Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: CBR 600RR 07 ή YAMAHA R1 06-07

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/05/2013
    Μηνύματα
    4

    CBR 600RR 07 ή YAMAHA R1 06-07

    Καλησπέρα σας, το όνομά μου είναι Χρήστος, είμαι στα 28 μου και σκέφτομαι να πάρω μια από τις δύο μηχανές, και κάπως έχω πελαγώσει... Στο παρελθόν είχα μηχανές όπως KTM 650, XT 660, ducati monster 620. Οπότε είπα και εγώ να πάω στις supersport. Έχουν περάσει κάπου 4 χρόνια που είχα την τελευταία μηχανή μου και από τότε δεν έχω ακουμπήσει δίτροχο πέτα από ένα SH150 κατά καιρούς. Μένω μόνιμα εξωτερικά και θα την χρησιμοποιώ 3-4 μήνες το καλοκαίρι.

    Το θέμα είναι να πάω στο 600ρι που είναι πιο ευκολοδήγητο ή στην δύναμη του 1000ριου; Με προβληματίζει κυρίως το μέγεθος από το R1 και κατά πόσο είναι ευλύγιστο σε επαρχιακό φιδοειδές δρόμο. Αλλά από την άλλη πήρα τώρα πρόσφατα ένα cbr και μου φάνηκε λίγο ψόφιο στα χαμηλομεσάια.

    Ξέρω ότι είναι τόσο παλιό δίλημμα όσο και η ένωση των πρώτων αμινοξέων στην γη αλλά θα εκτιμούσα την γνώμη κάποιων πιο ψημένων στο θέμα.

    Ευχαριστώ και χρόνια πολλά.

  2. #2
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stradalle Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σας, το όνομά μου είναι Χρήστος, είμαι στα 28 μου και σκέφτομαι να πάρω μια από τις δύο μηχανές, και κάπως έχω πελαγώσει... Στο παρελθόν είχα μηχανές όπως KTM 650, XT 660, ducati monster 620. Οπότε είπα και εγώ να πάω στις supersport. Έχουν περάσει κάπου 4 χρόνια που είχα την τελευταία μηχανή μου και από τότε δεν έχω ακουμπήσει δίτροχο πέτα από ένα SH150 κατά καιρούς. Μένω μόνιμα εξωτερικά και θα την χρησιμοποιώ 3-4 μήνες το καλοκαίρι.

    Το θέμα είναι να πάω στο 600ρι που είναι πιο ευκολοδήγητο ή στην δύναμη του 1000ριου; Με προβληματίζει κυρίως το μέγεθος από το R1 και κατά πόσο είναι ευλύγιστο σε επαρχιακό φιδοειδές δρόμο. Αλλά από την άλλη πήρα τώρα πρόσφατα ένα cbr και μου φάνηκε λίγο ψόφιο στα χαμηλομεσάια.

    Ξέρω ότι είναι τόσο παλιό δίλημμα όσο και η ένωση των πρώτων αμινοξέων στην γη αλλά θα εκτιμούσα την γνώμη κάποιων πιο ψημένων στο θέμα.

    Ευχαριστώ και χρόνια πολλά.
    θα έχεις τη ζέστη, θα έχεις και τον κινητήρα που θα σε καίει...
    δε νομίζω πως το ss θα σε βολέψει για τη χρήση αυτή.

    αν πάλι είσαι τόσο ψημένος που δεν σε απασχολεί, πάρε το 600 και αργότερα παίρνεις το 1000

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/05/2013
    Μηνύματα
    4
    Μου πέρασε αυτό που λες από το μυαλό αλλά είπα θα πάρω που θα πάρω και κλείδωσα όλα τα αρνητικά των supersport σε ένα ντουλαπάκι

    Η αγορά πως είναι αυτήν την στιγμή; Φεύγουν εύκολα οι μηχανές ή πρέπει να κάνεις ευχέλαιο και 3μηνη αναμονή μπας και;

  4. #4
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stradalle Προβολή μηνύματος
    Μου πέρασε αυτό που λες από το μυαλό αλλά είπα θα πάρω που θα πάρω και κλείδωσα όλα τα αρνητικά των supersport σε ένα ντουλαπάκι

    Η αγορά πως είναι αυτήν την στιγμή; Φεύγουν εύκολα οι μηχανές ή πρέπει να κάνεις ευχέλαιο και 3μηνη αναμονή μπας και;
    χαλια είναι... 3 μηνες ειναι καλα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/05/2013
    Μηνύματα
    4
    Είπα μήπως στην κρίση το γυρίσουμε σε "όταν οι μηχανές χορεύουν" και κάνουμε στροφή στο δικυκλο αλλά μάλλον ούτε για παπί δεν θα μας φτάνουν σε λίγο..

  6. #6
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stradalle Προβολή μηνύματος
    [...]
    αν το cbr σου φάνηκε αδύναμο, σου πουλάω κατ' εξαίρεση το δικό μου

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/05/2013
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    αν το cbr σου φάνηκε αδύναμο, σου πουλάω κατ' εξαίρεση το δικό μου
    Χαχα! Έχει πιο γεμάτες μεσαίες να φανταστώ το Αγγλάκι; όχι ακριβώς αδύναμο, αλλά μέχρι τις 8 σαν να βαριόταν λίγο, άνοιγα το γκάζι και δεν είχε αυτή την αίσθηση ότι θα μπω σε warp 9 και θα βγει ο Jean-Luc Picard να με χαιρετάει...Μετά δεν έχω να του προσάψω τιποτα, σου ξεκόλλαγε τα χέρια. Κάπως επίφοβο μου φάνηκε να παίζεις κλακέτες με το κυβώτιο για να είσαι συνέχεια στην δύναμη.

  8. #8
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stradalle Προβολή μηνύματος
    Χαχα! Έχει πιο γεμάτες μεσαίες να φανταστώ το Αγγλάκι; όχι ακριβώς αδύναμο, αλλά μέχρι τις 8 σαν να βαριόταν λίγο, άνοιγα το γκάζι και δεν είχε αυτή την αίσθηση ότι θα μπω σε warp 9 και θα βγει ο Jean-Luc Picard να με χαιρετάει...Μετά δεν έχω να του προσάψω τιποτα, σου ξεκόλλαγε τα χέρια. Κάπως επίφοβο μου φάνηκε να παίζεις κλακέτες με το κυβώτιο για να είσαι συνέχεια στην δύναμη.
    Πάρε 1000.

  9. #9
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stradalle Προβολή μηνύματος
    Μου πέρασε αυτό που λες από το μυαλό αλλά είπα θα πάρω που θα πάρω και κλείδωσα όλα τα αρνητικά των supersport σε ένα ντουλαπάκι

    Η αγορά πως είναι αυτήν την στιγμή; Φεύγουν εύκολα οι μηχανές ή πρέπει να κάνεις ευχέλαιο και 3μηνη αναμονή μπας και;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stradalle Προβολή μηνύματος
    Χαχα! Έχει πιο γεμάτες μεσαίες να φανταστώ το Αγγλάκι; όχι ακριβώς αδύναμο, αλλά μέχρι τις 8 σαν να βαριόταν λίγο, άνοιγα το γκάζι και δεν είχε αυτή την αίσθηση ότι θα μπω σε warp 9 και θα βγει ο Jean-Luc Picard να με χαιρετάει...Μετά δεν έχω να του προσάψω τιποτα, σου ξεκόλλαγε τα χέρια. Κάπως επίφοβο μου φάνηκε να παίζεις κλακέτες με το κυβώτιο για να είσαι συνέχεια στην δύναμη.
    Αν ισχύουν τα παραπάνω, ξέχνα τη μεταπώληση γιατι απλά δεν υπάρχει και πάρε το 600.

  10. #10
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    θα παρεις που θα παρεις, δεν θα πουλιεται μετα ετσι οπως ειναι η φαση...παρε 1000 τουλαχιστον να τελειωνεις
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #11
    Welcome to my playground Το avatar του/της Toumpas
    Εγγραφή
    06/02/2008
    Μηνύματα
    509
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    θα παρεις που θα παρεις, δεν θα πουλιεται μετα ετσι οπως ειναι η φαση...παρε 1000 τουλαχιστον να τελειωνεις
    το αυτό.

    επίσης το 06 είναι διαφορετικό μοντέλο από το 07

    04-06 / 07-08
    http://www.youtube.com/watch?v=GO0pxaHKjWU&feature=channel
    http://www.youtube.com/watch?v=iQ3JLDhsMaM&feature=digest

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha R1 - 06 Termignoni
    από thehulk στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 14:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF