Σελίδα 2 από 16 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 227

Θέμα: Ελλάδα - Τουρκία - Ιράν - Αρμενία - Γεωργία - Τουρκία - Ελλάδα

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    ένα τέτοιο ταξιδιωτικό έψαχνα να διαβάσω!
    έχει πολύ ψωμί εδώ....βάλε πράμα φίλε!!!!! δώσε και σώσε λέμε

  2. #17
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    345


    Δώσε φωτό για τους πεινασμένους!
    ​The journey is the reward!

  3. #18

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Στο Kayseri ουσιαστικά φεύγεις από την Καππαδοκία. Περίμενα άλλη μια βαρετή, άνευ ουσίας διαδρομή αλλά μετά από 50 χιλιόμετρα περίπου στο Gemerek έγινε η ανατροπή (όχι του εμετικού Πρετεντέρη, η άλλη). Ανέβηκα σε υψόμετρο 1200 μέτρα και το πάρτι άρχισε. Βουνά , υψίπεδα, οροπέδια, χρώματα, φιδωτοί δρόμοι, μεγάλο έργο, πανέμορφη διαδρομή. Κάποιες σκόρπιες λίμνες, ένα φράγμα, μικρά ποτάμια και η απεραντοσύνη των υψιπέδων.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	18.Τουρκία-Palas προς Sarkisla (33).jpg 
Προβολές:	783 
Μέγεθος:	79,5 KB 
ID:	292368

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	19.Τουρκία-Palas προς Sarkisla (64).jpg 
Προβολές:	783 
Μέγεθος:	66,8 KB 
ID:	292369

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20.Τουρκία-Sarkisla προς Sivas  (9).jpg 
Προβολές:	781 
Μέγεθος:	51,9 KB 
ID:	292370

    Καθαρή ατμόσφαιρα, μεγάλη ορατότητα, τα σύννεφα μαζί με τον ουρανό να τα αισθάνεσαι πιο κοντά σου και τα γεράκια και οι αετοί να σε συνοδεύουν σε όλη την διαδρομή.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Ακολούθησε η Sivas (Σεβάστεια; δεν γνωρίζω) και ο δρόμος ανέβηκε στα 1650 μέτρα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	21.Τουρκία- Sivas προς Yarhisar (7).jpg 
Προβολές:	779 
Μέγεθος:	99,0 KB 
ID:	292371

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	22.Τουρκία- Sivas προς Yarhisar (35).jpg 
Προβολές:	780 
Μέγεθος:	57,0 KB 
ID:	292372

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	23.Τουρκία-Yarhisar προς Akincilar (29).jpg 
Προβολές:	780 
Μέγεθος:	85,9 KB 
ID:	292373

    Εκεί είδα και τα πρώτα ΤΟΜΒ μαζί με άλλα οχήματα μεταφοράς προσωπικού. Τα πυροβόλα τους ήταν φυσικά στραμμένα στα βουνά…

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Πιο μετά, και λίγο πριν το Zara-Gemecik είδα και τις πρώτες συστάδες δέντρων πάνω στα βουνά κάτι το οποίο δεν είχα δει μέχρι τώρα. Ο δρόμος να ανεβαίνει στα 2000 μέτρα, να πέφτει στα 1200, να ξανανεβαίνει και να ξαναπέφτει, και το γαϊτανάκι να μην έχει τελειωμό.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	24.Τουρκία-Yarhisar προς Akincilar (89).jpg 
Προβολές:	777 
Μέγεθος:	93,5 KB 
ID:	292374

    Μετά το Gemecik διέσχισα πανέμορφα φαράγγια.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	25.Τουρκία-Akincilar προς Erzincan (24).jpg 
Προβολές:	779 
Μέγεθος:	85,2 KB 
ID:	292375

    Στο τελευταίο από αυτά και πριν την Refahiye έφαγα ένα πεντάλεπτο χαλάζι το οποίο πέρασε σχεδόν αμέσως το ταλαιπωρημένο μου μπουφάν και αυτό σκέφτηκα ότι δεν είναι καλό γιατί στον Καύκασο θα είχα να μαζέψω πολλές φάπες...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	26.Τουρκία-Akincilar προς Erzincan (46).jpg 
Προβολές:	775 
Μέγεθος:	76,2 KB 
ID:	292376

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    13 χλμ από το Erzincan βρήκα το κάμπινγκ που είχα τσεκάρει στο ίντερνετ. Δηλαδή ένα εργοτάξιο βρήκα. Τον καμπιγκτζή δεν τον βρήκα αμέσως (τι πρωτότυπο), ψάχνοντας τον πέτυχα μέσα στο σπίτι του, έκλεισα την συμφωνία -στην νοηματική πάντα- και έστησα την σκηνή πάνω σε κάτι πλακάκια κάτω από ένα υπόστεγο γιατί το βράδυ θα έπεφτε βροχή με το τουλούμι.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	27.Τουρκία-Erzincan καμπινγκ  (12).jpg 
Προβολές:	776 
Μέγεθος:	71,8 KB 
ID:	292377

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Μια σοβαρή παρατήρηση που αξίζει να την λάβει κανείς υπόψη του είναι ότι η Ανατολία είναι μακράν το ομορφότερο κομμάτι της χώρας και ας μην έχω επισκεφτεί τα παράλια. Είναι η πύλη για κάτι το διαφορετικό. Μετά το Goreme σταματάνε και άλλα πράγματα, όπως π.χ τα εργοστάσια. Η περιοχή είναι πιο τραχιά, πιο άγρια και πιο απομονωμένη. Τα χωριά, οι πόλεις είναι πιο κοντά στις αρχές του αιώνα παρά στο τέλος του. Το ίδιο και τα σπίτια, οι άνθρωποι.

    Η σημερινή διαδρομή επιβεβαίωσε τις εκτιμήσεις μου. Από το Erzincan πήγα Tercan-Ascale-Erzurum-Horasan-Eleskirt-Agri. Ήταν σταθερά πάνω από τα 1500 μέτρα υψόμετρο, γεμάτη φαράγγια και ποτάμια. Κοντά στο Agri o δρόμος ακολουθούσε ουσιαστικά ένα μεγάλο ποτάμι με τις γέφυρες να σε περνάνε πότε από την μία και πότε από την άλλη πλευρά του φαραγγιού.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	28.Τουρκία-Erzincan προς Askale (44).jpg 
Προβολές:	773 
Μέγεθος:	88,6 KB 
ID:	292378

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	29.Τουρκία-Erzincan προς Askale (56).jpg 
Προβολές:	772 
Μέγεθος:	101,3 KB 
ID:	292379

    Εκεί είδα και εκτεταμένα έργα κατασκευής σιδηρόδρομου. Τούνελ που δεν περνάνε μέσα από τα βουνά αλλά είναι τοποθετημένα στα ριζά των βουνών πάνω από τις γραμμές για να τις προστατεύουν από κατολισθήσεις.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	30.Τουρκία-Erzincan προς Askale (57).jpg 
Προβολές:	775 
Μέγεθος:	95,6 KB 
ID:	292380

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Μετά το Agri άρχισε να δεσπόζει καθαρά το Αραράτ. Φάνηκε ξαφνικά μετά από μια ανηφορική στροφή στα δεξιά του δρόμου. Η εικόνα ήταν επιβλητική. 5.137 μέτρα λέει ο χάρτης μου. Η χιονισμένη του κορυφή σκεπάζει όλο το γύρω τοπίο. Υπάρχει και μία δεύτερη κορυφή, επίσης χιονισμένη, που ξεχωρίζει αλλά η πρώτη ήταν τυλιγμένη στα σύννεφα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	31.Τουρκία-Agri προς Dogubayazit (61)ararat.jpg 
Προβολές:	748 
Μέγεθος:	53,8 KB 
ID:	292386

    Με το Αραράτ να με κοιτάει (ένιωσα όπως με το όρος Φεγγάρι στην Σαμοθράκη) συνέχισα προς Dogubayazit. Στον δρόμο είδα και πινακίδα που έλεγε Ιράν 43 χλμ.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	32.Τουρκία-Agri προς Dogubayazit (105).JPG 
Προβολές:	747 
Μέγεθος:	66,2 KB 
ID:	292387

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	33.Τουρκία-Agri προς Dogubayazit (114).jpg 
Προβολές:	750 
Μέγεθος:	59,3 KB 
ID:	292388

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Επιτέλους σκέφτηκα. Φτάνοντας, δοκίμασα και πήρα ένα δρόμο που ανέβαινε βόρεια για να δω το βουνό καλύτερα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	34.Τουρκία-Dogubayazit  (7)αραράτ.JPG 
Προβολές:	750 
Μέγεθος:	79,1 KB 
ID:	292389

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	35.Τουρκία-Dogubayazit  (10)αραράτ.JPG 
Προβολές:	749 
Μέγεθος:	91,8 KB 
ID:	292390

    Είχε όμως αρχίσει να νυχτώνει, ψιλόβρεχε και επιπλέον τα σύννεφα είχαν καλύψει το μισό βουνό, οπότε γύρισα στην πόλη. Βρήκα ξενοδοχείο, έκανα το κορυφαίο παρκάρισμα της μηχανής εντός του διαδρόμου και βγήκα στην πόλη να πάρω κανα τηλέφωνο τη 'φουκαριάρα τη μάνα μου' και να τις πω ότι τα ντολμαδάκια που μου φτιάχνει είναι μακράν καλύτερα από τις αχυρόμπαλες που έφαγα πριν δυο μέρες και να περπατήσω μέσα στην πόλη.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	36.Τουρκία-Dogubayazit  (27).jpg 
Προβολές:	754 
Μέγεθος:	56,4 KB 
ID:	292391

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Η πόλη ήταν η κλασική τουρκική πόλη. Μίζερη, βρώμικη, άθλια. Η μόστρα είναι καλή αλλά τόσο βαθιά στην Ανατολία δεν έχει φτάσει ακόμα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	37.Τουρκία-Dogubayazit  (33).jpg 
Προβολές:	750 
Μέγεθος:	91,0 KB 
ID:	292392

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	38.Τουρκία-Dogubayazit  (34).jpg 
Προβολές:	752 
Μέγεθος:	100,8 KB 
ID:	292393

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	40.Τουρκία-Dogubayazit  (38).jpg 
Προβολές:	752 
Μέγεθος:	97,6 KB 
ID:	292394

    Άντε και το πρωί στους Χομεϊνίδες…

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Λίγα λόγια για την Τουρκία…

    Η Τουρκία εκσυγχρονίζεται. Είτε ασπάζεσαι το μοτό «Το Αιγαίο ανήκει στα ψάρια του» είτε αυτό του «Μαρμαρωμένου Βασιλιά», ο εκσυγχρονισμός στις υποδομές της χώρας είναι ένα γεγονός που δεν περνάει απαρατήρητο και δεν μπορεί να αμφισβητηθεί. Είδα ανοικοδόμηση και κατασκευή δρόμων και σιδηρόδρομων σε όλη την διαδρομή (2.000 χλμ μέχρι τώρα). Σχεδόν σε κάθε πόλη που πέρασα χτίζονταν ολόκληρα συγκροτήματα από κατοικίες ενώ οι διανοίξεις δρόμων και οι ασφαλτοστρώσεις είναι σε τέτοιο βαθμό που το δικό μας το 2004 κυριολεκτικά ήταν απλά lego μπροστά τους. Δεν ξέρω αν σε αυτά (δηλαδή οικοδομή και δρόμους) στηρίζεται η ανάπτυξη της Τουρκίας ή αν λόγω της ανάπτυξης γίνονται όλα αυτά τα μαζικά έργα (νομίζω ότι φέτος το ΑΕΠ της έφτασε τα 600δις€), ξέρω όμως ότι πέρα από τα πέτσινα οικονομικά νούμερα οι δρόμοι, γέφυρες, σιδηρόδρομοι είναι υπαρκτοί και θα μείνουν.

    Στον αντίποδα είδα πολλή φτώχεια σχεδόν στο σύνολο της χώρας. Είδα ελάχιστα πολυτελή αυτοκίνητα εκτός πόλεων και αυτοί που τα οδηγούσαν πήγαιναν δύο φορές σαν χάροι (μάλλον μεγαλώνει τα @@ του οδηγού η πολυτελής κούρσα). Νο1 σε κυκλοφορία μου φαίνεται ότι είναι το Dacia. Το γνωστό τσαουσεσκικό ρουμάνικο αυτοκίνητο. Οι πόλεις πέρα από κάποια 'διαφορετικά σπίτια' είναι γεμάτες με ίδιες κατασκευές, πολυκατοικίες με 4-5-6-7-8-9-10 ορόφους, μονοκόμματες, τεράστιες.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	41.Τουρκία-Havza προς Pamukale (81).jpg 
Προβολές:	747 
Μέγεθος:	69,9 KB 
ID:	292395

    Θυμίζει 100% ανατολικό μπλοκ, στο πιο χρωματιστό όμως. Η μαντίλα είναι must και το τακούνι παίζει πολύ στις μεγάλες πόλεις .Όλα αυτά όμως ξεθωριάζουν όσο απομακρύνεσαι από τα παράλια. Οι δε σημαίες αποτελούν προέκταση όλων των κυβερνητικών κτιρίων, ενώ τις βλέπεις και σε πολλά μαγαζιά, σπίτια και μπαλκόνια. Στις κορυφές των λόφων γύρω από τους δρόμους παρατηρείς πολλά ηρώα τα οποία αποπνέουν μια αίσθηση υπερηφάνειας και μάχης. Με το 25% περίπου του πληθυσμού να αποτελείται από άλλα φύλα (Κούρδοι, Αρμένιοι κ.λπ) μου φαίνεται ότι ο Ερντογάν πάει να κρύψει τους δαίμονές του κάτω από το χαλάκι…
    Αυτό όμως που δεν μπορεί να κρυφτεί είναι η φτώχεια της χώρας. Τα παλιά αυτοκίνητα, οι ιδιοκατασκευές στα σπίτια, οι στέγες με τις λαμαρίνες, οι βρώμικες πόλεις πέρα από τους κεντρικούς δρόμους, το πλήθος των αρχαίων εργοστασίων, τα πεπαλαιωμένα φορτηγά που σε πνίγουν στα καυσαέρια, οι μαντήλες, οι μιναρέδες, τα τζαμιά, ο κόσμος που στρώνει την πετσέτα για να προσευχηθεί, μου έδειξαν ότι είναι ένα κράτος που μπορεί στα νούμερα να τα πηγαίνει καλά αλλά αυτήν την ανάπτυξη δεν την καρπώνεται το σύνολο του πληθυσμού αλλά μία συγκεκριμένη ελίτ η οποία κάνει και κουμάντο. Σας θυμίζει κάτι αυτό;

    Επιπλέον εντύπωση μου έκανε και το εύρος της κτηνοτροφίας που έχει αυτή η χώρα. Κοπάδια με βοοειδή θα συναντήσει κανείς σχεδόν σε όλη την χώρα (άσχετο αν βόσκουν και πίνουν νερό πολλές φορές από τα σκουπίδια) και το γάλα τους είναι πολύ εύγεστο και δεν έχει σχέση με τα νεροζούμια που πίνουμε εδώ. Και μιας και είπα σκουπίδια, θυμήθηκα αυτήν την κατάρα των μουσουλμάνων να βρωμίζουν ακατάπαυστα όπου σταθούν και όπου βρεθούν. Υπάρχουν σωροί από σκουπίδια στις πόλεις, στην ύπαιθρο, στους δρόμους ενώ είδα και μύρισα αρκετές φορές καμένα σκουπίδια. Όσοι έχουν επισκεφτεί μουσουλμανικές χώρες ξέρουν καλά τι λέω…

    Τέλος να πω ότι η Τουρκία έχει φοβερή οδική σήμανση. Μου θυμίζει πολύ την Ιταλία. Αν ξέρεις το μέρος που θες να πας και κανα δυό ενδιάμεσους σταθμούς οι πινακίδες θα σε οδηγήσουν είτε είσαι στην εθνική, είτε σε επαρχιακό δρόμο, είτε σε πόλη θα την βρεις την άκρη σύντομα και χωρίς ταλαιπωρία.

    ___
    Αύριο πάμε Ιράν.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 8avos
    Εγγραφή
    04/05/2012
    Μηνύματα
    143
    Δυνατή εισαγωγή και ακόμη πιο τζαμάτη αφήγηση.Ότι και να σου πω,μιας και έχω μια ιδιαίτερη εικόνα για τους μοναχικούς
    καβαλάρηδες,πάντα Γερός-Υγιείς,να χτίζουν τέτοια ταξίδια λιθαράκια στο μοτοσυκλετιστικό γίγνεσθαι....

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iconan
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    334
    Σε ζηλεύω φίλε μου περιμένω τη συνέχεια ......

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    ΙΡΑΝ

    Ξεκίνησα το πρωί από το Dogubayazit για τα σύνορα. Η απόσταση είναι περίπου 35 χλμ. Είχε ψιλόβροχο και ο ουρανός ήταν σκοτεινός. Ο δρόμος (όπως πάντα συμβαίνει σε όλα τα σύνορα που έχω περάσει εκτός Ευρώπης) ήταν άθλιος γεμάτος λακούβες και με μηδενική συντήρηση. Χαμένος στις σκέψεις μου, και με το Αραράτ να με παρακολουθεί διακριτικά, βρέθηκα ξαφνικά στα σύνορα.

    Κλασική περίπτωση βλάβης… Πιτσικόμηδες που σε αγαστή συνεργασία με τους τελώνηδες προσφέρονται να σε βοηθήσουν με την διεκπεραίωση των εγγράφων και μετά σου ζητάνε χρήματα για την υπηρεσία τους, ατελείωτο περίμενε για να πάρεις τα έγγραφά σου, να τα δουν , να τα ξαναδούν, να τα δουν Χιώτικα (δύο –δύο), να τα δει ένας, να τα δουν όλοι μαζί, να τα δουν όλοι μαζί και να σε δείχνουν κ.λπ. Καινούργιο στοιχείο ήταν μία υπάλληλος (συστήθηκε σαν εκπρόσωπος του Υπουργείου Τουρισμού του Ιράν) με έβαλε μέσα σε ένα γραφείο και αφού μου έκανε μια μίνι ανάκριση μου είπε να μην αλλάξω λεφτά εκτός τραπέζης, να μην δεχθώ να με φιλοξενήσουν, να πάω στην Τεχεράνη (μου το είπε τρεις φορές αυτό), να αποφύγω την διανυκτέρευση στην ύπαιθρο και άλλα που δεν θυμάμαι.
    Εγώ, παίρνοντας την πιο μαλακόφατσα που μπορούσα να πάρω, έδινα απαντήσεις του τύπου: μα υπάρχουν άλλα μέρη για να αλλάξει κανείς χρήματα; Τι λέτε τώρα να πάω να μείνω σε ανθρώπους που δεν γνωρίζω; Τι δουλειά έχω εγώ να μένω στην ύπαιθρο. Φυσικά και δεν έκανα τίποτα από αυτά που μου είπε. Της ζήτησα ένα χάρτη της χώρας, μου απάντησε ότι δυστυχώς είχαν τελειώσει, σκέφτηκα ότι ποτέ δεν είχαν εκδοθεί αλλά δεν το είπα. Κλείνοντας την «συνέντευξη» μου είπε να προσέχω την ασφάλεια μου και τη σωματική μου ακεραιότητα όσο κυκλοφορώ στην χώρα. Εγώ τότε πήρα την φάτσα του Υπερμαλάκα και της απάντησα μα είναι δυνατόν να κινδυνεύω στο Ιράν; Θεωρώ ότι η χώρα σας είναι απόλυτα ασφαλής. Οπότε εκείνη θα είπε το κωλόπαιδο με κοροϊδεύει, εγώ είπα σιγά μην είναι του Υπουργείου Τουρισμού η φόλα, χαιρετηθήκαμε (χωρίς να δώσουμε τα χέρια) και η αυλαία έπεσε.

    Ένα δεύτερο στοιχείο που συνάντησα πρώτη φορά σε διέλευση συνόρων ήταν ότι αφού είχα επιτέλους τελειώσει με όλες τις διεκπεραιώσεις (μου πήρε κοντά δύο ώρες), οι τελώνηδες κρατούσαν τα χαρτιά μου και μου τα κουνούσαν. Δεν μου τα έδιναν στα χέρια μου αν δεν τους έδινα 30€. Προς στιγμήν σκέφτηκα να τα πάρω νταϊλίκι αλλά σύντομα κατάλαβα ότι δεν με παίρνει. Οπότε παζάρι στο παζάρι κλείσαμε στα 15€, πήρα τα χαρτιά και ο διαιτητής σφύριξε την έναρξη του αγώνα. Επιτέλους μπήκα στο Ιράν…

Σελίδα 2 από 16 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ελλάδα VS Τουρκία - Θέμα: Εξοπλισμοί
    από soundstorm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2006, 14:53
  2. Ελλάδα VS Τουρκία - Θέμα: Πολιτεύματα - Ψευδαίσθηση Δημοκρατίας
    από Χωμάτινος στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2006, 12:14
  3. ΜotoGP και αντιπαράθεση Ελλάδα – Τουρκία
    από monstermind στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 110
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2006, 20:39
  4. Προτάσεις για όμορφα μέρη ανά την Ελλάδα...
    από bikersonly στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 21:02
  5. Πίστα Φόρμουλα 1 στην Ελλάδα
    από greekshadow στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2003, 21:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF