το ρελαντί στον θεό, τις θυμάται κανείς..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  13. #13
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    πριν 10 χρονια πηρα το 50αρι,πριν 8 αυτοκινητου και "125" και πριν 6 μοτοσυκλετας.εδωσα,περασα τα πηρα.πες μου τι γινεται να μαθω.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  14. #14
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Τις βέσπες με το ρελαντί στον θεό, τις θυμάται κανείς..??
    Με τέτοια έδωσα

  15. #15
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    πριν 10 χρονια πηρα το 50αρι,πριν 8 αυτοκινητου και "125" και πριν 6 μοτοσυκλετας.εδωσα,περασα τα πηρα.πες μου τι γινεται να μαθω.
    Στα 15 σου πήρες δίπλωμα για 50ρι;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ειμαι γκαντεμης.......πως να το κανουμε. need advise
    από stefanara στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2008, 21:57
  2. πως να το βαψω??
    από GTZ750 στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2007, 17:32
  3. Πως να το βαψω?????
    από gousouxourou στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2007, 11:32
  4. Ε μάθε επιτέλους πώς να το κάνεις
    από island στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2007, 10:26
  5. **Πως να το κάνετε μέσα σε Mini**
    από lampros_fazer στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 12:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF