Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Μικρομαζεματα με παπακι

  1. #1

    Μικρομαζεματα με παπακι

    Καλησπερα παιδια.Επειδη ειχα καναδυο προτασεις απο μερικους πιτσιρικαδες αποφασισα να συμμαζεψω το glxακι που ειχα κατι χρονια παρατημενο μπας και το πουλησω.Κατ αρχην μου ειχαν κλεψει το καρμπ και για κανα 6μηνο το ειχα χωρις πανακι στον λαιμο μεσα στο γκαραζ.Λετε να μπηκανε τιποτα σκουπιδακια?Αν ναι τί πρεπει να κανω?
    Το αλλο που με προβληματιζει ειναι οτι το τεποζιτο εχει λιγη σκουρια στα τοιχωματα και δεν ξερω πώς να το καθαρισω.Λάδια να αλλαξω λετε?Αυτα για αρχη και βλεπουμε τί θα προκυψει στν πορεια.
    Ευχαριστω προκαταβολικα

  2. #2
    Τίποτα ρε παιδια?

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της white
    Εγγραφή
    11/01/2013
    Μηνύματα
    21
    Λάδια να αλλάξεις σίγουρα. Σκουπιδάκι μάλλον έχει μπει (τουλάχιστον εγώ πάντα προετοιμάζομαι για το χειρότερο σενάριο). Η σκουριά είναι εσωτερική ή εξωτερική; Αν είναι εσωτερική βάζεις μέσα κάτι μεταλλικό (τύπου παξιμάδια, αλυσιδάκια), το γεμίζεις ξύδι ή wd40 ανάλογα τι αντέχει η τσέπη σου και αφού το αφήσεις να ποτήσει αρκετές ώρες αρχίζεις και κουνάς. Αδειάζεις και επαναλαμβάνεις. Εάν είναι εξωτερικό τρίβεις και βάφεις. Ό,τι χρειαστείς εδώ είμαστε.
    It's nice to be important, but it's more important to be nice.
    http://panosbwhite.wix.com/05

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από white Προβολή μηνύματος
    Λάδια να αλλάξεις σίγουρα. Σκουπιδάκι μάλλον έχει μπει (τουλάχιστον εγώ πάντα προετοιμάζομαι για το χειρότερο σενάριο). Η σκουριά είναι εσωτερική ή εξωτερική; Αν είναι εσωτερική βάζεις μέσα κάτι μεταλλικό (τύπου παξιμάδια, αλυσιδάκια), το γεμίζεις ξύδι ή wd40 ανάλογα τι αντέχει η τσέπη σου και αφού το αφήσεις να ποτήσει αρκετές ώρες αρχίζεις και κουνάς. Αδειάζεις και επαναλαμβάνεις. Εάν είναι εξωτερικό τρίβεις και βάφεις. Ό,τι χρειαστείς εδώ είμαστε.
    Ευχαριστω πολυ ρε φιλε.Με το ντεποζιτο θα κανω αυτο που λες.Οσον αφορα τα σκουπιδακια που μπορει να πηρε ο κιλυνδος μου ειπαν οτι αν τραβηξω καναδιο μανιβελιες τωρα που δεν εχω το καρμπ πανω θα φυγουν ολα.Ισχυει κατι τετοιο?Αν οχι λες να ανοιξω μοτερ να σιγουρευτω?αν πηρε και λιγο σκονη δεν εγινε και νομιζω να εγινε τιποτα το ιδιαιτερο αλλα τεσπα

    Ευχαριστω και παλι

  5. #5
    Νέο μέλος Το avatar του/της white
    Εγγραφή
    11/01/2013
    Μηνύματα
    21
    Ανάλογα τα σκουπιδάκια που πήρε. Αν μιλάμε για σκόνη δεν τρέχει τπτ. Αν όμως κανένα πιτσιρίκι έριξε μέσα μία χούφτα χώμα ή αν έχει μπει μέσα κανένα ζουζούνι είναι άλλη υπόθεση. Εγώ θα το άνοιγα να είμαι σίγουρος. Δεν νομίζω πως θα σου πάρει και πολλά ένας μάστορας για να βάλει βγάλει την κεφαλή από το παπί...
    It's nice to be important, but it's more important to be nice.
    http://panosbwhite.wix.com/05

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από white Προβολή μηνύματος
    Ανάλογα τα σκουπιδάκια που πήρε. Αν μιλάμε για σκόνη δεν τρέχει τπτ. Αν όμως κανένα πιτσιρίκι έριξε μέσα μία χούφτα χώμα ή αν έχει μπει μέσα κανένα ζουζούνι είναι άλλη υπόθεση. Εγώ θα το άνοιγα να είμαι σίγουρος. Δεν νομίζω πως θα σου πάρει και πολλά ένας μάστορας για να βάλει βγάλει την κεφαλή από το παπί...
    Για σκονη μιλαμε λογικα.Πρεπει να ειμαι πολυ γκαντεμης μεσα στο γκαραζ που δεν πηγαινει κανεις να επεσε κατι μεσα.Τελος παντων θα δω τί θα κανω.Σ'ευχαριστω φιλε μου για το ενδιαφερον παντως.Αν χρειαστω τιποτα θα ξαναγραψω

  7. #7
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.163
    Aν τώρα βρεις καμιά σφηκοφωλιά εκεί μέσα μην σου κάνει εντύπωση.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Aν τώρα βρεις καμιά σφηκοφωλιά εκεί μέσα μην σου κάνει εντύπωση.....

    Θα βαλω σκουπα και θα ρουφηξω!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakis0547
    Εγγραφή
    02/01/2010
    Μηνύματα
    253
    ενα σετ φλαντζες κοστιζει 5 ευρω...δεν νομιζω οτι αξιζει να το ρισκαρεις..
    Να φύγετε... να πάτε αλλού .... και
    μεις είχαμε MZ251 αλλά δε βάζαμε
    acrapovic και Ohlins !!!

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sakis0547 Προβολή μηνύματος
    ενα σετ φλαντζες κοστιζει 5 ευρω...δεν νομιζω οτι αξιζει να το ρισκαρεις..
    Eχεις δικαιο.Απλα δεν το εχω ξανανοιξει το μηχανακι και δεν γουσταρω να το παω σε μηχανικο.Η σκουρια παντως απ το τεποζιτο εφυγε οντως με το ξυδι.Αλλα δεν ξερω πως να την ξεβγαλω.Με βενζινη αραγε?

  11. #11
    Νέο μέλος Το avatar του/της white
    Εγγραφή
    11/01/2013
    Μηνύματα
    21
    Με νερό; Απλά το ξεπλένεις καλά και το γεμίζεις. Αν είναι να το αφήσεις καιρό πάλι γέμισε το και βάλε και ελάχιστο λαδάκι μέσα.
    It's nice to be important, but it's more important to be nice.
    http://panosbwhite.wix.com/05

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από white Προβολή μηνύματος
    Με νερό; Απλά το ξεπλένεις καλά και το γεμίζεις. Αν είναι να το αφήσεις καιρό πάλι γέμισε το και βάλε και ελάχιστο λαδάκι μέσα.
    Nεράκι ε?Ειπα μην γινει παλι το ιδιο με το νερο και ξανασκουριασει.Αλλα αν το γεμισω με βενζινη εχεις δικαιο δεν θα εχω προβλημα λογικα.θενκιου

Παρόμοια θέματα

  1. «Παπάκι» - πύραυλος με... σάπια φρούτα
    από blackrose στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2014, 12:45
  2. Help Προβλημα με Παπακι
    από greekgenius στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2012, 06:49
  3. Πως φρεναρουμε με το παπακι;
    από Mike2525 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2012, 17:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF