Σελίδα 7 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 170

Θέμα: Προτάσεις για λάστιχα All Around για Bandit 650 K8 ;

  1. #91
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kpv Προβολή μηνύματος
    απο πιεσεις ειμαι 36 - 41 οπως λεει ο κατασκευαστης , το μηχανακι μας ειναι sport touring και οχι σκετο touring οπως πχ το tdm για το οποιο δεν βγαινουν καν ss ελλαστικα (λογο 18αρας μπροστα ) . Τρανο παραδειγμα το naked bandit που του φοραει ss ελλαστικα απο το εργοστασιο (αθλια βεβαιως.. ) και ειναι ακριβως το ιδιο μηχανακι χωρις φερινγκ... Σε μια κουβεντα που ειχα με τον Θαναση τον Χουντρα στο rd μου ειπε οτι σε καθε μηχανακι μπορεις να βαλεις οτι θες αρκει να μην ξεφυγεις απο τις διαστασεις του κατασκευαστη (120/70/17 w - 160/16/17 w ) , εχει να κανει καθαρα με την χρηση... κανεις πολλα χλμ ετησιως και σε βροχη ? πας σε τουρινγκ , κανεις λιγα και δεν σε ενδιαφερει η αντοχη στον χρονο παρα μονο το κρατημα ? πας σε ss.
    Anyway, πανω κατω καταλαβες τι θα ειναι πιο καταλληλο στο στυλ οδηγησης σου... κρινε μονος σου και αποφασισε με τι θα βολευοσουν καλυτερα!
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  2. #92
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pektis Προβολή μηνύματος
    Μιλας για το 1250! Αλλο 6 κιλα ροπη και αλλο τα διπλασια!!
    Καμια σχεση η συμπεριφορα του 1250 με το 650!
    Ακριβως, αν μπορει να διαχειριστει το 1250 τοτε στο 650 θα ειναι ακομη καλυτερο. Αφου δεν κανει χλμ. για ποιο λογο να παρει ενα σκληρο λαστιχο που δεν θα το φαει;

  3. #93
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Το μπάντιτ θεωρείται sport turing? Όχι street με μπικίνι?
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  4. #94
    Μέλος Το avatar του/της kpv
    Εγγραφή
    31/03/2013
    Μηνύματα
    38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Το μπάντιτ θεωρείται sport turing? Όχι street με μπικίνι?

  5. #95
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kpv Προβολή μηνύματος
    τι σημαίνει αυτό;
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  6. #96
    Μέλος Το avatar του/της nikoloul
    Εγγραφή
    03/11/2014
    Μηνύματα
    60
    Τα δικα τους ειναι sport-touring... Το δικο μου street (χωρις μπικινι!!!)

  7. #97
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.819

    Απ'οτι ξέρω θεωρείται street...
    Sport touring μπορεί να θεωρηθεί το busa!
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  8. #98
    Μέλος Το avatar του/της kpv
    Εγγραφή
    31/03/2013
    Μηνύματα
    38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    τι σημαίνει αυτό;
    σημαίνει οτι μου άρεσε το αστείο σου (street με μπικίνι) , τι δεν κατάλαβες??

  9. #99
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kpv Προβολή μηνύματος
    σημαίνει οτι μου άρεσε το αστείο σου (street με μπικίνι) , τι δεν κατάλαβες??
    ααα οκ είμαι λίγο αργός σόρυ
    πληροφοριακά το είδος της μάσκας που έχει το μηχανάκι σου λέγεται μπικίνι και το μηχανάκι σου στριτ.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  10. #100
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Πάντως για το Τ30 κάποιοι πίνουν νερό στ ονομά του. Τώρα στα BT εξακολουθώ να έχω τις αμφιβολίες μου αλλά ίσως και να το δοκιμάσω αν δε βάλω το Μ7 της ΜΤ... Για το Pilot road4 ακουγεται ότι είναι ποιο σκληρό από τον προκάτοχό του. Πολύ κορωνάτο και μαλακό για τουριστικό είχα βάλει κάποτε το Continental RoadAttack2. Αλλά μετά κάπου την άκουσε και στράβωσε ο σκελετός χώρια του ότι τετραγώνισε σχετικά γρήγορα για τουριστικό.
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  11. #101
    Μέλος Το avatar του/της kpv
    Εγγραφή
    31/03/2013
    Μηνύματα
    38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    ααα οκ είμαι λίγο αργός σόρυ
    πληροφοριακά το είδος της μάσκας που έχει το μηχανάκι σου λέγεται μπικίνι και το μηχανάκι σου στριτ.
    Αληθεια ??? sory δεν το ξερα εγω το ελεγα φερινγκ , για αυτο και μου φανηκε τοσο αστειο το street με μπικινι , θα το λεω και εγω στον κολητο με το tdm

  12. #102
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Φοραω τα michelin pilot road 3.Πολυ μαλακο λαστιχο.Δεν εχω παραπονο στι κρατημα,το μπροστινο ομως στο πλαι εχει κανει σημαδια απο τις παραμορφωσεις.Εχει "λαστιχαρει",αν με καταλαβαινετε.

    Ειναι βαρια μηχανη και δεν θελει ιδιαιτερα μαλακο λαστιχο.Συντομα θα αλλαξω και σκεφτομαι για dunlop road smart 2.

    Κανω αρκετα χλμ.μπαινω σε στριφτερα κομματια και οι δρομοι που μου αρεσουνε δεν ειναι και οτι καλυτερο,με ταχυτητες οχι ιδιαιτερα μεγαλες.

  13. #103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kpv Προβολή μηνύματος
    Αληθεια ??? sory δεν το ξερα εγω το ελεγα φερινγκ , για αυτο και μου φανηκε τοσο αστειο το street με μπικινι , θα το λεω και εγω στον κολητο με το tdm
    Δεν το λες λάθος γιατί φέρινγκ είναι, για αυτό σε πολλές περιπτώσεις διευκρινίζεται το "φουλ φέρινγκ" σε αντίθεση με το "μπικίνι φέρινγκ".

    Για τα λάστιχα, με τα Roadsmart 2 έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.
    Αυτό το "δεν θα τα τελειώσω σε δύο χρόνια" τι σημασία έχει; Σημαντικό είναι να κρατάνε μέχρι να αλλαχτούν, όποτε και αν αλλαχτούν. Δηλαδή αν δεν φτάσει λινά στο χρόνο που ο καθ'ένας έχει στο μυαλό του, είναι άχρηστο το λάστιχο; Εν προκειμένω μιλάμε για ένα λάστιχο του οποίου το πισινό έβγαλε πάνω από 25000 ακόμα και στο fazer με πολλά παραπάνω άλογα (λίγο λιγότερα κιλά από το υδρόψυκτο Bandit και λίγο περισσότερα από το αεροελαιόψυκτο) και κρατούσε και στην βροχή έχοντας σχεδόν σβήσει το κεντρικό του κομμάτι... Φαντάζομαι κάποιος που θα τα αλλάξει στην διετία με 12000 χιλιόμετρα δεν θα έχει καν σκαλοπάτι το λάστιχο στο κέντρο οπότε δεν θα τον ενοχλεί και στις στροφές πράγμα ιδιαιτέρως επιθυμητό. Προσπαθώ λοιπόν να σκεφτώ τι στο καλό είναι τόσο "λάθος" με αυτό το λάστιχο που δείχνει ότι αποδίδει άριστα στην διάρκεια της ζωής του και θεωρείται απορριπτέο σε σχέση με ένα "σουπερσπορτάδικο" και δεν το βρίσκω, αλλά είμαι παράξενος ως γνωστόν.

  14. #104
    Μέλος Το avatar του/της kpv
    Εγγραφή
    31/03/2013
    Μηνύματα
    38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Δεν το λες λάθος γιατί φέρινγκ είναι, για αυτό σε πολλές περιπτώσεις διευκρινίζεται το "φουλ φέρινγκ" σε αντίθεση με το "μπικίνι φέρινγκ".

    Για τα λάστιχα, με τα Roadsmart 2 έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.
    Αυτό το "δεν θα τα τελειώσω σε δύο χρόνια" τι σημασία έχει; Σημαντικό είναι να κρατάνε μέχρι να αλλαχτούν, όποτε και αν αλλαχτούν. Δηλαδή αν δεν φτάσει λινά στο χρόνο που ο καθ'ένας έχει στο μυαλό του, είναι άχρηστο το λάστιχο; Εν προκειμένω μιλάμε για ένα λάστιχο του οποίου το πισινό έβγαλε πάνω από 25000 ακόμα και στο fazer με πολλά παραπάνω άλογα (λίγο λιγότερα κιλά από το υδρόψυκτο Bandit και λίγο περισσότερα από το αεροελαιόψυκτο) και κρατούσε και στην βροχή έχοντας σχεδόν σβήσει το κεντρικό του κομμάτι... Φαντάζομαι κάποιος που θα τα αλλάξει στην διετία με 12000 χιλιόμετρα δεν θα έχει καν σκαλοπάτι το λάστιχο στο κέντρο οπότε δεν θα τον ενοχλεί και στις στροφές πράγμα ιδιαιτέρως επιθυμητό. Προσπαθώ λοιπόν να σκεφτώ τι στο καλό είναι τόσο "λάθος" με αυτό το λάστιχο που δείχνει ότι αποδίδει άριστα στην διάρκεια της ζωής του και θεωρείται απορριπτέο σε σχέση με ένα "σουπερσπορτάδικο" και δεν το βρίσκω, αλλά είμαι παράξενος ως γνωστόν.
    Εχοντας δοκιμασει μονο τουρινγκ ελλαστικο (michellen pr3 ) αρα χωρις μετρο συγκρισης παρα μονο οδηγωντας για λιγο μηχανακι φιλου με ss ελλαστικο και τις γνωμες πολλων παλιων μηχανοβιων θα ελεγα οτι εφοσον καποιος δεν κανει χλμ. και δεν βγαινει με βροχη τοτε το ποιο λογικο ειναι να παει σε ενα ss λαστιχο που εχει φτιαχτει απο το εργοστασιο για να προσφερει πρωτιστος το μεγιστο δυνατο κρατημα...

  15. #105
    Το εγραψε ο εντος παντους αλλα δεν το καταλαβες.
    Το ss ελαστικο αποδιδει καλυτερα, ναι. Ποτε; Οταν πιεζεται να γραψει χρονους, για αυτο φτιαχτηκε. Το οποιο σημαινει, στη διαδρομη σπιτι δουλεια, σπιτι ψωνια, σπιτι καφε κλπ θα ειναι εξω απο τις παραμετρους λειτουργιας και κρυο και δεν θα αποδιδει. Η τελικη αποφαση ειναι του οποιου εχει το μηχανακι και το πορτοφολι φυσικα και οτι και αν βαλεις ευχομαι να το χαρεις. Μια γνωμη την ειπαμε.

Σελίδα 7 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ακούσατε για πρόβλημα στα tps μας; bandit 650
    από kostasbandit στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2018, 10:13
  2. Μπουζί για Bandit 650 k8
    από johndaf στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2009, 21:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF