Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 50

Θέμα: Πηγα για τσιμουχες και βγηκα κουρεμενος (δλδ χωρις αυτοκινητο)

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Toumpas Προβολή μηνύματος
    Το αμαξάκι σου αδερφέ έγινε παλιοσίδερα αλλά αφού δεν χτυπήσατε όλα καλά. Σκέψουν να είσουν με το Χόρνετ.
    RVF φιλε μου. Το hornet ηταν ο 1ος μου ποθος. Το 250αρι...
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manosamos Προβολή μηνύματος
    Περαστικα ρε φιλε και μακαρι να αποζημιωθεις πλήρως.
    Τρομαζω ετσι που βλεπω το Αλτο,γιατι εχω και εγω το ιδιο.Βεβαια δεν μου εχει αφησει θετικές εντυπωσεις η στιβαροτητα κατασκευης του,αλλα αυτο στραπατσαριστικε λες και ειναι απο χαρτί..............
    Made in India θα μου πεις.....................
    Το alto πηγαινε με πολλα χιλιομετρα ενω εγω με λιγα. Το αποτελεσμα των κουτιων ειναι αυτο γιατι ο αλλος πηγαινε σφαιρα και ολη του η ταχυτητα απορροφηθηκε απο την κολωνα και το δεντρο.
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  3. #33
    Εν τελει βρεθηκαμε με τον αλλο οδηγο στο μερος που βρισκονται τωρα τα κουτια μας και καναμε και τις απαραιτητες δηλωσεις οπως και φιλικη δηλωση. Το θεμα ειναι οτι καμια φορα πολλοι ανθρωποι ,οπως και ο συγκεκριμενος δεν σεβονται την ευγενεια σου και το οτι δεν τους παιρνει και το σπιτι για την μαλακια τους αλλα το παιζουν ανετοι (αφου τους εχεις πει οτι δεν σκοπευεις να κινηθεις δικαστικα) και ''δεν τρεχει τιποτα'' και ''ενταξει τελειωσαμε, τωρα βρες τα εσυ με την ασφαλιστικη'' και στο τελος πανε να βγουνε και απο πανω μιλωντας με ακομα μεγαλυτερο θρασος λες και μας κανουν χαρη. Ελπιζω να εκανα καλα που σκεφτηκα οτι ειναι Μεγαλη Βδομαδα και το επαιξα καλος Σαμαρειτης και ελπιζω να μου βγει σε καλο ,οπως ελπιζω και αυτοι οι ανθρωποι να αρχισουν να εκτιμουν παρομοιες κινησεις και οχι να συμπεριφερονται σαν μ@λ@κ.ς
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  4. #34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    Εν τελει βρεθηκαμε με τον αλλο οδηγο στο μερος που βρισκονται τωρα τα κουτια μας και καναμε και τις απαραιτητες δηλωσεις οπως και φιλικη δηλωση. Το θεμα ειναι οτι καμια φορα πολλοι ανθρωποι ,οπως και ο συγκεκριμενος δεν σεβονται την ευγενεια σου και το οτι δεν τους παιρνει και το σπιτι για την μαλακια τους αλλα το παιζουν ανετοι (αφου τους εχεις πει οτι δεν σκοπευεις να κινηθεις δικαστικα) και ''δεν τρεχει τιποτα'' και ''ενταξει τελειωσαμε, τωρα βρες τα εσυ με την ασφαλιστικη'' και στο τελος πανε να βγουνε και απο πανω μιλωντας με ακομα μεγαλυτερο θρασος λες και μας κανουν χαρη. Ελπιζω να εκανα καλα που σκεφτηκα οτι ειναι Μεγαλη Βδομαδα και το επαιξα καλος Σαμαρειτης και ελπιζω να μου βγει σε καλο ,οπως ελπιζω και αυτοι οι ανθρωποι να αρχισουν να εκτιμουν παρομοιες κινησεις και οχι να συμπεριφερονται σαν μ@λ@κ.ς
    γίνε και συ μ@υνοπ@νος τώρα και τράβα του μία ξεγυρισμένη να ξαναμπεί στο mode που πρέπει.....

  5. #35
    αδερφε αφου ειστε και οι δυο καλα μια χαρα ολα, την ακρη θα την βρεις και θα ξαναπαρεις αυτοκινητο και σε λιγο θα ξεχασεις την ταλαιπωρια
    καφρος mode on
    μιας και εγω εχω παρει ενα c4 γαι να βαζω τα (2 πλεον) μικρα , το ατυχημα σου με "χαροποιησε" βλεποντας επι του πρακτεου το επιπεδο ασφαλειας που παρεχει
    καφρος mode off

    αντε και με καλυτερο και να στε παντα καλα

  6. #36
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    τελος καλο....ποτε ξανα!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #37
    Ευχαριστω πολυ παιδες
    Παντως το αυτοκινητο δεν το συμπαθουσα καθολου αλλα με τον καιρο αρχισε να μου αρεσει. Απο την αποψη της ασφαλειας που προσφερει τα ειδατε ολα. Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και ψαχνω τωρα να βρω το ιδιο. Παντως καποιοι που συζητω εχουν καποιες ενστασεις σχετικα με το γιατι δεν ανοιξαν οι μπροστα αεροσακοι αφου η κυρια στουκα ειναι μπροστα.
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaros33
    Εγγραφή
    16/03/2013
    Μηνύματα
    153
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω πολυ παιδες
    Παντως το αυτοκινητο δεν το συμπαθουσα καθολου αλλα με τον καιρο αρχισε να μου αρεσει. Απο την αποψη της ασφαλειας που προσφερει τα ειδατε ολα. Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και ψαχνω τωρα να βρω το ιδιο. Παντως καποιοι που συζητω εχουν καποιες ενστασεις σχετικα με το γιατι δεν ανοιξαν οι μπροστα αεροσακοι αφου η κυρια στουκα ειναι μπροστα.

    γιατι η δικια σου ταχυτητα πιθανων να ηταν μικροτερη απο το οριο ασφαλειας που εχει η μοναδα τον εμπρος αεροσακων (αλλιως σε καθε παρκαρισμα που θα ακουμπαγαμε τον αλλο θα ανοιγαν) ενω η πλαινη και η κουρτινες εχουν μυδαμινη ανοχη

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaros33
    Εγγραφή
    16/03/2013
    Μηνύματα
    153
    το οριο ασφαλειας για τους εμπρος αεροσακους ειναι περιπου τα 50 χ.α.ω. εαν εσει πηγενες οπως λες με καμια 20 σωστα τοτε και δεν ανοιξαν.
    αν τωρα εκει που ειναι το αμαξι μπορεις να το σκαλισης λιγο δες εαν εχει μεσα τους μπροστα αεροσακους και το κυριοτερο τον ΠΥΡΟΚΡΟΤΗΤΗ ΤΟΥΣ
    παντα με βγαλεμενους τους πολους απο την μπαταρια για δικι σου ασφαλεια


    Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    Σαββατο του Λαζαρου ,μεγαλη η χαρη του ξεκινησα με τη γυναικα να κλεισουμε εισητηρια για να παμε Σαμοθρακη μετα το Πασχα με μοτο, να παρω τσιμουχες και λαδι για την συνεχιση της ανακατασκευης του srx ( http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=130938 ) και μετα για ψωνια. Ε , τελικα δεν πηγαμε για ψωνια. Καθως πηγαινα με καμια 20αρια χιλιομετρα ,με το καινουργιο αυτοκινητο (μεταχειρισμενο 2008) ουτε 3 μηνες στα χερια μου, βλεπω ξαφνικα ενα αυτοκινητο μπροστα μου και σε μισο δευτερολεπτο το αμαξι να κοιταει αντιθετα απο την κατευθυνση μου και τη γυναικα (που δεν φορουσε ζωνη ) στην αγκαλια μου. Ευτυχως εγω και η γυναικα αγρατζουνιστοι. Συνειδητοποιησα σε 15 δευτερολεπτα οτι ειμασταν καλα και βγηκα να δω τα αλλα 2 παλικαρια που φωναζαν ''βοηθεια''. Ο οδηγος τιγκα στο αιμα αλλα ευτυχως με μονο 2 κοψιματα, ενα στο φρυδι και ενα στο μετωπο ,κανα 2 ραμματα το καθενα και ο συνοδηγος με πονο στην μεση. Τους περιποιηθηκα μεχρι να ερθει τροχαια και ΕΚΑΒ που τους φορτωσε. Απο σημανση οδου τιποτα. Κερδιζω εγω επειδη ημουν απο δεξια. Ο τυπος πρεπει να πηγαινε τουλαχιστον με 60χλμ. Αυτοπτης μαρτυρας μου ελεγε οτι πηγαινε σιγουρα πανω απο 80. Τι να πω???
    Τελικα μονο ο συνοδηγος του θα νοσηλευτει για 3 μερες και δεν εχει τιποτα σοβαρο. Απο εδω και περα ελπιζω να αποζημιωθω μεσω της ασφαλιστικης για να παρω καινουργιο καρο.

    Παραθετω το τι καταλαβα εγω οτι εγινε

    Φαση 1η (Εγω εχω το μαυρο (C4) και ο αλλος πορτοκαλι (suzuki alto). )


    Φαση 2η ( Τον χτυπαω στις πορτες δεξια μπρος και πισω)


    Φαση 3η (Το αυτοκινητο του με τραβαει απο την ταχυτητα και ξεκιναμε για σβουρα)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω πολυ παιδες
    Παντως το αυτοκινητο δεν το συμπαθουσα καθολου αλλα με τον καιρο αρχισε να μου αρεσει. Απο την αποψη της ασφαλειας που προσφερει τα ειδατε ολα. Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και ψαχνω τωρα να βρω το ιδιο. Παντως καποιοι που συζητω εχουν καποιες ενστασεις σχετικα με το γιατι δεν ανοιξαν οι μπροστα αεροσακοι αφου η κυρια στουκα ειναι μπροστα.

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    πάλι καλά που είστε καλά.

    Ελπίζω να πάρεις αυτά που σου αρμόζουν αλλά κυρίως σίδερα είναι φτιάχνονται και στην συγκεκριμένη περίπτωση ; αγοράζονται ξανά απο την ασφαλίστική

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/12/2012
    Μηνύματα
    382
    αυτα ειναι πτεσματα αφου εισται καλλα στην υγειασας τελος κακου ολλα καλλα και καλλο πασχα

  12. #42
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    Αφου δεν παθαμε τιποτα μετα απο τετοια στουκα παλι καλα να λεμε.
    Αυτο μονο....και για σας και για τους αλλους...

    Περαστικα και καλο Πασχα...

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Νικος χρ.
    Εγγραφή
    05/08/2011
    Μηνύματα
    208
    περαστικα φιλε και ποτε ξανα! οι αεροσακοι πιθανοτατα δεν ανοιξαν γιατι δεν φορουσε ζωνη η συνοδηγος χωρις την ζωνη δεν απασφαλιζει στα νεοτερα μοντελα γιατι εαν το κανει το πιθανοτερο σεναριο ειναι κομενος σβερκος απο την προσκρουση,καλυτερα λοιπον.

  14. #44
    παιδια ξερει κανεις τι παιζει με τα σωστρα???Γιατι αν μου τα αφησουν και τα υπερκοστολογησουν θα χασω αρκετα χρηματα...Ξερω απο τωρα οτι αν μου τα αφησουν για να τα πουλησω εγω ,δεν θα πιασουν πανω απο 500ευρα. Πως θα καταφερω να μην χασω φραγκα απο τη στιγμη που θα μου πουνε αυτοι οτι και καλα τα σωστρα μου αξιζουν 2000 . Θα μου δωσουν αυτοι ας πουμε θεωρητικα 6000 κοστος κουτιου-2000 σωστρα δηλαδη 4000 και 500 το πολυ που θα πιασει το C4 θα μπω μεσα 1500 ευρα????
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  15. #45
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    εμενα σε περιπτωση με σκουτερ που εβγαλα γκολ με εναγκασαν να το πουλησω. το δηλωσαμε 500ε πηρα τα υπολοιπα στο χερι κι αγορασα καινουριο. ξαναγορασα το παλιο πισω και το εφτιαξε ο πατερας μου μονος του. αυτα πριν 11 χρονια

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2004, 14:50
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2004, 10:11
  3. Για νέους και μέλλοντες γονείς (οι άλλοι τα ξέρουν)
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2004, 21:16
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2004, 10:52
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 09:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF