Έκανα που λέτε μία βλακία με τα αλουμινένια βιδωτά ταπάκια πάνω στη δαγκάνα του δισκόφρενου του παπιού μου. Τα είχα βιδώσει υπερβολικά και πάω να τα ξεβιδώσω χθες για να ξεβιδώσω τις από μέσα μακριές βίδες για να ελευθερωθούν τα τακάκια. Χάλασα τις αλουμινένιες βίδες(το κεφάλι τους) και δεν μπορούσα να τις βγάλω. Βγάζω τη δαγκάνα και την ανεβάζω στο σπίτι πάνω όπου σε ένα τραπέζι μαρμάρινο είχα μία μέγγενη. Βγάζω το δράπανο και άρχισα να τρυπάω τις χαλασμένες βίδες ώστε να εμφανιστούν οι μέσα οι κανονικές. Από μέγιστη μ@@@λ@@κ@α - δεν είχα καλό φωτισμό- τρύπησα και το κεφάλι των μέσα βιδών . Πάει λέω από μέσα μου δεν πρόκειται να βγουν οι βίδες με τίποτα . Τα παλιά τακάκια ήταν μέσα στη δαγκάνα .

Πάω που λέτε σε ένα κατάστημα και ρωτάω πόσο έχει καινούργια η δαγκάνα και μου λένε ... 500 περίπου Ευρώπουλα :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize . Λέω απο μέσα μου , άντε γειά ...

Τέλοσπάντων πήγα τη δαγκάνα μηχανουργίο και τις βγάλανε τις βίδες και έλυσα το πρόβλημα μου. Αλλά έμεινα άναυδος με τη τιμή της δαγκάνας. Φωτιά και λαύρα. Δηλαδή πόσο θα έχει η δαγκάνα από καμία varadero ;;; Όσο ένα σπίτι ;;