Σελίδα 3 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 227

Θέμα: Ελλάδα - Τουρκία - Ιράν - Αρμενία - Γεωργία - Τουρκία - Ελλάδα

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Η είσοδος μου θύμισε Μαρόκο. Ξεχαρβαλωμένοι δρόμοι και μια διάχυτη μυρωδιά πετρελαίου να γεμίζει την ατμόσφαιρα. Ξεκίνησα για το Μaku. Άλλο να το λες και άλλο να το κάνεις. Πινακίδες μηδέν και στα Περσικά ενώ από την αρχή κατάλαβα ότι ο χάρτης μου είχε να ενημερωθεί από την εποχή του Σάχη.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	43.à®·§-ãßòùò®ö°·§(©Á§¶®ò) (12).jpg 
Προβολές:	676 
Μέγεθος:	70,3 KB 
ID:	292421

    Μετά KHOU-SALMAS-ORIMIYE. Σκοπός μου να περάσω από την λίμνη που είχα δει στο google maps γιατί ο δικός μου map ήταν μάπα, και μετά μέσω Azarshar να πάω Ταυρίδα. Η διαδρομή δεν με ενθουσίασε. Άγρια, τραχιά βουνά με αραιή βλάστηση όπου αυτή υπήρχε, ερημικές εκτάσεις, εξαθλιωμένες πόλεις και χωριά, πολλά σκουπίδια...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	44.à®·§-MarqanLar ß®¶™ Urmia (32).jpg 
Προβολές:	674 
Μέγεθος:	65,7 KB 
ID:	292422

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	45.à®·§-MarqanLar ß®¶™ Urmia (52).jpg 
Προβολές:	670 
Μέγεθος:	55,5 KB 
ID:	292423

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    ...πινακίδες με τους ηγέτες...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	46.à®·§-MarqanLar ß®¶™ Urmia (69).jpg 
Προβολές:	670 
Μέγεθος:	63,5 KB 
ID:	292424

    και μετά η λίμνη.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	48.à®·§-䣧û Urmia (11).JPG 
Προβολές:	671 
Μέγεθος:	75,2 KB 
ID:	292425

    Είχε ένα υπέροχο ροζ χρώμα, μάλλον αποτέλεσμα κάποιας άλγης που θα ζει στην επιφάνεια του νερού. Βρήκα τον δρόμο για την γέφυρα που διασχίζει την λίμνη και συνέχισα. Είχε διόδια αλλά δεν με άφησαν να πληρώσω. Δυστυχώς ένα ψιλόβροχο που σκοτείνιασε τον ουρανό + το γεγονός ότι είχε αρχίσει να νυχτώνει (είναι 1½ ώρες μπροστά) δεν με άφησε να δω πολλά πράγματα.

    Έκανα την υπόλοιπη διαδρομή από το Azarhar μέχρι την Ταυρίδα μέσα στην νύχτα με δυνατό αέρα να με χτυπάει από πλάγια. Φτάνοντας στην Ταυρίδα και μετά από μικρή περιπλάνηση, βρήκα ένα ξενοδοχείο με 400.000 rial ή 40.000 Tούμαν και την έπεσα.Το ξενοδοχείο ήταν αξιοπρεπές αλλά η κουβέρτα ήταν για τρελές νύχτες !!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	49.à®·§-íò¨®Âõò  (4)hotel.jpg 
Προβολές:	674 
Μέγεθος:	67,2 KB 
ID:	292426

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Τα χρήματα στο Ιράν έχουν ένα περίεργο μέτρο. Εξαρτάται πόσο θα αλλάξεις τα € ή τα $. Η τράπεζα όταν πήγα έδινε για 1€ = 1.150 Τούμαν ή 15.000 Rial. Είχα διαβάσει στο ιντερνετ ότι αν καταφέρεις να αλλάξεις 1€ προς 21.000 Rial είναι μια πολύ καλή τιμή. Άλλαξα από την πλευρά της Τουρκίας όσο περίμενα τα χαρτιά μου με 1€ προς 19.000 Rial μετά από 20 λεπτά παζάρι και ατελείωτα γραψίματα στο μπλοκάκι μου. Φούσκωσα σαν το παγώνι ότι έπιασα μια δίκαιη τιμή, φυσικά μετά συνειδητοποίησα ότι έφαγα παλτό.

    Συνεπώς ερχόμαστε στην ταμπακιέρα που είναι η τιμή της βενζίνης. Λόγω εμπάργκο η τιμή της είχε διπλασιαστεί και είχε πάει στα 7.000 Rial. Ο Αχμαντινετζάν είχε πει ότι τον Φεβρουάριο του 2013 θα ολοκληρωνόταν η κατασκευή ενός εργοστασίου διύλισης και ότι η χώρα του θα σταματούσε τις εισαγωγές βενζίνης αφού θα μπορούσε να παράξει και να καλύψει το 100% της εγχώριας ζήτησης). Συνεπώς κάποιος που θα επισκεφτεί την χώρα πιο μετά ενδεχομένως να την βρει φθηνότερη. Να ξέρετε ότι η τιμή της βενζίνης είναι φιξ σε όλο το Ιράν (υπάρχουν μόνο δύο κρατικές εταιρίες πετρελαιοειδών στην χώρα).

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	50.à®·§-íò¨®Âõò  (20).jpg 
Προβολές:	672 
Μέγεθος:	79,7 KB 
ID:	292427

    Βγάζοντας το κομπιουτεράκι, βλέπουμε ότι αν άλλαζα σε τράπεζα θα πλήρωνα 0,5€/λίτρο. Τώρα πλήρωσα 0,39€/ l και αργότερα που άλλαξα 1€ προς 29.000 Rial μου κόστισε 0,24€/l. Όσο δηλαδή η διαφορά που έχει η τιμή από βενζινάδικα της πόλης σε σχέση με αυτά της Εθνικής οδού ή της Κρήτης στην Ελλάδα. Δύο γλυκά που πήρα σε ένα ζαχαροπλαστείο στην Ταυρίδα μου κόστισαν 6.000 Rial. Η χώρα είναι πραγματικά φτηνή!!!

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Σαν πρώτη εντύπωση έχω να πω ότι έμεινα μαγκωμένος. Το Ιράν δεν ήταν όπως το περίμενα. Είδα απίστευτη κίνηση στους δρόμους, οι οδηγοί είναι ΧΑΡΙΛΑΟΙ (ο ορισμός του χάρου – ό,τι χειρότερο έχω συναντήσει στις 20 χώρες που έχω μέχρι τώρα οδηγήσει στο εξωτερικό) και δεν είναι τόσο απόμακρο και πρωτόγονο όσο θα το ήθελα. Βέβαια αυτή είναι η πρώτη μέρα. Πάντως από αύριο υπόσχομαι στον εαυτό μου ότι θα φροντίσω να μην ξαναταξιδέψω βράδυ…

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	51ö.à®·§-Yazd  (102).jpg 
Προβολές:	668 
Μέγεθος:	62,6 KB 
ID:	292428

    Ξεκίνησα από την Ταυρίδα να πάω προς Τεχεράνη . Η διαδρομή που είχα σκοπό να κάνω σήμερα ήταν Tauris-Zanjan-Takestan-Karaj-Tehran-Qom-kashan και ήταν συνολικά 920χλμ. Σαν διαδρομή δεν έλεγε και πολλά, αλλά αυτό είναι καθαρά προσωπική εκτίμηση.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	54.à®·§-íò¨®Âõò ß®¶™ Hashtrud (15).JPG 
Προβολές:	671 
Μέγεθος:	98,5 KB 
ID:	292429

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	55.à®·§-Hashtrud ß®¶™ Rajeyin(!!!) (8).JPG 
Προβολές:	671 
Μέγεθος:	92,2 KB 
ID:	292430

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    play ball....


  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον κομμάτι ήταν κοντά στο Takestan. Λόφοι με κόκκινα και πράσινα πετρώματα διαβρωμένοι από το νερό και τον αέρα έσπαγαν την μονοτονία του τοπίου και έδωσαν λίγο χρώμα στην διαδρομή.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	58.à®·§-Hashtrud ß®¶™ Rajeyin(!!!) (44).jpg 
Προβολές:	669 
Μέγεθος:	67,1 KB 
ID:	292431

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	64.à®·§-Hashtrud ß®¶™ Rajeyin(!!!) (101).jpg 
Προβολές:	666 
Μέγεθος:	52,8 KB 
ID:	292432

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	62.à®·§-Hashtrud ß®¶™ Rajeyin(!!!) (68).jpg 
Προβολές:	666 
Μέγεθος:	64,6 KB 
ID:	292433

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	65.à®·§-Hashtrud ß®¶™ Rajeyin(!!!) (102).jpg 
Προβολές:	665 
Μέγεθος:	70,2 KB 
ID:	292434

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	69.à®·§-Hashtrud ß®¶™ Rajeyin(!!!) (120).JPG 
Προβολές:	668 
Μέγεθος:	90,1 KB 
ID:	292435

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Το υπόλοιπο κομμάτι ήταν λίγο πολύ το ίδιο. Ο δρόμος να περνάει μέσα από την πετρώδη έρημο, πού και πού συναντούσα κάποια χωράφια, κάποιες πόλεις, κάποια εργοστάσια και στο βάθος του ορίζοντα δέσποζαν ατελείωτα βουνά οροσειρές γυμνές, τραχιές και πανύψηλες.

    Έφτασα στην Τεχεράνη όταν βράδιαζε. Συνάντησα πινακίδα που έγραφε Τεχεράνη 30χλμ και η αστική δόμηση είχε ήδη αρχίσει. Η πόλη ήταν όπως την περίμενα, όπως είχα διαβάσει. Τεράστια, πολύβουη, με πολλά πάρκα και πλατείες, γέφυρες και ατελείωτη κίνηση στους δρόμους.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	77.à®·§-íúÆú®·§û (2).jpg 
Προβολές:	665 
Μέγεθος:	71,3 KB 
ID:	292436

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	78.à®·§-íúÆú®·§û (19).jpg 
Προβολές:	664 
Μέγεθος:	61,4 KB 
ID:	292437

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	79.à®·§-íúÆú®·§û (21).JPG 
Προβολές:	667 
Μέγεθος:	98,4 KB 
ID:	292438

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Έκανα καλά που είχα αποφασίσει να συνεχίσω γιατί ταλαιπωρήθηκα πολύ για να βγω από την πόλη. Η μηδενική σήμανση με είχε ήδη κουράσει. Ο δε μάπα χάρτης μου (που δεν είχε τον αυτοκινητόδρομο από την Ταυρίδα προς το Kashan) δεν βοηθούσε καθόλου. Εδώ να πω ότι στα διόδια πάλι δεν με άφησαν να πληρώσω. Βασικά οι πινακίδες στους αυτοκινητόδρομους έδειχναν ότι απαγορεύεται η κυκλοφορία των μηχανών στους αυτοκινητόδρομους αλλά δεν με σταμάτησε κάποιο μπλόκο. Και είχε πάρα πολλά. Μέτρησα δέκα για όριο ταχύτητας μέχρι την Τεχεράνη (που σταματούσαν κάργα αυτοκίνητα) από την Ταυρίδα και μετά βαρέθηκα και σταμάτησα να μετράω.

    Επίσης, μπλόκα είχε και στις εισόδους και τις εξόδους των πόλεων. Τεράστια σαμαράκια (πιο πολύ για αναχώματα έμοιαζαν) σε ανάγκαζαν να σταματήσεις ήθελες δεν ήθελες για να τα περάσεις. Τα λεωφορεία τα σταματούσαν σχεδόν όλα και έβγαζαν επιβάτες και αποσκευές και τους έκαναν έλεγχο. Από περιέργεια σταμάτησα μόνος μου σε ένα μπλόκο για να κάνω ένα τσιγάρο και να φάω κάτι και είδα όλη την διαδικασία. Με πλησίασαν κάποια άτομα πιάσαμε κουβέντα (ο θεός να την κάνει) στη νοηματική, μου έδωσαν γλυκά, νερό, φρούτα, τους έδωσα στυλό, τσιγάρα, τραβήξαμε και κάποιες φωτογραφίες και συνέχισα.

    Δεν υπάρχει αστυνομία στο Ιράν. Υπάρχουν οι φρουροί της επανάστασης που κάνουν τους στρατιώτες, τους αστυνομικούς και γενικά καλύπτουν όλες τις υπηρεσίες ασφάλειας της χώρας. Φυσικά ελάχιστοι μιλάνε Αγγλικά και μιλάω για τους μορφωμένους. Πάντως συνεννόηση βγάζω.

    Από την Τεχεράνη μέχρι την Qom η απόσταση είναι 125χλμ. Η Qom είναι η ιερή τους πόλη. Παρά τις εκ νέου διαβεβαιώσεις στον εαυτό μου και τις λοιπές υποσχέσεις περί του αντιθέτου, την διαδρομή την έκανα βράδυ. Το απίστευτο είναι ότι όλη η διαδρομή ήταν φωταγωγημένη. Οδήγησα 125 χιλιόμετρα με συνεχή, αδιάλειπτο φωτισμό. Δεν έχω ξανασυναντήσει κάτι τέτοιο. Ο δρόμος είχε τρεις λωρίδες για κάθε ρεύμα. Το έκαναν αυτό για επίδειξη δύναμης; Για σεβασμό προς την ιερή τους πόλη; Δεν ξέρω. Ξέρω όμως ότι σε περίοδο με σκληρό εμπάργκο είχαν φωταγωγήσει 125 ολόκληρα χιλιόμετρα. Με έναν πρόχειρο υπολογισμό διαπίστωσα ότι θα είχαν τοποθετήσει τουλάχιστον 20.000 στύλους με διπλές λάμπες κατά μήκος του δρόμου. Και αυτό δεν είναι λίγο…

    Άραξα μπροστά (από την απέναντι πλευρά) από ένα τεράστιο τζαμί που είχε ένα πράσινο χρώμα, που μου θύμιζε πλακάκια μπάνιου, για να κάνω τσιγάρο και να φάω κάτι.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	82.à®·§-Kashan ß®¶™ Qom (20).jpg 
Προβολές:	661 
Μέγεθος:	64,6 KB 
ID:	292439

    Η εμφάνισή μου να ξέρετε ήταν γένια ενός μηνός και μαλλιά (όσα μου έχουν μείνει) κουρεμένα στον ένα πόντο. Ίσως αυτό να προσέλκυσε έναν κελεμπία (ιμάμη) ντυμένο στα άσπρα με μεγάλη γενειάδα και αυτό το πράγμα που φοράνε στο κεφάλι για σκουφί; καπέλο; Ακολούθησε ο εξής απολαυστικός διάλογος στη νοηματική με λίγες λέξεις έτσι για να σπάει την μονοτονία...

    - Από πού είσαι;
    Έχοντας συνηθίσει τη χροιά της ερώτησης - γιατί με είχαν ρωτήσει άπειρες φορές μέχρι τώρα του απάντησα:
    - Unan (Έτσι μας ξέρουν από Τουρκία και Ανατολικά)
    Ο κελεμπίας μου έκανε κάτι νοήματα ότι γιατί είχα έρθει εδώ, μου έδειχνε μια το τζαμί, μια το τρανσαλπ, μια τον ουρανό και πετάει και την ατάκα:
    - Μούσλιμ;
    - Νο Νο, του λέω εγώ και χωρίς να είμαι ιδιαίτερα θρήσκος (= εκκλησία μόνο το Πάσχα) συνεχίζω και του λέω: Κρίστιαν Όρθοντοξ.
    Ο κελεμπίας γουρλώνει τα μάτια του κάνει μεταβολή επιτόπου και φεύγει με ταχύ βήμα. Με τον που τον βλέπω να φεύγει λέω στον εαυτό μου: Τι μαλακία έκανες τώρα απέναντι από το ιερό τους μαγαζί; Πετάω το τσιγάρο, χώνω τα γάντια στο μπουφάν, φοράω κράνος και βγαίνω στην εθνική και κατευθείαν τέρμα γκάζι. Εκεί είδα ότι το γεροτρανσαλπ(μοντέλο 2000) πιάνει κοντερίσια τα 165χλμ/ώρα, ευχαρίστησα την Honda για τον κινητήρα της, και έκοψα ταχύτητα μετά από περίπου 10 χλμ. 90 χλμ μετά μπήκα στην Kashan πέτυχα κάτι πιτσιρίκια στο δρόμο με ένα μηχανάκι (μόνο μέχρι 125cc κυκλοφορούν στο Ιράν) τους είπα να με πάνε σε ένα ξενοδοχείο και αυτό είναι όλο.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Άραξα και την έπεσα για ύπνο, αφού πρώτα τράβηξα φωτογραφίες σε κάτι απίθανα μηχανάκια (όλα μια κοψιά).

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	83.à®·§-âò©·§ (1).jpg 
Προβολές:	664 
Μέγεθος:	77,6 KB 
ID:	292440

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	84.à®·§-âò©·§ (3).jpg 
Προβολές:	662 
Μέγεθος:	97,9 KB 
ID:	292441

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	88.à®·§-âò©·§ (10).jpg 
Προβολές:	663 
Μέγεθος:	98,7 KB 
ID:	292443

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από wanaka Προβολή μηνύματος

    Ένα μεγάλο πρόβλημα που αντιμετώπιζα (ευτυχώς το έχω ξεπεράσει χρόνια τώρα) είναι αυτό της παρέας. Πάντα αναζητούσα κάποιον/α να φύγουμε μαζί. Φίλο, σχέση, γκόμενα, άλλες μηχανές προκειμένου να φύγουμε….......



    ...........φύγε μόνος σου, μην περιμένεις, φύγε γιατί θα μεγαλώσεις και θα λες τι μαλακία έκανα που δεν πήγα εκεί και εκεί και εκεί. Φύγε! Και έφυγα…

    Συνημμένο 292311


    Με κέρδισες από εδώ
    Travel, Grow, Share

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Το πρωί γύρισα λίγο την πόλη...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	93.à®·§-âò©·§ (97).JPG 
Προβολές:	643 
Μέγεθος:	92,6 KB 
ID:	292451

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	92.à®·§-âò©·§ (94).jpg 
Προβολές:	641 
Μέγεθος:	51,8 KB 
ID:	292452

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    ...και κατέληξα στους κήπους του Fin. Νερό, δέντρα μέσα σε ένα πρώην παλάτι, μία καλή «σταγόνα δροσιάς» στο γενικότερο λιοπύρι της χώρας.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	96.à®·§-âò©·§ (35)°„߶™ .jpg 
Προβολές:	645 
Μέγεθος:	103,1 KB 
ID:	292454

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	97.à®·§-âò©·§ (38)°„߶™ .jpg 
Προβολές:	643 
Μέγεθος:	92,8 KB 
ID:	292455

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	98.à®·§-âò©·§ (44)°„߶™ .jpg 
Προβολές:	643 
Μέγεθος:	102,5 KB 
ID:	292456

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Εκεί έφαγα και μία παγωτέλα που τα έσπαγε και μετά έκανα περίπου 300χλμ και πήγα στο Ισπαχάν. Είχα ακούσει και διαβάσει πάρα πολλά για αυτήν την πόλη και ήθελα να τη δω από κοντά. Βρήκα δωμάτιο σε ένα hostel και αργότερα ένα συγκάτοικο από την Μαλαισία τον Jey. Το απόγευμα κάναμε μια βόλτα μέσα στην πόλη.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	100.à®·§-âò©·§ (65)°„߶™ .jpg 
Προβολές:	637 
Μέγεθος:	67,8 KB 
ID:	292457

Σελίδα 3 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ελλάδα VS Τουρκία - Θέμα: Εξοπλισμοί
    από soundstorm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2006, 13:53
  2. Ελλάδα VS Τουρκία - Θέμα: Πολιτεύματα - Ψευδαίσθηση Δημοκρατίας
    από Χωμάτινος στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2006, 11:14
  3. ΜotoGP και αντιπαράθεση Ελλάδα – Τουρκία
    από monstermind στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 110
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2006, 19:39
  4. Προτάσεις για όμορφα μέρη ανά την Ελλάδα...
    από bikersonly στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 20:02
  5. Πίστα Φόρμουλα 1 στην Ελλάδα
    από greekshadow στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2003, 20:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF