Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 125

Θέμα: Διήθιση

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191
    Επίσης για κάποιο λόγο, η συμπεριφορά αυτή, είναι πολύ έντονη όταν ανοίγει ο καιρός και όχι το χειμώνα.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    οποιος δεν την παλευει οταν κανει διηθηση και παει παραπανω απο οσο μπορει...τοτε η αναβαθιση γινεται αυτοματα μονη της απο Διηθηση...σε Διεισδυση!!!!

  3. #18
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alres Προβολή μηνύματος
    Το στυλ σαγιονάρα, κοντομάνικο, γυαλί, ξετάπωτη και ύφος "βιάζομαι", δεν βιάζεται.
    Και μου το έλεγε η μάνα μου απο μικρό παιδί, τον κυριλέ τον άνθρωπα όλοι τον σέβονται.....Θα έχω μια αλλαξιά ρούχα κάτω απο τη σέλα, ή μια γραβάτα αν δεν χωράει μαζί με το κουστούμι και τα μανικετόκουμπα.....για παν ενδεχόμενο....

    Όπως λοιπόν κρίνεις εσύ αυθαίρετα οτι όποιος βιάζεται, δεν φοράει σαγιονάρα και γυαλιά αλλά Sidi και Dainese, και τον "τιμωρείς" κιόλας με καθυστέρηση, άλλο τόσο αυθαίρετα και αυτός "καγκουριάζει". Το αν κάποιος τσιτ΄πωνει, είναι δικό του πρόβλημα προσωπικό...
    The mountain is you

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alres Προβολή μηνύματος
    Έχεις καταλάβει ότι η συζήτηση γίνεται γι αυτή τη μικρή λέξη που λες: "τον αφήνουμε" ;
    Αν δεν μπορούμε είναι άλλο θέμα, που όμως δεν είναι η πλειοψηφία των περιπτώσεων. Συνήθως μπορούμε. Αν είναι τα πάντα κολλημένα γύρω γύρω, γυρίζουμε και ρίχνουμε και κανένα μπινελίκι, δεν χάλασε κι ο κόσμος...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alres Προβολή μηνύματος
    Επίσης αυτή η εύκολη αποδοχή ότι είναι εκ προοιμίου αποδεκτή και σωστή μια μεγαλύτερη ταχύτητα σε αστικό περιβάλλον, μου κάνει κάπως.
    Αυτό δεν μας αφορά. Αν κάποιος θέλει να πάει με τη λάθος ταχύτητα, ας το κάνει. Το να κλείνεις κάποιον προφασιζόμενος πως εσύ πας ήδη αρκετά γρήγορα, είναι εντελώς αφελές, για να μην πω εν δυνάμει επικίνδυνο.
    Στο κάτω κάτω δεν ξέρεις αν ο άλλος μπορεί ή όχι, μπορεί αυτό που εσύ θεωρείς πολύ για κάποιον άλλον να είναι υπερβολικά εύκολο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alres Προβολή μηνύματος
    Επίσης, όταν μπροστά σου είναι νεαρά ύπαρξη, θηλυκού γένους, φορώντας όσα λιγότερα γίνεται, βιάζεσαι;
    Σαν να μην πιστεύω πως αυτό ισχύει πάντα...
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alres Προβολή μηνύματος
    Παιδάκια που οδηγάτε τα μεγάλα μηχανάκια σας με όλο το σετ της μαλακίας φορεμένο επάνω. . .

    Όσα και ξερόγκαζα να κάνετε, όσα rayban να ιδρώσετε, όσο σφίξιμο στο λίπος και να ρίξετε, όταν κάνουμε διήθηση εμείς οι κοινοί θνητοί, θα σας πηγαίνουμε καροτσάκι, όσο καροτσάκι μας κάνει να είμαστε χαλαροί..

    Αν σας περισσεύει τεστοστερόνη, βάλτε τα tdm και τους λοιπούς κουβάδες να κάνουν δοκό ισορροπίας σε κανένα διάζωμα
    Εγώ
    το ΤΔΜ μου
    τα έξτρα μου κιλά
    η έξτρα μου τεστοστερόνη
    τα μαύρα μου τα ρέιμπαντ

    σ έχουμε γραμμένο !


    Α και που σαι όταν φτάνεις στο φάναρι κάνε στη μπάντα γιατί δεν έχεις γκάζι και με καθηστερείς...
    Μπορεί εσύ να μη μπορείς κλπ έγω μπορώ...


    (κι ο χαγιαμούζας ΚΑΡΑΜΠΟΡΕΙ)
    :rotflmao:

  6. #21
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Και γιατί να μην κάνει ο γρήγορος ένα ελιγμό, να μπει στην άλλη λωρίδα και να κάνει εκεί διηθηση με όσα χλμ θέλει ;

    Εγώ αυτό έκανα όταν κυκλοφορουσα Αθήνα και συνέβαινε το παραπάνω...

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191
    Και μου το λέγε η μάνα μου να μην απαντώ σε όσους δεν καταλαβαίνουν τα αυτονόητα

    Το να τσιτώνει κάποιος στο δρόμο είναι προσωπικό του πρόβλημα. Μάλιστα.
    Αλλά όταν έχεις μηχανή, δεν πας να τσιτώσεις κανέναν παράξενο με νταλίκα να δεις πόσο προσωπικό γίνεται μετά.

  8. #23
    ΤρεΛαμέΛος Το avatar του/της nihristo
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    432
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alres Προβολή μηνύματος
    Επίσης για κάποιο λόγο, η συμπεριφορά αυτή, είναι πολύ έντονη όταν ανοίγει ο καιρός και όχι το χειμώνα.
    εγώ alres συμφωνώ μαζί σου φιλαράκι μου, αλλά το να μείνεις μπροστά του είναι επικίνδυνο. Το παιδί που έβγαλε τώρα το Z1000 από την ντουλάπα που το χε τον χειμώνα και ξαφνικά είναι πολύ γρήγορος μέσα στην κίνηση,
    θέλει προσοχή γιατί σε κανένα φρενάρισμα θα βρεθεί πάνω σου.

    Αντίστοιχη φάση τώρα που καλοκαιριάζει είναι τα σκούτεροειδή μπαουλοντίβανοπολυθρονες με σαγιονάρα δίχαλο και περνάμε κόκκινα αφού κοιτάμε πρώτα.
    Τις προάλλες θα αγκαλιαζόμουν με έναν τέτοιον.
    πριν τον αγώνα ελέγχουμε ΟΛΕΣ τις βίδες...

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alres Προβολή μηνύματος
    Και μου το λέγε η μάνα μου να μην απαντώ σε όσους δεν καταλαβαίνουν τα αυτονόητα

    Το να τσιτώνει κάποιος στο δρόμο είναι προσωπικό του πρόβλημα. Μάλιστα.
    Αλλά όταν έχεις μηχανή, δεν πας να τσιτώσεις κανέναν παράξενο με νταλίκα να δεις πόσο προσωπικό γίνεται μετά.
    Ποια είναι τα αυτονόητα, το ότι εσύ (ή εγώ) ξέρεις (ή ξέρω) πόσο γρήγορα πρέπει να πηγαίνει κάποιος στο δρόμο;
    Μα ακόμα και να το ξέρεις, δεν έχει καμία σημασία, άμα ο άλλος θέλει να τρέξει, θα το κάνει. Ε, άστον να το κάνει μακριά σου, που είναι το περίεργο;

    Τα περί τσαμπουκάδων με νταλίκα δεν ξέρω που απευθύνονται, αλλά αν σε εμένα, θα ήθελα ειλικρινώς να μάθω που κολλάνε...
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  10. #25
    Είναι ΛΟΓΙΚΟ να τον αφήσεις. Κυρίως για τη δικιά σου ασφάλεια. Όμως δεν είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ. Άμα θέλεις.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Αν δεν μπορούμε είναι άλλο θέμα, που όμως δεν είναι η πλειοψηφία των περιπτώσεων. Συνήθως μπορούμε. Αν είναι τα πάντα κολλημένα γύρω γύρω, γυρίζουμε και ρίχνουμε και κανένα μπινελίκι, δεν χάλασε κι ο κόσμος...


    Αυτό δεν μας αφορά. Αν κάποιος θέλει να πάει με τη λάθος ταχύτητα, ας το κάνει. Το να κλείνεις κάποιον προφασιζόμενος πως εσύ πας ήδη αρκετά γρήγορα, είναι εντελώς αφελές, για να μην πω εν δυνάμει επικίνδυνο.
    Στο κάτω κάτω δεν ξέρεις αν ο άλλος μπορεί ή όχι, μπορεί αυτό που εσύ θεωρείς πολύ για κάποιον άλλον να είναι υπερβολικά εύκολο.



    Σαν να μην πιστεύω πως αυτό ισχύει πάντα...
    Ρε φίλε, ειλικρινά, αυτά τα "συνήθως" και τα "πάντα", που τα βασίζεις;
    Καταλαβαίνεις για τι σκηνικό μιλάμε;
    Είσαι Αλεξάνδρας, πας ήδη με 60-70 σε διήθηση, τα κουτιά πάνε με 40 δίπλα δίπλα, η μπροστά μοτο πάει με ίδια χιλιόμετρα και έρχεται απο πίσω το καγκούρι και σε παει ρόδα ρόδα....Να παει που ο πρωταθλητής γαμώ το σπίτι μου; Ποιον κλείνω;

    Όλοι οι γρήγοροι σε αυτή τη χώρα μαζεμένοι, έναν μπρωταθλητή στα gp δεν έβγαλε ακόμα

  12. #27
    επειδή κ@υλιάρηδες υπάρχουν πολλοί και δεν το φύλαγα 42 χρόνια για να την φάω από κάγκουρα/βιαστικό/ότιθέτεβάλτε, κάνω (εφόσον και όταν μπορώ) στην μπάντα και "προσεύχομαι" για πάρτη του....

    στο οτι σπάνε αρχίδια και γίνονται επικίνδυνοι για όλους, θα συμφωνήσω.... γιατί δεν τους διακρίνει και η λογική/ψυχραιμία οτι ο σάλιαγκας μπροστά πρέπει να βρει και χώρο για να τον αφήσει..... βέβαια αν τους διέκρινε η λογική (κάποιοι) ίσως να φόραγαν έστω και κράνος εργοδηγού μετρό....




    και πόσο παραπάνω λενε οι κανόνες ασφαλούς οδήγησης ρε παιδιά οτι πρέπει να πηγαίνουμε στην διήθηση???

  13. #28
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Όπως είχε ειπωθεί κάποτε εδώ μέσα (δε θυμάμαι απο ποιον), ο σωστός γρήγορος και θα βρει τρόπο να περάσει και θα το κάνει χωρίς να αγχώσει κανέναν και χωρίς να κινδυνέψει ούτε ο ίδιος ούτε κανείς άλλος.

    Αυτό προϋποθέτει ότι υπάρχει χώρος ανάμεσα στα αυτοκίνητα (μπρος και πίσω εννοώ) , το οποιο σημαίνει ότι κινούνται κι αυτά, απλά πάνε πιο αργά γιατί έχει κίνηση κλπ. Εκεί που χωράει λοιπόν ο αργός/μπροστάς να κάνει "άκρη", χωράει ΣΥΝΗΘΩΣ κι ο γρήγορος/πίσως να ελιχθεί ώστε να τον περάσει και στα @@ του λουλούδια.

    Σε περίπτωση που τα αυτοκίνητα έχουν κάνει ουρά ενός χιλιομέτρου και περιμένουν ένα σκατοφάναρο που δε λέει να ανάψει, δε συμβαίνει πάντα να χωράει μηχανή ανάμεσά τους ώστε να μπει ο αργός να κάνει χώρο στο γρήγορο. Αν βρει χώρο καλά θα κάνει να μπει. Αν όχι, σε λίγο θα βρίσκονται και οι δύο μπροστά από τα αυτοκίνητα ούτως ή άλλως και ο γρήγορος μπορεί να φύγει και να εξαφανιστεί.

    Και κάποιος αργός θα βρεθεί μπροστά μας (που κάποιες φορές δε θα μπορεί να κάνει κάτι) και κάποιος πιο γρήγορος πίσω μας (όταν εμείς δε θα μπορούμε να κάνουμε κάτι).

    Λίγη ηρεμία δε βλάπτει.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος

    Λίγη ηρεμία δε βλάπτει.
    Αλλά πάλι αν δεν είσαι ήρεμος

    που ξέρεις...

    Η Ζωή είναι μεγάλη πτν
    και δεν υπλογίζει τεστοστερόνες.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	spaceout.gif 
Προβολές:	215 
Μέγεθος:	43 Bytes 
ID:	291506

    Εγώ όταν αργώ ΤΟΤΕ θα πετύχω το σαλιγκαρόπουλο...

    Στανταράκι ! ! ! !

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Όπως είχε ειπωθεί κάποτε εδώ μέσα (δε θυμάμαι απο ποιον), ο σωστός γρήγορος και θα βρει τρόπο να περάσει και θα το κάνει χωρίς να αγχώσει κανέναν και χωρίς να κινδυνέψει ούτε ο ίδιος ούτε κανείς άλλος.
    Κάποια στιγμή, ναι.
    Αν όμως ο σωστός γρήγορος πετύχει και τρεις και μέχρι να τους περάσει με ασφάλεια τον πιάσουν 3-4 φανάρια παραπάνω, τι να το κάνει να τους περάσει;
    Τι πειράζει μωρέ να κάνεις λίγο πιο 'κει;
    Κι αν δεν είναι σωστός γρήγορος αλλά είναι παπάρας γρηγορίδης και καταλήξουμε όλοι μαζί κάτω από το στόκο που κουβαλάει στην κεφάλα;

    Εγώ πάντως, θα συνεχίσω να κάνω πέρα να με περνάει όποιος θέλει να πάει γρηγορότερα.
    Ειδικότερα αν είναι κανένα γρήγορο κτήνος με μοτοσκούζι...
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Διήθιση
    από Operater στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2011, 05:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF