Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: DAYTONA SPRINTER 50CC

  1. #16
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Βγαζει η γιοσιμουρα εξατμιση για σπριντερ 50αρι;

    Καλυτερα ψαξε για μια δοκιμασμενη καγκουρο-εξατμιση και μην ψαχνεσαι να χρυσοπληρωσεις γιοσιμουρα που θα ειναι γιοσιμουφα...
    Κοιταξε τις σεμπρινγκ και μοτορσπορτ (θεε μου πως τις μισω!) αντε και καμια προτεκτ.. Οι εταιρες ελληνικες φιρμες δεν ξερω αν βγαζουν για το μοντελο σου εξατμιση, παντως αν σε περνει οικονομικα προτιμησε τους...

    ΥΓ γιατι δεν προτιμησες να παρεις ενα ετοιμο πειραγμενο μεταχειρο;
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  2. #17
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    Βγαζει η γιοσιμουρα εξατμιση για σπριντερ 50αρι;

    Καλυτερα ψαξε για μια δοκιμασμενη καγκουρο-εξατμιση και μην ψαχνεσαι να χρυσοπληρωσεις γιοσιμουρα που θα ειναι γιοσιμουφα...
    Κοιταξε τις σεμπρινγκ και μοτορσπορτ (θεε μου πως τις μισω!) αντε και καμια προτεκτ..
    ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ μονο σεμπρινγκ. οι αλλες δυο κανουν το πιο αθλιο ηχο εκνευριστικα δυνατο χωρις κανενα νοημα. ασε που με τοσο ανοιχτη τρυπα παναθεμα αν δινουν γκαζι ακομα και σε 150 κυβικα παπι.. εως τα 250αρια δεν εχουν τετοιες διαμετρους στις εξατμισεις τους..

  3. #18
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ μονο σεμπρινγκ. οι αλλες δυο κανουν το πιο αθλιο ηχο εκνευριστικα δυνατο χωρις κανενα νοημα. ασε που με τοσο ανοιχτη τρυπα παναθεμα αν δινουν γκαζι ακομα και σε 150 κυβικα παπι.. εως τα 250αρια δεν εχουν τετοιες διαμετρους στις εξατμισεις τους..
    και που να δεις τι τρυπα εχει και τι ηχο βγαζει η race guns/tech...
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  4. #19
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    και που να δεις τι τρυπα εχει και τι ηχο βγαζει η race guns/tech...
    λατρευω την φασαρια ενος κινητηρα. αλλα με μετρο. δηλαδη, ακομα μου σηκωνεται οταν ακουω ενα παλιο rm η cr να κροταλιζει η ουρλιαζει εξω απο το σπιτι μου πηγαινοντας για βουνο, αλλα θελω να σπασω το κεφαλι του ηλιθιου πιτσιρικα με το γαμωσαραβαλο σκουτερακι του που παει πανω κατω κανοντας τιποτε. (και να κερδιζε κιολας παει στο διαλο..) αμα ειναι διχρονο να ακουγεται σαν τετοιο.. οχι βασανιστηριο.. μεχρι και το αλυσοπριονο μας κανει σαφως καλυτερο ηχο. το ιδιο και με τα τετραχρονα. καυλωνω να ακουω 4κυλινδρο να ροπιαζει ακομα κι αν ειναι 250.. η καθομουν κι ηχογραφουσα ενα vtr 1000 με ακραπες στις σερρες το 2003.. μεχρι κι η σεμπρινγκ στα παπια με αρεσει. αλλα αυτες οι ηλιθιοτητες που κυκλοφορανε πλεον κανουν μονο θορυβο. μπασο και σπαστικο. μεχρι και kerker turbo εχω δει σε παπι (σοβαρα τι σκατα ηταν ακομα δεν καταλαβα) κι εκανε καλυτερο ηχο απο αυτο το πατραν πατραν.. ναι ισως μεγαλωνω..

  5. #20
    Μέλος Το avatar του/της MouzasSierra117
    Εγγραφή
    19/05/2013
    Μηνύματα
    51
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    xaxaxxaxaa ο κοφτης δεν φοβιζει τους καγκουρες. η καλη 2α τους φοβιζει και παλι οχι ολους. και κοστιζει πολυ μια γεματη δευτερα. αν θες να παραμεινεις με αυτο το μοτερ βρες μια 50αρα χοντα κεφαλη και καντο 72αρι. με ενα 18αρι αντε βαρια 20αρι καρμπ θα εισαι μια χαρα. η δικη σου κεφαλη εχει πολυ μικρες βαλβιδες και δεν βοηθαει. ισως εχω κιολας να σου δειξω μια να δεις διαφορα.
    αυτο οπου λες το εκανα στο προηγουμενο μιχανακι μου και καταντισε μετα απο ενα διαστιμα να τρεχει λαδια κατω απο το μοτερ και να βαρεσι μπιελα... Καλητερα να βαλη καινουριο μοτερ πανω αν τον περνει. (το μιχανακι ηταν Daytona DV50rs)
    Τελευταία τροποποίηση από MouzasSierra117; 20/05/2013 στις 22:14. Αιτία: διορθωση

  6. #21
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MouzasSierra117 Προβολή μηνύματος
    αυτο οπου λες το εκανα στο προηγουμενο μιχανακι μου και καταντισε μετα απο ενα διαστιμα να τρεχει λαδια κατω απο το μοτερ και να βαρεσι μπιελα... Καλητερα να βαλη καινουριο μοτερ πανω αν τον περνει. (το μιχανακι ηταν Daytona DV50rs)
    πλακα με κανεις ετσι? η δεν εχεις ιδεα απο μηχανακια γενικα. το οτι ετρεχε λαδια τι σχεση εχει με το τι εντοσθια εχει ο κινητηρας? το οτι βαρεσε μπιελα ενας κινητηρας που εχει φτιαχτει για να δουλευει ετσι απο την μανα του ? αντε μονο τοι δεν ειναι γιαπωνεζικο. ας βαλεις κι εναν στροφαλο 50αρι χοντα (που τους δινουν τζαμπα) να μην σπασει ποτε.

  7. #22
    Απλά Μέλος
    Εγγραφή
    22/10/2010
    Μηνύματα
    52
    οτι και να κάνεις πενιντάρι θα μείνει. Για μένα δώσε καλήτερα κάτι παραπάνω κάντο 110 με μαμά εξάτμηση και ένα 20άρι καρμπιρατέρ και θα είσαι άρχοντας.
    Όσο για την στροφαλομπιέλα είναι ίδια με του 100αριού απο ότι ξέρω

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. βελτιωση daytona sprinter 50cc
    από blooddead στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2014, 17:28
  2. Daytona Sprinter 50cc(Μετατροπηη)
    από bLiNd στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2013, 17:39
  3. daytona sprinter 50cc
    από IiIRoZDvDIiI στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2010, 20:48
  4. Daytona Sprinter 50cc
    από carharoth στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2009, 22:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF