Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 105

Θέμα: ΑΓΟΡΑ YAMAHA SR 250

  1. #46
    Πάρε και μια ιδέα έτσι στο πολύ πρόχειρο.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	photo-17.jpg 
Προβολές:	206 
Μέγεθος:	88,6 KB 
ID:	291727

  2. #47
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Βάλτου ένα ίσιο τιμόνι, κατέβασε λίγο την πάνω πλάκα του πηρουνιού, κόψε το πίσω φτερό, βγάλε και λίγο υλικό από τη σέλα σου κι έφτιαξες ένα ψευτο-cafe να γουστάρετε εσύ και η κοπέλα σου. Όταν το βαρεθείτε και σας κουράσει ξαναφτιάξτο όπως ήτανε.
    Σωστό κι αυτό.
    Αρκεί να κρατησει το κομματο απο το φτερό και να μην τον χωρίσει η κοπελα που δεν θα χωράει πουθενα να κατσει.

    angelodaegio πλακα κανουμε ε?
    Σκεψου το κι αυτό που λεει ο notakos όμως. Απλά βαζεις αλλο τιμόνι και αλλάζεις την σέλλα ας πούμε

    Η εναλλακτικά αντι για cafe racer βαζεις πχ ενα ψηλό τιμόνι στο SR250 και γίνεται όμορφο αλλά και παραμένει σχετικά άνετο για 2 άτομα.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Yamaha_SR250_Moto-Mucci.jpg‎  
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    τελικα ειχαμε δεν ειχαμε και τις μετατροπες-ανακατασκευες παμε να τις προσαρμοσουμε στο γουστο του ετερου ημισεως
    ρε εχετε καταλαβει οτι ψαχνουν 3 μερες για ενα συγκεκριμενο ζευγαρι παπουτσια και μολις το παρουν σε μιση ωρα εχουν αλλαξει γνωμη αφου πρωτα εχουν ρωτησει ολες τις φιλες τους;
    να φτιαξει το παληκαρι τη μηχανη οπως αρεσει στην κοπελα του και μετα να τον παρατησει με τον πρωτο περαστικο με TDM;

  4. #49
    Banned
    Εγγραφή
    28/05/2013
    Μηνύματα
    155
    σαπιλα και νοτακος κατι τετοιο σκεφτομουνα οπως το λετε και εσεις!!αλλα τωρα εχουν αρχισει παλι οι σκεψεις να με τρωνε.....για μεσα στην πολη εχω σκουτερ.....μαλλον θα πρεπει να ξεχασω την κατηγορια καφε ρασερ και να κοιταξω σε οικονομικα τυπου kle tenere transalp για βολτες και ταξιδακια οσο για virago kafe racer πιστευω ειναι λιγο ποντιο να παρεις τσοπερακι καθαροαιμο για καφε.σορρυ κιολας..και δεν φτιαχτενε τοσο ανετα οσο ενα sr..

  5. #50
    Banned
    Εγγραφή
    28/05/2013
    Μηνύματα
    155
    επρεπε να ειχα τα φραγκα να παρω ενα ντουκατι μονστερ....αλλα που......

  6. #51
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Προσοχή μόνο στα τσοπεροειδή χαρακτηριστικά πλαισίου και αναρτήσεων του SR, εκεί μπορεί να σε δυσκολέψει λίγο στη μετατροπή σε cafe.

    @Lioulios, yamaha είναι το sr, μπερδεύτηκες μάλλον.
    Ναι ρε ....Από την απογοήτευση φαίνεται που δεν το πήρα .

    Αυτό λέω εγώ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honda-cm-200-tb-8384_1c9d7.jpg 
Προβολές:	192 
Μέγεθος:	76,0 KB 
ID:	291736


    και είχα κάτι τέτοιο στο νου μου .

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Βάλτου ένα ίσιο τιμόνι, κατέβασε λίγο την πάνω πλάκα του πηρουνιού, κόψε το πίσω φτερό, βγάλε και λίγο υλικό από τη σέλα σου κι έφτιαξες ένα ψευτο-cafe να γουστάρετε εσύ και η κοπέλα σου. Όταν το βαρεθείτε και σας κουράσει ξαναφτιάξτο όπως ήτανε.

    Δεν θα έδινα πάνω από 200-300 ευρώ σε καμια περ'ιπτωση και θα αγόραζα το μηχανάκι στο 1000άρικο από ανακατασκευή ...όλο μαμα .

    Στα Χανιά πουλιόταν ...Ξέρει κανεις τί έγινε ?
    Τελευταία τροποποίηση από Lioulios; 30/05/2013 στις 17:53.

  7. #52
    Banned
    Εγγραφή
    28/05/2013
    Μηνύματα
    155
    εκτως απο sr 250 τι αλλο εχετε να προτεινετε για project cafe racer χωρις απαγορευτικο κοστος?ειμαι νεος στο φορουμ αλλα ειδα οτι καποια ατομα εδω μεσα πραγματικα εχουν απιστευτο γουστο και τεραστια πειρα στης μηχανες και τα εμπιστευομαι απολυτα

  8. #53
    Banned
    Εγγραφή
    28/05/2013
    Μηνύματα
    155
    ψαχνω κατι φτηνο και αξιοπιστο ασχετα με την εξωτερικη εμφανιση και κατασταση που να μπορεσω να το μεταμορφωσω σιγα σιγα ως τοτε ομως να κοβω τις βολτες μου!

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από angelodaegio Προβολή μηνύματος
    ψαχνω κατι φτηνο και αξιοπιστο ασχετα με την εξωτερικη εμφανιση και κατασταση που να μπορεσω να το μεταμορφωσω σιγα σιγα ως τοτε ομως να κοβω τις βολτες μου!
    Μέχρι πόσα περίπου χρήματα και πόσα κυβικά.
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  10. #55
    Banned
    Εγγραφή
    28/05/2013
    Μηνύματα
    155
    γιωργο αγορα μηχανης βαρια 1000 ε τα κυβικα μπορουμε να τα συζητησουμε εχω πειρα και ειμαι ικανος οδηγος.

  11. #56
    Banned
    Εγγραφή
    28/05/2013
    Μηνύματα
    155
    τα χιλια ευρο πολυ βαρια παντως.....ειναι δυσκολες οι εποχες...

  12. #57
    Banned
    Εγγραφή
    28/05/2013
    Μηνύματα
    155

  13. #58
    SUZUKI GSX 1100 μοντέλο 1987 το πούλαγε 700€ ρωτάω αν το έχει ακόμα και σου στέλνω πμ.
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  14. #59
    Banned
    Εγγραφή
    28/05/2013
    Μηνύματα
    155
    το τσεκαρω στο google.1100 σε τελη κυκλοφοριας μεταφραζετε σε αμαξι σωστα η κανω λαθος?

  15. #60
    κοίταζε για κανένα SRX 400 monoshock πίσω, περίπου σαν κι αυτό. Η συγκεκριμένη αγγελία είναι 3 πουλάκια κάθονταν, αλλά παρόμοιο SRX σε καλή κατάσταση το βρίσκεις 800€ .

    Εύκολο μηχανάκι, αξιόπιστο, ΔΕΝ είναι super ανετο για δύο άτομα, αλλά γενικά είναι αξιοπρεπές.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. YAMAHA SR 250 CLASSIC by lspiros....
    από lspiros στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 205
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2014, 21:42
  2. Αγορά Yamaha Wr 250 F
    από S16 στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2011, 13:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF