Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 55 από 55

Θέμα: Σέλα CBF 600

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Επαναφέρω το θεμα να ρωτησω κατα ποσον αξιζε η αλλαγη της σελας και τι εντυπωσεις εχεις εσυ και ο συνεπιβατης σου!
    Η ανακατασκευή της σέλας είναι μία μετατροπή που αξίζει 100% τα λεφτά της. Η διαφορά στην άνεση για τον επιβάτη και συνεπιβάτη σε σχέση με την εργοστασιακή σέλα είναι η μέρα με τή νύχτα. Η σύζυγος πλέον σταμάτησε να διαμαρτύρεται.
    Μάλιστα, με ένα ξάδελφό μου που πριν ένα μήνα είχα ως συνεπιβάτη σε ένα σύντομο ταξίδι για να παραλάβει μένα V Strom, ενθουσιάστηκε τόσο πολύ από την άνεση της σέλας, που την επόμενη ημέρα της αγοράς της μηχανής, μετέτρεψε κι αυτός τη σέλα σε ανατομική στο ίδιο μαγαζί.
    Επίσης, η ποιότητα της δουλειάς που έχει γίνει στη σέλα είναι πάρα πολύ καλή. Μετά από σχεδόν 6 μήνες η σέλα είναι όπως την παρέλαβα.
    Είναι περιττό να αναφέρω ότι ενώ με τη παλιά σέλα κουραζομουν στο μισάωρο με την συγκεκριμένη σέλα μπορώ να είμαι ταξιδεύω για πολλές ώρες χωρίς να κουραστώ καθόλου.

  2. #47
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Τέτοια διαφορά ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Τέτοια διαφορά ;
    Ναι, χωρίς υπερβολή!

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    ...με τη παλιά σέλα κουραζομουν στο μισάωρο με την συγκεκριμένη σέλα μπορώ να είμαι ταξιδεύω για πολλές ώρες χωρίς να κουραστώ καθόλου.
    Μισάωρο!!! Μήπως ήθελες λίγη προπόνηση?

  5. #50
    το μόνο ενοχλητικό που έχω δει στις φωτογραφίες στο car, είναι το τεράστιο σκαλοπάτι που βάζει και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GiorgosLa Προβολή μηνύματος
    Μισάωρο!!! Μήπως ήθελες λίγη προπόνηση?
    Δεν ξέρω αν χρειαζομουν προπόνηση αλλά αν αν άντεχα παραπάνω ώρα με την μαμά σέλα, η οποία είναι απαράδεκτα σκληρή, θα άντεχα πολύ περισσότερη με την ανατομικη.

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    το μόνο ενοχλητικό που έχω δει στις φωτογραφίες στο car, είναι το τεράστιο σκαλοπάτι που βάζει και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.
    Καταρχας, ο επαγγελματίας έχει φτιάξει δεκάδες σέλες για CBF. Ξέρει άριστα τη δουλειά του. Την ερώτηση που μου έκανες την έκανα κι εγώ σε αυτόν.
    Για 2 λόγους κάνει αυτό το σκαλί:
    1ον αν παρατηρήσεις, δεν ξέρω αν φαίνεται από τις φωτογραφίες στο πίσω σελακι έχει προσθέσει αφρώδες και έχει δώσει μία κλίση κλίση προς τα πίσω. Αυτό το έκανε για να μην πέφτει ο συνοδηγός πάνω στον οδηγό στα φρεναρίσματα. Και σας πληροφοριών ότι το έχει πετύχει μία χαρά. Με την μαμά σέλα σε κάθε φρενάρισμα η σύζυγος έπεφτε πάνω μου. Μα σε κάθε φρενάρισμα.
    2ον Ταυτόχρονα αυτό το σκαλί λειτουργεί και σαν πλάτη για τον οδηγό με εξαιρετικά αποτελέσματα.
    Εγώ πάντως μετα απο αυτό το αποτέλεσμα στην μαμά σέλα δεν γυρνάω με τίποτα. Ούτε που να με πλήρωναν.
    Είναι με διάφορα η καλύτερη aftermarket προσθήκη που έχω κάνει.

  8. #53
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/09/2017
    Μηνύματα
    7
    Καλησπέρα! Που βρίσκουμε τον καλλιτέχνη της σέλας? Μπας και ξεπονέσουν και μένα τα καπούλια και σταματήσει να μου κουτουλάει τις φτερούγες του Shark το μορίτσι (πολύ καρπαζιά από τη γλύστρα παιδιά!!!) Ευχαριστώ!!!

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από helmout Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα! Που βρίσκουμε τον καλλιτέχνη της σέλας? Μπας και ξεπονέσουν και μένα τα καπούλια και σταματήσει να μου κουτουλάει τις φτερούγες του Shark το μορίτσι (πολύ καρπαζιά από τη γλύστρα παιδιά!!!) Ευχαριστώ!!!
    Μότο & Car Dressing,, Βεργας 4, Περιστέρι, τηλ. 2105911668.

  10. #55
    Μέλος Το avatar του/της JohnCart
    Εγγραφή
    18/03/2018
    Μηνύματα
    76
    Αυριο παραλαμβανω κ εγω τη μηχανη απο τον "σελά" :P θα ανεβασω φοτος κ εγω... οταν ειδα το πισω σελακι μου , μου φανηκε πολυ ψιλο και ξενερωσα λιγο.. αλλα θα το δω κ στην πραξη και περιμενω κ δικα σας σχολια μετα τις φοτο

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. V-Storm 650 vs Cbf 600s
    από tzo80 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2014, 21:58
  2. Ψάχνω άνετη σέλα για το cbf 600 s
    από opera στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2007, 11:42
  3. Άνετη σέλα για cbf 600 s
    από opera στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2007, 15:19
  4. cbf 600 04
    από wild_cat/anima στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2004, 11:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF