Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: tinnitus (εμβοες αυτιων) και αλλα τετοια ωραια....

  1. #1
    νομπελιστας χημειας!!! Το avatar του/της pilotos_xtreme
    Εγγραφή
    18/07/2008
    Μηνύματα
    463

    tinnitus (εμβοες αυτιων) και αλλα τετοια ωραια....

    Γεια σας παιδια. Πριν 2 μηνες υπηρξα θυμα μια αγνωστης προελευσης παθησης, αιφνιδια νευροαισθητηριος βαρηκοια με αποτελεσμα να νοσηλευτω σε νοσοκομειο 4 μερες για κορτιζονες. Η ακοη γυρισε κατα 95% δοξα το θεο,αλλα μεινανε οι εμβοες....

    Εδω απο οτι διαβαζω καποια υποστηριζουν οτι η οδηγηση μοτοσυκλετας μπορει να προκαλεσει προβληματα με την ακοη ( λογο θορυβου ,εξατμισης,αερα κτλ κτλ)
    ριχτε μια ματια στο σαιτ κ προφυλαχτητε.
    Δεν ειναι καθολου απλο και αστειο,αλλα ενας εφιαλτης να το παθεις αυτο κ να ζεις μια ζωη ετσι....

    Το νου σας ,φορατε οτοασπιδες οπου ειναι δυνατο

    λινκ http://www.hondashadow.net/forum/53-...-tinnitus.html
    Θέλω να με πας εκεί που όλα είναι ωραία
    και να 'χω πάντοτε παρέα
    σου λέω θέλω να με πας
    Θεσσαλονίκη με φεγγάρι
    όλους τους πόνους μου να΄πάρει
    να ξημερώσεις στο Βαρδάρη
    εκεί για πάντα να με πας

  2. #2
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Πω ρε φίλε τι είπες τώρα...

    Έχω παθει ακριβώς το ίδιο στο αριστερό αυτί, εντελώς ξαφνικά όπως το λες... έχω χάσει και μέρος της ευαίσθησιας σε μερικές υψηλές συχνότητες...

    Ευχαριστώ για το λινκ...

  3. #3
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Το διάβασα το πρωί αλλά τώρα μπόρεσα να ποστάρω.H tininitus στην ουσία είναι σαν ένα μικρό συνεχόμενο βουητό στα αυτιά (σαν να μην έχει σημα παλιά τηλεόραση) μαζί με ένα ελαφρύ σφύριγμα?Αν ναί το έχω και εγώ και ενισχύεται με το που φοράμε το κράνος και΄κυκλοφορούμε με την μηχανή η το μηχανάκι.
    Keep spamming!!!:a13:

  4. #4
    νομπελιστας χημειας!!! Το avatar του/της pilotos_xtreme
    Εγγραφή
    18/07/2008
    Μηνύματα
    463
    ρε φιλε γκιξερακια αυτο ακριβως ακουω κ γω ,σαν να εχεις ρευμα απο ανοιχτη τηλεοραση και μερικες φορες μπαινει και ενα σφυριγμα το οποιο φευγει μετα.... και οντως ενισχυεται με το κρανος απλα γτ εκει με τα μαξιλαρακια κοβεται λιγο ο ηχος κ το ακους περισσοτερο. αυτο βεβαια ειναι ελαφρια περιπτωση ,υπαρχουν αλλες που ανθρωποι δεν ακουνε καλα λογο των εμβοων κ πεφτει τραγικα το επιπεδο ζωης τους ,φαντασου ποσο δυνατες ειναι.

    αλλσταρφ ποτε το παθες? μπηκες και συ νοσοκομειο? και γω χασιμο στα 4000χζ εχω αλλα πολυ μικρο ,οι υπολοιπες συχνοτητες ανεβηκανε στα φυσιολογικα. εχεις δυνατες εμβοες?

    δε ξερω τι φταιει αλλα η λογικη λεει αμα εχεις μηχανη και κυκλοφορεις τρως πολυ βαβουρα. κυριως αν εχεις και κανα εξατμισονη πανω που κανει θορυβο η μαπα κρανος.

    εγω παντως οταν ειχα το cbr με το ogk-ff4 ,η βαβουρα μετα τα 150χμ ηταν τεραστια! σε καθε ταξιδι με ζαλιζε
    ακομα κ με το παπι κανει θορυβο αυτο το κρανος στα 80χμ.

    απο δω κ περα οτοασπιδες ,παιδια οσοι μπορειτε φορεστε κακο δε κανουν ,μπορει να σας σωσουν
    Θέλω να με πας εκεί που όλα είναι ωραία
    και να 'χω πάντοτε παρέα
    σου λέω θέλω να με πας
    Θεσσαλονίκη με φεγγάρι
    όλους τους πόνους μου να΄πάρει
    να ξημερώσεις στο Βαρδάρη
    εκεί για πάντα να με πας

  5. #5
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Ωτοασπίδες στην εθνική οπωσδήποτε !!!
    Give me fuel, Give me fire

  6. #6
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Allst@rf Προβολή μηνύματος
    Έχω παθει ακριβώς το ίδιο στο αριστερό αυτί,
    Λαμβανομένου υπόψιν του γεγονότος ότι έχεις εξάτμιση στα δεξιά και συνεπικουρούντος του παραπάνω, μάλλον καταλήγουμε στο ότι είσαι κουλάντζα του κερατά και κουφάθηκες επειδή σε περνάνε σουβλάκι ακόμη και τα παπιά...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #7
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Λαμβανομένου υπόψιν του γεγονότος ότι έχεις εξάτμιση στα δεξιά και συνεπικουρούντος του παραπάνω, μάλλον καταλήγουμε στο ότι είσαι κουλάντζα του κερατά και κουφάθηκες επειδή σε περνάνε σουβλάκι ακόμη και τα παπιά...



    υ.γ. Οι κακώσεις στ' αυτιά είναι αθροιστικές... σαν την κόπωση του αλουμινίου... κάποια στιγμή δεν θ' αντέξουν άλλο. Ωτοασπίδες.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #8
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pilotos_xtreme Προβολή μηνύματος
    ρε φιλε γκιξερακια αυτο ακριβως ακουω κ γω ,σαν να εχεις ρευμα απο ανοιχτη τηλεοραση και μερικες φορες μπαινει και ενα σφυριγμα το οποιο φευγει μετα.... και οντως ενισχυεται με το κρανος απλα γτ εκει με τα μαξιλαρακια κοβεται λιγο ο ηχος κ το ακους περισσοτερο. αυτο βεβαια ειναι ελαφρια περιπτωση ,υπαρχουν αλλες που ανθρωποι δεν ακουνε καλα λογο των εμβοων κ πεφτει τραγικα το επιπεδο ζωης τους ,φαντασου ποσο δυνατες ειναι.


    απο δω κ περα οτοασπιδες ,παιδια οσοι μπορειτε φορεστε κακο δε κανουν ,μπορει να σας σωσουν
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chr1s_86 Προβολή μηνύματος
    Ωτοασπίδες στην εθνική οπωσδήποτε !!!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος


    υ.γ. Οι κακώσεις στ' αυτιά είναι αθροιστικές... σαν την κόπωση του αλουμινίου... κάποια στιγμή δεν θ' αντέξουν άλλο. Ωτοασπίδες.
    Παιδιά σίγουρα οι ωτοασπίδες είναι η λύση σε ταξίδι-βόλτα εκτός σε εθνική κτλ.
    Το πρόβλημα μου είναι ότι αυτό το παθαίνω και στην πόλη και είναι δύσκολο για κάποιον που δουλευει όλη μέρα με το μηχανάκι να βάζει και να βγάζει ωτοασπίδες.Εγώ θα πρέπει να το κάνω αυτό σε κάθε βάλε-βγάλε του κράνους για να συνεννοηθώ με πελάτες και το κάνω πάνω-κάτω 30-40 φορές την μέρα. (το να βγάλω και να βάλω κράνος)


    Ίσως μπορώ να τις φοράω μόνο σε κεντρικές λεωφόρους αλλά και πάλι η ακοή είναι το άλλο μισό της ορασής μας με το μηχανάκι μέσα στην πόλη.
    Keep spamming!!!:a13:

  9. #9
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Λαμβανομένου υπόψιν του γεγονότος ότι έχεις εξάτμιση στα δεξιά και συνεπικουρούντος του παραπάνω, μάλλον καταλήγουμε στο ότι είσαι κουλάντζα του κερατά και κουφάθηκες επειδή σε περνάνε σουβλάκι ακόμη και τα παπιά...
    παπια στα μονοπατια?




    ειναι και το ταξι στη μεση...μαλλον απο αυτο το εχω παθει...



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος


  10. #10

  11. #11
    Καμμένο μέλος Το avatar του/της ERRIKA
    Εγγραφή
    05/10/2008
    Μηνύματα
    806
    H νευροαισθητήριος βαρηκοΐα συνήθώς προκαλείται από υπερκόπωση του νευρικού συστήματος. Η μηχανή (κράνος-ή-όχι/ωτασπίδες-ή-όχι) ελάχιστα έχει να κάνει μ'αυτό. Ή τουλάχιστον όχι περισσότερο απ' ό,τι η δυνατή μουσική σε κλαμπ κλπ., η μουσική με ακουστικά (πολύ χειρότερη), η φασαρία στη δουλειά.

    Κατά τα λοιπά θα συμφωνήσω με oldman.
    Dura lex, sed lex.

  12. #12
    ΤρεΛαμέΛος Το avatar του/της nihristo
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    432
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Παιδιά σίγουρα οι ωτοασπίδες είναι η λύση σε ταξίδι-βόλτα εκτός σε εθνική κτλ.
    Το πρόβλημα μου είναι ότι αυτό το παθαίνω και στην πόλη και είναι δύσκολο για κάποιον που δουλευει όλη μέρα με το μηχανάκι να βάζει και να βγάζει ωτοασπίδες.Εγώ θα πρέπει να το κάνω αυτό σε κάθε βάλε-βγάλε του κράνους για να συνεννοηθώ με πελάτες και το κάνω πάνω-κάτω 30-40 φορές την μέρα. (το να βγάλω και να βάλω κράνος)


    Ίσως μπορώ να τις φοράω μόνο σε κεντρικές λεωφόρους αλλά και πάλι η ακοή είναι το άλλο μισό της ορασής μας με το μηχανάκι μέσα στην πόλη.

    πάρε ένα shoei με whisper kit να βρεις την ησυχία σου καρντασάκι μου
    πριν τον αγώνα ελέγχουμε ΟΛΕΣ τις βίδες...

  13. #13
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nihristo Προβολή μηνύματος
    πάρε ένα shoei με whisper kit να βρεις την ησυχία σου καρντασάκι μου
    Shoei έχω και αυτο το Σαββάτο πήγα βόλτα φορώντας τις ωτοασπίδες.Με μεγάλη μου απογοήτευση είδα ότι αυτός ο ήχος είναι εκεί και δεν φευγει ούτε με τις ωτοασπίδες.Παράγεται όντως από το τύμπανο και δεν έχει σχέση με εξωτερικούς ήχους.Μάλλον πρέπει να το κοιτάξω τελικά.
    Keep spamming!!!:a13:

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Shoei έχω και αυτο το Σαββάτο πήγα βόλτα φορώντας τις ωτοασπίδες.Με μεγάλη μου απογοήτευση είδα ότι αυτός ο ήχος είναι εκεί και δεν φευγει ούτε με τις ωτοασπίδες.Παράγεται όντως από το τύμπανο και δεν έχει σχέση με εξωτερικούς ήχους.Μάλλον πρέπει να το κοιτάξω τελικά.
    Μέχρι το σημείο που θα ακούς φωνές να σου λένε τι θα κάνεις, δεν έχεις πρόβλημα

  15. #15
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Μέχρι το σημείο που θα ακούς φωνές να σου λένε τι θα κάνεις, δεν έχεις πρόβλημα
    Για τις φωνές το πρόβλημα λύθηκε....(αν έχεις φίλο που δουλεύει σε Ψ σε φτιάχνει ωραία....)
    Keep spamming!!!:a13:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αστεία και αλλα
    από afrotwin στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 09:16
  2. Εξατμισεις και αλλα παρελκομενα
    από tifoefs στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2005, 16:56
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2005, 21:59
  4. Και Αλλα Ανεκδοτα
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2004, 15:55
  5. και άλλα...
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2004, 13:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF