Σελίδα 113 από 148 ΠρώτοΠρώτο ... 1363103108109110111112113114115116117118123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.681 έως 1.695 από 2207

Θέμα: ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ!!!

  1. #1681
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Είναι ωραία φωτογραφία όμως , δεν είναι ;
    Γι αυτο εχω τις αμφιβολιες μου ,γιατι ειναι πολυ ωραια φωτο για να ειναι αληθινη.Πιθανως πηραν τις στροφες του καθενος ξεχωριστα και τις ενωσαν σε μια φωτο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #1682
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    πολυ κοντα μου φαινονται,ας μας πει καποιος πιλοτος.
    Μπορούν και πιο κοντά ...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	a_7_crs_01.jpg 
Προβολές:	249 
Μέγεθος:	69,9 KB 
ID:	420176
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  3. #1683
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Και μια αγαπημένη

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200814_125543.jpg 
Προβολές:	253 
Μέγεθος:	108,6 KB 
ID:	420178

  4. #1684
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Τα 2 ραφαλ ηταν κρητη και μπορει η φωτο να ειναι απο αυτη την <επισκεψη>
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  5. #1685
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    Τα 2 ραφαλ ηταν κρητη και μπορει η φωτο να ειναι απο αυτη την <επισκεψη>
    Η φωτογραφία είναι από το NATO TIGER MEET το 2016 και δείχνει το δικό μας F-16 Block 52+ της 335 μοίρας και το Rafale M της Flottille 11F , αν δεν κάνω λάθος .

  6. #1686
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Χθές, εντυπωσιάστηκα από το θέαμα 2 Osprey που πέταγαν χαμηλά και με ελιγμούς, περνώντας ανάμεσα από Ταϋγέτο και Πάρνωνα. Είχα την καλύτερη θέα από το χωριό μου...
    Παίζει καμιά άσκηση marines?

  7. #1687
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παντως στα των ημερων γεγονοτα 3 ηταν τα ωραια σκηνικα.
    1. Το καλο τσαλακωμα της Φρεγατας των Τούρκων
    2. Η αλλαγη σωβρακων στα Τουρκικα πλοια οταν περάσανε τα Rafale απο πανω τους σε χαμηλη πτηση
    3. Το κλειδωμα υποβρυχιου των Τουρκων στην Ναξο απο Aegean Hawk S-70 δικο μας.

    Στην 3η περιπτωση φυσικα δεν εχει ειπωθει κατι ακομα μια και οι Ρουρκοι θελανε να κανουνε τους μαγκες και ειναι σοβαρο περιστατικο.

  8. #1688
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Παντως στα των ημερων γεγονοτα 3 ηταν τα ωραια σκηνικα.
    1. Το καλο τσαλακωμα της Φρεγατας των Τούρκων
    2. Η αλλαγη σωβρακων στα Τουρκικα πλοια οταν περάσανε τα Rafale απο πανω τους σε χαμηλη πτηση
    3. Το κλειδωμα υποβρυχιου των Τουρκων στην Ναξο απο Aegean Hawk S-70 δικο μας.

    Στην 3η περιπτωση φυσικα δεν εχει ειπωθει κατι ακομα μια και οι Ρουρκοι θελανε να κανουνε τους μαγκες και ειναι σοβαρο περιστατικο.

    1) Έπαθαν γερό επικοινωνιακό στραπάτσο, αυτό που ο θυμόσοφος λαός λέει "πήγαν για μαλλί και βγήκαν κουρεμένοι"... Δεν περίμεναν ότι ο κυβερνήτης της ΛΗΜΝΟΣ δεν θα μάσαγε από τον τσαμπουκά, συν το γεγονός ότι ένα από τα βασικά χαρακτηριστικά των φρεγατών τύπου Kortenaer είναι η επίτευξη υψηλής ταχύτητας. Βέβαια κάτι τελειωμένοι "δημοσιογράφοι" τύπου Χίος και Μακελειά και λοιπό κακό συναπάντημα την πάτησαν και υιοθέτησαν αμάσητο τον τουρκικό σανό, αφού τη μία μέρα ζητούσαν να πέσουν κεφάλια που δώσαμε κώλο στους Τούρκους με την "επακούμβηση", και την άλλη μέρα εκθείαζαν τον κυβερνήτη και πέταγαν ηλίθιες εθνικιστικές κορώνες πασπαλισμένες με ευχές "η Παναγιά και ο Άγιος Νικόλαος να σας προστατεύει"...

    2) Τα γαλλικά Rafale δεν άκουσα ή διάβασα κάπου να έκαναν low pass πάνω από τους Τούρκους, είναι λογικό άλλωστε και δεν θέλει και πολλή λογική γτ δεν έχει κανένα νόημα αυτό... απλά πέταξαν εντός της περιοχής που είχαν δεσμεύσει για τη NAVTEX, το μήνυμα ήταν απλά επικοινωνιακό, προσωπική μου άποψη καθαρά, τους έκαναν τη μούρη κρέας, μόλις ο Μακρόν συνειδητοποιήσει ότι δεν υπάρχει τελικά μαρούλι για φρεγάτες και μεταχειρισμένα Rafale, θα ανακρούσει πρύμναν και δεν θα ασχοληθεί περαιτέρω σαν καλός έμπορος όπλων...

    3) Είναι συζητήσιμο κατά πόσον έχει συμβεί ή όχι αυτό, μόνο και μόνο ότι η είδηση ήταν αποκλειστικότητα του Pronews, μειώνει κατακόρυφα την αξιοπιστία της είδησης... είναι ένας ακήρυχτος πόλεμος αυτές τις ημέρες, και κυρίως πόλεμος προπαγάνδας και εντυπωσιασμού... γενικά αυτές τις ημέρες αποφεύγω το διαδίκτυο, γιατί οι πολεμόχαροι αρθρογράφοι του καναπέ και των πληκτρολογίων έχουν ξεσπαθώσει και ζητάνε να γίνει επιστράτευση, να βυθίσουμε καράβια, να ρίξουμε αεροπλάνα, να εισβάλλουμε στην Θράκη, κι ό,τι μαλακία του κατέβει του καθενός από την ευκολία και τη βολή του καναπέ... γενικά προσέχουμε τι και από ποιον διαβάζουμε και είμαστε υποψιασμένοι, άλλωστε δεν θα έλεγα ότι έχουμε σοβαρά ΜΜΕ, ιδίως διαδικτυακά...

  9. #1689
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Αυτο με το υποβρυχιο μου το ειπε φιλος μου καλος Πλωταρχης του ΠΝ. Δεν ηξερα οτι γραφτηκε καπου. Εγινε 100%. Επισης μου ειπε οτι ειναι πολυ ψηλα το ηθικο λογω Λυμπερη που οσο να ναι ξερει τι να πει. Οι ενεργειες του κυβερνητη της ΛΗΜΝΟΣ ηταν οδηγιες αντιδρασης για ενα σωρο περιπτωσεις που μπορει να συμβουν. Δεν εγινε τιποτα τυχαια.

    Οσο για τον Μακρον... Πιστευω θελει να παιξει μεγαλυτερο ρολο ως ηγετης καποιου συνασπισμου χωρων του Νοτου μια και η Γερμανια δεν μας τα λεει καλα οπως βλεπετε. Παιζονται μεγαλυτερα συμφεροντα απο 2 φρεγατες εκει περα για να αφησει ο Γαλλος τον Τούρκο να σουλατσαρει ανοιγοντας μετωπα παντου

  10. #1690
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Χθές, εντυπωσιάστηκα από το θέαμα 2 Osprey που πέταγαν χαμηλά και με ελιγμούς, περνώντας ανάμεσα από Ταϋγέτο και Πάρνωνα. Είχα την καλύτερη θέα από το χωριό μου...
    Παίζει καμιά άσκηση marines?
    Δεν έχω ακούσει κάτι για Marines και συνεκπαίδευση, μικρή πιθανότητα να ήταν οργανικά ελικόπτερα του USS Hershel Williams, το οποίο προ 2-3 ημερών ήταν ελλιμενισμένο στη Νάπολη και υπήρχε φήμη πως θα έκανε μια επίσκεψη και προς τα εδώ...

  11. #1691
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Αυτο με το υποβρυχιο μου το ειπε φιλος μου καλος Πλωταρχης του ΠΝ. Δεν ηξερα οτι γραφτηκε καπου. Εγινε 100%. Επισης μου ειπε οτι ειναι πολυ ψηλα το ηθικο λογω Λυμπερη που οσο να ναι ξερει τι να πει. Οι ενεργειες του κυβερνητη της ΛΗΜΝΟΣ ηταν οδηγιες αντιδρασης για ενα σωρο περιπτωσεις που μπορει να συμβουν. Δεν εγινε τιποτα τυχαια.

    Οσο για τον Μακρον... Πιστευω θελει να παιξει μεγαλυτερο ρολο ως ηγετης καποιου συνασπισμου χωρων του Νοτου μια και η Γερμανια δεν μας τα λεει καλα οπως βλεπετε. Παιζονται μεγαλυτερα συμφεροντα απο 2 φρεγατες εκει περα για να αφησει ο Γαλλος τον Τούρκο να σουλατσαρει ανοιγοντας μετωπα παντου

    Τι να σου πω, όπως είπα η αλήθεια είναι το πρώτο θύμα... αλλού έχω διαβάσει ότι από ασφαλείς πηγές του ΠΝ δεν υπήρξε κάτι τέτοιο... πάντως σίγουρα πρωταρχική πηγή ήταν το Pronews, με ό,τι αυτό συνεπάγεται... Για τον Λυμπέρη δεν καταλαβαίνω τι εννοείς να είμαι ειλικρινής, αν εννοείς τον ε.α. που ήταν στα Ίμια τότε, δεν ξέρω τι σχέση έχει με το ηθικό. Εννοείται ότι δεν έγινε τίποτα τυχαία, κι ότι οι απέναντι δεν φημίζονται για τη ναυτοσύνη τους...

    Τώρα πάμε σε γεωπολιτικά μονοπάτια και ξεφεύγουμε από τα αεροπορικά, πολύ περιληπτικά, δεν νομίζω ότι ο Μακρόν πάει να κάνει κάποιο συνασπισμό του Νότου, η Ιταλία ας πούμε σε θέματα γεωπολιτικά είναι πάντα ασταθής, ή να είμαι πιο σωστός, βαδίζει βάσει των συμφερόντων της (λογικό) και πολλές φορές έχει ασπαστεί τις τουρκικές θέσεις. Ο Μακρόν προσπαθεί απλά σε κλασικό δίπολο Γαλλία vs Γερμανίας να δείξει ότι τα ηνία είναι δικά του λόγω ατολμίας και οικονομικών συμφερόντων της Γερμανίας, μόνο που η Γερμανία καίτοι λαβωμένη οικονομικά εξακολουθεί να είναι η κινητήρια οικονομική δύναμη στην κατακερματισμένη ΕΕ. 2 φρεγάτες και μερικά Rafale μια χαρά συμφέροντα είναι όταν είσαι έμπορος όπλων, σίγουρα δεν τον χαλάνε και τα πετρέλαια, αν και δεν ξέρω κατά πόσον ισχύει αυτό το περίφημο "στο βυθό της Ελλάδας βρίσκεται ένας ωκεανός αποθεμάτων πετρελαίου και φ. αερίου... αμφιβάλλω προσωπικά.

  12. #1692
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω ακούσει κάτι για Marines και συνεκπαίδευση, μικρή πιθανότητα να ήταν οργανικά ελικόπτερα του USS Hershel Williams, το οποίο προ 2-3 ημερών ήταν ελλιμενισμένο στη Νάπολη και υπήρχε φήμη πως θα έκανε μια επίσκεψη και προς τα εδώ...
    Και σημερα πεταξαν ,εχω φωτο που εχουν βγει ανατολικη πελοποννησο στο μυρτωο πελαγος και στον Τυρο αρκαδιας,θα ποσταρω ποιο μετα
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  13. #1693
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    ιδου...πλακα λεωνιδιου αρκαδιας και μετα τυρος αρκαδιας
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ελικοπτερα.jpg 
Προβολές:	148 
Μέγεθος:	26,9 KB 
ID:	420224Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ελικοπτερα 1.jpg 
Προβολές:	150 
Μέγεθος:	61,2 KB 
ID:	420225
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  14. #1694
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Περίεργο θόρυβο πρέπει να κάνουν, σωστά ;Κάτι μεταξύ ελικοπτέρου και drone.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  15. #1695
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Περίεργο θόρυβο πρέπει να κάνουν, σωστά ;Κάτι μεταξύ ελικοπτέρου και drone.
    θα ελεγα με τον ογκο που εχουν ειναι <αθορυβα> σχετικα,δηλ τον θορυβο τον αντιλαμβανεσαι σχετικα κοντα...και κανουν σαν αεροπλανα πιο πολυ,οταν οι ελικες ειναι παραλληλες στο εδαφος
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF