Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ VSTROM DL 1000

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2010
    Μηνύματα
    7

    ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ VSTROM DL 1000

    Εδω και λιγες μερες μου χει μπει στο μυαλο να ανταλλαξω το καθολα αξιο-πιστο Transalp ΄03 μου με ενα 100αρι vstrom (1ος του ΄04). Απο το ΤΑ μου δεν εχω κανενα παραπανω με υπερκαλυπτει αλλα θα θελα να παω σε κατι πιο μεγαλο και σε κατι με ζαντα και οχι ακτινες. Η τρελα μου ειναι το Varadero αλλα τα βαλαντια πολλα κι ετσι βρηκα το vstrom που μ αρεσει και στην εμφανιση. Τα υπερ και τα κατα τα εχω ζυγισει και εδω και μερες εχω ψαξει και εχω διαβασει αρκετα (κυριως εδω αλλα και αλλου). Για αξια μεταπωλησης, λογου χαριν, το ξερω οτι θα το παντρευτω μιας και δεν εχει και ειναι περιπου το ιδιο με το ΤΑ, που παρολα τα χρονια του, καλα κραταει, αλλα με τις παρουσες συνθηκες δεν σκοπευω να αγορασω αλλο (ισως πολυ αργοτερα).
    Αυτο που με ενδιαφερει και θελω να μαθω ειναι τα περι καμπανας, (διαβασα ενα σχετικο θεμα, εδω) ειναι λογος απορριψης? και γενικοτερα εντυπωσεις και γνωμες για την κινηση μου. Μπορει να το χω ψαξει αλλα δεν εχω καταληξει, καθε γνωμη ειναι δεκτη και θα βοηθησει, να το κανω το βημα ή να κατσω στα αυγα μου?
    ...και για να σας βοηθησω περισσοτερο μιλαω για τραμπα, αντε να βαλω μεχρι 3 κατοσταρικα.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    αφου το θελεις παρτο,οσοι φιλοι το εχουν θεμα με καμπανα δεν ειχαν.αν και εγω θα επαιρνα το 650

  3. #3
    Παρε με τον μαυρο σκελετο δλδ 2005 και μετα.....

    Αναλυτικοτερα το βραδυ......

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Παρε με τον μαυρο σκελετο δλδ 2005 και μετα.....

    Αναλυτικοτερα το βραδυ......

    Ένα τέτοιο δηλαδή
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN0613-2.jpg 
Προβολές:	343 
Μέγεθος:	107,6 KB 
ID:	293000

  5. #5
    και επανέρχομαι....

    μοντέλο 2002
    το πρώτο που βγήκε, διακρίνεται εύκολα από το κοντερ που είναι το μονο 260άρι, τα φώτα δεν ανάβουν μόνιμα, η ζελατίνα είναι σταθερή

    μοντέλο 2003
    ανανέωση στο κοντέρ (240 πλέον), τα φώτα ανάβουν μόνιμα, η ζελατίνα σταθερή

    μοντέλο 2004
    ανανέωση στο σχεδιασμό κοντέρ, ζελατίνα ρυθμιζόμενη, άλλος σχεδιασμός καρίνας

    μοντέλο 2005 - ....
    μαύρο πλαίσιο


    γενικά....
    καλο μηχανάκι, με τα θεματάκια του όμως στα πρώτα τουλάχιστον μοντέλα (ψεκασμός, πηνία, καμπάνα, αναρτηση πίσω - μου έκατσαν όλα, τέτοια τύχη λέμε)
    αν παρεις από 2005 και μετά, τα θέματα έχουν λυθεί στο μεγαλύτερο ποσοστό.... θα σου συνιστούσα 2006 ή 2007 και πάνω καλού κακού....

    α και που σαι εεεε? στην πόλη αλλά και στο ταξίδι από 170 - 180 και μετά ΚΑΙΕΙ......

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2010
    Μηνύματα
    7
    Ευχαριστω πολυ φιλοι, ειδικα εσενα Σπυρο. Ακριβως αυτο ζητουσα και μου εμαθες, τις διαφορες ανα μοντελο. Αυτο που εχω βρει ειναι μοντελο αρχες 04, θα το κοιταξω καλυτερα και θα αποφασισω. Thx.

  7. #7
    Όσον αφορά την καταναλωση, επειδη είχα ενα μοντ. 2004 για ενάμισι χρόνο και 25κ χλμ, μεσα στην πόλη είχαμε άνετα τα 10λτ/100χλμ. Εκτός είχαμε περίπου 7λτ/100χλμ αλλά σχεδόν ποτέ δεν το "έπινα" σε ταχύτητες.

    Εκανα μεγάλη μ@λακι@ που το εδωσα και αν το είχα σήμερα το μόνο που θα του άλλαζα ειναι οι αναρτήσεις, χαλαρα τρισάθλιες.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2010
    Μηνύματα
    7
    Το θεμα της καταναλωσης δεν με πολυκαιει μιας και τωρα ερχεται 6,3λιτ/100χλμ περιπου (μικτος κυκλος). η οδηγηση με νοιαζει, αν ειναι στην οδηγηση σαν 650, οκ! το κατεχω. Δυστυχως δεν εχω κανενα γνωστο με 1000αρι για να κανω test ride.

  9. #9
    εγω θα εκανα υπομονη ,και θα πηγαινα για varadero1000abs, το vstrom1000 δεν ειναι και τοσο πετυχημενο ,σε πολλα πραγματα, π,χ φρενα..

  10. #10
    ανέ-μελος Το avatar του/της KAGOURO
    Εγγραφή
    20/08/2010
    Μηνύματα
    243
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    εγω θα εκανα υπομονη ,και θα πηγαινα για varadero1000abs, το vstrom1000 δεν ειναι και τοσο πετυχημενο ,σε πολλα πραγματα, π,χ φρενα..
    Το αυτό !!!!!!!!!!!! Και χωρίς αβσ να το βρείς μοντέλο 2003 και μετά πάρτο !

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    121
    δες και το cagiva navigator το ειχα παρει βολτα και σκοτωνε (γκαζι-φρενα-πλαγισματα κτλ), αλλα ο τυπος δεν ηθελε ανταλλαγη με το vstrom (k3) μου. Τελικα πηρα multi 1000 που ειναι καλυτερο αλλα εχασα λιγο γκαζι-ανεση

  12. #12
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    δεν κοιτας και το klv που ειναι διδυμο αδερφακι του vstrom;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    δεν κοιτας και το klv που ειναι διδυμο αδερφακι του vstrom;
    δεν ξέρω γιατί αλλά τα πουλάνε κατατις πιο ακριβά.... ίσως επειδή είναι μοντέλα από 2005 και μετά????

  14. #14
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    δεν εχω ασχοληθει με την συγκεκριμενη κατηγορια των συγκεκριμενων μοτοσυκλετων,αλλα φανταζομαι πως επειδη δεν εχουν πουλησει καθολου,θα ειναι λογικες οι τιμες τους και πιθανων αρκετα διαπραγματευσιμες..
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2010
    Μηνύματα
    7
    Κοιτα ρε τι μαθαινει ο ανθρωπος οσο ζει, πραγματικα δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοιο μηχανακι και βλεποντας το επαθα την πλακα μου (μονο το σημα αλλαζει).
    Σπυρο οντως ειναι πιο ακριβα (για μενα) αλλα και πιο καινουργια. Κι αυτο δεν περπατησε ρε παιδια, γιατι?

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγή καθρεπτών σε 600 από 1000
    από Saranos στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2010, 01:56
  2. Αλλαγη αντιψυκτικου σε Vstrom 650
    από 2c-rover στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2009, 00:08
  3. Καλό Site για αγορά PCIII USB για Vstrom DL 1000 K4
    από WWW στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2009, 13:02
  4. Σωληνακια υψηλής σε Dl 1000...
    από kalant στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2008, 11:44
  5. Αλλαγή λαδιών σε V-strom 1000
    από Respect στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2006, 13:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF