Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 55

Θέμα: Σέλα CBF 600

  1. #16
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    To είχα ξεχάσει αυτό!
    Ομως δεν εχει φτιαχτεί ακόμα ούτε αυτό. Εχει παρει πατέντα αλλά δεν εχει κατασκευαστεί ακόμα.
    http://britbrothers.com/www.britbrot...g_Seat_UK.html
    και αν βγει στην αγορά φαντάσου τι κόστος θα έχει...
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    ερώτηση: α) πόσα χμ. συνεχόμενα αντέχετε πριν μουδιάσει ο κώλος σας.
    β)αν είστε γύρο στο 1,85 ύψος σε ποια θέση έχετε την σέλα (χαμηλή μέση ψιλή)
    γ) μετά από αρκετά χμ. νιώθετε τα πόδια (γόνατα) κλειδωμένα και πρέπει να τα τεντώσετε? (σαν να μην περνάει το αίμα).
    δ) Νιώθετε το μισό κώλο-μέρη στον αέρα και μπουδιάζει μετά από ώρα?

    στην πόλη δεν έχω κανένα πρόβλημα. Σε ταξίδι έγιναν αισθητά τα παραπάνω, πότε σε μικρό και πότε σε μεγάλο βαθμό.
    Είχα την σέλα στην μεσαία και την σήκωσα στην ψιλή θέση. (στην πόλη την έχω στην μεσαία) Ήταν μια καλή πρόχειρη λύση. Σαν επόμενο στάδιο για ταξίδι θα έλεγα ξανά ψιλή θέση στην σέλα και μασπιεδάκια ρυθμιζόμενα για να τα χαμηλώσω λίγο και να ξεκλειδώσω τα γόνατα.

    Έχει κανείς να προτείνει κάποια άλλη λύση, κάτι διαφορετικό και αν άλλαξε κανείς σέλα και έχει δει βελτίωση.
    cbf600 08. Ευχαριστώ

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2013
    Μηνύματα
    76
    Μπορείς να βάλεις περισσότερο αφρώδες ή καλύτερα τζελ κι έτσι να τη φέρεις στο επιθυμητό ύψος, κερδίζοντας σε άνεση. Οι ρυθμιζόμενοι μαρσπιέδες ειναι ακριβοί.
    Για δες και τη σέλα της ΜΟΤΟΚ...

  4. #19
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.046
    Δεν ειχα cbf αλλα ειχα Ζ1000 που εχει πολυ πιο αβολη θεση και σελα. Ειχα ολα τα προβληματα που εχεις και εσυ σε ταξιδι. Αλλαξα τη θεση με μια sargent και εδωσα μια περιουσια και ποτε δεν καταλαβα αν τελικα βοηθησε και σε ποιο βαθμο. Το καλυτερο που μπορεις να κανεις, ειναι συχνες στασεις. Πραγματικα θα σου λυθουν ολα τα προβληματα. Το θεμα παντα ειναι να μην βιαζεσαι στα ταξιδια για να μην γινονται αγγαρεια τα χιλιομετρα αλλα ευχαριστηση.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikvolos Προβολή μηνύματος
    Για δες και τη σέλα της ΜΟΤΟΚ...
    Καμιά φωτό από την σέλα ? τιμή και κατάστημα που τις έχει? Ευχαριστώ και τους 2. Καμιά ακόμα γνώμη μήπως θα ακούσουμε?

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2013
    Μηνύματα
    76
    Εδώ είσαι για την ΜΟΤΟΚ:
    http://www.moto-k.gr/gr/index.php/ho...?category_id=4

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από raccoon Προβολή μηνύματος
    ...
    Μιας και έχω το ίδιο ύψος (περίπου 1,85) και την ίδια μηχανή, θα σου πω ότι η λύση που ψάχνεις είναι μια ψηλότερη μηχανή.

    Την σέλα την έχω στην μεσαία θέση και τα γόνατα κλειδώνουν όποτε τους καπνίσει. Το ίδιο και το μούδιασμα. Αν ο δρόμος έχει πολλές στροφές είναι καλύτερα. Καθυστερούνε τα μουδιάσματα.

    Μάλλον η μηχανή φτιάχτηκε για 10 πόντους χαμηλώτερα αναστήματα, αλλά και πάλι αυτό είναι σχετικό.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  8. #23
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikvolos Προβολή μηνύματος
    Εδώ είσαι για την ΜΟΤΟΚ:
    http://www.moto-k.gr/gr/index.php/ho...?category_id=4
    η σέλα της ΜΟΤΟΚ δεν είναι αυτή που φαίνεται στη φώτο, λείπει το μαξιλαράκι στο εμπρός σελάκι.
    Το ξέρω γιατί την έβαλα πριν 2 μήνες ...

    Πάντως στο τελευταίο ταξιδάκι που έκανα (γύρω στα 2200 km) στην Ήπειρο, το ποπουδάκι μου αλλά της γυναίκας μου δεν είχε σχέση με το πριν 4μήνου ταξιδάκι (γύρω στα 1600 km) στην Δυτική Στερεά Ελλάδα, πολύ ποιο άνετο, χωρίς χαζό γλιστρήματα και πιασίματα.
    Η γυναίκα δε μου έκανε ΚΑΝΕΝΑ παράπονο (βασικό για να ευχαριστηθείς μια βόλτα) και εγώ, ούτε μουδιάσματα και κλειδώματα ποδιών αλλά ούτε και ανησυχία πάνω στη σέλα (με τη "μαμά" δε μπορούσα να βρω τη θέση μου).
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων P1060937-01.jpg‎  
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    φίλε Painterakis, κάτι τέτοιο εννοούσα, που το έκανες (Κρήτη?), πόσο κόστισε, είναι ανακατασκευή τις μαμά σέλας, πόσο καιρό έμεινες χωρίς σέλα-μηχανή? Από ότι βλέπω είσαι Κρήτη, οπότε θα ήταν άσκοπο να σου ζητούσα να βρεθούμε να νιώσει αυτή την αίσθηση και ο δικός μου κώλος... η περιγραφή που έκανες είναι αυτό που ζητούσα σαν απάντηση και η φωτογραφία ότι καλύτερο έχω δει σε αισθητικό αποτέλεσμα.

    Το έχει κάνει κανείς άλλος στην Αθήνα?

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Το κάλυμα είναι έτοιμο και το περνάει ή το ράβει εκείνη την στιγμή για την σέλα σου? θα μπορούσαμε όποτε έχεις χρόνο να έχουμε καμία ακόμα φωτογραφία? από όλες τις πλευρές, κοντινές και πιο γενικές. Ευχαριστώ

  11. #26
    Από τι δίαβασα στο σαιτ τους και απο το car βρήκα ότι έχει 110 ευρό περίπου και παίρνουν την σέλα σου και την βελτιώνουν...σου δίνουν σέλα για να κινείσαι μέχρι να την φτίαξουν..

    Θα πάω ελπίζω σύντομα με φίλους μπας και ρίξουμε τη τιμή...

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    όταν θα έχεις νέα θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2010
    Μηνύματα
    173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από raccoon Προβολή μηνύματος
    φίλε Painterakis, κάτι τέτοιο εννοούσα, που το έκανες (Κρήτη?), πόσο κόστισε, είναι ανακατασκευή τις μαμά σέλας, πόσο καιρό έμεινες χωρίς σέλα-μηχανή? Από ότι βλέπω είσαι Κρήτη, οπότε θα ήταν άσκοπο να σου ζητούσα να βρεθούμε να νιώσει αυτή την αίσθηση και ο δικός μου κώλος... η περιγραφή που έκανες είναι αυτό που ζητούσα σαν απάντηση και η φωτογραφία ότι καλύτερο έχω δει σε αισθητικό αποτέλεσμα.

    Το έχει κάνει κανείς άλλος στην Αθήνα?
    οντως για ριξε μια γενικη ενημερωση !!!
    οι 4 ροδες μεταφερουν το κορμι....

    οι 2 ροδες ταξιδευουν την ψυχη....

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2012
    Μηνύματα
    57
    Πω πω ρε μάγκες......τι σελάρα είναι αυτή?? Paneuropean το κάνει το σιμπιεφάκι !!!!!

  15. #30
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από butterfly Προβολή μηνύματος
    Πω πω ρε μάγκες......τι σελάρα είναι αυτή?? Paneuropean το κάνει το σιμπιεφάκι !!!!!
    είπαμε δα ... έχει πολύ ψωμί μέχρι να φτάσει στη χλίδα.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων P1060938.jpg‎   P1060948.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από painterakis; 03/09/2013 στις 09:16.
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. V-Storm 650 vs Cbf 600s
    από tzo80 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2014, 21:58
  2. Ψάχνω άνετη σέλα για το cbf 600 s
    από opera στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2007, 11:42
  3. Άνετη σέλα για cbf 600 s
    από opera στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2007, 15:19
  4. cbf 600 04
    από wild_cat/anima στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2004, 11:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF