Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: kymco jetix 125 αξίζει???

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2013
    Μηνύματα
    15

    Cool kymco jetix 125 αξίζει???

    Καλησπέρα Ελληνικέ δίκυκλε λαέ,

    Αυτό είναι το πρώτο μου θέμα που κάνω ανάρτηση εδώ καθώς είμαι καινούργιος και άπειρος στο θέμα μοτοσυκλέτας.
    Μπαίνοντας στα 17 θέλω να πάρω το πρώτο μου παπί. Σκέφτομαι για το kymco jetix 125 μου φαίνεται αρκετά εμφανίσιμο και κομψό, φίλος έχει γουρούνα kymco και είναι πολύ σκληρό εργαλείο. Το μαξ μπάτζετ είναι στα 2000 ευρώ μπορώ να διαθέσω κάποια χρήματα για εξοπλισμό εκτός κράνους που το έχω έτοιμο αγορασμένο. Το παπί το θέλω για καθημερινή μετακίνηση για να πηγαίνω στην καλοκαιρινή δουλειά 10-15km θα κάνει την μέρα. Δεν έχω σκοπό να κάνω καγκουριές όσο παράξενο κι αν φαίνεται λόγο ηλικίας. Μένω επαρχία και σχετικά μακριά από μεγάλη πόλη(20km έξω από τα Χανιά Κρήτης)

    Στο θέμα διπλώματος τώρα. Έχω δίπλωμα 50αριου αλλά μην με ξενερώσετε λέγοντας μου να πάρω 50αρι με την καμιά δεν θέλω...
    Στα σήματα και αυτά είμαστε κομπλέ και οδηγική συμπεριφορά αφού για περίπου ένα μηνά βόλταρα με ένα daytona 50 ενός φίλου γιαυτό έβγαλα και δίπλωμα

    Αυτά για τώρα,

    Ευχαριστώ εκ των πρότερων :P:P:P:P

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Γενικά απ'ότι λένε οι κάτοχοι παπιών κυμκο, δεν είναι ίδιας ποιότητας με τα σκουτερ τους (τα οποία εγώ τα θεωρώ πολύ καλά). Αλλά από την άλλη
    ακόμα και οι κορυφαίοι ιάπωνες, έχουν ρίξει κατά πολύ την ποιότητα στα παπιά τους, οπότε μη νομίσεις ότι τα νέα δικά τους θα'ναι πολύ καλύτερα..
    Εγώ θα σου πρότεινα να δεις και το daytona sprinter 125 (Το καρμπυρατεράτο). Εχούν ακουστεί καλά λόγια, και είναι και φτηνότερο απο το jetix (το οποίο
    είναι απο τα φτηνότερα έτσι κι αλλιώς) στα 1200€, όσο ένα καλό ποδήλατο

  3. #3
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Καλώς ήρθες κοπέλι... Επέτρεψέ μου μια παρατήρηση, λες ότι από σήματα είσαι κομπλέ, όπως και από οδηγική συμπεριφορά γιατί βόλταρες 1 μήνα το πενηντάρι ενός φίλου σου... Το θέμα είναι ότι με 1 μήνα έχεις πράγματι οδηγική συμπεριφορά ή ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι έχεις; Άλλο πράγμα το είναι άλλο το φαίνεσθαι.
    Για το δίπλωμα εμείς να μη σε ξενερώσει, αλλά να είσαι έτοιμος να δεχτείς τις επιπτώσεις της οδήγησης άνευ κατάλληλου διπλώματος, γιατί αυτές δε θα μείνουν μόνο στο ξενέρωμα...
    Φιλικότατα!!!

  4. #4
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Καλώς ήρθες κοπέλι... Επέτρεψέ μου μια παρατήρηση, λες ότι από σήματα είσαι κομπλέ, όπως και από οδηγική συμπεριφορά γιατί βόλταρες 1 μήνα το πενηντάρι ενός φίλου σου... Το θέμα είναι ότι με 1 μήνα έχεις πράγματι οδηγική συμπεριφορά ή ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι έχεις; Άλλο πράγμα το είναι άλλο το φαίνεσθαι.
    Για το δίπλωμα εμείς να μη σε ξενερώσει, αλλά να είσαι έτοιμος να δεχτείς τις επιπτώσεις της οδήγησης άνευ κατάλληλου διπλώματος, γιατί αυτές δε θα μείνουν μόνο στο ξενέρωμα...
    Φιλικότατα!!!
    αυτο το κακο εχεις εσυ ρε αρχοντα...
    προσγειωνεις τη νεολαια αποτομα...
    να αν ησουν ινδιανος θα σε λεγανε,θα σε λεγανε......ζντουπ

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2013
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Καλώς ήρθες κοπέλι... Επέτρεψέ μου μια παρατήρηση, λες ότι από σήματα είσαι κομπλέ, όπως και από οδηγική συμπεριφορά γιατί βόλταρες 1 μήνα το πενηντάρι ενός φίλου σου... Το θέμα είναι ότι με 1 μήνα έχεις πράγματι οδηγική συμπεριφορά ή ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι έχεις; Άλλο πράγμα το είναι άλλο το φαίνεσθαι.
    Για το δίπλωμα εμείς να μη σε ξενερώσει, αλλά να είσαι έτοιμος να δεχτείς τις επιπτώσεις της οδήγησης άνευ κατάλληλου διπλώματος, γιατί αυτές δε θα μείνουν μόνο στο ξενέρωμα...
    Φιλικότατα!!!
    Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο στο θέμα "επιπτώσεις της οδήγησης άνευ κατάλληλου διπλώματος" αλλά θα το ρισκάρω εδώ η αστυνομία θέλει να βλέπει κράνος, ασφάλεια και κτεο... τώρα αν μου κάτσει ο ανάποδος τι να πω... στο θέμα ατυχήματος τώρα ας ελπίσουμε ότι δεν θα συμβεί τίποτα!!!!

    Για daytona θα το σκεφτώ αν και το 50αρι δεν με εντυπωσίασε καθώς κωλουσαν γκάζια και έτριζε ολόκληρο.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2013
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dmf Προβολή μηνύματος
    Γενικά απ'ότι λένε οι κάτοχοι παπιών κυμκο, δεν είναι ίδιας ποιότητας με τα σκουτερ τους (τα οποία εγώ τα θεωρώ πολύ καλά). Αλλά από την άλλη
    ακόμα και οι κορυφαίοι ιάπωνες, έχουν ρίξει κατά πολύ την ποιότητα στα παπιά τους, οπότε μη νομίσεις ότι τα νέα δικά τους θα'ναι πολύ καλύτερα..
    Εγώ θα σου πρότεινα να δεις και το daytona sprinter 125 (Το καρμπυρατεράτο). Εχούν ακουστεί καλά λόγια, και είναι και φτηνότερο απο το jetix (το οποίο
    είναι απο τα φτηνότερα έτσι κι αλλιώς) στα 1200€, όσο ένα καλό ποδήλατο
    Ναι όντος, με άγχωσε λίγο και με έβαλε σε σκέψεις αν και μόλις πάω 18 το δίπλωμα θα είναι πιο πρώτο από σπουδές και οτιδήποτε αλλο

  7. #7
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lspiros Προβολή μηνύματος
    αυτο το κακο εχεις εσυ ρε αρχοντα...
    προσγειωνεις τη νεολαια αποτομα...
    να αν ησουν ινδιανος θα σε λεγανε,θα σε λεγανε......ζντουπ
    Aν είναι το μόνο κακό πάλι καλά

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2013
    Μηνύματα
    15
    Μια ερώτηση το Suzuki adress 125 το παπί για καινούργιο πόσο κοστίζει;;

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kymcoulakias Προβολή μηνύματος
    Μια ερώτηση το Suzuki adress 125 το παπί για καινούργιο πόσο κοστίζει;;
    http://www.mototriti.gr/data/newbike...DDRESS_125.asp

  10. #10
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kymcoulakias Προβολή μηνύματος
    Μια ερώτηση το Suzuki adress 125 το παπί για καινούργιο πόσο κοστίζει;;
    Κοιταξε πρωτα εαν υπαρχει γιατι εχει σταματησει η (επισημη) εισαγωγη του
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2013
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος
    Κοιταξε πρωτα εαν υπαρχει γιατι εχει σταματησει η (επισημη) εισαγωγη του
    Θα κοιτάξω να δω αν ερχεται ακομα Ελλάδα

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2012
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος
    Κοιταξε πρωτα εαν υπαρχει γιατι εχει σταματησει η (επισημη) εισαγωγη του
    Αυτό που το έμαθες ;

    Προσωπικά δεν έχω βρει κατι στο διαδίκτυο , κ στη Suzuki που ρώτησα δε μου είπαν κατι αντιστοιχο (οκ για το τελευταίο κρατάω μικρό καλάθι για τα λεγόμενα του υπαλλήλου).

  13. #13
    Για κανενα λογο και ποτε των ποτων.Μεινε μακρια απο κινα/κορεα.Το μηχανακι μπορει να σου γεμιζει το ματι αν δεν το ξερεις αλλα δεν αξιζει.Εκτος αν θες κατι που θα κανεις 15-20000 km και θα πας για μοτερ.Χαμηλη ποιοτητα σε πλαστικα,αναρτησεις,φρενα,μοτερ τι αλλο να σου πω.Ενα κλικ πανω απο τα κινεζικα αλλα οχι μηχανακι εμπιστοσυνης.Στην κατηγορια κατι που θα σε βολεψει κοιταξε το νεο crypton 110 η το kawasaki joy.Πολυ καλα εργαλεια πολης,ποιοτητα για χιλιαδες απροβληματιστα χμ και τιμη γυρω στα 1700.Μη λυπηθεις μερικα κατοσταρικα παραπανω γιατι θα τα δωσεις μετα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hornettrela
    Εγγραφή
    28/03/2012
    Μηνύματα
    254
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από greekgenius Προβολή μηνύματος
    Για κανενα λογο και ποτε των ποτων.Μεινε μακρια απο κινα/κορεα.Το μηχανακι μπορει να σου γεμιζει το ματι αν δεν το ξερεις αλλα δεν αξιζει.Εκτος αν θες κατι που θα κανεις 15-20000 km και θα πας για μοτερ.Χαμηλη ποιοτητα σε πλαστικα,αναρτησεις,φρενα,μοτερ τι αλλο να σου πω.Ενα κλικ πανω απο τα κινεζικα αλλα οχι μηχανακι εμπιστοσυνης.Στην κατηγορια κατι που θα σε βολεψει κοιταξε το νεο crypton 110 η το kawasaki joy.Πολυ καλα εργαλεια πολης,ποιοτητα για χιλιαδες απροβληματιστα χμ και τιμη γυρω στα 1700.Μη λυπηθεις μερικα κατοσταρικα παραπανω γιατι θα τα δωσεις μετα.
    +100000000000000000000000... ΜΑΚΡΙΑ απο kymco. honda yamaha suzuki kawasaki...
    Παμε για αλλα!

  15. #15
    Μέλος Το avatar του/της andreas 400
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    91
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από hornettrela Προβολή μηνύματος
    +100000000000000000000000... ΜΑΚΡΙΑ απο kymco. honda yamaha suzuki kawasaki...
    με το να λεμε μακρια απο μια εταιρεια δεν βοηθαει,υπαρχουν συγκεκριμενα στοιχεια;;
    η απαντηση σας θα με βοηθησει καθως ψαχνω και γω αυτη την περιοδο για δευτερο και προσπαθω να βρω αρνητικα αν υπαρχουν για το visa r 110

Παρόμοια θέματα

  1. Kymco People 125
    από nantin στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2007, 14:05
  2. Γνώμες για Kymco Spike 125
    από pontiki στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2006, 12:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF