Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 50 από 50

Θέμα: Πηγα για τσιμουχες και βγηκα κουρεμενος (δλδ χωρις αυτοκινητο)

  1. #46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    παιδια ξερει κανεις τι παιζει με τα σωστρα???Γιατι αν μου τα αφησουν και τα υπερκοστολογησουν θα χασω αρκετα χρηματα...Ξερω απο τωρα οτι αν μου τα αφησουν για να τα πουλησω εγω ,δεν θα πιασουν πανω απο 500ευρα. Πως θα καταφερω να μην χασω φραγκα απο τη στιγμη που θα μου πουνε αυτοι οτι και καλα τα σωστρα μου αξιζουν 2000 . Θα μου δωσουν αυτοι ας πουμε θεωρητικα 6000 κοστος κουτιου-2000 σωστρα δηλαδη 4000 και 500 το πολυ που θα πιασει το C4 θα μπω μεσα 1500 ευρα????

    τακτικη ασφαλιστηκης μετα απο ολικη σε μηχανακι
    αφου περιμενει 3 μηνες του κοστολογησε το μηχανακι 2800 (το μεσο ορο στο car )
    του εδωσε 2000 ευρω και οταν η ασφαλιστικη πουλησε το μηχανακι σε ενα συνεργειο πηγε απο
    εκει το φιλαρακι και πηρε τα υπολοιπα κανοντας μεταβιβαση στον μαστορα
    αποτελεσμα τα λεφτα τα πηρε ολα σε 4 μηνες
    το φιλαρακι μου ηταν στην εθνικη και ο αλλος στην chartis (φιλικος διακανονισμος)
    το θεμα ειναι οτι η ασφαλιστικη του αλλου μεσα σε 15 μερες ειχε απαντησει θετικα για την ζημια
    και η εθνικη περα βρεχει

  2. #47
    το ειδε πραγματογνωμονας το κουτι και λεει οτι αξιζει 1000 ευρα σωστρα.....τι λενε ρε παιδια????? Εμενα οι μαντραδες μου λενε το πολυ 500 ευρα. Τι αλλο θα λεγανε βεβαια. Ξερει ρε παιδια κανεις πως διαγραφεται ενα αυτοκινητο εκτος απο την λυση της ανακυκλωσης??? Σκεφτομαι να το πουλησω κομματι-κομματι και να το διαγραψω για να μην με πετσοκοψει η εφορια...
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  3. #48
    Γιάννη, και σε απλή προσωρινή ακινησία να το βγάλεις στην ΔΟΥ, όσο είναι σε ακινησία, δεν μετράει το τεκμήριο διαβίωσης.

    Αν για παράδειγμα το βγάλεις τώρα Μάιο σε ακινησία, στο τεκμήριο του 2013 του χρόνου που θα συμπληρώσεις Ε1, θα δηλωθεί το όχημα μόνο 5 μήνες στο 2013 (υποθέτω το είχες από 1/1/2013, αν δεν, τότε μείον και οι μήνες αυτοί). Έτσι αν έχει π.χ. τεκμήριο 7000 ευρώ, θα πιαστεί 5/12*7000=2916 ευρώ το τεκμήριο.

    Με την ακινησία, ουσιαστικά δεν έχεις ΚΑΜΙΑ υποχρέωση (κτέο, τέλος, ασφάλεια, τεκμήριο κ.ο.κ.) και μπορείς να το έχεις σε μια αυλή και να κόβεις και να πουλάς. Και αν βρεθεί κάποιος και θέλει πλαίσιο με άδεια, κάνεις μια άρση ακινησίας και το έχεις και αυτό, κάτι που δεν μπορείς να κάνεις με την οριστική διαγραφή.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393
    το αμαξι σου παιζει σημερα στα 5000 ευρω εχω και εγω το ιδιο .ριξε μια ματια στο car εχει πολλα σαν και αυτο http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3566889/
    KLE 400-XT 250.

  5. #50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gregogti Προβολή μηνύματος
    το αμαξι σου παιζει σημερα στα 5000 ευρω εχω και εγω το ιδιο .ριξε μια ματια στο car εχει πολλα σαν και αυτο http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3566889/
    βασικα εμενα ηταν το 5θυρο και φουλ εκδοση...
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2004, 14:50
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2004, 10:11
  3. Για νέους και μέλλοντες γονείς (οι άλλοι τα ξέρουν)
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2004, 21:16
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2004, 10:52
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 09:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF