Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Παραμένω νέος :P αλλά χρειάζομαι και πάλι την βοήθεια σας... !!!

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/03/2013
    Μηνύματα
    23

    Παραμένω νέος :P αλλά χρειάζομαι και πάλι την βοήθεια σας... !!!

    ...αρχικά 1000 συγνωμη για το 2ο topic που ανοίγω... αλλα θεώρησα πως το άλλο "κάηκε" .. και για αυτό δεν έλαβα καμία απάντηση...σε αντίθετη περίπτωση κράξτε με ελεύθερα :P

    .....εχοντας ψαξει λοιπον τα απαντα ....ερχομαι να ρωτησω κατι ακομα αφου σας πω εν ολιγοις που κατεληξα...

    δεν ειμαι μηχανοβιος και πιθανολογω πως δεν θα γινω και ποτε δλδ... εχω ενα susuki ss που καιει το κ@λο του και το προβλημα μου ειναι τασ 10 ευρω που βαζω μερα παραμερα ... μου φτανουν ισα ισα για 60 Klm περιπου...ειμαι και ανεργος και καταλαβαινετε. Η αρχικη μου σκεψη λοιπον ηταν ακριβως αυτη να γλυτωσω καποια χρηματα κανοντας καποιες μικρες αποστασεις // βριλλησια - χαλανδρι πχ // καθημερινα παιρνοντας ενα μικρο 2τροχο εργαλειο... τωρα τι θα ηταν δεν ξερω..

    Τα οικονομικα μου δε δεν ηρθαν οπως τα ηθελα .. και οκ καταφερα να μαζεψω ενα 1000ρικο σε μετρητα και να εχω και την καβατσα να παρω λιγα δανικα απο ενα φιλο για κρανος κ.λ.π

    Το μεταφορικο αυτο το ειχα σκεφτει σαν ενα ας πουμε "γρηγορο ποδηλατο" που θα με εξυπηρετει χωρις καγκουριες κ.λ.π να πηγαινω στη δουλεια μου ( επαναλμβανω χαλανδρι, χολαργο, βριλλησια, αγια παρασκευη, γερακα εδω γυρω δλ ) και οκ ΙΣΩΣ να επαιρνα τον αερα του που λενε καθως στην παρουσα φαση δεν σας κρυβω οτι φοβαμαι αρκετα.. ( προσφατα ξαναπηρα το ninja 250 ενος φιλου στη κινηση και εκανα ενα τετραγωνο και ενιωσα εντελως ανασφαλης !! ισως λοφω του οτι εχω συνηθησει με το αμαξι τι να πω.. )

    Σκεφτηκα λοιπον.. εναλλακτικα απο το να παρω ενα παπι να παρω κατι σαν το cbr 125 που απο οτι βλεπω ειναι και πολυ οικονομικο ( καταναλωση μεχρι 3.,5 ενω το Ninja που αρχικα ειχα βαλει στο ματι 5+ ) για την πολη.... να το μαθω αρχικα ..να με μαθει και εκεινο...κ.λ.π

    Μου ειπατε αρχικα πως θα το βαρεθω....ΠΙΘΑΝΟΝΑΤΑ... και απο εκει και περα.. βλεπω και κανω...

    ...θα ηθελα ομως και παλι τη συμβουλη σας...

    Ποσο τραβαει και βολευει εν τελη για την πολη... η την κινηση ? τη τελικη εχει ? ( οχι πως με νοιαζει και πολυ δλ.. το ss εχει 210 και το παω μεχρι 60... τραγικο ) ....ποσο ασφαλες ειναι για εναν αρχαριο και συναμα 33χρονο για να τον βαλει εστω και σε αυτο το πρωημο σταδιο στο κοσμο των μηχανων και γιατι οχι να τον αφησει και εκει χωρις να υπαρχει λογος αργοτερα για περισσοτερα κυβικα ??

    Λογω το οτι ειναι 1μονοκιλυνδρο..."κλωτσάει" ???

    Σας ευχαριστω και παλι ολους

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    η κανενα παπι θα ελεγα εγω η κανενα scooter με μεγαλους τροχους ομως,εχει αρκετα εκει στο 1000αρικο
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3032529/

  3. #3
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    παπι.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    παπί

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2014, 20:10
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2007, 07:25
  3. Για δειτε και πειτε την γνωμη σας
    από ktm640lc4 στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2007, 12:04
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 14:08
  5. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 15:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF