Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 84

Θέμα: Μικρότερη πινακίδα από την κανονική

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fidel_98_99 Προβολή μηνύματος
    Πας στην ασφαλεια κ δηλωνεις απωλεια πινακιδας
    Με τη δηλωση απωλειας πας στο μηχανολογικο κ με ενα παραβολο 30 ευρω σου δινουν νεα πινακιδα(νεο αριθμο κ αδεια)
    To μηχανολογικό πού είναι στην Αθήνα;

  2. #17
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dmf Προβολή μηνύματος
    Πάντως το καλύτερο είναι το χρονικό διάστημα αφού κάνεις αίτηση για νέα πινακίδα μέχρι να στην βγάλουν (κανά μήνα). Μπορείς
    να κυκλοφορείς χωρίς πινακίδα αρκει να έχεις το χαρτί της αίτησης στο κεπ. Η χαρά του κάγκουρα
    γεγονός
    και με μένα έτσι έγινε που την είχα χάσει, μάλιστα τότε επειδή είχαν έλλειψη σε τσίγκο κυκλοφορούσα ένα μήνα χωρίς.
    Δεν με σταμάτησαν ποτέ, ή για την ακρίβεια με έλεγξαν μια φορά όταν πήγα και πάρκαρα δίπλα σε ένα ζητά. Του δειξα το χαρτί της απώλειας από την τροχαία και τέλος

  3. #18
    Νέο μέλος Το avatar του/της elmeow
    Εγγραφή
    11/06/2013
    Μηνύματα
    11
    μου είχε κοπεί η πινακίδα και έπεσε στο δρόμο..δεν τη μάζεψα ποτέ..πήγα σε ένα μαγαζί που τυπώνουν και μου έφτιαξαν μια αλλά δεν είχε πάνω το σηματάκι.Κάθε φορά που με σταματούσαν μου ζαλίζανε τον έρωτα οτί το παπί είναι κλεμμένο,δεν με έγραψαν ποτέ ευτυχώς αλλά είναι πρήξιμο..αν πάρεις τουλάχιστον αυτό το χαρτί απ'την τροχαία είσαι κομπλέ.Και β'αλτην εκεί που πρέπει όχι πάνω απτη ρόδα..κάτω απτο φτερό κτλ..κάθε 10 μέτρα θα σε σταματάνε..στο xr την έχω πάνω από τη ρόδα και μου τα κάνουν τούμπανο κάθε λίγο και λιγάκι..

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elmeow Προβολή μηνύματος
    Και β'αλτην εκεί που πρέπει όχι πάνω απτη ρόδα..κάτω απτο φτερό κτλ..κάθε 10 μέτρα θα σε σταματάνε..στο xr την έχω πάνω από τη ρόδα και μου τα κάνουν τούμπανο κάθε λίγο και λιγάκι..
    Εφόσον είναι ορατή η πινακίδα και όχι γυρισμένη ή κρυμμένη ή οτιδήποτε άλλο για ποιο λόγο απαγορεύεται να την έχεις πάνω από τη ρόδα;

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    820
    πρεπει να ειναι εκει που εχει ορισει ο κατασκευαστης απο οτι ξερω

  6. #21
    Νέο μέλος Το avatar του/της elmeow
    Εγγραφή
    11/06/2013
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ectel Προβολή μηνύματος
    Εφόσον είναι ορατή η πινακίδα και όχι γυρισμένη ή κρυμμένη ή οτιδήποτε άλλο για ποιο λόγο απαγορεύεται να την έχεις πάνω από τη ρόδα;
    Γιατί δεν είναι ορατή
    Για τα ελικόπτερα ίσως

  7. #22
    οι καιροί είναι περίεργοι.... κάνε τα νομιμα για να μην έχεις τσάμπα τραβήγματα.....

    εκτός και αν έχεις κάτι να φοβηθείς/κρύψεις κλπ κλπ....


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elmeow Προβολή μηνύματος
    ............... και μου τα κάνουν τούμπανο κάθε λίγο και λιγάκι..

  8. #23
    Νέο μέλος Το avatar του/της elmeow
    Εγγραφή
    11/06/2013
    Μηνύματα
    11
    [/QUOTE]
    τ'αυτιά

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elmeow Προβολή μηνύματος
    τ'αυτιά[/QUOTE]

    Τρομαξα...... Χαχαχα

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από iconan Προβολή μηνύματος
    και εννοειτε πως δεν είναι τσάμπα η έκδοση καινούριας πινακίδας! Υπόψη ότι σου αλλάζουν νούμερο και συνεπώς αδεια κυκλοφορίας γιατί δεν υπάρχει η δυνατότητα επανέκδοσης του ιδιου νούμερο μιας και αυτο θα ηταν παρανομο και για το ιδιο το υπουργείο!
    Καλύτερε να πας σε μαγαζάκι με επιγραφες να ρωτησεις ποσο θελει να σου βγάλει μια με το ιδιο νουμερο στις κανονικες διαστασεις και με σφραγιδακι και με απόλα, ίσως συμφερει καλυτερα.
    Yπαρχει τετοιο μαγαζι που κανει πινακιδες ιδιες με αυτες που δινει τωρα το συγκοινωνιων?

    Θελει να φτιαξει ενας φιλος σε ιστορικο αλλα δεν θελει να καταστρεψει την κανονικη πινακιδα γιατι ειναι απο τοτε που την αγορασε!

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KOSTAS-ER6 Προβολή μηνύματος
    Yπαρχει τετοιο μαγαζι που κανει πινακιδες ιδιες με αυτες που δινει τωρα το συγκοινωνιων?

    Θελει να φτιαξει ενας φιλος σε ιστορικο αλλα δεν θελει να καταστρεψει την κανονικη πινακιδα γιατι ειναι απο τοτε που την αγορασε!
    Αυτό απαγορεύεται και συνιστά το αδίκημα της πλαστογραφίας.

  12. #27
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    γεγονός
    και με μένα έτσι έγινε που την είχα χάσει, μάλιστα τότε επειδή είχαν έλλειψη σε τσίγκο κυκλοφορούσα ένα μήνα χωρίς.
    Δεν με σταμάτησαν ποτέ, ή για την ακρίβεια με έλεγξαν μια φορά όταν πήγα και πάρκαρα δίπλα σε ένα ζητά. Του δειξα το χαρτί της απώλειας από την τροχαία και τέλος

    Το ίδιο μου έτυχε όταν πήρα τη μηχανή. Και πάλι λόγω έλλειψης υλικού κυκλοφορούσα για κανά δίμηνο χωρίς.
    Με σταμάτησαν μια φορά και μόνο, έδειξα το χαρτί και έληξε εκεί.
    Μου ψιλογκρίνιαξε ότι είχα αργήσει να πάρω τις πινακίδες και ότι πλέον είχαν υλικό αλλά μέχρι εκεί.



    Άντε καλημέρα σε όλους

  13. #28

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Μετά απο αναζήτηση , το πιο κοντινό , θέμα που βρήκα σε αυτό που έψαχνα είναι το εξής θέμα.

    ήθελα να ρωτήσω,επειδή η πινακίδα μου έχει τσαλακωθεί λίγο και δεν μπορώ να πω οτι είναι μικρή.

    Ποιες είναι οι νόμιμες διατάσεις την σήμεροων ημέρα ευρωπαικές για την πινακίδα;
    Μπορείς να κάνεις κάποια μικρότερη ;

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    Μετά απο αναζήτηση , το πιο κοντινό , θέμα που βρήκα σε αυτό που έψαχνα είναι το εξής θέμα.

    ήθελα να ρωτήσω,επειδή η πινακίδα μου έχει τσαλακωθεί λίγο και δεν μπορώ να πω οτι είναι μικρή.

    Ποιες είναι οι νόμιμες διατάσεις την σήμεροων ημέρα ευρωπαικές για την πινακίδα;
    Μπορείς να κάνεις κάποια μικρότερη ;
    Η μοναδική πινακίδα που επιτρέπεται να έχεις είναι αυτή που σου δίνει το κράτος.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πινακίδα κάτω απο την ουρα?Πώς?
    από vas_sia στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2008, 18:33
  2. Φωτό από την τελευταία Βόλτα ....
    από swtos στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2004, 17:11
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2003, 15:42
  4. ΑποΧωρηση Απο Την Εργασια Μου
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 21:05
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF