Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 33

Θέμα: Ξερει κανεις λεπτομερειες για διακοπη συμβολαιου ΟΤΕ?

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/01/2013
    Μηνύματα
    40
    δεν ανέφερα πουθενά ότι το δίκτυο ανήκει σε άλλον πάροχο. όλες οι εταιρείες απο τον οτε νοικιάζουν γραμμές. Επίσης αυτά που αναφέρω ήταν αυτά ακριβως που μου είπαν όταν άλλαξα πάροχο και τα μεταφέρω όπως ακριβώς μου τα είπαν. Δεν λέω τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο

  2. #17
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Παιδες καλησπερα οπως εχω αναφερει ξανα στο παρελθον επιστρεφω Ελλαδα τον Σεπτεμβρη και φυσικα χρειαζομαι Ιnternet να με περιμενει σπιτι λογω υποχρεωσεων που θα εχω. Λοιπον λογω αξιοπιστιας διαλεξα ΟΤΕ 24Μbit kai 3 1/2 ωρες προς σταθερα για 32€ και μετα απο 6 μηνες 37€. Ειναι dsl kai oxi vdsl που καπως προβληματιζομαι αλλα θα δουμε. Τα 80αρια που λες απο που βγαινουν φιλε μου? για το λογο που σε ρωταω ειναι αν ειναι να κανω πισω τωρα που μπορω πριν υπογραψω. Thanks bro.

  3. #18
    Πονεμένη ιστορία η διακοπή της σύνδεσης και η έναρξη άλλης, παίρνει πολύ μα πολύ χρόνο. Αγανάκτησα στη κυριολεξία με τον χρόνο που χρειάζεται και την ασυνενοησία που προκύπτει. Όσο για ταχύτητες είναι πραγματικά ότι νά'ναι...

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Παιδες καλησπερα οπως εχω αναφερει ξανα στο παρελθον επιστρεφω Ελλαδα τον Σεπτεμβρη και φυσικα χρειαζομαι Ιnternet να με περιμενει σπιτι λογω υποχρεωσεων που θα εχω. Λοιπον λογω αξιοπιστιας διαλεξα ΟΤΕ 24Μbit kai 3 1/2 ωρες προς σταθερα για 32€ και μετα απο 6 μηνες 37€. Ειναι dsl kai oxi vdsl που καπως προβληματιζομαι αλλα θα δουμε. Τα 80αρια που λες απο που βγαινουν φιλε μου? για το λογο που σε ρωταω ειναι αν ειναι να κανω πισω τωρα που μπορω πριν υπογραψω. Thanks bro.
    τον μήνα ή την διμηνία?

    ο οτε εκδίδει λογαριασμό ανά δίμηνο οπότε και εσένα σου παει 64/74..... φαντάζομαι οτι στην τιμή περιλαμβάνονται τα πάγια....

    εγώ δίνω πχ, 60 ευρα το δίμηνο και έχω ιντερνετ 24μβπς, σταθερό απεριοριστα, εξωτερικό απεριοριστα (σε σταθερά) και μία ώρα κινητά....

    βλέπεις που ο οτέ είναι ακριβός?

  5. #20
    Τα πάγια και ο ΦΠΑ είναι εκτός...

  6. #21
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Spyrako οι τιμες ειναι για το μηνα κ δεν ηξερα οτι ο οτε εκδιδει λογαριασμο ανα διμηνο. Παντως η τιμη ειναι τελικη και συμπερελιλαμβανονται και τα παγια και ο φπα.

    Notako, εμενα παντως μου ειπα οτι θα παρει λιγοτερο απο 10 εργασιμες εως την εναρξη της συνδεσης.

    Υ.Γ. Ρε γμτ μεχρι και για το ιντερνετ πρεπει να προσεχω....

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Spyrako οι τιμες ειναι για το μηνα κ δεν ηξερα οτι ο οτε εκδιδει λογαριασμο ανα διμηνο. Παντως η τιμη ειναι τελικη και συμπερελιλαμβανονται και τα παγια και ο φπα.
    επομένως είναι πανάκριβος ο οτε

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    ΟΚ, επειδή λοιπόν δεν τα γνωρίζεις καλό θα ήταν να λέμε και λιγότερα. Το δίκτυο (εκτός του last mile {σπίτι-καφαο}) ανήκει στον ΟΤΕ. Μέσα στα ΑΚ του ΟΤΕ βάζουν τα voice switches και τα dslam τους οι άλλες εταιρείες...


    Τα περι ταχυτήτων κλπ δεν τα συζητάμε, ανήκουν σε άλλη διάσταση.
    Μπερδεύτικα, ξέρω με σιγουριά ότι υπάρχουν ιδιωτικές οπτικές ίνες που πηγαίνουν από κέντρο σε κέντρο.

  9. #24
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Μπερδεύτικα, ξέρω με σιγουριά ότι υπάρχουν ιδιωτικές οπτικές ίνες που πηγαίνουν από κέντρο σε κέντρο.
    Ναι, αλλά δεν καλύπτουν όλη την επικράτεια (κι αυτές οι επενδύσεις έγιναν παλιά που λεφτά υπήρχαν).
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #25
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Μπερδεύτικα, ξέρω με σιγουριά ότι υπάρχουν ιδιωτικές οπτικές ίνες που πηγαίνουν από κέντρο σε κέντρο.
    Οπτικες ειναι μπορρει να υπαρχουν αλλα απο τη στιγμη που ενωνονται με τις αρχαιες γραμμες της πολυκατοικιας δεν υπαρχει κερδος. Αυτο εφοσον το σχολιο σου εχει να κανει με τη ταχυτητα. Αν αναφερεσαι σε παραχωρηση η ενοικιαση γραμμων, δεν εχω ιδεα.

  11. #26
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    επομένως είναι πανάκριβος ο οτε
    Εσυ τι εχεις αν επιτρεπεται?

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Εσυ τι εχεις αν επιτρεπεται?
    Wind

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaros33
    Εγγραφή
    16/03/2013
    Μηνύματα
    153
    φίλε μου καλησπερα

    είχα connx αλλα εδω και 6 χρονιά έχω βαλη και εγω hol (μένω στα μέγαρα)
    το συμβόλαιο που είχα απο τον οτε μετα την λήξη του κόπηκε χωρίς κανένα πρόβλημα (άσχετα αμα με ζάλισαν στα τηλεφωνά σχετικά με την επιστροφή των ρουτερ μιας και ειχα και ISDN 2γραμμη και CONNX )και φυσικά ΔΕΝ πήραν τίποτα πίσω
    με το ξεκίνημα της hol είχαμε συμφωνημένα οτι θα εχω εως 24mps ίντερνετ άλλα στάνταρ απο 14 mps και πάνω βάση των μετρήσεων που έκανε τεχνικός τους στιν γραμμή που ειχα στο σπιτι ,πέρασε ενα 3μηνο και σερνόμουν στο 8 εως 10 ,μετα απο απειλή οτι θα κάνω καταγκελια συμβολαίου ήρθε ο ΟΤΕ στο σπίτι (τοτε τεχνικά τα μέγαρα τα κάλυπτε ο ΟΤΕ) και αλαξε την γραμμή του καλωδίου απο το κεντρικό καφαο μεχρει και το σπιτι μου(238m συγκεκριμένα) χωρίς καμία δικιά μου επιβάρυνση.και έκτοτε όλα οκ .
    εχω 2 pc μόνιμα ανοικτά συνδεδεμένα στο ίντερνετ και η ταχύτητα που εχω ανάλογα την ώρα ειναι απο 14 εως και καποιες στιγμές τα ξημερώματα που φτανη και τα 22.
    πριν απο 3 χρονια που εκανα μεταφορά λόγω μετακόμισης (νέα γραμμή μου χρεωνόταν 80€ αλλα την μεταφορά δωρεάν) ειχα της πρώτες 10 ήμερες αργο ιντερνετ εως καθόλου αλλα μετα απο το ανάλογο τηλεφωνώ και λυγώ κλάψα οτι ο γείτονας με άλλη εταιρία ειχε τρελό ίντερνετ ήρθε το σήμα πάλι στα παλιά του επίπεδα

    γενικά στην hol ειναι αρκετά συνεργάσιμη απλα μην μπλεξης παράλληλα και με την vodafon τοτε θα φας ήτα μεγάλη στο ίντερνετ
    ανακατασκευή σε HONDA GLX 90cc
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=134333[/URL]

  14. #29
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    bump, και αν ξέρει κάποιος μου λέει

    Για να κάνω διακοπή συμβολαίου από ΟΤΕ, έχω πέναλτι 100€

    Σύμφωνα με τον ΟΤΕ, χρεώνεται ανεξαρτήτως του εναπομείναντος χρόνου του συμβολαίου μου, ήτοι και μια μέρα πριν να το διακόψω, 100 ευρώ θα κληθώ να πληρώσω

    Ξέρει κάποιος αν ο ως άνω όρος κρίνεται καταχρηστικός και δικαιούμαι να ζητήσω αναλογική πληρωμή του πέναλτι (π.χ. 23/24 μήνες * 100 € )

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #30
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    bump, και αν ξέρει κάποιος μου λέει

    Για να κάνω διακοπή συμβολαίου από ΟΤΕ, έχω πέναλτι 100€

    Σύμφωνα με τον ΟΤΕ, χρεώνεται ανεξαρτήτως του εναπομείναντος χρόνου του συμβολαίου μου, ήτοι και μια μέρα πριν να το διακόψω, 100 ευρώ θα κληθώ να πληρώσω

    Ξέρει κάποιος αν ο ως άνω όρος κρίνεται καταχρηστικός και δικαιούμαι να ζητήσω αναλογική πληρωμή του πέναλτι (π.χ. 23/24 μήνες * 100 € )
    το πρόστιμο βάσει νόμου πάει αναλογικά με τους μήνες που έχουν απομείνει.
    αν θες να γλιτώσεις τον τελευταίο μήνα γιατί το ποσό είναι μικρό κάνεις το γλυκό φλερτ στο νέο πάροχο ζητώντας 100ευρώ έκπτωση από τα πρώτα πάγια ώστε να πας σε εκείνους. Καμιά φορά πιάνει και προκειμένου να σε κλείσουν, το δέχονται αλλά πρόσεχε να αναγράφεται σε αυτό που θα υπογράψεις και όχι τηλεφωνικά μέσω προωθητικής εταιρίας.

    αν τα θες και γραπτώς ένα email στην EETT και θα σου απαντήσουν εντός λίγων ημερών.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2008, 21:37
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2008, 10:20
  3. Ξερει κανεις για διεθνες διπλωμα?
    από kostasnaoum στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2005, 11:25
  4. ξερει κανεις να ρυθμιζει αναρτησεις για yzf r6 2003???
    από alfa156 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 20:15
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2004, 06:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF